Україна
місцеве самоврядування
Межівська селищна рада
Синельниківський район Дніпропетровська область
Рішення сесій
від 12 грудня 2018р. № 679-15/7
Про затвердження селищної Програми фінансової підтримки та розвитку комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» МСР 2019 – 2021 роки»
Опубліковано 12 грудня 2018

МЕЖІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

П’ЯТНАДЦЯТА СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

Про затвердження селищної Програми фінансової підтримки та розвитку комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Межівської селищної ради»на 2019 – 2021 роки»

 

Відповідно до Бюджетного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою збереження та зміцнення здоров'я, профілактики та зниження показників захворюваності, інвалідності та смертності населення, підвищення якості та ефективності надання медико-санітарної допомоги, удосконалення діагностичних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню інфекційних хвороб, боротьба з якими проводиться засобами імунопрофілактики, лікування стоматологічних захворювань та зубопротезування, забезпечення соціальної справедливості і захисту прав громадян на охорону здоров'я, підтримки функціонування комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Межівської селищної ради», враховуючи подання виконавчого комітету селищної ради, висновки та рекомендації постійної комісії селищної ради з питань фінансів та планування соціально – економічного розвитку, селищна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Затвердити селищну Програму фінансової підтримки та розвитку комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Межівської селищної ради» на  2019 – 2021 роки» (додається).

2. Координацію роботи з виконання цього рішення покласти на виконавчий комітет Межівської селищної ради.

3. Вважати таким, що втратило чинність рішення селищної ради від 19 грудня 2018 року № 131 - 03/VІІ «Про затвердження селищної комплексної Програми здоров’я населення Межівщини на 2018 – 2020 роки».

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань фінансів та планування соціально – економічного розвитку.

Селищний голова                                                                                           В.М. ЗРАЖЕВСЬКИЙ

смт. Межова

12 грудня 2018 року

№ 679 - 15/VІІ


Додаток

до рішення селищної ради

від 12.12.2018 № 679 - 15/VІІ

СЕЛИЩНА ПРОГРАМА

фінансової підтримки та розвитку комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Межівської селищної ради» на  2019 – 2021 роки»

Загальні положення

У сучасних умовах перед системами охорони здоров'я постали нові завдання зі зміцнення профілактичних служб, підвищення доступності і якості медичного обслуговування, удосконалення первинної медико-санітарної допомоги, поліпшення кадрового забезпечення, скорочення нерівності в здоров'ї та забезпечення справедливості у охороні здоров'я, модернізації інфраструктури, адаптації до потреб в наданні допомоги при хронічних неінфекційних хворобах.

Система охорони здоров'я в основному спрямована на лікування пацієнтів, а не на профілактику захворювань та їх раннє виявлення, що призводить до виникнення хронічної форми хвороб, зростання первинної інвалідизації та смертності, яким можна запобігти. Значні проблеми виникають через недостатній рівень технічної забезпеченості робочих місць сімейних лікарів та відсутність швидкісного інтернету. Великою вагою захворювання населення району є неспроможність населення на своєчасне звернення за медичною допомогою в лікувальний заклад ( фінансова неспроможність та відсутність транспортного сполучення ).

Первинна медико-санітарна допомога є на сьогодні частиною спеціалізованої амбулаторної допомоги, тому управління первинною допомогою без застосуванням економічних важелів практично неможливе.

Здоров’я людини є непересічною цінністю, має важливе значення у житті кожного з нас, становить ключовий аспект національної безпеки, визначає можливості досягнення індивідуального і суспільного добробуту та благополуччя, перспективи стійкого розвитку будь-якої країни в цілому, і кожної територіальної одиниці окремо.

Розробка проекту Програми фінансової підтримки та розвитку комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Межівської селищної ради» на 2019 – 2021 роки» зумовлена необхідністю забезпечення удосконалення діагностичних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню інфекційних хвороб, боротьба з якими проводиться засобами  імунопрофілактики.

Впровадження в практику охорони здоров’я методів профілактики, діагностики та лікування стоматологічних захворювань, зубопротезування.

Виконання Програми дасть змогу поліпшити доступність та  стан здоров’я населення, продовжити активне довголіття життя, забезпечити оптимальний підхід до вирішення питань охорони здоров’я серед населення Межівщини.

Саме на це спрямована Програма фінансової підтримки та розвитку комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Межівської селищної ради» на 2019 – 2021 роки ” (далі – Програма) орієнтована на забезпечення надання якісної медичної допомоги населенню Межівського району, в тому числі внутрішньо переміщеним особам, за рахунок розвитку існуючих медичних послуг.

Мета та завдання Програми

Мета Програми полягає у досягненні максимально можливого рівня здоров’я для всіх жителів Межівського району, у тому числі внутрішньо переміщених осіб, незалежно від їх віку, статі, соціального статусу, зміцнення і охорони здоров’я мешканців протягом усього їх життя.

В умовах діючих механізмів та обсягів бюджетного фінансування галузі охорони здоров’я району необхідно забезпечити потреби населення у всіх видах медичної допомоги на первинному рівні.

Метою Програми є забезпечення зниження рівня захворюваності, інвалідності та смертності населення шляхом формування і налагодження ефективного функціонування системи надання населенню доступної і високоякісної первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини.

Для досягнення мети необхідно вирішити наступні завдання:

розвиток первинної медичної допомоги;

створення системи медичної допомоги, зосередженої на пацієнтові;

забезпечення медичної підтримки здорового способу життя;

покращення якості медико-санітарної допомоги;

лікування стоматологічних захворювань та зубопротезування;

створення робочих місць телемедицини в кожній АЗПСМ для підвищення доступності медичної допомоги;

забезпечення соціальної справедливості і захисту прав громадян на охорону здоров'я;

збільшення привабливості роботи у сфері сімейної медицини;

поліпшення умов праці медичних працівників та створення належних умов перебування пацієнтів у медичному закладі.     

Загальна характеристика КНП «ЦПМСД» Межівської селищної ради»

Існуючі проблеми охорони здоров’я є непростими для вирішення і мають багатоаспектний комплексний характер, що обумовлює необхідність оновлення,  розробки і реалізації нових стратегій та програм.

КНП «ЦПМСД» Межівської селищної ради» створений для надання первинної медико-санітарної допомоги населенню Межівського району.

До складу КНП «ЦПМСД» Межівської селищної ради» входять наступні структурні підрозділи:

амбулаторії ЗПСМ (7 амбулаторій загальної практики сімейної медицини)

фельдшерські пункти (10);

Кількість штатних посад по КНП «ЦПМСД» Межівської селищної ради» становить 138,25 одиниць, в т. ч.:

лікарські посади –21 од.;

середній медичний персонал – 64 од.;

молодший медичний персонал – 11,25 од.;

інші (адміністративно- та господарсько-обслуговуючий персонал) - 42 од.

Плановий показний лікарських відвідувань на 2018 рік —  65000 чол.

4. Обґрунтування шляхів розв’язання проблеми, строки виконання Програми

Система охорони здоров’я Межівського району не забезпечує у повному обсязі потреби населення у доступній, високоякісній та ефективній медичній допомозі. Реформи, які проводяться у сфері охорони здоров’я направлені на підняття на значно вищий рівень матеріально-технічної, діагностичної та лікувальної бази в медичній галузі, проведення реконструкції та ремонту наявних приміщень, забезпечення сучасним медичним обладнанням, інструментами та створення необхідних умов для комфортного перебування пацієнтів.

Основними шляхами розв’язання проблем є:

пріоритетний розвиток первинної медико-санітарної допомоги;

укріплення та оновлення матеріально-технічної бази;

поліпшення забезпечення кваліфікованими медичними кадрами;

фінансування закупівлі сучасного медичного обладнання та матеріальній мотивації праці медичних працівників;

забезпечення належного фінансування потреб первинної ланки.

Виконання Програми здійснюється згідно затвердженого плану фінансової підтримки, з урахуванням змін до чинного законодавства.

5. Фінансове забезпечення Програми

Фінансове забезпечення Програми здійснюється відповідно до законодавства України за рахунок:

коштів місцевих бюджетів ;

надходжень від надання підприємством платних послуг;

залучення додаткових коштів для розвитку якісної медицини, базуючись на Законі України «Про державно-приватне партнерство»;

інших джерел фінансування, не заборонених законодавством України.

Кошти, отримані за результатами діяльності, використовуються Підприємством на виконання запланованих заходів Програми.

Обсяги фінансування Програми шляхом надання фінансової підтримки на 2019-2021 роки затверджені згідно додатку 1.

Координацію роботи щодо виконання даної Програми, здійснює замовник Програми  та Межівська селищна рада шляхом аналізу звітів про результати виконання Програми.

6. Напрями діяльності та заходи Програми

Відповідно до поставленої мети предметом діяльності Центру є:

медична практика з надання первинної та інших видів медичної допомоги населенню;

забезпечення права громадян на вільний вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги у визначеному законодавством порядку;

- проведення профілактичних щеплень;

- планування, організація, участь та контроль за проведенням профілактичних оглядів та диспансеризації населення, здійснення профілактичних заходів, у тому числі безперервне відстеження стану здоров’я пацієнта з метою своєчасної профілактики, діагностики та забезпечення лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів;

- консультації щодо профілактики, діагностики, лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів, а також щодо ведення здорового способу життя;

- взаємодія з суб’єктами надання вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги з метою своєчасного діагностування та забезпечення дієвого лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів з урахуванням особливостей стану здоров’я пацієнта;

- організація відбору та спрямування хворих на консультацію та лікування до закладів охорони здоров’я та установ, що надають вторинну (спеціалізовану) та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу, а також відбору хворих на санаторно-курортне лікування та реабілітацію у визначеному законодавством порядку;

- проведення експертизи тимчасової непрацездатності та контролю за видачею листків непрацездатності;

- направлення на МСЕК осіб зі стійкою втратою працездатності;

- участь у проведенні інформаційної та освітньо-роз’яснювальної роботи серед населення щодо формування здорового способу життя;

- участь у державних та регіональних програмах щодо організації пільгового забезпечення лікарськими засобами населення у визначеному законодавством порядку та відповідно до фінансового бюджетного забезпечення галузі охорони здоров’я;

- участь у визначенні проблемних питань надання первинної медичної допомоги у Межівському районі та шляхів їх вирішення;

- визначення потреби структурних підрозділів Підприємства та населення у лікарських засобах, виробах медичного призначення, медичному обладнанні та транспортних засобах для забезпечення населення доступною, своєчасною та якісною медичною допомогою;

- моніторинг забезпечення та раціональне використання лікарських засобів, виробів медичного призначення, медичного обладнання та транспортних засобів;

- забезпечення підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників Підприємства;

- зберігання, перевезення, придбання, пересилання, відпуск, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, замісників їх аналогів, отруйних та сильнодіючих речовин (засобів) згідно з вимогами чинного законодавства України;

- залучення медичних працівників для надання первинної медико-санітарної допомоги, в тому числі залучення лікарів, що працюють як фізичні особи – підприємці за договорами підряду, підтримка професійного розвитку медичних працівників для надання якісних послуг;

- закупівля, зберігання та використання ресурсів, необхідних для надання медичних послуг, зокрема лікарських засобів, обладнання та інвентарю;

- ліцензована у встановленому порядку діяльність з використання джерел іонізуючого випромінювання;

- координація діяльності лікарів із надання первинної медичної допомоги з іншими суб’єктами надання медичної допомоги, зокрема закладами вторинної та третинної медичної допомоги, санаторіїв, а також з іншими службами, що опікуються добробутом населення, зокрема соціальна служба, та правоохоронними органами;

- надання платних послуг з медичного обслуговування населення відповідно до чинного законодавства України;

- надання елементів паліативної допомоги пацієнтам на останніх стадіях перебігу невиліковних захворювань, яка включає комплекс заходів, спрямованих на полегшення фізичних та емоційних страждань пацієнтів, моральну підтримку членів їх сімей;

- інші функції, що випливають із покладених на Підприємство завдань.

Перелік  заходів Програми наведений у додатку.

Секретар ради                                                                                                                Л.В. МАКСІМКІНА


Додаток 1

до селищної Програми фінансової підтримки та розвитку комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Межівської селищної ради» на 2019 – 2021 роки

 

ПАСПОРТ СЕЛИЩНОЇ ПРОГРАМИ

фінансової підтримки та розвитку комунального некомерційного підприємства

«Центр первинної медико-санітарної допомоги» Межівської селищної ради»

на 2019 – 2021 роки

 

1. Назва: Селищна Програма фінансової підтримки та розвитку комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Межівської селищної ради» на 2019 – 2021 роки.

2. Підстава для розроблення: Закон України «Про місцеві державні адміністрації», Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» від 14 листопада 2017 року №2206-VIII; Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19 жовтня 2017 року №2168-VIII; розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2011 року № 1164-р «Про схвалення Концепції Загальнодержавної програми «Здоров’я 2020: український вимір».

3. Замовник Програми або координатор: КНП «ЦПМСД» МСР»

4. Співзамовники Програми: Виконавчий комітет Межівської селищної ради

5. Відповідальні за виконання: комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Межівської селищної ради».

6. Мета: збереження та зміцнення здоров'я, профілактика та зниження показників захворюваності, інвалідності та смертності населення, підвищення якості та ефективності надання медико-санітарної допомоги, удосконалення діагностичних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню інфекційних хвороб, боротьба з якими проводиться засобами  імунопрофілактики, лікування стоматологічних захворювань та зубопротезування, забезпечення соціальної справедливості і захисту прав громадян на охорону здоров'я.

7. Початок: 2019-2021 роки

8. Етапи виконання: 2019-2021 роки (виконується в один етап).

9. Загальні обсяги фінансування : за рахунок коштів державного, місцевого бюджету або інших джерел не заборонених законодавством України:


Обсяг фінансування

За роками виконання

2019

2020

2021

Місцевий бюджет

6912,9

2505,8

2 131,4

2 275,7

Державний бюджет

-

-

-

-

Інші джерела

-

-

-

-

Всього

6912,9

2505,8

2 131,4

2 275,7

10. Координацію за виконання заходів програми здійснює Виконавчий комітет Межівської селищної ради.

11. Безпосередній контроль за виконанням заходів і завдань Програми, ефективним та цільовим використанням коштів здійснює комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Межівської селищної ради».

12. За результатами виконання Програми комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Межівської селищної ради» двічі на рік звітує перед Межівською селищною радою про виконання Програми.

Секретар ради                                                                                    Л.В.МАКСІМКІНА


Додаток 4

до селищної Програми фінансової підтримки та розвитку комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Межівської селищної ради» на 2019 – 2021 роки

 

Порядок

виділення та використання коштів з селищного бюджету

у формі фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Межівської селищної ради»

1. Цей Порядок визначає механізм надання та використання коштів з селищного бюджету у вигляді фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Межівської селищної ради» у рамках Селищної Програми фінансової підтримки та розвитку комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Межівської селищної ради» на 2019 – 2021 роки.

2. Фінансова підтримка комунального некомерційного підприємства надається на підставі статей 71 Бюджетного кодексу України, статей 60, 64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 143 Конституції України.

3. Фінансова підтримка надається комунальному некомерційному підприємству на безповоротній основі для підвищення доступності і якості медичного обслуговування, удосконалення первинної медико-санітарної допомоги, поліпшення кадрового забезпечення, скорочення нерівності в здоров'ї та забезпечення справедливості у охороні здоров'я, модернізації інфраструктури, адаптації до потреб в наданні допомоги при хронічних неінфекційних хворобах.

4. Фінансова підтримка комунального некомерційного підприємства здійснюється засновником за рахунок коштів селищного бюджету в обсягах, передбачених рішенням про селищний бюджет на відповідний рік:

Зазначена фінансова підтримка надається як поточний та капітальний трансферти комунальному підприємству, які включені до мережі головного розпорядника коштів селищного бюджету як одержувачі бюджетних коштів, та використовується відповідно до погодженого в установленому порядку плану використання бюджетних коштів. Реєстрація бюджетних зобов'язань та бюджетних фінансових зобов'язань здійснюється органом Казначейської служби у порядку, встановленому законодавством;

Фінансова підтримка із загального та спеціального фонду селищного бюджету (бюджету розвитку), що надається як внески до фонду власних оборотних засобів і засобів обігу та як внески до статутного капіталу комунального некомерційного підприємства (наповнення фонду власних основних засобів і нематеріальних активів) відповідно, використовується шляхом зарахування коштів на розрахунковий рахунок підприємства, відкритий в установі банку, на підставі поданих первинних бухгалтерських документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансових звітів та інших документів за вимогою розпорядника коштів для підтвердження цільового використання бюджетних коштів відповідно до фінансового плану.

На цих рахунках здійснюються виключно господарські операції за коштами, отриманими як фінансова підтримка за рахунок коштів селищного бюджету у вигляді внесків до статутного капіталу комунального некомерційного підприємства. Фінансова підтримка із загального та  спеціального фонду селищного бюджету (бюджету розвитку), як внески до фонду власних оборотних засобів і засобів обігу та як внески до статутного капіталу комунального некомерційного підприємства (наповнення фонду власних основних засобів і нематеріальних активів), надається як поточні та капітальні трансферти комунальному підприємству, які включені до мережі головного розпорядника коштів селищного бюджету як одержувачі бюджетних коштів, та використовується відповідно до погодженого в установленому порядку плану використання бюджетних коштів. Реєстрація бюджетних зобов'язань та бюджетних фінансових зобов'язань здійснюється органом Казначейської служби у порядку, встановленому законодавством.

5. Одержувачі коштів селищного бюджету для перерахування фінансової підтримки комунальному некомерційному підприємству надають відділу фінансів та бюджету виконавчого комітету Межівської селищної ради пропозиції для перерахування коштів згідно з помісячним розписом селищного бюджету та зареєстрованими у територіальних органах Державної казначейської служби України фінансовими зобов'язаннями одержувачів (у частині видатків загального фонду).

6. Закупівля товарів, робіт, послуг та проведення інших платежів комунальним підприємством здійснюється у визначеному законодавством порядку.

6.1. Фінансова підтримка за рахунок бюджетних коштів може надаватися на безповоротній чи поворотній основі комунальному некомерційному підприємству, засновником якого є Межівська селищна рада. Фінансова підтримка надається виключно в межах бюджетних призначень, встановлених рішенням селищної ради про селищний бюджет на відповідний рік та за цією Програмою, в межах надходжень до селищного бюджету.

6.2. Фінансова підтримка може виділятися виключно на покриття (відшкодування) поточних витрат комунального некомерційного підприємства, які виникають в процесі господарської діяльності, напрямок якої відповідає меті і завданням цієї Програми, у випадку якщо такі витрати не покриваються доходами підприємства.

6.3. Не підлягають забезпеченню за рахунок коштів селищного бюджету витрати комунального некомерційного підприємства:

- на премії та інші стимулюючі виплати, передбачені колективними договорами (окрім винагород за ліквідацію аварій та наслідків стихійного лиха)

- на відрахування профспілковим організаціям для проведення культурно-масової і фізкультурної роботи;

- на сплату податку на прибуток, частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до бюджету, за оренду нежитлових приміщень, штрафних санкцій і пені;

- на надання спонсорської і благодійної допомоги;

- на інші непродуктивні витрати, які безпосередньо не пов’язані із основним напрямком діяльності підприємства, який передбачений Статутом підприємства та відповідає меті і завданням Програми.

6.4. Критеріями визначення одержувача для надання фінансової підтримки є наявність:

- обґрунтування доцільності надання та розміру фінансової підтримки, у тому числі із фінансово-економічним розрахунком, поданого утримувачем фінансової підтримки;

- фінансового плану комунального некомерційного підприємства на поточний рік;

- затверджених для комунального некомерційного підприємства виконавчим комітетом цін/ тарифів на надання послуг.

7. Контроль за цільовим використанням бюджетних коштів забезпечує головний розпорядник коштів селищного бюджету.

8. Використання коштів з іншою метою, яка не відповідає цьому Порядку, є нецільовим використанням бюджетних коштів, що тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України.

9. Комунальне некомерційне підприємство, яке отримує фінансову підтримку з селищного бюджету за результатами своєї діяльності, подають щомісяця до 20 числа місяця, що настає за звітним, головному розпоряднику коштів селищного бюджету фінансові звіти з пояснювальною запискою.

10. Відповідно до ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність України» керівник комунального некомерційного підприємства несе персональну відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності.

11. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів здійснюється в установленому законодавством порядку.

Секретар ради                                                                                    Л.В. МАКСІМКІНА

Додатки
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux