Звіт СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ за 2023 рік
опубліковано 11 березня 2024 року о 08:13

ЗВІТ МЕЖІВСЬКОГО СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ за 2023 рік (презентація)

Шановна громадо!

 

Другий рік поспіль Межівська селищна територіальна громада продовжує функціонувати в умовах правового режиму воєнного стану.

Всупереч непростій соціально-економічній ситуації, викликаній повномасштабним вторгненням рф, фінансово - економічними змінами та боротьбою з епідемією COVID-19 ми намагаємося працювати у штатному режимі, зберігати стабільність та приймати виважені рішення.

Завдяки спільній роботі керівництва громади, старост, депутатського корпусу, членів виконавчого комітету, співпраці з депутатами районної та обласної рад, керівників установ, підприємств та організацій, підприємців, а також активних мешканців вдалося реалізувати чимало із поставлених завдань.

Цей рік, як і минулий, був роком жорстокої боротьби з підступним ворогом, втрат наших найкращих воїнів – Героїв, випробування нас на міцність та згуртованість.

За час війни з 24 лютого 2022 року ми втратили 38 земляків які загинули під час виконання бойових завдань захищаючи Україну. І саме тому нашим пріоритетом сьогодні є допомога Збройним Силам України, і кожен з нас, на своєму місці наближає нашу Перемогу.

Основними напрямками в діяльності Межівської селищної ради та її виконавчих органів в 2023 році були питання:

- сприяння обороноздатності України шляхом матеріально-технічного забезпечення потреб підрозділів Збройних Сил і Національної гвардії України та інших військових формувань;

- забезпечення життєдіяльності громади в умовах воєнного стану;

- підтримка військовослужбовців та сімей загиблих Захисників України;

- запобігання виникненню надзвичайних ситуацій;

- соціальний захист вразливих категорій населення та тих, хто прибув в громаду в пошуках прихистку;

- забезпечення стабільної роботи об’єктів критичної інфраструктури, облаштування укриттів;

- медичне обслуговування населення, освіта тощо.

ПЛЕНАРНА ТА КОМІСІЙНА РОБОТА

Оперативно реагуючи на виклики та обставини працювали депутатський корпус селищної ради, виконавчий комітет та виконавчі органи Межівської селищної ради.

Основною формою та результатом діяльності Межівської селищної ради є пленарні засідання, які скликались відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та затвердженого Регламенту роботи ради.

За 2023 рік проведено 8 засідань селищної ради, прийнято 239 рішень, які спрямовані на покращення економічного, соціального, культурного розвитку громади та її інфраструктури, а найголовніше зосереджені на цивільному захисті населення, обороноздатності та фінансовій підтримці Збройних Сил України.

Всі рішення опрацьовані депутатськими комісіями, зокрема проведено:

  • 15 засідань постійної комісії з питань фінансів та планування соціально-економічного розвитку, розглянуто та опрацьовано 196 питань;
  • 9 засідань постійної комісії з питань Регламенту ради, депутатської етики, прав людини, законності, правопорядку та запобігання корупції, розглянуто та опрацьовано 43 питання;
  • 9 засідань постійної комісії з питань регіонального розвитку, інфраструктури, містобудування, будівництва, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку, сфери послуг, житлово-комунального господарства, комунальної власності та благоустрою, розглянуто та опрацьовано 41 питання;
  • 8 засідань постійної комісії з питань земельних відносин, екології та охорони навколишнього природного середовища, розглянуто та опрацьовано 92 питання;
  • 9 засідань постійної комісії з питань освіти, охорони здоров’я, соціальної політики, культури, молоді, фізичного виховання та спорту, розглянуто та опрацьовано 49 питань.

 Здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування забезпечують: апарат селищної ради та виконавчі органи селищної ради. Відповідно до Плану роботи виконавчого комітету Межівської селищної ради протягом 2023 року було проведено 12 планових та 5 позачергових засідань (всього 17 засідань), розглянуто 294 питання.

Слід зазначити, що на засіданнях виконавчого комітету Межівської селищної ради у 2023 році були розглянуті практично всі питання, віднесені статтями 27-40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень виконавчого органу селищної ради. Основними для розгляду у 2023 році були питання здійснення повноважень:

у сфері соціального захисту населення (стаття 34) - 86;

у сфері соціально – економічного і культурного розвитку, планування та обліку (стаття 27) – 53;

у галузі житлово-комунального господарства, побутового, торгівельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку (стаття 30) - 38;

у галузі бюджету, фінансів і цін (стаття 28) - 33;

у сфері освіти, охорони здоров’я, культури, молодіжної політики, фізкультури і спорту, утвердження української національної та громадської ідентичності (стаття 32) - 24;

щодо організації та забезпечення цивільного захисту (стаття 361) - 11;

щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян (стаття 38) – 10;

щодо управління комунальною власністю (стаття 29) - 8;

у галузі оборонної роботи (стаття 36) - 6;

у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища (стаття 33) – 2;

інші повноваження виконавчого органу селищної ради (стаття 40) – 23.

Розглядалися питання приймання, передачі та розподілу на території громади гуманітарної допомоги, наданої донорами, в умовах воєнного стану в Україні, благоустрою території, підготовки комунальних підприємств, установ, закладів освіти, культури, охорони здоров’я, соціальної сфери Межівської селищної територіальної громади до роботи в осінньо-зимовий період 2023/2024, соціального захисту вразливих категорій населення під час осінньо-зимового періоду 2023/2024 року та вжиті заходи для соціальної підтримки постраждалих від ракетних обстрілів у 2022-2023 роках, визначення пріоритетності надання внутрішньо переміщеним особам житлових приміщень із житлового фонду для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб на території Межівської селищної територіальної громади та інші.

На постійній основі здійснювалося організаційно-технічне забезпечення засідань виконавчого комітету, підготовки нарад, інших заходів, що проводились керівництвом селищної ради. Усього запротокольовано 20 нарад при селищному голові (у тому числі в он-лайн форматі). Особлива увага на оперативних нарадах приділялася питанням роз’яснення положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», організації роботи Центру громадської активності, наповнення Реєстру територіальної громади актуальною інформацією, належного функціонування укриттів та безперешкодного цілодобового доступу цивільного населення до них, благоустрою території населених пунктів селищної ради (у тому числі ремонту дитячих та спортивних майданчиків, виявлення та взяття на облік безхазяйного майна, накриття люків та огородження сигнальними стрічками аварійно-небезпечних об’єктів), ремонту мостових споруд та дорожнього покриття на дорогах обласного значення, співпраці поліцейськими офіцерами громади з службою у справах дітей селищної ради та старостами тощо.

Протягом 2023 року прийнято 1190 розпоряджень селищного голови:

- з питань основної діяльності -232;

- з кадрових питань (особового складу) - 597;

- про короткострокові відрядження в межах України та за кордон – 118;

- про відпустки по догляду за дитиною та за власний рахунок – 39;

- про щорічні оплачувані відпустки та відпустки у зв’язку з навчанням – 204.

РОБОТА ЗІ ЗВЕРНЕННЯМИ ГРОМАДЯН

Робота зі зверненнями громадян є одним з основних напрямків, проводиться системно та спрямована на створення необхідних умов для реалізації прав громадян при письмових та усних зверненнях.

За 2023 рік до виконавчого комітету Межівської селищної ради надійшло 177 звернень, проти 112 звернень за 2022 рік. З них письмових – 89, на особистому прийомі – 88.

Із загальної кількості звернень громадян, що надійшло за 2023 рік: індивідуальних – 171 ( за 2022 рік - 108), колективних – 2, депутатських – 3, анонімних - 1.

За характером основних питань, що порушувалися громадянами у зверненнях, переважне місце займають питання соціального захисту населення 86 (48,6%), комунального господарства 42 (23,8%), аграрної політики і земельних відносин 12 (6,8%), охорони здоров’я 7 або 4%, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав і свобод громадян – 6 (3%). Порушені у зверненнях питання розглянуті, з них 153 вирішені по суті та надано роз’яснення на 24 звернення.

Опрацьовано та доведено до відома виконавців 16 доручень селищного голови.

З метою покращення підвищення ефективності розв’язання та виконання проблемних питань мешканців Межівської селищної ради, за ініціативи селищного голови створена та працює з 10 червня 2023 року автоматизована система «Контакт-центр Межівської селищної територіальної громади», що є інноваційним інструментом роботи із заявками громадян, який у режимі он-лайн надає мешканцям громади можливість повідомити про свою проблему у будь-який зручний спосіб, спостерігати за ходом виконання заявки та пересвідчитися у її виконанні, оскільки сервіс передбачає можливість завантаження фото та документального підтвердження. За 7 місяців 2023 року до «Контакт центру» надійшло 38 звернень від мешканців громади, з них зателефонували 16 громадян (42%), звернулися через власні електронні кабінети на сайті Контакт-центру 18 (47%) та чат бот у мобільних додатках Viber та Telegram 4 (11%). Проблеми, що порушувались у зверненнях, стосувались питань благоустрою – 35 звернень (92%). Серед питань цього блоку – відновлення та робота зовнішнього освітлення вулиць (23%), посипка доріг протиожеледовими сумішами (18%), санітарний стан парків (у тому числі і заборона спалювання опалого листя) – 13%, ремонт дитячих та спортивних майданчиків 10%), виявлення незакритих люків та вжиття заходів щодо запобігання доступу до них (7%), технічна обрізка аварійних дерев (7%), ремонт вуличної колонки подачі води та автобусної зупинки, ліквідація стихійних сміттєзвалищ та інші.

ФІНАНСОВА СФЕРА

Основні зусилля селищної ради були направлені на виконання доходної частини селищного бюджету та раціональне його використання з урахуванням обмежень, передбачених умовами воєнного стану відповідно до діючого законодавства України.

Основним ресурсом громади та джерелом наповнення місцевого бюджету є земельний фонд Межівської СТГ, який становить 63003,31 га, у т. ч. сільськогосподарські землі – 57022,32 га, що становить 90 % від всієї категорії земель (з них рілля – 45839,3137 га, багаторічні насадження – 402,264 га, пасовища – 9016,8271 га).


Межівською селищною радою за 2023 рік передано в оренду 2,1093 га землі комунальної власності для ведення городництва, 9,8921 га земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, 0,1500 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд та 0,0496 га для будівництва індивідуальних гаражів.

Станом на 01.01.2024 року Межівською селищною радою обліковується 456 договорів оренди, з них:

заключено з юридичними особами 182 договора, на загальну площу 1266,7638 га;

заключено з фізичними особами 274 договора, на загальну площу 2896,8256 га.

Найбільшими платниками податків та платежів до бюджету селищної територіальної громади є: Відділ освіти, молоді та спорту Межівської селищної ради, ТОВ «Перемога», ТОВ «АТБ-Маркет» , СФГ «Яна», ТОВ «Межівське», ТОВ «Агрофірма «Обрій», ТОВ «Агрофірма «Промінь», ТОВ «Нива ПГК», ТОВ «Лада-Агро», АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі».

За 2023 рік до доходної частини бюджету надійшло 198 026,9 тис. грн, що складає 76,9 % планових показників (257439,5 тис.грн) в тому числі:

до загального фонду – 181112,0 тис.грн (107,1%);

до спеціального фонду – 16914,9 тис.грн (19,1%).

В структурі доходів бюджету громади:

власні доходи – (загальний і спеціальний) займають 60% - 118798,4 тис.грн, виконані на 111,8 % до запланованого;

субвенції та дотації з державного та інших місцевих бюджетів займають 40% - 79228,5 тис.грн, виконані на 52,4%, недовиконання зумовлене поверненням в кінці року невикористаних коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії до державного бюджету у сумі 71812,0 тис.грн.

До доходів загального фонду бюджету належать:

- власні надходження – 102079,3 тис.грн;

- дотації з державного бюджету та інших місцевих бюджетів – 32363,4 тис.грн;

- субвенції з державного та інших місцевих бюджетів – 46669,3 тис.грн.

Обсяг власних доходів загального фонду бюджету Межівської селищної територіальної громади (без урахування трансфертів) за 2023 рік становить 102 079,3 тис. грн. Рівень виконання становить 113,5%, понад уточнений план надійшло 12 174,8 тис. грн.

В структурі доходів загального фонду основними видами надходжень за 2023 рік є:

- податок на доходи, податок на прибуток — 55,5 % від загального обсягу власних надходжень, або 56675,5 тис. грн;

- єдиний податок - в цілому 18,1 %, або 18459,8 тис.грн;

- податок на майно - в цілому 15,3 %, або 15615,1 тис.грн;

- внутрішні податки на товари та послуги (акцизний податок) - 9,2%, або 9393,5 тис.грн;

- рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів - в цілому 0,004 %, або 4,3 тис.грн.

- плата за надання адміністративних послуг в цілому 1,2 %, або 1206,6 тис.грн.

З 1 жовтня по 31 грудня 2023 року «військове ПДФО» спрямовувалося до державного бюджету, крім того в 2023 році відповідне ПДФО перераховано до державного бюджету за період жовтень–листопад 2023 року понад 1 млн.грн.

Не дивлячись на це, порівняно з відповідним періодом минулого року, надходження доходів загального фонду бюджету громади, без міжбюджетних трансфертів, збільшилися на 19666,8 тис. грн, або на 23,5%.

По спеціальному фонду власні надходження надійшли в сумі 16719,1 тис.грн, що становить 102,3% до запланованого (16340,0 тис.грн), трансферти надійшли в сумі 195,8 тис.грн, що становить 0,3% до плану (72007,9 тис. грн) за рахунок повернення невикористаних коштів на кінець 2023 року, отриманих з державного бюджету з фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф в сумі 71812,0 тис.грн.

Війна суттєво вплинула на виконання видаткової частини бюджету.

Видаткова частина бюджету Межівської селищної територіальної громади за 2023 рік виконана в сумі 186206,7 тис.грн., у тому числі:

за загальним фондом147647,3 тис.грн (86,7% до уточненого плану 170210,6 тис.грн),

за спеціальним фондом38559,4 тис.грн (34,2% до уточненого плану 112668,0 тис.грн), в т.ч. капітальні видатки 19857,6 тис.грн.

На утримання закладів в 2023 році спрямовано:

- заклади освіти - 105952,0 тис.грн (56,9 % від загального обсягу проведених видатків);

- державного управління – 25800,1 тис.грн (13,9 %);

- охорони здоров'я – 13056,6 тис.грн (7 %);

- соціального захисту та соціального забезпечення – 10391,3 тис.грн (5,6 %);

- культури і мистецтва – 7706,7 тис.грн (4,1 %);

- фізичної культури і спорту – 2250,4 тис.грн (1,2 %);

- житлово-комунального господарства – 5065,4 тис.грн (2,7 %);

- економічна діяльність – 12410,4 тис.грн (6,7 %);

- інша діяльність – 1444,6 тис.грн (0,8%);

- міжбюджетні трансферти – 2129,1 тис.грн (1,1 %).

За звітний період забезпечено в повному обсязі фінансування видатків на виплату заробітної плати, проведено розрахунки бюджетних установ за спожиті енергоносії.

ПРОТИДІЯ ТА НАСЛІДКИ ВІЙНИ

Другий рік поспіль підтримка Збройних Сил України, тероборони, інших сил безпеки та оборони, внутрішньо переміщених осіб, підтримка населення громади, які постраждали внаслідок військової агресії під час війни - є пріоритетом, як для кожного громадянина окремо, так і для органів місцевої влади.

Протягом 2023 року передано з місцевого бюджету субвенціїї:

962,0 тис.грн - для зміцнення матеріально технічної бази військової частини А 7630, яка виконує заходи із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі і стримуванні агресії рф (селищна Програма підтримки Збройних Сил України, підрозділів територіальної оборони та інших військових формувань на 2023 – 2026 роки, прийнята у листопаді 2023);

 639,0 тис.грн - на придбання службового автотранспорту для відділення поліції №2 Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області;

250,0 тис. грн - для забезпечення 59 ДПРЧ 10 ДПРЗ ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області;

132,0 тис. грн - на виконання заходів Програми територіальної оборони Дніпропетровської області з послідуючою передачею її у вигляді субвенції державному бюджету;

36,6 тис.грн - на поповнення регіонального матеріального резерву та запобігання ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

 60,0 тис.грн - передано КП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ДОР» для удосконалення надання екстреної медичної допомоги;

379,8 тис.грн - направлено на придбання матеріалів для проведення поточного ремонту будівлі 4 відділу Синельниківського РТЦК та СП.

Відповідно до розпорядження Синельниківської РВА від 18.05.2022 № Р-94/0/115-22 Про встановлення мобілізаційного завдання (замовлення) на виробництво основних видів продовольства та сільськогосподарської продукції на період дії правового режиму воєнного стану в особливий період» за 2023 рок укладено 13 мобілізаційних договорів (з початку війни 24).

У зв’зку з військовими діями в країні з 2014 року, загинули захищаючи Україну 38 Захисників з Межівської громади (з 24.02.2023 - 34 Захисника, в т.ч. за 2023 рік – 18)

Допомога захисникам, захисницям та їх сім’ям - є нашим найважливішим завданням. За рахунок Комплексної Програми соціального захисту населення направлено:

 180,0 тис.грн направлено для надання 36 особам матеріальної допомоги Захисникам, Захисницям України, пораненим та /або травмованим (або одному члену їх сімей), а також членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;

96,62 тис. грн - для надання щомісячної соціальної матеріальної допомоги 3 членам сімей, військовослужбовців, які брали участь та загинули під час безпосередньої участі в антитерористичній операції у Донецькій та Луганській областях;

46,5 тис.грн - оплата ритуальних послуг, послуг по перевезенню, оренда автобуса для участі в цермонії поховання загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці (на поховання 13 Захисників України);

27,7 тис.грн -  придбання квітів, подарунків для привітання до пам’ятних дат, днів народжень сімей Захисників, Захисниць, які загинули (померли) в зв’язку з агресією Російської Федерації проти України, для участі в церемонії поховання загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці;

95,0 тис.грн - направлено для надання матеріальної допомоги членам сімей загиблих Захисників та Захисниць Українина, отримали допомогу 19 сімей по 5,0 тис. грн;

99,2 тис.грн - направлено для придбання альтернативного виду палива (деревина паливна) та забезпечено 31 домоволодіння сімей Захисників та Захисниць відповідним видом палива.

Надаємо допомогу внутрішньо переміщеним особам. У Межівській селищній територіальній громаді станом на 01.01.2024 зареєструвалося 5456 внутрішньо переміщених осіб, у т.ч. стали на облік у відділі з питань соціального захисту населення Межівської селищної ради, та проживають на території громади винаймаючи тимчасове житло 4140 громадян (чоловіки – 997, жінки – 2143, з них маломобільні групи – 1197, діти - 1000 дітей). Внутрішньо переміщені особи прибули: з Донецької області – 3951 осіб, із Запорізької – 23 особи, з Луганської – 74 особи, з Миколаївської області – 2 особи, з Харківської області – 30 осіб, з Дніпропетровської – 37 осіб, з Київської області – 5 осіб, з Одеської області – 3 особи, з Херсонської – 15 осіб. Крім того, через портал «Дія» та Відділ (центр) надання адміністративних послуг виконавчого комітету Межівської селищної ради з початку війни росії проти України зареєструвалися 1316 внутрішньо переміщених осіб.

Для розміщення тимчасово переміщених осіб, які прибувають з регіонів у яких проходять воєнні дії, визначені об’єкти нерухомості, що належать до комунальної власності Межівської селищної територіальної громади. На оплату комунальних послуг, що надаються під час розміщення тимчасово переміщених осіб, у період воєнного стану, за 2023 рік відшкодовано місцевому бюджету 3287,6 тис. грн (по 22 закладах комунальної власності, відповідно до Постанови КМУ від 11.03.2022 № 261).

Багато родин нашої громади надали прихисток біженцям які перемістилися із регіонів країни, де безжальний ворог здійснює геноцид проти українського народу. Громадяни, які безкоштовно прихистили у своєму житлі переселенців, мають змогу звернутися до відділу (центру) надання адміністративних послуг виконавчого комітету Межівської селищної ради за призначенням грошової компенсації за тимчасове розміщення ВПО. 3862,7 тис. грн. компенсації на комунальні послуги за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб (730 осіб) отримали 175 власників домоволодінь які прихистили внутрішньо переміщених осіб (Постанова КМУ від 19 березня 2022 року №333). 

З метою забезпечення житлом громадян, яких війна змусила покинути свої домівки, залучені кошти субвенції з державного бюджету – фонду ліквідації наслідків збройної агресії РФ в сумі 71812,0 тис.грн, для будівництва нового багатоквартирного житлового будинку для внутрішньо переміщених осіб. Проведені закупівлі та укладений договір на виконання робіт, але кошти на кінець року не були використані та повернуті до державного бюджету, в зв’язку з тим, що будівництво розраховане до кінця 2024 року, очікуємо змін до законодавства, та отримання коштів субвенції з державного бюджету у 2024 році для продовження робіт.

 З місцевого бюджету направлені кошти:

 399,954 тис. грн. - придбано у комунальну власність Межівської селищної ради однокімнатну квартиру за адресою: с-ще Межова, вул. Пушкіна буд. 14, для сім’ї ВПО (лікарів);

199,520 тис. грн - для проведення поточного ремонту Shelter - приміщення за адресою с-ще Межова, вул. ім. Грушевського 10/2, на облаштування місць розміщення громадян, які у зв’язку з бойовими діями залишили місце проживання;

116,882 тис.грн. – придбано 2 інвекторних кондиціонера, та 2 холодильника для облаштування місць розміщення громадян, які у зв’язку з бойовими діями залишили місце проживання, перебування (Shelter).

 Здійснюються заходи із забезпечення тимчасово переміщених осіб гуманітарною допомогою. Організовано роботу двох центрів по видачі гуманітарної допомоги: на базі КЗ «Центр соціальних послуг» Межівської селищної ради» (працюють в основному з продуктами харчування) та КЗК «Центр культури та дозвілля» Межівської селищної ради» (одяг, постільна білизна, засоби гігієни та інше).

Організацію видачі гуманітарної допомоги ВПО, які проживають у віддалених населених пунктах громади, було покладено на старост, а центрами стали приміщення старостатів. З різних джерел, в тому числі і мешканцями громади та волонтерами, передається гуманітарна допомога для людей, які тимчасово поселились на нашій території. Допомога надається продуктами харчування, засобами гігієни, миючими та дезінфікуючими засобами, постільною білизною, одягом та взуттям. Публічність та прозорість – основа діяльності створених центрів.

При комунальному закладі «Центр соціальних послуг» Межівської селищної ради» працює відділення яке надає соціальну послугу інформування, консультування для внутрішньо переміщених осіб та їх родин, та допомагає у вирішенні складних життєвих питань. «Центр соціальних послуг» МСР працює з благодійними організаціями «Благодійний фонд «Право на захист» - правозахисна організація в Україні, що надає психо-соціальну та гуманітарну підтримку переселенцям, людям, які постраждали від воєнних дій, а також біженцям та особам без громадянства; «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході GIZ», ЮНІСЕФ «Моніторинг потреб на підтримку дітей в умовах війни», філія компанії суспільно – корисного товариства «Людина в біді», Міжнародний фонд «Відродження» - надають допомогу внутрішньо переміщеним особам та постраждалому населенню внаслідок війни в Україні.

За 2023 рік на оплату транспортних послуг з доставки гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам  використано кошти місцевого бюджету в сумі 80,0 тис.грн.

Також, велику допомогу надали волонтерські, благодійні організації у вигляді будівельних матеріалів та продуктів харчування:

  • 689,4 тис.грн - в рамках проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України» від Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ надано гуманітарну допомогу на суму 651,6 тис.грн у вигляді будівельних матеріалів для ремонту та облаштування Shelter (приміщення для ВПО) (цемент, піна монтажна, герметик силіконовий, керамогранітна плитка для підлоги, суміш клейова для плитки, шпаклівка гіпсова (стартова, фінішна), лінолеум, підкладка під лінолеум, суміш клейова для лінолеуму, плінтус пластиковий, двері (вхідні 2шт), міжкімнатні дверні блоки (25 шт), обладнання та інвентар на суму 37,8 тис.грн.

Від БО «БФ «Янголи спасіння» за 2023 рік отримано 20 744 продуктових наборів (гуманітарної допомоги), які видано 20744 особам (інвалідам усіх груп місцевого населення, місцевим мешканцям 60+, малозабезпеченим, багатодітним, одиноким матерям (батькам) та внутрішньо переміщеним особам).

Від ГО «Пролісок» отримано гуманітарної допомоги – 80 наборів гігієни для ВПО.

Допомога постраждалому населенню громади.

Протягом 2023 року по території Межівської СТГ завдано 9 ракетних ударів, внаслідок чого було пошкоджено 56 будинків, в т.ч. багатоквартирних - 4.

 В с-щі Межова пошкоджено 53 будинки, в с. Іванівка – 3 будинки. Найпотужніші удари були в липні та серпні 2023 року:

 10 липня - унаслідок ворожого обстрілу Межівської громади з РСЗВ "Торнадо-С"- поранення отримав 58-річний чоловік, пошкоджено 12 житлових будинків, господарську споруду та 3 авто;

17 липня - внаслідок обстрілу пошкоджень зазнали 3 житлових будинки. За офіційною інформацією – минулося без загиблих та поранених;

16 серпня - найпотужніший ракетний удар по с-щу Межова. Внаслідок атаки російських терористів по населеному пункту – є загиблі та поранені. Серед тих, кого ми втратили назавжди – 18-річний юнак – Ігор Діденко. В результаті ворожої атаки поранено 6 осіб, серед них 2-річна дівчинка, понівечені 49 приватних осель, пошкоджені сільськогосподарське підприємство, навчальний заклад, комунальне підприємство, побиті авто.

Першими на місця обстрілів прибувають рятувальники та поліцейські. Ліквідовують наслідки ворожого вогню, розбирають завали, документують воєнні злочини та допомагають постраждалим громадянам. 

За 12 місяців 2023 року черговим караулом 59 ДПРЧ 10ДПРЗ ГУ ДСНС України на територію громади було здійснено 45 оперативних виїздів за сигналом «Тривога», ліквідовано 45 пожеж, здійснено 17 виїздів на ідентифікацію вибухонебезпечних предметів (з початку повномасштабного вторгнення російської федерації - 41).

Відділенням поліції № 2 Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області за цей період, зареєстровано 56 кримінальних проваджень за фактом злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, та за фактом злочинів проти основ національної безпеки України.

Комісією з обстеження об’єктів, розташованих на території Межівської селищної територіальної громади, пошкоджених внаслідок надзвичайних ситуацій воєнних дій або терористичних актів, протягом 2023 року обстежено 65 будинків, з яких 3 будинки у с.Іванівка, 62 будинки у с-щі Межова. Складено 58 актів комісійного обстеження на будинки садибного типу, обстежено 4 багатоквартирних будинки, в яких було пошкоджено 15 квартир, та відповідно складені акти комісійного обстеження.

З матеріального резерву у 2023 році направлені будівельні матеріали для відновлення пошкоджених будинків жителів громади на суму 25,6 тис.грн, допомогу отримали 3 сім’ї із с. Іванівка, та 25 сімей с-ща Межова.

Особам, які постраждали внаслідок ракетних обстрілів (липень - серпень 2023), з місцевого бюджету надано матеріальну допомогу на суму 153,35 тис. грн (67 осіб). 

 Крім допомоги з місцевого бюджету (коштами), та будівельними матеріалами з матеріального резерву, допомогу постраждалому населенню надавали благодійні організації та фонди.

Від філії компанії «Людина в біді» в Україні, для забезпечення цивільного населення Межівської селищної територіальної громади матеріалами для відновлення житла, яке постраждало внаслідок збройної агресії російської федерації, були отримані будівельні матеріали на суму 168,9 тис.грн, допомогу отримали 45 сімей.

У серпні 2023 року, реєстрацію на грошову допомогу від УВКБ ООН, проводили Чеська гуманітарна організація «Людина в біді» та Благодійний фонд «Право на Захист». Разом обробили близько 75 заяв – як на відновлення пошкодженого майна, так і на отримання цільової грошової допомоги (оформлено грошову допомогу з розрахунку на 1 постраждалого по 6,6 тис.грн).

Ця допомога є дуже важливою для мешканців Межівської громади, які постраждали від війни. Вона допоможе людям пережити складний період та покращити умови життя.

Загалом за 2022 - 2023 рік (станом на 01 січня 2024) із 109 пошкоджених будинків всі відновлені: 104 будинки садибного типу, та 5 пошкоджених багатоквартирних будинків.

У 2023 році здійснено комісійне обстеження всіх наявних приміщень для облаштування їх під найпростіші укриття. До фонду захисних споруд цивільного захисту Межівської селищної територіальної громади включено найпростіших укриттів за адресами:

- с-ще Межова, вул. ім. Грушевського, 4 - адміністративна будівля, вбудоване підвальне приміщення, місткість 300 чол.;

- с-ще Межова, вул. Сонячна, 8 - Межівський аграрний ліцей Межівської селищної ради, вбудоване підвальне приміщення, місткість 300 чол.;

- с-ще Межова, вул. Учительська, 7 - Межівський ліцей №1, вбудоване підвальне приміщення, місткість 450 осіб;

- с-ще Межова, вул. Сонячна, 12 - КНП «Центральна лікарня» Межівської селищної ради», вбудоване підвальне приміщення, місткість 50 осіб.

 В липні 2023 року рішенням виконавчого комітету Межівської селищної ради утворено комісію з питань евакуації при виконавчому комітеті Межівської селищної ради у кількості 30 осіб, затверджено її персональний склад, та організовано роботу. 

Постійно проводить роботу координаційний орган управління цивільним захистом - комісія ТЕБ і НС Межівської селищної ради, впродовж 2023 року підготовлено та проведено 14 засідань, на яких розглянуто 29 питань, та прийнято по них рішення.

Організована робота двох станцій якості моніторингу повітря у населених пунктах

с-ще Межова, та с. Демурине. Моніторинг якості повітря в с-щі Межова оновлюється щоденно, в с-щі Демурине - в разі змін якості повітря. У зв’язку з тим, що в с. Демурине здійснює діяльність ТОВ «Демуринський ГЗК», на будівлі старостату була встановлена станція моніторингу якості повітря, яка додатково обладнана датчиком вимірювання радіаційного фону.

 Протягом 2023 року на цивільний захист населення та громадську безпеку направлено:

 3396,8 тис.грн - з метою виведення учнів закладів дошкільної та загальної середньої освіти в режим змішаного (онлайн) навчання, та створення безпечного освітнього середовища, придбані 2 залізобетонні модульні захисні споруди для Межівського ліцею №2 Межівської селищної ради, та для КЗДО «Межівський ясла-садок «Сонечко» Межівської селищної ради», місткість кожного до 50 осіб, що дасть змогу безпечного перебування ще для 100 осіб в разі небезпеки. Наземні укриття мають необхідну комплектацію - вентиляцію, електроенергію, встановлені біотуалети, додатково з місцевого бюджету направлені кошти на їх доукомплектування та облаштування;

48,1 тис.грн - придбані матеріали для проведення ремонтних робіт в залізобетонній модульній захисній споруді КЗДО Межівський ясла-садок «Сонечко»;

 791,8 тис. грн - на проведення поточного ремонту (619,5 тис.грн), технічний нагляд (8,7 тис.грн) та облаштування (163,6 тис.грн) найпростішого укриття в Межівському ліцеї №1;

50,7 тис.грн - придбані матеріали для облаштування залізобетонної модульної споруди в Межівському ліцеї №2;

201,8 тис.грн - на облаштування (138,8 тис.грн) найпростішого укриття в Межівському МАЛІ, та послуг з поточного ремонту (63,0 тис. грн);

 99,8 тис.грн - виконавчим комітетом Межівської селищної ради придбані будівельні матеріали для поповнення матеріального резерву на суму 59,9 тис.грн, придбано 17 од вогнегасників – 19,8 тис.грн, на облаштування укриття в с-щі Межова, по вул. ім. Грушевського направлено 14,4 тис.грн (встановлення металевих дверей, інструменту, та інші матеріали);

 192,5 тис.грн – придбана та встановлена в с-щі Межова система оповіщення населення про загрозу та виникнення НС (придбано комплект обладнання системи інформування населення про загрозу «Повітряна небезпека»;

 236,9 тис.грн – придбання та встановлення системи відеоспостереження, в с-щі Межова протягом 2023 року встановлено 7 додаткових відеокамер. З метою забезпечення громадського порядку на території громади всього встановлені 14 камер відеоспостереження, в т.ч встановлені 3 додаткові відеокамери у Центральному парку.

 Створено пункт Незламності у адміністративному приміщенні Межівської селищної ради за адресою: вул. ім. Грушевського, буд. 9, та затверджено перелік покращених пунктів обігріву на території громади, які розташовані в закладах:

- КНП «Центральна лікарня» Межівської селищної ради»;

- КЗ ДО «Межівський ясла-садок №2 «Малятко» Межівської селищної ради»;

- будівля старостату Новогригорівського старостинського округу;

- Новопідгороднянська АЗПСМ;

- будівля старостату Райпільського старостинського округу;

- будівля старостату Веселівського старостинського округу;

- КЗДО «Водолазький ясла – садок «Журавлик» Межівської селищної ради»;

- Іванівська АЗПСМ;

- будівля старостату Преображенського старостинського округу;

- Демуринська АЗПСМ;

- Володимирівська філія №2 КЗ «Центр культури та дозвілля» Межівської селищної ради».

У 2023 році, на обслуговування та утримання покращених пунктів обігріву, пункту Незламності використані кошти в сумі 7,8 тис.грн.

АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ

Адміністративні послуги на території Межівської громади здійснює відділ Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Межівської селищної ради. Станом на 01 січня 2024 року затверджений перелік адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП в кількості 304 адміністративних послуг. Протягом 2023 року через ЦНАП було надано 10325 адміністративних послуг.

Популярні послуги за якими звертаються до Центру – довідки ВПО, надання допомоги на проживання ВПО, витяги з Державного земельного кадастру, державна реєстрація земельної ділянки, отримання вперше чи заміна паспорта громадянина України, реєстрація права власності та іншого речового права, отримання дозволів та затверджень на земельні ділянки, подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ, обмін посвідчення водія на право керування транспортними засобами, оформлення соціальних послуг.

Найбільшою популярністю серед ВПО користуються: паспортні послуги, всього за 2023 рік надано 2212 послуг, з них 1594 громадянам категорії ВПО, а також реєстрація повідомлень про пошкоджене майно – 92 послуги, реєстрація речових прав на нерухоме майно, заміна водійського посвідчення, надання компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб тощо.

Межівська громада в числі перших громад підтримує проєкти, направлені на допомогу наших Захисників: «Я – ветеран», за 2023 рік надано 181 адміністративна послуга.

Мобільним ЦНАПом за 2023 рік надано 190 адміністративних послуг при виїзді в старостинські округи.

Для покращення комунікації громадян з Центром надання адміністративних послуг і громадою, з березня 2023 року запрацював розумний кол-центр (IVR), обладнання для якого надав наш надійний партнер – Програма EGAP, що виконується Фондом Східна Європа. Зателефонувавши до Call-центру кожен громадянин може отримати необхідну інформацію по всім послугам, які надаються в ЦНАП, перелік необхідних документів, графік роботи ЦНАП, адресу, а при необхідності швидку і якісну консультацію спеціаліста з питань надання адміністративної послуги.

За підтримки Програми EGAP, ЦНАП отримав зчитувачі ID карток та сканери QR кодів, що дає змогу відвідувачам отримати потрібну послугу без паперового варіанту документів. Для використання відвідувачами, в разі потреби, надано апарат для вимірювання тиску та аптечки. Також обладнано місце для самообслуговування.

Завдяки Програмі ULED отримано генератор, що дає можливість працівникам ЦНАПу безперебійно проводити прийом громадян за відсутності електропостачання. Також ЦНАП забезпечений безперебійним доступом до мережі інтернет, завдяки наявності супутникового зв’язку Starlink, обладнання якого було передано Дніпропетровською ОВА. 

В рамках шведсько-українського Проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні», Межівська СТГ, як одна із постраждалих громад Дніпропетровської області, отримала кризову підтримку для відновлення надання адміністративних послуг, яка включає комп’ютерну техніку (4 ноутбуки, 2 комп’ютера та 6 БФП).

Працівники відділу «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Межівської селищної ради постійно вдосконалюють свій рівень професійної підготовки та підвищують кваліфікацію задля якісного надання адміністративних послуг мешканцям нашої громади.

В частині державної реєстрації речових прав на нерухоме майно найбільш запитуваними послугами є реєстрація права власності на нерухоме майно та реєстрація похідних (інших) речових прав, яку здійснює відділ реєстрації виконавчого комітету Межівської селищної ради. Постійно ведеться робота щодо наповнення Реєстру територіальної громади, станом на 01 січня 2024 року зареєстровано 12265 осіб.

Забезпечення реалізації державної політики у сфері архівної справи, забезпечення централізованого тимчасового зберігання архівних документів, ведення їх обліку та використання відомостей, що в них містяться, на території Межівської СТГ здійснює відділ трудового архіву виконавчого комітету Межівської селищної ради. На централізованому зберіганні у відділі трудового архіву ВК МСР знаходиться 12447 одиниць зберігання(од.зб.), у складі 87 фондів, у т.ч.: Межівської СТГ– 9037 од.зб., Новопавлівської ТГ – 2729 од. зб., Слов’янської ТГ – 1006 од. зб.

За 2023 рік надійшло 8 фондів - 681 справа, та 745 звернень від фізичних осіб (запитів з фондів Межівської СТГ - 523, Новопавлівської СТГ - 121, Слов’янської СТГ - 101).

З квітня 2023 року надання послуг відділом трудового архіву проводиться виключно через відділ (Центр) надання адміністративних послуг виконавчого комітету Межівської селищної ради.

СОЦІАЛЬНО - КУЛЬТУРНА СФЕРА

Незважаючи на всі виклики воєнного часу, у видатковій частині бюджету в повному обсязі враховані всі основні потреби, необхідні для забезпечення життєдіяльності нашої громади.

Структура видатків місцевого бюджету, вказує на його соціальну спрямованість, адже левову частку складають видатки на утримання соціально-культурної сфери74,8% (139357 тис.грн), з них:

- на фінансування освіти – 105952,0 тис.грн (56,9%);

- соціальний захист населення – 10391,3 тис.грн (5,6 %);

- охорону здоров'я – 13056,6 тис.грн (7%);

- культуру - 7706,7 тис.грн (4,1%);

- фізичну культуру і спорт – 2250,4 тис.грн (1,2%).

Інші видатки бюджету складають 46849,7 тис.грн (25,2%), за напрямками:

- державне управління – 25800,1 тис.грн (13,9%);

- надання субвенцій іншим бюджетам - 2129,0 тис.грн (1,2 %);

- громадський порядок і безпека - 429,4 тис.грн;

- ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій - 99,8 тис.грн;

- мобілізаційна підготовка - 384,9 тис. грн;

- поточні та капітальні трансферти комунальним підприємствам - 5023,9 тис.грн (2,7%);

- житлово-комунальне і дорожнє господарство - 9730,9 тис.грн (5,2%);

- інші програми з економічної діяльності - 2631,2 тис.грн (1,4%);

- інвестиційні проєкти - 89,9 тис.грн;

- природоохоронні заходи - 530,6 тис.грн.

В громаді повністю збережено мережу закладів освіти, охорони здоров’я, культури, спорту. Для їх сталої роботи на випадок блекаутів всі заклади забезпечені альтернативними джерелами електроживлення.

ОСВІТА

 Заклади освіти працюють в змішаній та дистанційній формі. Освітню послугу отримують 2300 дітей, з них 130 - внутрішньо переміщені особи, 28 дітей з особливими освітніми потребами, 439 дітей з багатодітних родин, 48 дітей з малозабезпечених родин.

В оперативному управлінні відділу освіти, молоді та спорту Межівської селищної ради знаходяться 23 заклади, з них 10 закладів дошкільної освіти, 8 середньої освіти, 2 позашкільної освіти, 2 комунальних установи, 1 комунальний заклад. В 2023 році створено дошкільний підрозділ Іванівської гімназії.

У закладах освіти Межівської СТГ працює 531 особа, з них 261 - педагогічні працівники (у ЗЗСО – 180, у ЗДО- 49, інші заклади та установи освіти -32).

У змішаному форматі функціонує 2 заклади дошкільної освіти:

- КЗДО «Межівський ясла – садок №1 «Сонечко» Межівської селищної ради», має власне найпростіше укриття та забезпечує навчання для 29 вихованців старших груп, та

- КЗДО «Межівський ясла – садок №3 «Барвінок» організовує освітній процес для 29 малят старшого дошкільного віку на базі Межівського ліцею №1 Межівської селищної ради та використовує найпростіше укриття закладу.

Інші 8 закладів дошкільної освіти та дошкільний підрозділ Іванівської гімназії організували освітній процес для дітей 3-4 років з використанням технологій дистанційного навчання.

 4 заклади загальної середньої освіти забезпечують освітній процес у змішаному форматі для 813 учнів, що навчаються у:

- Межівському ліцеї №1 Межівської селищної ради (414 учнів), що має власне найпростіше укриття;

- Новогригорівській гімназії - філії Межівського ліцею №1 (використовує найпростіше укриття КЗДО «Водолазький ясла – садок «Журавлик») – 28 учнів;

  • - Межівському ліцеї №2, має на балансі побудовану у жовтні 2023 року швидко споруджувану модульну споруду (найпростіше укриття) – 214 учнів;
  • - Межівському аграрному ліцеї – інтернаті Межівської селищної ради – 158 учнів.
  • 598 учнів 1-11 класів інших 6 ЗЗСО (в тому числі 68 учнів вищезазначених закладів загальної середньої освіти, які проживають за межами громади) навчаються з використанням технологій дистанційного навчання.
  •  203 учні КЗО «Міжшкільний ресурсний центр» Межівської селищної ради, які отримують першу виробничу професію, навчаються у змішаному форматі, використовуючи укриття Межівського КЗДО №1 «Сонечко».

Створені у закладах освіти Межівської селищної ради умови для навчання дозволяють учням брати активну участь в інтелектуальних змаганнях – олімпіадах, конкурсах та отримувати перемогу нарівні із своїми однолітками з міста.

Досягнення навчальної роботи

 Дніпропетровське відділення МАНу - Обласний конкурс-захист дослідницьких робіт: 7 слухачів, 2 переможці, Межівський ліцей №1 – Дорош Софія, Володимирівський ліцей – Калетник Маргарита;

Обласний етап Всеукраїнських олімпіад - 30 учасників, 6 переможців, Межівський ліцей №1 – 2 учні, Межівський АЛІ - 2 учні, Межівський ліцей №2 – 1 учень, Райпільський ліцей – 1 учень;

Національний мультипредметний тест - 57 учнів, 4 – більше 180 балів, Межівський ліцей №1 – 3 учні, Межівський АЛІ - 1 учень;

Випускники базової середньої школи - 140 учнів, 13 – свідоцтво з відзнакою;

Випускники повної середньої школи - 70 учнів, 10 медалістів, 9 – Золота медаль, 1 – Срібна медаль;

Сертифікація вчителів - 9 учасників, 3 сертифікати;

«Вчитель року» - обласний етап: Давиденко Євгенія – ІІІ місце, Рєзнік Віталіна – ІV місце;

Володимирівський ліцей - ІІ місце у рейтингу освітніх закладів України, І місце у всеукраїнському конкурсі «Емблема закладу освіти», ІІ місце всеукраїнський конкурс «Наша школа найкраща»;

«Педагог-новатор – 2023» VII щорічний Всеукраїнський конкурс: 3 переможці – Володимирівський ліцей, Межівський АЛІ;

Межівський ліцей № 1 - І рейтингове місце серед 100 кращих освітніх закладів України загального заліку лайт-конкурсу «Кращий кабінет хімії ЗЗСО-2023»;

«EDU_FEST– 2023»- Обласний рівень: 36 учасників; 13 переможців.

Досягнення виховної роботи

10 місце з 86 міських та сільських громад області;

9 рейтингове місце в області - номінація «Вагомий внесок у здійснення виховної роботи в закладах освіти»;

Більше 2500 дитячих робіт прийняли участь у конкурсах від різних фондів, ГО, підприємств. Діти отримували сертифікати переможців, грошові премії та цінні подарунки.

Серед 16 громад Синельниківського району Межівська СТГ є лідером організації участі дітей та педагогів в заходах виховного спрямування - 19,8 % проти 12,0 % Іларіонівська селищна територіальна громада, 9,0 % Покровська СТГ, по 0,5 % Новопавлівська та Слов’янська СТГ.

Досягнення позашкільної роботи

Чемпіонат України з пауерліфтингу – ІІІ місце, 2 - І місце, 6 – ІІІ місце;

Призові місця в обласному кубку з волейболу;

І місце – обласний турнір з пауерліфтингу ім. Олега Кулиненка;

Обласні змагання (футбол, волейбол) м. Першотравенськ, м. Павлоград, смт Слобожанське, смт Магдалинівка;

Спортивні заходи «Рухайся до Перемоги України»;

Перемоги у міжнародних конкурсах талантів «SOUL», «Дім для душі», «Палітра талантів», «Євро-весна»;

Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги»;

Перемоги у міжнародних конкурсах мистецтва «MADE IN UKRAINE», «TALENT TIME», «Наша Ненька Україна»;

Всеукраїнські мистецькі конкурси «Зимові ігри», «Зірки кохання», «Місце сили», «Оксамит Fest»;

Обласний етап конкурсу «Мирний космос» – 3 перемоги;

Обласний конкурс «Кращий юний майстер народних ремесл» – 2 перемоги;

Всеукраїнський конкурс «Великодні писанки»;

Всеукраїнський конкурс талантів «DOBRO fest».

На створення безпечних умов в організації освітнього процесу використані кошти бюджету розвитку селищного бюджету в сумі 7628,3 тис.грн:

по закладах дошкільної освіти - 2141,6 тис.грн, в т.ч.:

- встановлене модульне укриття в КЗДО «Сонечко» - 1698,354 тис.грн;

- придбано 2 шт. насоси для котелень ДНЗ - 24,1 тис.грн (с. Новопідгороднє, с.Веселе);

- витяжна установка - 25,1тис.грн;

- придбано твердопаливний котел для КЗДО «Водолазький ясла – садок» - 79,7 тис.грн;

по закладах середньої освіти - 5378,1 тис.грн, в т.ч.:

- проведено капітальний ремонт системи опалення Межівського аграрного ліцею – інтернату – 3495,5 тис.грн;

- встановлене модульне укриття в Межівському ліцеї №2 - 1698,4 тис.грн;

- проведено коригування проєктно - кошторисної документації системи автоматичної пожежної сигналізації по Володимирівському ліцею - 47,2 тис. грн;

- придбаний насос – 31,5 тис.грн у Райпільський ліцей;

- придбаний холодильник - 18,5 тис.грн в Межівський аграрний ліцей інтернат;

-2 бензинових генератора - 87,0 тис.грн для Веселівського ліцею та Межівського ліцею № 2.

За кошти місцевого бюджету придбане комп’ютерне обладнання на суму 413,3 тис.грн (11 комплектів комп’ютерного обладнання та 16 багатофункціональних пристроїв, 1 принтер) по:

- відділу освіти - 51,4 тис.грн (комплект комп’ютерної техніки, 2 шт багатофункціональних пристроїв, та 1 принтер);

- дошкільні заклади освіти - 314,4 тис.грн (10 комплектів комп’ютерної техніки та 10 шт багатофункціональних пристроїв);

- інші заклади у сфері освіти – 47,5 тис.грн (4 багатофункціональних пристрої).

Протягом 2023 року у заклади освіти було завезено 4273 екземплярів підручників на суму близько 510, 9 тис.грн.

Незважаючи на обмеженість видатків бюджету знайшли можливість профінансувати заходи з підтримки обдарованих дітей та молоді, стимулювання творчої праці педагогічних працівників:

- виплата премії Межівської селищної ради «З надією в майбутнє Межівщини» випускникам 11 класу та педагогам (які їх навчали), що отримали найвищий бал при складанні НМТ (19,5 тис. грн);

- переможцям та призерам обласних олімпіад та конкурсу – захисту учнівських науково - дослідницьких робіт (учні – 5,6 тис. грн, вчителі – 7,4 тис.грн) - 13,0 тис грн;

- виплата премії Межівської селищної ради вихованцям СКЗПО «Межівський БДЮТ» «Юне дарування» - 19,7 тис. грн);

- виплата премії Межівської селищної ради за перемогу в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2023» в номінації «Фізична культура» - 1,5 тис.грн;

- виплати для підтримки дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким виповнилося 18 років (10 випускників), виплачені кошти в сумі 18,1 тис. грн;

- придбання Новорічних подарунків для дітей вразливих категорій – 54,0 тис. грн;

Також, у 2023 році за кошти місцевого бюджету продовжили виконання робіт по енергозберігаючим заходам, капітальному ремонту дитячого садка «Сонечко», с-ще Межова, виконані роботи на суму 963,0 тис.грн, за кошти державного бюджету виконувалися роботи по Межівському ліцею №2.

Від міжнародних партнерів протягом 2023 року закладами освіти отримано гуманітарну та благодійну допомогу та оновлено матеріально - технічну базу на суму - 11806,5 тис.грн, в тому числі отримано 71 планшет, 139 ноутбуків, 7 хромбуків, 10 буржуйок, 1 генератор, 3 роутери, 2 автобуси та інше обладнання.

За кошти депутата обласної ради Марії ПУСТОВОЇ придбано 21 тример (84,0 тис.грн)

За кошти спонсорів - 180,8 тис.грн, для закладів освіти Межівської селищної ради для обігріву приміщень на випадок вимкнення постачання електроенергії, придбано 10 печей – буржуйок (78,8 тис. грн) та 3 бензинових генератори для Веселівського ліцею та Межівського ліцею № 2, КУ «Інклюзивно – ресурсний центр» Межівської селищної ради (102,0 тис. грн).

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Медичну допомогу населенню надають 2 комунальних підприємства - КНП «Центр первинної медико – санітарної допомоги» та КНП «Центральна лікарня» Межівської селищної ради. На фінансову підтримку та матеріально-технічне оснащення лікувальних закладів громади направлено з місцевого бюджету 12876,4 тис.грн. На профілактику захворювань і протидію поширенню інфекційних хвороб – 180,2 тис.грн.

Розпорядженням голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації у липні 2023 року затверджена спроможна мережа закладів охорони здоров’я Дніпропетровського госпітального округу та план розвитку Дніпропетровського госпітального округу.

До спроможної мережі надання первинної медичної допомоги Дніпропетровської області увійшов заклад первинної ланки - КНП «Центр первинної медико – санітарної допомоги» Межівської селищної ради. У складі підприємства працює 8 амбулаторій загальної практики сімейної медицини (в т.ч. по громаді – 5), 1 фельдшерський пункт, 5 пунктів здоров’я ( в т.ч. по громаді 2).

50 медичних працівників ЦПМСД, в т.ч. 13 лікарів, з них 8 лікарів АЗПСМ, лікар терапевт, лікар педіатр, 2 інтерни (ВПО), надають населенню медичні послуги: амбулаторний прийом пацієнтів, обслуговування викликів на дому, виконання щеплень, в т.ч. щеплень проти гострої коронавірусної хвороби, профілактичний медичний огляд, функціональне дослідження пацієнтів, проводяться безкоштовні аналізи згідно пакету послуг «Первинна медична допомога». Поряд з цим працює лікарсько-консультативна комісія, проводиться підготовка та відправка документів на медико-соціальну експертну комісію.

Укладено 15617 декларацій між пацієнтами та лікарями загальної практики-сімейної медицини з метою надання первинної медико-санітарної допомоги. З 24.02.2022 року, на первинному рівні медичні послуги отримали 1642 ВПО.

На утримання КНП «Центр первинної медико - санітарної допомоги» Межівської селищної ради, протягом 2023 року направлені кошти місцевого бюджету в сумі 7566,4 тис.грн, які використані на виконання слідуючих заходів:

- проведення поточних ремонтів амбулаторій, фельдшерських пунктів та пунктів здоров’я - 308,2 тис.грн, в т.ч по Новопідгороднянській АЗПСМ (298,2 тис.грн) придбано та замінено вхідні двері та 9 дерев’яних вікон на енергозберігаючі, придбані необхідні матеріали для поточного ремонту даху, здійснений поточний ремонт покрівлі та улаштування відмостки будівлі амбулаторії, по Межівській АЗПСМ (10,0 тис.грн) виконані внутрішні роботи по облицюванню підлоги (улаштування плитки 25,5 м2) та встановлення чотирьох міжкімнатних дверей;

- застосування надбавки до заробітної плати молодим спеціалістам (лікарям), лікарям зі статусом ВПО, лікарям-інтернам у розмірі до 50 % від посадового окладу – 10,4 тис.грн;

- утримання медичного працівника в амбулаторії с-ще Демурине з правом реалізації лікарських засобів, та в с. Іванівка – 33,0 тис.грн;

- соціальна підтримка хворих - 1135,8 тис.грн (хворих на туберкульоз, осіб з інвалідністю, забезпечення безоплатними лікарськими засобами осіб пільгової категорії населення, та з онкологічними захворюваннями, лікувальними сумішами хворих на фенілкетонурію);

- забезпечення обладнанням, згідно табеля оснащення та придбання предметів та матеріалів – 80,1 тис.грн;

- придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів – 37,5 тис.грн.

 В 2023 році за кошти місцевого бюджету розпочатий капітальний ремонт Межівської АЗПСМ, використані кошти місцевого бюджету в сумі 3731,6 тис.грн, в т.ч. проведено коригування кошторисної документації, частково виконані роботи з ремонту даху приміщення та встановлення віконних блоків, роботи з горищного перекриття, сплачений авторський та технічний нагляд.

Протягом року закладом отримано гуманітарну та благодійну допомогу, та покращено матеріально – технічну базу на суму 1133,9 тис.грн (16 конвекторів, 2 ноутбука, МФУ, 3 шт комп’ютерних системних блоки, 3 шт генератори, 3 комплекти «Піч буржуйка»зарядна станція, будівельні матеріали, медикаменти, ноутбук для УЗЛ, та інші матеріали та обладнання).

 Спільно з депутатським корпусом, спостережною радою та членами трудового колективу КНП «Центральна лікарня» МСР протягом року працювали над вирішенням питання як зберегти «вторинку» в умовах наступного етапу медичної реформи, яка за проєктом має розпочатися з 1 січня 2024 року.

 У квітні 2023 року рішенням Васильківської селищної ради та рішенням Межівської селищної ради був схвалений Меморандум про утворення спільного КНП «Загальна лікарня» Васильківської та Межівської селищної рад» та спільного органу управління підприємством, але на 27 сесії Межівської селищної ради, під час розгляду питання «Про реорганізацію комунального некомерційного підприємства «Центральна лікарня» Межівської селищної ради», за пропозицією депутатів, вирішили доопрацювати дане питання.

 На даний час продовжується процес пошуку функціонування закладів охорони здоров’я вторинного рівня (Центральних лікарень) в умовах впровадження наступного етапу медичної реформи, які не увійшли до спроможної мережі.

Найкритичніші проблеми, що негативно впливають на якість надання медичних послуг КНП «Центральна лікарня» Межівської селищної ради, пов’язані із фінансуванням заробітної плати медичних працівників, яка здійснюється відповідно до укладених пакетів на надання медичних послуг із НСЗУ, внаслідок чого існує суттєвий кадровий дефіцит лікарів. На даний час закладу потрібні лікарі - терапевт, хірург, рентгенолог, лікар з УЗД.

Ліжковий фонд закладу з 01.07.2023 року складає 70 ліжок (терапевтичні ліжка - 20 ліжок, хірургічні ліжка - 12 ліжок, патологія вагітних – 3 ліжка, гінекологічні ліжка - 2 ліжка, неврологічні ліжка – 5 ліжок, травматологічні ліжка – 5 ліжок, отоларингічні ліжка – 5 ліжок, педіатричні ліжка - 13 ліжок, паліативні ліжка - 5 ліжок).

За поточний рік в умовах стаціонару проведено 270 оперативних втручань (в т.ч. гінекологічного профілю – 46), з них в ургентному порядку – 9 операцій. На медичну реабілітацію (відновне лікування) в санаторно-курортні заклади України в поточному році направлено 32 пацієнта.

На функціонування КНП «Центральна лікарня» Межівської селищної ради з місцевого бюджету у 2023 році направлено 5490,2 тис.грн, які використані на виконання наступних заходів:

- стимулюючі виплати медичним працівникам та працівникам залученим до складу ВЛК (оплата праці та нарахування на заробітну плату) - 515,8 тис.грн;

- придбання ПММ – 151,8 тис.грн;

- придбання матеріалів, для проведення поточного ремонтну у дитячому та приймальному відділенні - 345,8 тис.грн (дитяче - 72,8 тис.грн, приймальне – 273,0 тис.грн), встановлено 12 пластикових вікон та проведено заміну 21 дверей;

- придбані господарчі товари та інструменти – 8,2 тис.грн;

 - придбані медикаменти для надання невідкладної медичної допомоги – 139,8 тис.грн;

- продукти харчування – 283,6 тис.грн;

- оплата послуг - 506,3 тис.грн в т.ч. по улаштуванню дверних відкосів та віконних проємів (110,4 тис.грн грн);

на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 2959,2 тис.грн;

- виплата пенсій та допомог – 79,9 тис.грн;

- інші виплати населенню – 52,8 тис.грн;

- встановлено 15 кондиціонерів у терапевтичному та хірургічному відділеннях -209,0 тис.грн;

- придбано біохімічний аналізатор -238,0 тис.грн.

 Суттєво покращила матеріально-технічну базу закладу допомога міжнародних фондів та організацій. У 2023 році від громадських організацій отримано благодійну та гуманітарну допомогу на суму 1899,9 тис.грн (5 шт конвекторів, 4 шт піч буржуйка, 2 кондиціонери, 4 генератори, 2 зарядні станції, медикаменти, 3 апарати ШВЛ, кисневий концентратор, автомобіль швидкої допомоги Hyundai, та інші матеріали, також передані рішенням Межівської селищної ради отримані гранти – 2 шт конвектори, та холодильник).

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Державну політику у сфері соціального захисту населення на території громади реалізовує відділ з питань соціального захисту населення Межівської селищної ради.

На території Межівської СТГ на даний час проживає понад 5,6 тис. осіб похилого віку, 689 учасників бойових дій, які захищали та захищають Незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також беруть безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, 38 родини загиблих, 40 – учасники ліквідації аварії на ЧАЕС та 36 осіб з числа потерпілих, осіб з інвалідністю більше як 741 осіб, дітей віком до 18 років, що мають інвалідність 57 осіб, понад 395 багатодітних сімей, що мають 3 та більше дітей, 150 малозабезпечених сімей, більше 5,5 тис. внутрішньо переміщених осіб.

З метою вирішення проблем окремих категорій громадян, підвищення соціальних гарантій найбільш вразливих категорій населення, Межівською селищною радою затверджена селищна Комплексна Програма соціального захисту населення Межівської територіальної громади на 2021 - 2023 роки, на виконання якої за 2023 рік використано 6822,5 тис. грн, з них:

- щомісячна стипендія особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій 1941-1945рр., яким виповнилось 90 і більше років, особі на загальну суму 2,4 тис. грн;

- надання матеріальної допомоги громадянам, які опинились в складних життєвих обставинах, в тому числі через довготривале лікування та/або проведення дороговартісних хірургічних операцій 53 особам на суму 167,9 тис.грн;

- проведено передплату періодичного видання (Межівський Меридіан) для незахищених верств населення Межівської територіальної громади 362 особам на суму 90,7 тис. грн;

 - надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого, особи на суму 12,0 тис. грн;

 - виплати до 37-ї річниці Чорнобильської катастрофи 38 осіб на суму 19,0 тис. грн;

- виплати до 78-х роковин закінчення Другої світової війни осіб на суму 12,0 тис. грн;

 - на виконання доручень виборців депутатами обласної ради у 2023 році згідно з рішенням Дніпропетровської обласної ради від 03.02.2023 року № 256-15/VIII (із змінами) 32 особи на суму 166,5 тис. грн;

- на виконання Постанови КМУ від 23 вересня 2020 №859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі» профінансовано на суму 424,2 тис. грн. 16 особам;

- компенсовані виплати за надані пільги з послуг зв’язку (абонементна плата за користування телефонним зв’язком), в середньому особи за місяць, на суму 3,4 тис. грн;

- компенсовані виплати за пільговий проїзд на залізничному транспорті АТ «Укрзалізниця» регіональна філія «Донецька залізниця», та «Придніпровська залізниця» на загальну суму 0,7 тис.грн;

- пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 4 особам - інвалідам І категорії ЧАЕС на суму 11,2 тис.грн.

За 2023 рік було видано 504 акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання особи (житлова субсидія, пільга з оплати комунальних послуг, допомога на дітей одиноким матерям, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям).

Відділ соціального захисту населення Межівської селищної ради працює у тісній взаємодії з КУ «Центр надання соціальних послуг» Межівської селищної ради», яка надає соціальні послуги особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та /або перебувають у складних життєвих обставинах, проводить соціально- профілактичну роботу, спрямовану на запобігання потрапляння в складні життєві обставини осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення, та/або перебувають у складних життєвих обставинах. На утримання комунального закладу направлено протягом 2023 року 5358,6 тис.грн (ЗФ- 5220,4 тис. грн., СФ-138,2 тис.грн).

 Базовими соціальними послугами, визначеними частиною 6 статті 16 Закону України «Про соціальні послуги», які надаються комунальним закладом «Центр соціальних послуг» Межівської селищної ради» з урахуванням потреб у соціальних послугах, визначених у територіальній громаді, є: догляд вдома, соціальна адаптація, натуральна допомога, соціальна профілактика, консультування, представництво інтересів, екстрене (кризове) втручання, соціальний супровід, інформування, переклад жестовою мовою.

Зазначені соціальні послуги надаються у наступних структурних підрозділах закладу: відділення догляду вдома, відділення натуральної допомоги, відділення денного перебування, відділення соціальної роботи. Закладом надаються соціальні послуги 1314 особам, які потребують соціального обслуговування (86481 заходів).

 Відділенням догляду вдома надано соціальні послуги 177 особам похилого віку (58220 основних заходів), з них на безоплатній основі 140 особам (54 940 заходів), згідно тарифів 37 особам (3280 заходів на 89,8 тис.грн).

Соціальним обслуговуванням охоплено 12 населених пунктів. Відвідування підопічних здійснювалося 19 соціальними робітниками, які забезпечені спецодягом, взуттям, транспортними засобами для пересування, та надають 19 видів соціальних послуг відповідно до затверджених графіків. Надання соціальних послуг кожному підопічному проводиться відповідно до індивідуального плану та договору, укладеного між підопічним та центром.

 Відділенням натуральної допомоги надано послуги 802 особам (3 240 заходів, в т.ч на безоплатній основі - 1415, згідно тарифів - 1825 заходів на суму 93,1 тис.грн,  пункт прокату технічних засобів реабілітації, послуги перукаря, швачки, взуттьовика, робітника «Майстер на годину»).

Видано гуманітарну допомогу 862 місцевим жителям, які перебувають на обслуговуванні у закладі, 4643 місцевим жителям та 1 154 внутрішньо – переміщеним особам, які не перебувають на обслуговуванні в закладі.

 Послугами відділення денного перебування (Центр соціальної активності) скористалися 121 особа. Працівниками відділення проведено 25 021 захід в межах надання послуги соціальної адаптації (університет третього віку, тренажерний залробота клубів за інтересами, гурток рукоділля «Майстрині», діяльність шахового гуртка «Шахи єднають», допомога в організації денної зайнятості та дозвілля, допомога в написанні текстів та листів,

  • працює кімната психологічного розвантаження, надаються психологічні консультації, психологічні корекції, сеанси релаксації, ароматерапії, використання соляних ламп, проводяться культурно-мистецькі заходи.

Відділення соціальної роботи - 3 фахівці із соціальної роботи, надають соціальні послуги сім’ям, дітям та молоді, які опинилися у складних життєвих обставинах відповідно до затверджених Державних стандартів. У 2023 році надано соціальні послуги 214 особам, з них 102 дитини та 112 дорослих. Завершено роботу у зв’язку з подоланням та мінімізацією СЖО – 15 сімей 65 осіб (37 дітей, 28 дорослих).

Також невідкладне надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, зокрема соціальних послуг із консультування, кризового та екстреного втручання та інших соціальних послуг відповідно до їхніх потреб, надає мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, здійснено виїзди у 18 сімей, надано комплексні соціальні послуги 39 особам ( 5 дітей та 34 дорослих).

Для зміцнення матеріально – технічної бази закладу, за кошти місцевого бюджету придбано 5 персональних комп’ютерів, ноутбук, та принтер (161,9 тис.грн).

В рамках проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України» (GIZ), закладом отримано 3 шт пічки буржуйки та 6 шт конвекторів, від БФ «Летс Хелп» отримано та видано 43 особам продуктові та промислові набори.

Всього за 2023 рік з різних джерел, отримали допомогу 1165 сімей, крім того 4983 осіб - місцевих жителів та ВПО.

Захист прав та інтересів повнолітніх осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права та виконувати свої обов’язки, та які потребують опіки віднесено до повноважень ради опіки та піклування при виконавчому комітеті Межівської селищної ради.

 Реалізацію державної політики у сфері соціального захисту дітей, здійснення відповідних заходів щодо захисту їх прав, свобод і законних інтересів в громаді здійснює Служба у справах дітей Межівської селищної ради.

На первинному обліку служби у справах дітей, перебуває 44 дитини та 1 дитина-сирота (походженням з Херсонської області), які залишилися без батьківського піклування: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Переважна більшість дітей перебуває під опікою чи піклуванням у сім’ях родичів.

На території громади проживають та влаштовані до сімейних форм виховання 31 дитина, та функціонують:

- 19 сімей опікунів/піклувальників в яких виховується 24 дитини-сироти та дитини позбавлених батьківського піклування;

- 1 дитячий будинок сімейного типу в якому виховується 7 дітей-вихованців;

-1 прийомна сім’я в якій виховується 2 дітей-сиріт.

На обліку Служби перебувають 16 дітей, по причині ухиляння батьків від виконання батьківських обов’язків.

На території громади проживають внутрішньо переміщені 29 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування походженням з інших областей, які обліковуються у Службі у справах дітей Межівської селищної ради.

З метою запобігання дитячій бездоглядності, безпритульності, бродяжництву та жебрацтву, службою спільно з фахівцями із соціальної роботи КЗ «Центр соціальних послуг» Межівської селищної ради» та поліцейськими офіцерами громади на території громади проведено 37 профілактичних рейдів «Діти вулиці». З батьками дітей було проведено профілактичні бесіди, та отримали попередження про адміністративну відповідальність за неналежне виконання своїх батьківських обов’язків по відношенню до дітей, постійно здійснюється робота щодо представництва неповнолітніх дітей в суді, які обвинувачені у вчиненні кримінальних правопорушень.

Протягом року проведено 14 засідань комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Межівської селищної ради та прийняті відповідні рішення.

На виконання заходів селищної Програми захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання на території Межівської селищної територіальної громади на 2021-2023 роки, протягом 2023 року використано 30,7 тис. грн, в т.ч:

- придбано 30 л бензину для перевезення дітей у межах Дніпропетровської області з метою влаштування їх на тимчасове та повне державне утримання (1,3 тис.грн);

- в рамках проведення акції «Солодка мрія» до Дня захисту дітей, для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування придбано 26 подарункових наборів з солодощами (9,0 тис.грн);

- організовано акцію до Дня захисту дітей для випускників дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які є випускниками загальноосвітніх навчальних закладів громади, придбано 2 комплекти постільної білизни на суму 1,8 тис. грн;

- до Дня Незалежності України проведено акцію «Перший раз у перший клас», придбано канцелярський набір для дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах, на суму 0,6 тис. грн;

- з нагоди Дня усиновлення вручено подарункові набори 19 опікунам, які проживають на території Межівської селищної територіальної громади (5,0 тис. грн);

- проведено акцію «Одягаємо дітей до зими» та 3 дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах, придбано верхній зимовий одяг (8,0 тис грн);

- в рамках проведення акції до новорічних та різдвяних свят «Подаруй дитині свято» придбано 14 солодких подарункових наборів дітям, які опинилися в складних життєвих умовах (4,9 тис.грн).

Допомогу дітям та сім’ям вразливих категорій населення Межівської СТГ та внутрішньо переміщеним особам у 2023 році надавав БФ «Надія і житло для дітей» продуктовими наборами, засобами гігієни та іншими матеріалами:

- 19 наборів - для сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, прийомної сім’ї дитячого будинку сімейного типу;

- 50 наборів для сімей які опинилися в складних життєвих обставинах, багатодітних родин та сімей опікунів;

- 3 планшета отримала 1 багатодітна родина;

- 1 родина отримала холодильник;

- 2 родини отримали 3 двоярусні ліжка з матрацами, подушками, ковдрами та постільною білизною.

 Організація та проведення громадських робіт. На виконання заходів з організації громадських та інших робіт тимчасового характеру на добровільних засадах громадянами, а також особами, які перебувають на обліку в Межівському секторі Синельниківської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості та виконання рішень суду про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, протягом 2023 року профінансовано працю 17 робочих місць тимчасового характеру, під час перебування на яких працівники виконували роботи на територіях старостинських округів та с-ща Межова використано кошти місцевого бюджету в сумі 1247,2 тис.грн.

ЗАКЛАДИ КУЛЬТУРИ

Для збереження та підтримки культурного та духовного розвитку громади працює:

- Комунальний заклад «Центр культури та дозвілля» Межівської селищної ради», до складу Центру входить 9 філій клубного типу;

- СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» МСР», яка має 10 філій;

- КЗК «Історико-краєзнавчий музей» МСР»;

- КЗПОСК «Мистецька школа» МСР».

Органом управління закладів культури є відділ культури Межівської селищної ради, який об’єднує 23 установи, роботу яких забезпечують 79 працівників.

Війна вплинула і на культурне життя у громаді. Ми не проводимо зараз фестивалів, розважальних заходів, але продовжують працювати два колективи, які мають звання «народний» (Степовичка) та «зразковий» (Натхнення). Танцювальний колектив «Натхнення» (89 осіб) бере участь у благодійних концертах, заходах для воїнів Збройних Сил України та їх батьків.

Діти селища Межова мають змогу відвідати гурток образотворчого мистецтва «Веселка», на даний момент його відвідують 43 чоловіки.

На початку навчального року відновила роботу «Межівська школа мистецтв», працює в режимі офлайн. На 01.01.2024 року в школі навчається 87 вихованців.

У 2023 році в умовах воєнного стану, запровадженого через повномасштабне вторгнення росії, в закладах культури із 58 клубних формувань, діяли лише 20, які відвідували 385 осіб. Клубними установами громади за звітній період проведено 136 творчих заходів, які відвідало 4229 осіб.

Спеціалісти сфери культури Межівської селищної ради активно беруть участь у благодійних акціях та займаються волонтерською роботою. Проводять благодійні концерти на підтримку Збройних Сил України. До Дня селища, Дня Захисників та Захисниць України були проведені благодійні ярмарки «У єдності – наша сила», виручені кошти з яких були передані на потреби ЗСУ.

З березня 2022 року діє пункт видачі гуманітарної допомоги, який розташований у КЗ «Центр культури та дозвілля». За 2023 рік волонтерами цього пункту видано більше ніж 4 тис. ВПО та людям з інвалідністю 16003 шт. продовольчих наборів, 18960 кг овочів, 2900 шт. хліба, одяг (для дорослих та дітей) – 5370 одиниці, взуття (для дорослих та дітей) – 296 пар.

Працівники філій закладів культури Веселівська, Володимирівська, Демуринська, Новопідгородянська, Преображенська, Райпільська займаються волонтерською роботою. На постійній основі виготовляються маскувальні сітки (Демурине, Новогригорівка), масово виготовляються окопні свічки для українських захисників (ЦПБ, Новогригорівська філія №5), проводяться збори продуктів, необхідних речей для поранених бійців у шпиталі та на передову, допомагали в пошуках приміщень для розміщення ВПО, працюють на кухнях, де готують їжу для воїнів ЗСУ.

Впродовж року бібліотекарі та фахівці відділу культури продовжували роботу в проєкті «Здорові бібліотеки», який впроваджує Благодійний фонд «Бібліотечна країна» за підтримки Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» спільно з «Жива сучасна бібліотека». Відділ обслуговування користувачів СКЗК «Межівська ЦПБ» згідно цього проєкту отримав нову літературу з різних галузей медицини для дорослих та дітей, медичне обладнання, завдяки якому можливо дізнатися тиск, виміряти вагу та індекс маси тіла, сатурацію кисню, цукор в крові, спортивний інвентар, канцелярські товари для арт-терапії.

Працівники КЗ «Центр культури та дозвілля» МСР» та його 7 філій (Веселівська, Володимирівська, Демуринська, Новогригорівська, Новопідгородянська, Преображенська, Райпільська) взяли участь в обласному конкурсі народних звичаїв та обрядів Дніпропетровської області, та стали найактивнішими учасниками конкурсу і увійшли до десятки фіналістів із конкурсним відеороликом «Лялька-травниця», посіли призові місця комунальний заклад «Центр культури та дозвілля» та Преображенська філія №7.

Директорка КЗК «Історико-краєзнавчий музей (Кудрявцева Ольга) посіла перше місце у обласному конкурсі віртуальних екскурсій музеями «Мандруй Дніпропетровщиною» що проводився за ініціативи ГЩ «Жінки плюс», управлінням культури та спорту Дніпропетровської обласної ради та Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького, та отримала субвенцію від обласного депутата у сумі 15,0 тис. грн, яку направлено на придбання 2 комплектів виставкових вітрин для музею.

Протягом року музей отримав гуманітарну допомогу у вигляді ноутбуку, зарядну станцію, повербанк, 2 термогігрометри, металевий ящик та пакувальні матеріали.

В період з травня по листопад 2023 року було проведено заміну усіх вікон в приміщенні закладу (10 шт.) та фарбування коридору.

У січні 2023 року відкрито Центр активності громадян - відкритий майданчик з організації та проведення різноманітних громадських заходів. Обладнання для його облаштування придбано в рамках Україно-Швейцарської програми EGAP. Це і оргтехніка, відеокамери та програмне забезпечення (майже на 375,50 тис. грн), яке дозволяє проводити онлайн заходи з просування ініціатив громадян у соціальних мережах. За цей період проведено 125 заходів як для мешканців громади так і для ВПО. Семінари, наради, майстер-класи, презентації кінопокази, концерти, народознавчі заходи, арт-терапії, психологічне розвантаження, зустрічі з іншими командами проектів «Здорова громада - майбутнє України», «Діємо для здоров’я», «Здорові бібліотеки». Дізнатися про заходи можна на сторінках соціальних мереж #Центр активності громадян Межівської СТГ.

 В межах цієї програми спеціаліст відділу культури Межівської селищної ради пройшла навчання трьох денної тренінгової програми «Цифрові амбасадори», для підвищення доступу до цифрових послуг людей елегантного віку і отримала сертифікат. Навчання жителів громади та внутрішньо переміщених осіб розпочалися наприкінці грудня та продовжаться у 2024 році. Для безперебійної роботи Центру активності громадян програмою EGAP встановлено сонячні батареї. Вартість обладнання коштує 415,9 тис. грн.

За кошти місцевого бюджету придбано 2 інвекторні кондиціонери ( 96,6 тис.грн).

 Працівники відділу культури долучилися до програми «Будуємо Україну Разом» за підтримки ULEAD з Європою, впроваджено проєкт БУРчик «Психологічне розвантаження внутрішньо переміщених осіб з міста Авдіївки «Я_АВДІЇВКА». У акції взяли участь волонтери: ВПО (Авдіївці) та місцеві жителі, молодь громади. На базі Центру активності громадян відремонтовано кімнату. Разом було задіяно понад 40 волонтерів.

До реалізації соціальних проєктів громади за підтримки Благодійного фонду «МОЛОДА ГРОМАДА» долучились працівники виконавчих органів Межівської селищної ради з проєктами «Еко-слід» (придбання баків для розділового сортування сміття) та «Волонтерський ХАБ» (придбання парафіну для окопних свічок)Активні жителі громади підтримали починання волонтерських рухів. На даний час йде реалізація проєктів.

За кошти спеціального фонду придбано обладнання на загальну суму 187,0 тис. грн.:

придбано комплект комп’ютерної техніки для відділу культури Межівської селищної ради - 19,4 тис.грн;

- по СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека – на суму 61,7 тис. грн (персональні комп’ютери - 2 шт. на суму 38,8 тис. грн., книги на суму – 22,9 тис. грн;);

- по КЗ «Центр культури та дозвілля» МСР» - 90,96 тис. грн: насос циркулярний для перекачки води у топкову Райпільської філії №8 (10,7 тис.грн), генератор трифазний для топкової Центра культури та дозвілля (39,1 тис.грн), та ще 3 генератори для Веселівської, Іванівської, Новопідгородянської та Райпільської філії (41,16 тис.грн);

- за рахунок депутатських коштів в КЗ «Історико-краєзнавий музей» придбано дві виставкові вітрини на 15,0 тис. грн.

На поточний ремонт та оновлення матеріально технічної бази закладів культури направлені кошти місцевого бюджету в сумі 484,578 тис. грн. в т.ч :

встановлені в Центрі культури та дозвілля пластикові двері, вікна пластикові на суму 278,000 тис. грн. ,

придбані 2 монітори та навушники на загальну суму 12,0 тис.грн.;

проведено поточний ремонт даху будівлі Центру культури та дозвілля на 194,6 тис.грн.

ЖИТЛОВО - КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО, БЛАГОУСТРІЙ

Комунальні підприємства. З метою підвищення якості житлово – комунальних послуг та розвитку житлово – комунального господарства, з місцевого бюджету направлені кошти 5023,9 тис.грн:

на фінансову підтримку КП «Комунсервіс» Межівської селищної ради - 4569,1 тис.грн, спільними зусилями з Межівською СТГ погашено заборгованість по заробітній платі, податкам та зборам, направлені кошти 1721,5 тис.грн, в т.ч на заробітну плату з нарахуванням –1241,5 тис.грн, погашення заборгованості по сплаті ПДВ – 480,0 тис.грн.

Протягом року ліквідовано 19 аварій на водогоні та водопровідних мережах, та 8 аварій на каналізаційних мережах.

Підприємством запроваджено нові види діяльності:

- з березня 2023 року здійснюється утримання та обслуговування місця для здійснення торгівлі вул. Поштова 5;

- з квітня 2023року здійснюється підвіз очищеної питної води автомобілем ГАЗ 3221 «Газель» згідно затвердженого графіку, за цей час було доставлено 269,4 тис. літрів в т.ч. населенню 258,6 тис. літрів; бюджетним організаціям 10,8 тис. літрів;

- з листопада 2023 року надаються місця для короткострокового проживання в приміщенні за адресою вул.ім. Грушевського 10/1 (хостел).

Протягом звітного року відбувся перегляд тарифів на теплову енергію. Тарифи на вивезення твердих побутових відходів, водопостачання та водовідведення не переглядалися.

Протягом 2023 року для стабільної роботи підприємства було передано у господарське відання підприємства 4 генератори (отримані від міжнародних та громадських організацій), та профінансована допомога на придбання палива для роботи генераторів в розмірі 99,6 тис. грн. Генератори забезпечують безперебійну роботу на дільниці водопостачання (проведення аварійних робіт), насосної станції другого підйому с.Тарасівка, котельні по вул.Сонячна,4, с-ще Межова, каналізаційної насосної станції.

За кошти місцевого бюджету придбано спецтехніку - сміттєзбирач із заднім ручним завантаженням вартістю 2748,0 тис. грн, що дозволить вчасно надавати послуги по збору та вивезенню ТПВ.

Продовжуємо реалізацію проєкту по підвозу питної води населенню, з місцевого бюджету відшкодовано на заходи з підвозу питної води - 229,3 тис.грн за 236423 літр питної води.

 Погашено заборгованість по КП Межівської селищної ради «Комфорт» в сумі 225,5 тис. грн, в т.ч по заробітній платі з нарахуванням (166,2 тис. грн), вивіз ТПВ (4,3 тис. грн), оплата електроенергії (10,2 тис. грн,), інші послуги – 2,1 тис.грн, оплата виконавчого впровадження – 42,7 тис.грн).

ЖИТЛОВО - КОМУНАЛЬНЕ ТА ДОРОЖНЄ ГОСПОДАРСТВО

Протягом 2023 року на організацію благоустрою населених пунктів направлені кошти селищного бюджету в сумі 2379,8 тис.грн, з них:

придбано предмети і матеріали на суму 1559,2 тис. грн, в т.ч:

127,3 тис. грн - придбано бруківка, бордюр (22,5 тис. грн), вапно (13,5 тис. грн) інвентар (91,3 тис. грн);

90,6 тис. грн - придбано тканина на прапори, 117 прапорів, 25 флагштоків металічних;

177,6 тис. грн - придбано 156 шт. дорожніх знаків та 210 кг фарби для розмітки пішохідних переходів (116,2 тис. грн), вапно (29,3 тис. грн), стовпи, полусфери (32,1 тис. грн);

253,8 тис. грн - придбані запасні частини до спецтехніки (96,2 тис.грн), запасні частини для бензокос та бензопил, масло, обладнання (157,6 тис.грн);

325,2 тис. грн - придбане енергозберігаюче обладнання, супутні матеріали для освітлення вулиць населених пунктів селищної ради та сплачена кредиторська заборгованість за гірлянди;

385,5 тис. грн - придбано 6100 літр бензину та 4000 літр дизпалива;

199,2 тис. грн - придбано гранвідсів (107,2 тис. грн), сіль технічна (92,0 тис. грн).

на оплату послуг направлено - 541,5 тис. грн, в т.ч.: 

213,7 тис. грн - на послуги по утримання вулично-дорожньої мережі в осінньо-зимовий та весняно-літній період, послуги з розчистки снігу та вивіз сміття надавалися КП «Комунсервіс» МСР;

- 23,0 тис. грн. спрямовано на послуги з благоустрою кладовищ;

Загальна площа упорядкованих територій 426,08 га.

- 60,0 тис. грн сплачено за стерилізацію безпритульних тварин: (вартість однієї послуги 4,0 тис. грн, здійснено стерилізацію 15 тварин);

- 153,1 тис. грн оплачені послуги з обрізки дерев (87,9 тис. грн) та послуги автогідропідіймача (65,2 тис. грн);

- 91,7 тис. грн оплата за вивезення побутових відходів, вивезено 324 м. куб;

здійснюється плата за користування водою КП «Комунсервіс» МСР, з окремо стоячих 5 колонок населенням Межівської селищної ради на вулицях с-ща Межова, с.Демурине та с. Веселе - 18,6 тис. грн, спожито 248 м. куб;

за вуличне освітлення населених пунктів громади сплачено 208,6 тис. грн.

 З метою утримання вулично – дорожньої мережі в належному стані (скошування трави на узбіччях доріг) придбано косарку роторну (51,9 тис. грн).

Після початку збройної агресії рф проти України, територіальні дороги Межівської СТГ почали виконувати функцію основних логістичних артерій для виконання важливих оборонних завдань ЗСУ, що призвело до ще більшої руйнації доріг, як між населеними пунктами так і по селах громади. Руйнація дорожнього покриття складає до 80 % від загальної площі доріг. Неодноразово направлялися звернення про необхідність проведення ремонтних робіт, до Дніпропетровської ОДА, Служби відновлення з розвитку інфраструктури у Дніпропетровській області, Міністерству розвитку громад територій та інфраструктури України, Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури України, але війна внесла значні корективи щодо пріоритетності проведення видатків державного та обласного бюджетів, надаючи першочергове значення видаткам пов’язаним із забезпеченням обороноздатності країни.

Для покращення існуючого стану доріг на території нашої громади, у 2023 році з місцевого бюджету на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури направлено кошти в сумі 6877,4 тис.грн (в т.ч. сплачена кредиторська заборгованість зареєстрована на початок року за 2019 рік - 241,6 тис.грн).

Для проведення поточного ямкового ремонту доріг придбані матеріали на суму 205,7 тис.грн - придбано 135 т вторинного щебню (98,6 тис.грн) та 127,82 т шлаку доменного (107,1 тис.грн).

На оплату послуг з поточного ремонту доріг населених пунктів громади направлено 6430,1 тис. грн. Протягом червня - липня 2023 року ТОВ «БУД МВТ» проведено поточний ремонт доріг (2775 м2) на загальну суму 2585,5 тис. грн, здійснено оплату технічного нагляду за виконані роботи 32,3 тис. грн по наступним населеним пунктам:

с-ще Межова - вулиці Грушевського, Спортивна, Учительська, Центральна, Елеваторна, Свято - Успенська та проїзд по проспекту Незалежності;

с-ще Демурине вулиця Широка та Котлярська;

с. Райполе по вулиці Приозерна;

с. Преображенка по вулиці Сонячна;

с. Володимирівка вулиця Центральна;

с. Новопідгороднє вулиця Центральна.

Протягом жовтня-листопада 2023 року ТОВ «Автомагістраль 2016» було проведено поточний ремонт доріг (3912,49 м2) на загальну суму 3673,0 тис. грн, та сплачено технічний нагляд 47,3 тис. грн (ФОП Кравченко С.М.) в с-щі Межова по вулицях: Лісна, Заводська, Соборна, проїзд по вул. Центральна до територіального центру, вул. Чкалова, Українська, Левадна, Ярмоша, Поштова, Софіївська, Центральна, ім. Грушевського, Спортивна, проїзд по проспекту Незалежності, вул. Свободи, Свято-Успенська, Соборна від Незалежності до Нова, Соборна від Нова до Свободи, перехрестя Заводська та Лісна, по вул.Заводська від Левадна до Павлівська.

Проведено планування вулично-шляхової мережі ТОВ «АСТІБ» в с-щі Межова по 27 вулицях та сплачено послуги автогрейдера 92,0 тис. грн.

 На природоохоронні заходи направлені кошти селищного бюджету в сумі 530,6 тис.грн на виконання слідуючих заходів:

- утримання в належному стані земельної ділянки відведеної для складування твердих побутових відходів 25,2 тис. грн;

- ліквідацію несанкціонованих та неконтрольованих сміттєзвалищ та відходів 405,4 тис. грн;

- придбане насосне обладнання для заміни на комунальних каналізаційних системах 100,0 тис. грн.

ЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Головним інструментом для забезпечення виконання завдань стратегічного розвитку, ведення дієвої соціальної політики, розбудови інфраструктури є розвиток економіки та наповнення бюджету громади.

На території Межівської селищної територіальної громади станом на 01 січня 2024 року здійснюють свою діяльність 544 суб’єкти господарювання (на 01 січня 2023 року – 550 СГ), з них 90 СГ юридичних осіб, які зареєстровані та здійснюють діяльність на території громади, 50 ТОВ та ППякі здійснюють діяльність та зареєстровані за межами громади та 404 ФОП (на 01 січня 2023 року – 413). Протягом 2023 року зареєстрували підприємницьку діяльність 45 ФОП, скасували 54. 

Найважливішою галуззю громади, яка створює робочі місця, наповнює бюджет, забезпечує продуктами харчування громаду та країну, робить свій внесок у Перемогу - є сільське господарство. Незважаючи на складні погодні умови, відсутність обігових коштів, відсутність ринку збуту сільськогосподарської продукції та низький рівень цін на сільськогосподарську продукцію, аграрії Межівської громади у 2023 році виростили понад 50 тис. тонн зернових, 31 тис. тонн соняха, 5,1 тис. тонн ріпаку.

Урожайність культур у 2023 році склала: озимої пшениці - 40,3 ц/га проти 31,7 ц/га у 2022 році, соняха - 26 ц/га проти 20,3 ц/га у 2022 році, ріпаку - 29 ц/га проти 27,7 ц/га у 2022 році.

Кращий врожай отримали господарства: ТОВ «Перемога», ТОВ «АФ «Промінь», ТОВ «Межівське», ПП «А-Я і К», СФГ «Яна», ФГ «Лада – Агро».

Незважаючи на складний період, суб’єкти підприємницької діяльності громади адаптуватись до воєнного стану і продовжують розвивати свій бізнес та сплачувати податки державі, що є невід’ємною частиною для пришвидшення перемоги.

Так, сума коштів від сплати єдиного податку суб’єктами підприємницької діяльності (фізичних осіб) у 2023 році склала 6755,0 тис. грн, що на – 3176,1 тис. грн більше показника минулого року (3578,9 тис. грн), юридичними особами платниками єдиного податку 4 групи сплачено у 2023 році 11343,8 тис.грн, що на 2810,2 тис.грн більше за 2022 рік (8533,6 тис.грн).

На 01 січня 2024 року на території громади здійснюють торгову діяльність 165 торгових точки. Це магазини різного типу, переважно магазини змішаної торгівлі. Найбільше торгових точок зосереджено у с-щі Межова та с-щі Демурине – 144 торгових закладів. У 2023 році майже всі торгові точки, які були закриті у 2022 році відновили свою роботу. Власники малого і середнього бізнесу постійно розширюють сферу послуг та збільшують асортимент продукції, на яку існує попит, тому населення громади забезпечене споживчими товарами та необхідними послугами. Сьогодні практично всі населені пункти громади охоплені торгівельним обслуговуванням, у населених пунктах с.Новотроїцьке, с.Всесвятське та с.Василівка здійснюється виїзна торгівля.

Для забезпечення безперебійної роботи торгових закладів власники магазинів придбали та встановили потужні генератори, які дозволяють підключати все обладнання та освітлення магазинів.

На території громади працює торгівельний майданчик у с-щі Межова загальною торговою площею 0,5804 га, який рішенням Межівської селищної ради передано у постійне користування КП «Комунсервіс» Межівської селищної ради».

З метою реалізації повноважень, визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів, вдосконалення правового регулювання господарських відносин на території сіл, селищ Межівської селищної територіальної громади, рішенням Межівської селищної ради затверджений План діяльності Межівської селищної ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2023 рік, до якого внесено 5 проєктів рішень, які мають ознаки регуляторного акту та які були заплановані до затвердження в 2023 році. Протягом 2023 року план діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів, був доповнений проєктом рішення «Про затвердження Положення про порядок організації торгівлі, у т.ч. виїзної (виносної) торгівлі на території Межівської селищної ради», яке має ознаки регуляторного, прийняте одне рішення, яке має ознаки регуляторного акту, а саме рішення селищної ради 13.04.2023 №1560-24/VIII «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за порушенням земельного законодавства та відшкодування безпідставно збережених коштів за використання земель комунальної власності громади», до переліку чинних регуляторних актів віднесено 9 рішень.

З метою розвитку агропромислового комплексу та підтримки самозабезпечення домогосподарств Межівської селищної територіальної громади харчовими продуктами в 2023 році прийнята селищна програма, та направлені кошти місцевого бюджету в сумі 212,3 тис. грн, але за результатами проведеного конкурсу та поданих пакетів документів, освоєно 65,0 тис.грн, за напрямками:

- відшкодування особистим селянським господарствам, фізичним особам коштів за приріст поголів’я корів молочного напрямку продуктивності власного відтворення та за закуплені племінні телиці, нетелі або племінні корови молочного напрямку продуктивності 45,0 тис. грн, допомогу отримали 5 осіб (приріст за 9 корів, по 5,0 тис. грн за 1 голову);

- дотація за утримання поголів’я корів учасникам бойових дій та сім’ям загиблих – 20,0 тис. грн, допомогу отримали 2 сім’ї по 10,0 тис. грн.

Працюємо над реалізацією заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до інтернету в сільській місцевості, виконані послуги з прокладення широкосмугового доступу до Інтернету на суму 281,4 тис. грн до населених пунктів: с. Водолазьке, с. Новогригорівка, с. Славне (розпочаті у 2021 році на суму 120,6 тис. грн ПП «Перша телекомунікаційна компанія»).

За кошти місцевого бюджету придбано термінали супутникового інтернету Starlink – 72,0 тис. грн (3 комплекти обладнання для прийому супутникового інтернету Starlink для забезпечення інтернет звʼязком Демуринський, Райпільський старостинські округи та в с-щі Межова).

Сьогодні, під час війни, інвестиції є додатковим джерелом розвитку громади в різних сферах діяльності. Спеціалісти освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення на чолі з керуючим справами виконавчого комітету Межівської селищної ради взяли участь у проєкті «Здорова громада – майбутнє України», що виконується ГО Агенція змін «Перспектива» спільно з Харківською експертною групою підтримки медичної реформи за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Проєкт спрямований на покращення здоров’я населення. Представники громади взяли участь у семінарі у м. Львів, де здобули нові знання, почули про успіхи і проблеми галузі охорони здоров’я. У травні 2023 року відбувся візит команди Проєкту «Здорова громада – майбутнє України» до Межівської селищної ради.

У межах Програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади (EGAP)», що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа (Україна) та Фондом Innovabridge (Швейцарія) у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України передано на відділ культури Межівської селищної ради для облаштування Центру активності громадян 5 ноутбуків, принтер, мультимедійний проєктор, роутер, акустичну систему та відеореєстратор, 4 відеокамери та інші матеріали на суму 279,1 тис. грн, і в січні 2023 року у с-щі Межова відкрився Центр активності громадян, який став місцем громадської взаємодії. З метою забезпечення безперебійного електроживлення на будівлі Центру змонтована гібридна електрогенеруюча установка з використанням накопичувальних систем, номінальною потужністю інвекторів 5 кВт (пр. Незалежності, 7).

Протягом року працювали з сільгоспвиробниками над наповненням Державного аграрного реєстру, завдяки чому наші сільгоспвиробники в рамках Програми Міжнародної гуманітарної допомоги, яка фінансується фінансовою організацією USAID Агро у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України отримали добрива для ярих і озимих культур, насіння соняха, Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) за фінансової підтримки Уряду Японії надавалася допомога малим фермерським господарствам та сільгоспвиробникам під час весняної посівної кампанії 2023 року, фермера отримали насіння соняшнику, на посів 10 га землі.

Допомогу отримали – 23 фермерських господарств (майже всі господарства отримали насіння соняшника та добрива двічі, в т.ч. на весняну посівну кампанію 2024 року).

У результаті участі у Програмі з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка реалізовувалась Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Всеукраїнська асоціація громад за підтримки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID) отримано 500 пакетів насіння моркви та 1200 пакетів овочів (огірки, капуста, диня, кавун, цибуля, помідор), які були роздано малозабезпеченим верствам населення, внутрішньо переміщеним особам та жителям громади.

Для підтримання здоров’я тварин в належному стані 14 домогосподарств отримали сертифікати на отримання ветеринарних препаратів від Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Подані три проєктні заявки на участь у Програмі з відновлення України (капітальний ремонт Веселівського ліцею, капітальний ремонт Межівської АЗПСМ, нове будівництво багатоквартирного житлового будинку для ВПО).

У липні 2023 року Межівська селищна рада підписала Меморандум щодо співпраці, та виступила реципієнтом проєкту міжнародної технічної допомоги Програми «U-LEAD з Європою», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ. В межах підписаного Меморандуму, громади у 2024 році отримають набори інструментів та посилений «пакет мобільності», два транспортних засоби - один для КП «Комунсервіс» МСР», інший – мікроавтобус, планується для посилення автопарку громадського автотранспорту. У межах підписаного Меморандуму спеціалісти Межівської селищної ради взяли участь у навчальній програмі «Кроки для спеціалістів. Процедурні питання відновлення в громадах» та отримали сертифікати.

Гуманітарна допомога є надзвичайним ресурсом для жителів громади, вона закриває основні потреби місцевого населення та ВПО, такі як їжа, предмети гігієни, побутові матеріали, а також для комунальних установ закладів освіти, охорони здоров’я, культури, комунального підприємства з теплопостачання та водозабезпечення - це постачання комп’ютерного обладнання для забезпечення освітнього процесу, шкільних автобусів, генераторів, необхідних медикаментів, медичного обладнання, та інших необхідних речей.

Отримання гуманітарної допомоги є доказом того, що наша громада, як і інші громади які знаходяться поблизу зони бойових дій, не залишена сама по собі у складних ситуаціях.

Протягом 2023 року Межівська СТГ отримала гуманітарну та благодійну допомогу від міжнародних організацій більше ніж на 18200,0 тис.грн від:

- Дитячий фонд ООН в Україні (ЮНІСЕФ) – 9231,1 тис.грн (2 автобуси Mercedes Sprinter на суму 8590,8 тис.грн, ноутбук – 38 шт, планшети - 6 шт, хромбук - 7 шт. навчально - розвивальні матеріали та канцелярські товари);

- Німецьке міжнародне співробітництва (GIZ) GmbH – 3240,7 тис.грн, в т.ч. отримано 20 ноутбуків, 57 планшетів, піч буржуйка - 18 шт, кондиціонери - 1 шт, конвектори - 33 шт, будівельні матеріали - 927,5 тис.грн;

- Благодійна організація «Українська освітня платформа» м. Львів – 735,0 тис. грн., отримано 64 – ноутбуки;

- КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер «ДОР» - 732,2 тис.грн, отримано медичне обладнання та медикаменти;

- Міжнародна благодійна організація «Фонд Східна Європа» - 643,9 тис.грн, отримана комп’ютерна техніка та обладнання для Центру активності та ЦНАПу;

- Громадська організація «Центр кризової підтримки «Спільно» – 410,3 тис.грн дитячий скеледром, ноутбук, набори для творчрості дитячі та ін.;

- Гуманітарна допомога від Ukraine. Hose. DC. Foundation. Inc. – 391,9 тис.грн, отримано 20 шт. ноутбуків;

- БО «БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» – 354,5 тис.грн, отримано посудомийна машина, зонт витяжний 3 шт., мийна ванна, стіл виробничий, міксер ручний, плита електрична, шафа жарочна;

- ГО «ХЕЛП ПІПЛ» - 342,0 тис.грн, отримано генератор 24 Квт;

- Компанія SALAR International – 323,7 тис.грн, отримано ноутбуки - 4 шт., багатофункціональні пристрій БФП А4 Canon Laser - 6 шт. та інше комп’ютерне обладнання (мишки, клавіатура, веб-камери);

- ЮНОПС – 284,9 тис.грн, генератор;

- Благодійний фонд імені митрополита Андрія Шептицького м. Львів – 226,8 тис.грн медичне обладнання;

- КНП Львівської обласної ради «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» - 172,8 тис.грн, колісний транспортний засіб Hyundai STAREX;

- Філія компанії «Людина в біді» в Україні – 168,9 тис.грн, будівельні матеріали;

- Програма розвитку ООН – 153,1 тис.грн, портативне джерело живлення - 3 шт., ноутбук, БФП Canon та інше;

- Благодійна організація «Благодійний фонд Братство добрих сердець» - 142,5 тис.грн 3 генератори, потужністю 6 кВт;

- ГО «Благодійний фонд «УКРАЇНСЬКА КОМАНДА» - 94,8 тис.грн 3 комп’ютерних системних блока, 3 генераторні установки;

- Посольство Швейцарії в Україні, що представляє Дирекцію з питань розвитку та співробітництва Федерального департаменту закордонних справ Швейцарської Конфедерації - 83,5 тис.грн, автоматичний зовнішній дефібрилятор типу Powerheart з одноразовими електродами;

- БФ «ЛетсХелп» м. Київ - 74,0 тис. грн, продовольчо-промислові набори, які отримали місцеві жителі похилого віку в кількості 43 шт.;

- Корейське Агенство Міжнародного Співробітництва (КОІСА) – 73,5 тис.грн, 8 планшетів;

- Агенція «Державні стратегічні резерви Польщі» - 51,3 тис.грн, генератор;

- Благодійна організація «Центр волонтерства та захисту» - 45,0 тис.грн, генератор;

- Департамент економічного розвитку ОДА - 39,6 тис.грн, дизельний генератор;

- Благодійна організація UNICEF - 93,1 тис.грн, біотуалет в кількості 4 шт, та резервуари для води та медикаменти;

- МЗС Німеччини та Центр допомоги мистецтву України - 33,0 тис.грн, ноутбук - 1 шт., зарядна станція, павербанк та ін.

З метою забезпечення сталого розвитку території Межівської селищної територіальної громади, спеціалісти селищної ради працювали над розробкою Комплексного плану просторового розвитку території Межівської селищної територіальної громади. Рішення про розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Межівської селищної територіальної громади було прийняте Межівською селищною радою у 2021 році, та залучені кошти субвенції з державного бюджету на розроблення комплексного плану в сумі 2009,8 тис.грн, які у зв'язку з війною змогли використати в 2023 році.

Протягом 2023 року виконані перші 2 етапи з розробки Комплексного плану, та використані кошти 2259,8 тис. грн. (залишки субвенції з ДБ - 2009,8 тис.грн, кошти місцевого бюджету – 250,0 тис.грн.). Для завершення робіт та виконання умов договору з розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Межівської селищної територіальної громади необхідно додатково - 3253,6 тис. грн. На даний час працюємо над пошуком додаткового фінансового ресурсу.

Відповідно до законодавства України, кожна громада має розробити Програму комплексного відновлення її території, де будуть прописані кроки з відбудови, що поєднують як питання містобудування, так і соціально-економічного розвитку, вирішення інфраструктурних, екологічних та інших завдань. Розроблена програма комплексного відновлення території — це фактично планування майбутнього громади та підвищення її інвестиційної привабливості.

З метою відновлення і розвитку території Межівської селищної територіальної громади в квітні 2023 року виконавчим комітетом Межівської селищної ради прийняте рішення «Про розроблення програми комплексного відновлення території Межівської селищної територіальної громади на 2023-2027 роки». Робочою групою, відповідно до Постанови КМУ від 14 жовтня 2022 року № 1159 «Про затвердження Порядку розроблення, проведення громадського обговорення, погодження програм комплексного відновлення області, території територіальної громади (її частини) та внесення змін до них», протягом 2023 року розроблений проект Програми. Після погодження проєкту Програми в Дніпропетровській ОДА, та проведеного громадського обговорення, Програма комплексного відновлення території Межівської селищної територіальної громади на 2023-2027 роки була затверджена на черговій сесії Межівської селищної ради відповідно до діючого законодавства в березні 2023 року.

Рік, що минув був не простим, однак дякуючи нашим героям-захисникам, ми живемо і працюємо на території своєї країни, працюємо над проєктами відновленням своєї громади. Зроблено було не мало, але попереду у нас ще дуже і дуже багато роботи.

Подальшу роботу плануємо здійснювати відповідно до Стратегії розвитку Межівської селищної територіальної громади та Програми комплексного відновлення території Межівської селищної територіальної громади на 2023 – 2027 роки, враховуючи потреби та вимоги воєнного стану, залежно від загальної ситуації в країні та фінансово-економічної спроможності громади.

В бюджеті на 2024 передбачено фінансування всіх напрямків життєдіяльності нашої громади в межах реальних можливостей, тому, ми маємо ефективно використовувати наявні ресурси, об'єднати владу, громаду та бізнес у вирішенні спільних нагальних проблем громади, маємо продовжувати допомагати ЗСУ, робити все для наближення Перемоги, адже без перемоги неможливий і розвиток громади.


Головне для нас усіх – перемогти!

 Тож працюємо на Перемогу, віримо в ЗСУ та Україну!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux