Головний спеціаліст з питань контролю додержання законодавства про працю та зайнятість населення, інспектор праці інформує
опубліковано 11 жовтня 2019 року о 08:45

До уваги роботодавця

На виконання доручення Прем’єр-міністра України від 22.01.2020 № 2313/0/1-20 про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами, інспектором праці виконавчого комітету Межівської селищної ради спільно з  фахівцем УСЗН Межівської райдержадміністрації  проведено інформаційні заходи із суб’єктами господарювання.

Заходи проводено з метою підвищення відповідальності роботодавців під час виконання законодавства про працю та виявлення тих, які використовують неоформлену найману працю.

Суб’єкти господарювання  в яких було виявлено неоформлених  працівників після таких роз’яснювальних візитів мають змогу добровільно оформити всіх працівників відповідно до чинного законодавства.

Водночас звертаємо увагу, що після роз’яснювальних заходів працівниками контролюючих органів будуть проводитися перевірки зазначених суб’єктів господарювання щодо дотримання законодавства про працю. У разі виявлення порушень роботодавцям доведеться сплатити значні суми штрафів, передбачені законодавством за такі порушення.

До уваги мешканців Межівської селищної територіальної громади!!!

На жаль, майже щоденно можна почути про порушення трудових прав. Найчастіше вони полягають у неналежному оформленні трудових відносин, виплаті не в повному обсязі та несвоєчасно заробітної плати.

За безкоштовною консультацією з питань трудового законодавства, в разі будь-яких сумнівів щодо прав і обов’язків, пов’язаних із трудовими відносинами, повідомлення фактів порушення законодавства про працю ви можете звернутися до головного спеціаліста з питань контролю додержання законодавства про працю та зайнятість населення, інспектора праці виконавчого комітету Межівської селищної ради Колот Інни Олександрівни за адресою: вул. імені Грушевського, буд. 9, смт.  Межова, Межівський р-н, Дніпропетровська область, 52900, тел. 0(5630) 60-4-30.

Звертаю увагу, що  згідно пп.6 п. 13 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.09.2019 № 823 інспекторові праці заборонено розголошувати джерело будь-якої скарги і повідомляти об'єкту відвідування або його представнику про те, що відвідування було проведено у зв'язку з отриманням такої скаргою. 

І. Колот, головний спеціаліст з питань контролю додержання законодавства про працю та зайнятість населення, інспектор праці виконавчого комітету Межівської селищної ради  


Перевірки з питань дотримання законодавства про працю відновлено 

30.08.2019 вступив в силу новий Порядк здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затверджений постановою КМУ від 21.08.2019 № 823.

Заходи контролю за додержанням законодавства про працю здійснюють у формі інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань, що проводяться інспекторами праці Держпраці та її територіальних органів та інспекторами праці органі місцевого самоврядування.

Інспектор праці за наявності службового посвідчення безперешкодно без попереднього повідомлення мають право під час проведення інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин за наявності підстав, визначених п. 5 цього Порядку. За вказаних умов інспектори праці мають право о будь-якій годині доби з урахуванням вимог законодавства про охорону праці проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень.

Також передбачено, що у разі наявності порушень вимог законодавства про працю, зафіксованих актом, після розгляду зауважень об’єкта відвідування до нього (у разі їх надходження) інспектор праці проводить аналіз матеріалів інспекційного відвідування або невиїзного інспектування. За результатами такого аналізу він вносить припис та вживає заходів до притягнення винної у допущенні порушень посадової особи до встановленої законом відповідальності. У разі виконання припису в установлений у ньому строк заходи до притягнення об’єкта відвідування до відповідальності не вживаються.

Заходи до притягнення об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності за використання праці неоформлених працівників вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування.

 І. Колот, головний спеціаліст з питань контролю додержання законодавства про працю та зайнятість населення, інспектор праці виконавчого комітету Межівської селищної ради  


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux