Громадське обговорення статуту Межівської селищної територіальної громади
опубліковано 21 липня 2021 року о 10:00


ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

про проведення публічного громадського обговорення

проєкту Статуту Межівської селищної територіальної громади

 Виконавчий орган ради, який проводить обговорення

Виконавчий комітет Межівської селищної ради

Питання або назва проекту акта, винесеного на обговорення

Проєкт Статуту Межівської селищної територіальної громади

Варіанти вирішення питання


Варіант 1: не затверджувати Статут Межівської селищної територіальної громади.

Варіант не є прийнятним, оскільки відсутність  Статуту територіальної громади унеможливлює участь членів територіальної громади у владно-громадських відносинах, адже у більшості випадків ці відносини нормативно не врегульовані

Варіант 2: затвердити Статут Межівської селищної територіальної громади.

Це дозволить створити умови для розвитку населених пунктів Межівської селищної територіальної громади, визначить механізм участі жителів громади у місцевому самоврядуванні

Адреса (гіпертекстове посилання) опублікованого на офіційному веб-сайті Межівської селищної ради тексту проекту Статуту

Проект Статуту Межівської селищної територіальної громади  оприлюднено на офіційному веб-сайті Межівської селищної ради  за таким гіпертекстовим посиланням:

……………………………………

Соціальні групи населення та заінтересовані сторони, на які поширюватиметься дія прийнятого рішення

Органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи та громадські формування, які розташовані або здійснюють свою діяльність на території Межівської селищної територіальної громади, їх посадові особи, а також фізичні особи, які, на законних підставах, постійно або тимчасово проживають чи перебувають на території громади

Можливі наслідки проведення в життя рішення для різних соціальних груп населення та заінтересованих сторін


Органи місцевого самоврядування отримають чіткі процедури для забезпечення права членів територіальної громади брати участь в місцевому самоврядуванні та управлінні місцевими справами.

Фізичні особи отримають можливість для реалізації своїх прав та законних інтересів, зокрема, з використанням інструментів місцевої демократії.

Відомості  про   порядок обговорення проєкту Статуту Межівської селищної територіальної громади, способи подання зауважень та пропозицій до нього

- шляхом заповнення онлайн-форми на офіційному веб-сайті Межівської селищної ради https://mezhova.otg.dp.gov.ua/ua у розділі «Громадськості»;

з 21 липня 2021 року по 05 серпня 2021 року

-    на електронну пошту: info@mezhova.otg.dp.gov.ua

- на поштову адресу: вул. ім. Грушевського, 9 смт. Межова Синельниківського району Дніпропетровської області.

Зауваження та пропозиції  до проєкту Статуту  подаються  із зазначенням, прізвища, імені, по батькові,  адреси особи, яка їх подає (для фізичних осіб)  або назви та юридичної адреси (для юридичних осіб, громадських формувань):

При направленні  пропозицій у електронній  та письмовій формах обов’язкова примітка «Обговорення проєкту Статуту МСТГ».

Засідання «круглого столу»  із залученням інститутів громадянського суспільства, громадських активістів, інших осіб, охочих долучитися до громадського обговорення проєкту Статуту Межівської селищної територіальної громади

05 серпня 2021 року



Участь в обговоренні представників визначених соціальних груп населення та заінтересованих сторін

Участь в  обговоренні  можуть брати всі бажаючі.

Адреса і номер телефону, за якими надаються консультації з питання, що винесено на публічне громадське обговорення

Консультації з питання, що винесено на обговорення, надаються:

за адресою: вул. ім. Грушевського, 5 смт. Межова Синельниківського району Дніпропетровської області, каб. № 4.

за телефоном:(05630) 60430 -  юридичний відділ виконавчого комітету Межівської селищної ради




Прізвище, ім’я відповідальних осіб органу виконавчої влади


Голова Робочої групи з опрацювання проєкту Статуту Межівської селищної територіальної громади   Любов  МАКСІМКІНА

Секретар Робочої групи з опрацювання проєкту Статуту Межівської селищної територіальної громади  Валентина ТРОЯНОВСЬКА

Строк і спосіб оприлюднення результатів обговорення

Не пізніше 10серпня 2021 року на офіційному веб-сайті Межівської селищної ради


ПРЕАМБУЛА

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Статут Межівської селищної територіальної громади 

Стаття 2. Символіка Межівської селищної територіальної громади 

Стаття 3. Свята Межівської селищної територіальної громади

Стаття 4. Почесні відзнаки Межівської селищної територіальної громади  та селищного голови

Стаття 5. Принципи здійснення місцевого самоврядування у Межівській селищній територіальній громаді

РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА  МЕЖІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇГРОМАДИ

Стаття  6. Утворення Межівської селищної територіальної громади

Стаття 7. Межівська селищна територіальна громада у адміністративно-територіальному устрої держави, поділ громади на старостинські округи

Стаття 8. Просторове та логістичне  положення   Межівської селищної територіальної громади

Стаття 9. Система місцевого самоврядування у Межівській селищній територіальній  громаді

Розділ 2. ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА,  ОРГАНИ І ПОСАДОВІ ОСОБИ МІСЦЕВОГО  САМОВРЯДУВАННЯ 

Стаття 10. Межівська селищна територіальна громада

Стаття 11. Межівська селищна рада – представницький орган місцевого самоврядування

Стаття 12. Депутат Межівської селищної  ради

Стаття 13. Постійні комісії Межівської селищної  ради

Стаття   14. Межівський селищний  голова

Стаття 15. Виконавчі органи Межівської селищної  ради

Стаття 16. Виконавчий комітет Межівської селищної  ради

Стаття 17. Староста

Стаття 18. Органи самоорганізації населення

 Розділ 3. МАТЕРІАЛЬНО–ФІНАНСОВА ОСНОВА  ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ МЕЖІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ  ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ  

Стаття 19. Матеріальна і фінансова основа територіальної громади

Стаття 20. Бюджет Межівської селищної територіальної громади

Стаття 21. Об’єкти комунальної власності Межівської селищної територіальної громади

РОЗДІЛ 4. ПРАВА, ОБОВ’ЯЗКИ, ГАРАНТІЇ ПРАВ ЖИТЕЛІВ

МЕЖІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ У ВИРІШЕННІ ПИТАНЬ МІСЦЕВОГОЗНАЧЕННЯ

Стаття 22.Права жителів Межівської селищної територіальної громади на участь у вирішенні питань місцевого значення

Стаття 23. Обов’язки жителів Межівської  селищної територіальної громади

Стаття 24. Гарантії прав жителів Межівської селищної територіальної громади

РОЗДІЛ  5. ФОРМИ БЕЗПОСЕРЕДНЬОЇ УЧАСТІ МЕЖІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇГРОМАДИ У ВИРІШЕННІ ПИТАНЬ МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ

Стаття 25. Форми безпосередньої участі Межівської селищної територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення

Стаття 26. Місцеві вибори та місцевий референдум

Стаття 27. Загальні збори громадян за місцем проживання

Стаття 28. Місцеві ініціативи

Стаття 29. Громадські слухання

Стаття 30. Звернення громадян та електронні петиції як особлива форма колективного звернення громадян

Стаття 31. Консультації з громадськістю

Стаття 32. Участь жителів Межівської селищної територіальної громади в консультативно-дорадчих органах, утворених при органах та посадових особах місцевого самоврядування

Стаття  33. Участь жителів Межівської селищної територіальної громади у роботі наглядових рад, або інших контрольно-наглядових органів юридичних осіб, засновниками яких є Межівська селищна рада

Стаття 34. Участь у розподілі коштів бюджету Межівської селищної територіальної громади

Стаття 35. Органи самоорганізації населення

РОЗДІЛ 6. ВЗАЄМОВІДНОСИНИ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ З ІНШИМИ СУБ’ЄКТАМИ

Стаття 36. Взаємовідносини органів місцевого самоврядування Межівської селищної територіальної громади та їхніх посадових осіб з інститутами громадянського суспільства

Стаття 37. Участь Межівської селищної територіальної громади  в асоційованих організаціях та міжнародна співпраця

Стаття 38. Взаємовідносини  Межівської селищної територіальної громади з іншими територіальними громадами

РОЗДІЛ 7. ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ЇХ ПОСАДОВИХ ОСІБ

Стаття 39. Засади громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб

Стаття 40. Форми здійснення громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб

Стаття 41. Громадська експертиза

РОЗДІЛ 8. ЗАСАДИ РОЗВИТКУ МЕЖІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ

 ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Стаття 42. Засади розвитку Межівської селищної територіальної громади 

Стаття 43. Планування розвитку Межівської селищної Межівської селищної територіальної громади

Стаття 44. Стратегія розвитку Межівської селищної територіальної громади

Стаття 45. Охорона довкілля

Стаття 46. Громадський простір та його значення в рамках Межівської селищної  територіальної громади.

Стаття 47. Застосування гендерних підходів під час планування розвитку Межівської селищної територіальної громади

Стаття 48. Впровадження та застосування гендерно-орієнованого підходу в бюджетному процесі

Стаття 49. Гендерно-правова експертиза проектів нормативних актів Межівської селищної територіальної громади

РОЗДІЛ 9. ЗВІТУВАННЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ЇХ ПОСАДОВИХ ОСІБ ПЕРЕД МЕЖІВСЬКОЮ СЕЛИЩНОЮ ТЕРИТОРІАЛЬНОЮ ГРОМАДОЮ

Стаття 50. Загальні засади звітування органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, депутатів Межівської селищної ради перед Межівською селищною територіальною громадою 

Стаття 51. Звітування Межівського селищного голови

Стаття 52. Звітування депутатів Ради

Стаття 53. Звітування старости 

 РОЗДІЛ 10. ВІДКРИТІСТЬ ТА ПРОЗОРІСТЬ У ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ТА ПОСАДОВИХ ОСІБ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Стаття 54. Загальні засади

Стаття 55. Офіційний сайт Межівської селищної ради 

РОЗДІЛ 11. СЛУЖБА В ОРГАНАХ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Стаття 56. Служба в органах місцевого самоврядування 

Стаття 57. Кадровий резерв

РОЗДІЛ 12. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

 Додатки до Статуту Межівської селищної територіальної громади

Додаток 1. ПОЛОЖЕННЯ про загальні збори громадян за місцем проживання

Додаток 1 «ЗРАЗОК письмового звернення від жителів Межівської селищної територіальної громади» до Додатку 2 ПОЛОЖЕННЯ про громадські слухання у Межівській  селищній територіальній громаді

Додаток 2. ПОЛОЖЕННЯ про громадські слухання у Межівській селищній територіальній громаді

2.2.  Додаток 2 «ЗРАЗОК письмового звернення від осіб, зазначених у пункті 2 частини 1 статті 6 цього Положення» до  Додатку 2  ПОЛОЖЕННЯ про громадські слухання у Межівській  селищній територіальній громаді 

2.3.  Додаток 3 «П Р О Т О К О Л громадських слухань»  до Додатку 2 ПОЛОЖЕННЯ про громадські слухання у Межівській  селищній територіальній громаді»

2.3.1. Додаток «СПИСОК  реєстрації учасників та учасниць  громадських слухань»  до Додатку 3 «П Р О Т О К О Л громадських слухань» 

3. Додаток 3. ПОЛОЖЕННЯ про порядок подання та розгляду електронних петицій, адресованих  Межівській селищній раді, її виконавчим органам

4. Додаток 4. ПОЛОЖЕННЯ про публічні консультації з громадськістю у Межівській селищній територіальній громаді

4.1. Додаток  «СПИСОК реєстрації учасників та учасниць публічних консультацій  з громадськістю» до Додатку 4 ПОЛОЖЕННЯ про публічні консультації з громадськістю у Межівській селищній територіальній громаді

5. Додаток 5. ПОЛОЖЕННЯ про функціонування офіційного веб-сайту Межівської селищної ради    в глобальній інформаційній мережі «Інтернет» 

ПРЕАМБУЛА


Межівська селищна рада   як повноважний представник Межівської селищної територіальної громади, констатуючи, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні є найвищою соціальною цінністю, а права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, усвідомлюючи свою відповідальність перед жителями Межівської селищної територіальної громади, враховуючи історичні, національно-культурні та соціально-економічні традиції місцевого самоврядування в Межівській селищній територіальній громаді,  керуючись Конституцією України, Європейською хартією місцевого самоврядування, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами України, Межівська селищна рада приймає цей Статут.

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Статут Межівської селищної територіальної громади 

1.1. Статут Межівської селищної територіальної громади (далі – Статут) є основним локальним нормативно-правовим актом громади, що приймається Межівською селищною радою від імені та в інтересах Межівської селищної територіальної громади на основі Конституції України, Європейської хартії місцевого самоврядування, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших законів України з метою врахування історичних, національно-культурних, соціально-економічних та інших особливостей організації та здійснення місцевого самоврядування Межівською селищною територіальною громадою.

1.2.Проєкт Статуту підлягає громадському обговоренню. Текст проєкту Статуту оприлюднюються   на офіційному сайті Межівської селищної ради.

  • Розробка  проєкту Статуту, узагальнення та врахування зауважень і пропозицій, що надійшли впродовж обговорення проєкту Статуту (в разі, якщо їх зміст не суперечить вимогам чинного законодавства) здійснюється виконавчим комітетом Межівської селищної ради.
  • Статут діє в просторових межах Межівської селищної територіальної громади. Окремі положення Статуту, відповідно до закону, можуть діяти і на території, що перебуває за межами території громади.

1.5. Статут є обов’язковим для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

1.6. Акти органів і посадових осіб місцевого самоврядування Межівської селищної територіальної громади   повинні прийматися на основі Статуту та відповідати йому.


Стаття 2. Символіка Межівської селищної територіальної громади 

2. 1. Територіальна громада має власну символіку – Герб та Прапор, що відображають історичні, культурні, духовні особливості та традиції Межівської селищної територіальної громади.

2.2. Опис та порядок використання символіки Межівської селищної територіальної громади визначається окремим Положенням, яке затверджується рішенням Межівської селищної  ради.

2.3. На будівлях, де розміщена Межівська селищна рада, виконавчі органи  Межівської селищної ради вивішується Державний Прапор України та Прапор Громади.

Стаття 3. Свята Межівської селищної територіальної громади

3.1.  День Межівської селищної територіальної громади   відзначається «14»   лютого щорічно.

3.2. Рішенням Межівської селищної ради  можуть встановлюватись інші місцеві свята.

Стаття 4. Почесні відзнаки Межівської селищної територіальної громади  та селищного голови

  • . Фізичним особам, які мають видатні заслуги перед Межівською селищною територіальною громадою та внесли вагомий вклад у її соціально-економічний, науковий, спортивний, культурний розвиток, за рішенням Ради може бути присвоєно почесне звання «Почесний громадянин Межівської селищної  територіальної громади».
  • Підстави та порядок присвоєння, права, пільги й обов’язки осіб, відзначених званням «Почесний громадянин       Межівської селищної територіальної громади», визначаються Положенням, яке затверджується рішенням Межівської селищної ради.

4.3.Члени Межівської селищної територіальної громади, працівники підприємств, установ та організацій, що досягли вагомих результатів у творчій, науковій, господарській та інших видах діяльності, можуть бути за розпорядженням  селищного голови Межівської селищної територіальної громади відзначені Подякою та Почесною грамотою.   Положення про Подяку та Почесну грамоту затверджуються рішенням Межівської селищної ради.

                  4.4.Розгляд питання про присвоєння почесного звання громади чи про відзначення Подякою та Почесною грамотою можуть ініціюватися Межівською селищною радою, її постійними комісіями, виконавчим комітетом Межівської селищної ради, старостою або членами громади у порядку місцевої ініціативи.

                  4.5.Особам, яким присвоєно звання «Почесний громадянин територіальної громади» вручається відповідне посвідчення та нагрудний знак, зразки яких затверджуються Радою.

Стаття 5. Принципи здійснення місцевого самоврядування у Межівській селищній територіальній громаді

 

5.1. Місцеве самоврядування в Межівській селищній територіальній громаді  здійснюється на принципах:

народовладдя;

законності;

гласності;

колегіальності;

поєднання місцевих і державних інтересів;

виборності;

правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених цим та іншими законами;

підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб;

державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування;

судового захисту прав місцевого самоврядування. 

РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА  МЕЖІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇГРОМАДИ

Стаття  6. Утворення Межівської селищної територіальної громади

6.1. Відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», на підставі  рішень

Веселівської сільської ради  від  09.09.2016 № 80-9/УІІ), Демуринської селищної  ради  від 03.01.2017 № 117-15/УІІ, Іванівської сільської ради від 13.07.2016 № 69-07/УІІ, Новогригорівської сільської ради   від 15.09.2016 № 100-12/УІІ, Преображенської сільської ради  від 29.11.2016 № 137-11/УІІ, Райпільської сільської  ради від 09.12.2016 № 105-13/УІІ «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представників до спільної робочої групи» та Межівської селищної ради   від 14.02.2017 № 324-15/УІІ «Про  добровільне об’єднання територіальних громад»

шляхом добровільного об’єднання 2 селищних та 5 сільських рад Межівського району Дніпропетровської області  14 лютого 2017 року утворена Межівська селищна територіальна громада.

  • 6.2. Перші вибори депутатів Межівської селищної ради після  її об’єднання з Демуринською селищною радою, Веселівською, Іванівською, Новогригорівською, Преображенською, Райпільською сільськими  радами відбулися 29 жовтня 2017 року.
  • 6.3. Перше пленарне засідання новообраної селищної ради, яка представляла інтереси усіх суб’єктів, що об’єдналися у Межівську селищну територіальну громаду відбулося 07 грудня 2017 року.
  • 6.4. У зв’язку із добровільним об’єднанням територіальних громад сіл, селищ Межівської, Демуринської селищних та Веселівської, Іванівської, Новогригорівської, Преображенської, Райпільської сільських рад    проведена реорганізація   шляхом приєднання до Межівської селищної ради (код ЄДРПОУ 04338428):
  • 1)  Веселівської сільської ради (ЄДРПОУ 04340210) - рішення Межівської селищної ради від  07.11.2017 № 21-01/УІІ;
  • 2) Демуринської селищної ради (ЄДРПОУ 04338411) - рішенняМежівської селищної ради від 07.11.2017 № 20-01/УІІ;
  • 3) Іванівської сільської ради (ЄДРПОУ 0434224) - рішення Межівської селищної ради від 07.11.2017 № 22-01/УІІ;
  • 4) Новогригорівської сільської ради (ЄДРПОУ 04525082) - рішення Межівської селищної ради від 07.11.2017 № 23-01/УІІ;
  • 5) Преображенської сільської ради (ЄДРПОУ 04340247) - рішення Межівської селищної ради від 07.11.2017 № 24-01/УІІ;
  • 6) Райпільської сільської ради (ЄДРПОУ 04340253) - рішення Межівської селищної ради від 07.11.2017 № 25-01/УІІ.

  • 6.5. Межівська селищна рада є правонаступником Веселівської сільської ради, Демуринської селищної ради, Іванівської сільської ради, Новогригорівської сільської ради, Преображенської сільської ради, Райпільської сільської ради Межівського району Дніпропетровської області.
  • Стаття 7. Межівська селищна територіальна громада у адміністративно-територіальному устрої держави, поділ громади на старостинські округи

7.1. Територія Межівської селищної територіальної громади згідно з адміністративно-територіальним устроєм України до липня 2020 року входила до складу Межівського району Дніпропетровської області.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від  17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів»  Межівську селищну територіальну громаду, у зв’язку із ліквідацією Межівського району,  включено до складу Синельниківського  району Дніпропетровської області.

7.2. У складі Межівської селищної територіальної громади налічується 30 населених пунктів: 2 селища міського типу та 28 сіл.

Адміністративний центр  Межівської селищної територіальної громади (центральна садиба) знаходиться в смт. Межова

7.3. Відповідно до рішень Межівської селищної ради від 07.12.2017 № 34-02/УІІ  та від  26.08.2020 №2475-36/УІІ  на території Межівської селищної територіальної громади утворено 7 старостинських округів, у складі населених пунктів:

-  Веселівськийстаростинський округ: с. Веселе с. Олександрівка, с. Попутне;

-    Демуринськийстаростинський округ: смт. Демурине, с. Василівка, с. Володимирівка.

-    Іванівськийстаростинський округ: с. Іванівка;

-  Новогригорівськийстаростинський округ: с. Новогригорівка, с. Водолазьке, с. Красногорівка, с. Юр’ївка;

- Преображенськийстаростинський округ: с. Преображенка, с. Всесвятське, с. Новотроїцьке;

-   Райпільськийстаростинський округ:  с. Райполе, с. Біляківка, с. Колона - Межова, с. Мар’ївка, с. Новоолександрівка с. Новопідгородне, с. Сухарева Балка;

-  Українськийстаростинський округ: с. Українка с. Веселе, с. Вознесенське, с. Жукове, с. Запорізьке, с. Новолозуватівка, с. Славне, с. Степове. 

Стаття 8. Просторове та логістичне  положення   Межівської селищної територіальної громади

8.1. Площа  Межівської селищної територіальної громади складає 630,03 кв. км.

8.2. У межах Синельниківського району Межівська селищна територіальна громада межує з Новопавлівською, Слов’янською, Петропавлівською, Першотравенською,  Маломихайлівською, Дубовиківською  територіальним громадами, що утворилися внаслідок об’єднання.

8.3. Межівська селищна територіальна громада розташована на відстані 168 км від міста Дніпро, та понад 700 км від столиці України - міста Києва.

Через територію громади проходять автомобільні маршрути: міжнародний шлях - Е50 (Франція - Німеччина - Чехія - Словаччина – Украна – Росія), місцевого значення - Т0406 (Григорівка-Межова-Покровськ), Т0428 (Слов’янка-Межова-Бердянськ), Т0431 (Першотравенськ-Василівське-Володимирівка-Солоне) та дороги обласного значення, з заходу на схід перетинають двоколійна залізниця Чаплино - Ясинувата Донецької залізниці, одноколійна залізниця Павлоград – Покровськ Придніпровської залізниці, залізничні вузли - Станція «Межова» та Станція «Демурине». Відстань до міжнародного аеропорту  «Запоріжжя»- 100 км, до міжнародного аеропорту  «Дніпропетровськ»-168 км.

8.4. Населення громади становить біля 15 179 тис. осіб, в тому числі міського населення – 9 315 осіб, сільського населення -  5 864 осіб.

  • Гідрографічна сітка громади  представлена річками  Бик, Вовча.
  • Площа лісового фонду становить 3353,03  га.
  • Площа земель сільськогосподарського призначення становить 57022,32 га, в т. ч. : ріллі – 45839,3137 га.
  • На території Межівської селищної територіальної громади  є
  •  родовища корисних копалин: поклади піску, глини, титано-цирконових руд.

Стаття 9. Система місцевого самоврядування у Межівській селищній територіальній  громаді

 

9.1. Система місцевого самоврядування:


  • Межівська селищна територіальна громада
  • Межівська селищна рада
  • Селищний голова
  • Виконавчі органи Межівської селищної ради, старост;
  • Органи самоорганізації населення.

Розділ 2. ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА,  ОРГАНИ І ПОСАДОВІ ОСОБИ МІСЦЕВОГО  САМОВРЯДУВАННЯ 

Стаття 10. Межівська селищна територіальна громада

10.2. Межівська селищна територіальна громада – це добровільне об’єднання жителів сіл, селищ, що мають єдиний адміністративний центр – смт. Межова Синельниківського району Дніпропетровської області.

Стаття 11. Межівська селищна рада – представницький орган місцевого самоврядування

11.1. Межівська селищна рада – представницький орган місцевого самоврядування, що представляє Межівську селищну територіальну громаду і здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування.

11.2. Порядок формування, діяльності, функції, завдання Межівської селищної ради та її органів визначаються Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», Європейською Хартією місцевого самоврядування, цим Статутом, Регламентом Межівської селищної  ради та іншими нормативно-правовими актами.

Стаття 12. Депутат Межівської селищної  ради

12.1. Депутат Межівської селищної ради є представником інтересів Межівської селищної територіальної громади, виборців свого виборчого округу, виражає і захищає інтереси територіальної громади та її частини – виборців свого округу, виконує їх доручення в межах своїх повноважень, бере активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.

12.2. Депутат Межівської селищної ради наділяється відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» всією повнотою прав, необхідних для забезпечення його реальної участі в діяльності ради та її виконавчих органів.

12.3. Повноваження депутатів Межівської селищної  ради починаються з дня відкриття першої сесії Межівської селищної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії Межівської селищної ради нового скликання.

12.4. Депутат Межівської селищної ради приймає Присягу такого змісту:

«Приступаючи до виконання обов’язків депутата Межівської селищної ради, зобов’язуюсь усіма своїми діями дбати про благо Межівської селищної територіальної громади та добробут її жителів, гідно представляти своїх виборців, відстоювати їх права і свободи. Присягаю дотримуватись Конституції України, законів України, Статуту Межівської селищної територіальної громади та виконувати свої обов’язки в інтересах Межівської селищної територіальної громади».

 Присягу зачитує най старший за віком депутат. Кожен депутат скріплює присягу своїм підписом.

            12.5. Повноваження депутата Межівської селищної ради припиняються достроково за наявністю підстав, визначених законом.


Стаття 13. Постійні комісії Межівської селищної  ради


13.1. Постійні комісії Межівської селищної ради є постійно діючими органами, які обираються з числа депутатів ради на строк її повноважень для вивчення, попереднього розгляду, підготовки питань, віднесених до відання ради, для надання висновків і рекомендацій, здійснення контролю за виконанням рішень Межівської селищної ради, її виконавчих органів.

13.2. Перелік постійних комісій Межівської селищної  ради та їх персональний склад затверджуються новообраною селищною радою на її першій сесії.

13.3. Постійні комісії Межівської селищної ради діють згідно з Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», іншими нормативно-правовими актами, Регламентом Межівської селищної ради і Положенням про постійні комісії Межівської селищної ради, що затверджуються радою.


Стаття   14. Межівський селищний  голова


14.1. Межівський селищний голова є головною посадовою особою Межівської селищної територіальної громади, що обирається на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування на термін, який визначений законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі.

14.2. Межівський селищний голова за посадою очолює виконавчий комітет Межівської селищної ради та головує на засіданнях селищної  ради.

14.3. Порядок обрання, діяльність, повноваження Межівського селищного голови визначаються Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламентом Межівської селищної ради та іншими нормативно-правовими актами України.


Стаття 15. Виконавчі органи Межівської селищної  ради


15.1. Виконавчими органами Межівської селищної  ради є її виконавчий комітет,   відділи та інші утворені радою виконавчі органи.

15.2. Виконавчі органи Межівської селищної ради підконтрольні і підзвітні Межівській селищній раді, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади також підконтрольні відповідним органам виконавчої влади.

15.3. У межах, встановлених законами України, виконавчі органи Межівської селищної ради здійснюють власні і делеговані повноваження у сферах і галузях: соціально-економічного і культурного розвитку, планування та обліку; бюджету, фінансів і цін, управління комунальною власністю; житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку; будівництва, освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту; регулювання земельних відносин і охорони навколишнього природного середовища; соціального захисту населення; зовнішньоекономічної, оборонної діяльності; первинної правової допомоги та юридичного забезпечення діяльності Межівської селищної ради та її виконавчих органів та інші повноваження.

 

Стаття 16. Виконавчий комітет Межівської селищної  ради


16.1. Виконавчий комітет Межівської селищної ради (далі – виконавчий комітет) є виконавчим органом Межівської селищної  ради, який утворюється нею на строк її повноважень.

16.2. Очолює виконавчий комітет Межівський селищний голова. У разі відсутності селищного голови або неможливості виконання ним своїх обов’язків організовує роботу виконавчого комітету  секретар Межівської селищної ради.

16.3. Виконавчий комітет є юридичною особою, має свою печатку та інші реквізити.

16.4. Повноваження, функції, порядок здійснення діяльності виконавчого комітету визначаються Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламентом виконавчого комітету Межівської селищної ради та іншими нормативно-правовими актами. 

Стаття 17. Староста 

17.1. Староста є посадовою особою місцевого самоврядування, який представляє інтереси жителів та жительок населених пунктів відповідного старостинського округу.

17.2. Староста затверджується селищною радою на строк її повноважень за пропозицією Межівського селищного голови.

17.3. Повноваження старости починаються з моменту прийняття Межівською селищною радою відповідного рішення про призначення.

17.4. За посадою староста входить до складу виконавчого комітету Межівської селищної ради та здійснює свої повноваження на постійній основі.

17.5. Правовий статус старости визначається Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про добровільне об’єднання територіальних громад», іншими чинними законодавчими актами України, цим Статутом та Положенням про старосту, яке затверджується Межівською селищною радою.

17.6. Місце, режим та графік роботи старости визначаються правилами внутрішнього трудового розпорядку та іншими розпорядчими документами.

17.7. Діяльність старости фінансується за рахунок бюджету Межівської селищної територіальної  громади.

17.8. При здійсненні наданих йому повноважень староста є відповідальний і підзвітний раді та підконтрольний селищному голові.

17.9. Староста не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед радою, а на вимогу не менш як третини депутатів – у визначений радою термін.

17.10. У разі порушення Конституції України або інших законів України, прав і свобод  громадян, незабезпечення здійснення наданих йому повноважень, повноваження старости можуть бути достроково припинені у порядку та за наявності підстав, передбачених чинним законодавством України.

 Стаття 18. Органи самоорганізації населення

18.1. Органи самоорганізації населення – представницькі органи, що створює Межівська селищна територіальна громада для задоволення їх соціальних, культурних, побутових та інших потреб, участі в реалізації соціально-економічного, культурного розвитку відповідної території, інших місцевих програм та створення умов для участі у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції України і законів України.

18.2. Органами самоорганізації населення є будинкові, вуличні, квартальні комітети  населених пунктів Межівської селищної територіальної громади.

18.3. Правовий статус, порядок створення та діяльності органів самоорганізації населення визначається Конституцією України, Законом України «Про органи самоорганізації населення» та іншими нормативно-правовими актами.

Розділ 3. МАТЕРІАЛЬНО-ФІНАНСОВА   ОСНОВА  ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ МЕЖІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ  ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ  

Стаття 19. Матеріальна і фінансова основа територіальної громади

19.1. Матеріальну основу Межівської селищної територіальної громади становлять: рухоме та нерухоме майно, земля, природні ресурси, що входять до складу об’єктів комунальної власності   громади, частки у спільній власності територіальних громад, державна власність, передана територіальній громаді для здійснення делегованих повноважень виконавчої влади, інша власність, яка передана територіальній громаді фізичними або юридичними особами.

19.2. Фінансова основа місцевого самоврядування у Межівській селищній територіальній громаді – це сукупність місцевих фінансових ресурсів, за допомогою яких забезпечується реалізація завдань та функцій місцевого самоврядування на виконання делегованих повноважень на території Межівської селищної територіальної громади.

Фінансову основу становлять доходи бюджету Межівської селищної територіальної громади, в тому числі кошти цільових фондів, кредитні та інші фінансові ресурси, місцеві податки і збори, що встановлені Межівською селищною радою   відповідно до чинного законодавства, а також інші кошти.

19.3. Межівська селищна територіальна громада   може об’єднувати на договірних засадах свої фінансові ресурси з фінансовими ресурсами інших територіальних громад та з державними фінансовими ресурсами з метою спільного фінансування селищних, регіональних або загальнодержавних програм або спільного утримання комунальних закладів та установ.

19.4.   Для вирішення актуальних проблем розвитку Межівської селищної територіальної громади  Межівська селищна рада, її виконавчі органи, підприємства, установи, організації  сприяють  залучення додаткових фінансових ресурсів для реалізації проектів соціальної, культурно-духовної, оздоровчої, екологічної та іншої  спрямованості за рахунок коштів інших бюджетів, іноземних благодійних організацій, інших грантодавців.

19.5. Будь-яка фінансова діяльність органів місцевого самоврядування є відкритою і доступною для громадського контролю в установленому законом порядку.

19.6. Межівська селищна територіальна громада   реалізує право на самоврядування шляхом складання бюджету Межівської селищної територіальної громади  – плану формування і використання фінансових ресурсів громади.

Стаття 20. Бюджет Межівської селищної територіальної громади

20.1. Загальні засади формування  бюджету Межівської селищної територіальної громади, принципи формування доходів та здійснення видатків   бюджету Межівської селищної територіальної громади,  концепція збалансування доходів та видатків, порядок прийняття та оприлюднення рішення про бюджет Межівської селищної територіальної громади, внесення змін і доповнень до нього, виконання бюджету визначаються законодавством України, зокрема Бюджетним кодексом України, Законом України «Про Державний бюджет України» на відповідний рік, іншими нормативно-правовими актами, що регламентують бюджетні правовідносини.

20.2. Бюджет місцевого самоврядування - це план утворення та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, що їх здійснюють органи місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду, який становить один календарний рік: починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року та формується відповідно до законодавства.

20.3. Бюджет Межівської селищної територіальної громади  є самостійним. Затвердження   бюджету Межівської селищної територіальної громади  здійснюється на пленарному засіданні Межівської селищної ради за процедурою, визначеною Регламентом роботи Межівської селищної  ради.

20.4. Бюджет Межівської селищної територіальної громади  складається із загального та спеціального фондів. Підставою для рішення  Межівської селищної ради про створення спеціального фонду у складі бюджету є виключно Закон України «Про Державний бюджет України» на відповідний рік.

Складовою частиною спеціального фонду доходної частини бюджету є бюджет розвитку, кошти якого спрямовуються на реалізацію програм соціально-економічного розвитку Межівської селищної територіальної громади, пов’язаних із здійсненням інвестиційної та інноваційної діяльності, а також на фінансування субвенцій та інших заходів, пов’язаних з розширеним відтворенням.

20.5. Бюджет Межівської селищної територіальної громади  формується за рахунок податкових і неподаткових надходжень, доходів від операцій з капіталом та трансфертів (коштів, що безоплатно та безповоротно передаються з одного бюджету до іншого). У доходній частині   бюджету окремо виділяються доходи, необхідні для виконання власних повноважень, і доходи, необхідні для забезпечення виконання делегованих законом повноважень органів виконавчої влади.

20.6. Бюджет Межівської селищної територіальної громади  повинен бути достатнім для виконання функцій місцевого самоврядування та наданих законодавством окремих повноважень органів виконавчої влади та забезпечення населення послугами не нижче рівня мінімальних соціальних потреб.

20.7. У   бюджеті Межівської селищної територіальної громади  можуть створюватися цільові фонди, які є складовою спеціального фонду бюджету. Порядок формування і використання цільових фондів визначається Положеннями про ці фонди, що затверджуються Межівською селищною радою.

20.8. У видатковій частині окремо передбачаються поточні видатки, капітальні видатки та видатки спеціального фонду, у тому числі бюджету розвитку.

20.9. Видатки бюджету Межівської селищної територіальної громади  здійснюються в межах надходжень до бюджету.

Стаття 21. Об’єкти комунальної власності Межівської селищної територіальної громади

21.1. До комунальної власності Межівської селищної територіальної громади належать:

- земля та інші природні ресурси, корисні копалини місцевого значення;

- об’єкти нерухомості, що належать до комунальної власності Межівської селищної  територіальної громади;

- підприємства,  засновані на комунальній власності Межівської селищної територіальної громади);

- заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров’я, соціального обслуговування,  освітні установи тощо, засновані на комунальній власності Межівської селищної територіальної громади);

- комунальний житловий фонд;  

- інше майно і об’єкти, визначені відповідно до закону як об’єкти права власності, майнові права,  також кошти, отримані від відчуження майна;

— доходи бюджету Межівської селищної територіальної громади,   інші кошти та депозити органів місцевого самоврядування в банківських установах, цінні папери, інші, передбачені чинним законодавством, фінансові ресурси.

21.2. Межівська селищна рада  від імені та в інтересах Межівської селищної територіальної громади відповідно до Конституції України і законів України володіє, користується та розпоряджається відкрито і прозоро об’єктами права комунальної власності.

21.3. Доцільність, порядок та умови відчуження об’єктів права комунальної власності визначаються Межівською селищною радою відповідно до законодавства.

21.4. Органи та посадові особи місцевого самоврядування забезпечують ефективність використання об’єктів комунальної власності.

21.5. Перелік нерухомого майна, що є власністю Межівської  селищної територіальної громади, визначається Межівською селищною радою відповідно до чинного законодавства і оприлюднюється  на офіційному сайті Межівської селищної ради.

 21.6. Контроль за використанням об’єктів комунальної власності Межівської селищної територіальної громади   здійснюють Межівська селищна рада і селищний голова.


РОЗДІЛ 4. ПРАВА, ОБОВ’ЯЗКИ, ГАРАНТІЇ ПРАВ ЖИТЕЛІВ

МЕЖІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ У ВИРІШЕННІ ПИТАНЬ МІСЦЕВОГОЗНАЧЕННЯ

Стаття 22.Права жителів Межівської селищної територіальної громади на участь у вирішенні питань місцевого значення

22.1. Права жителів Межівської селищної територіальної громади на участь у вирішені питань місцевого значення, гарантовані Конституцією України та законами України, не можуть бути обмежені.

22.2. Процедури та правила, передбачені цим Статутом та додатками до нього, прийняті виключно з метою встановлення загальних, чітких, недискримінаційних і прозорих механізмів реалізації права участі жителів громади у вирішенні питань місцевого значення, забезпечення балансу приватних та публічних інтересів територіальної громади.

22.3. При вирішенні питань місцевого значення жителі Межівської селищної територіальної громади мають право:

1) подавати індивідуальні та колективні звернення органам і посадовим особам місцевого самоврядування, одержувати на них відповіді у встановлені законодавством строки;

2) бути включеними у встановленому порядку до складу консультативно-дорадчих органів при Межівській селищній раді, її виконавчих органах та селищному голові;

3) одержувати повну і достовірну інформацію про діяльність Ради, селищного голови, виконавчих органів Межівської селищної ради та їх посадових осіб у спосіб, передбачений законодавством та іншими нормативно-правовими актами;

4) одержувати копії актів Межівської селищної, селищного голови, виконавчих органів Межівської селищної ради у порядку, визначеному чинним законодавством України;

5) брати участь у здійсненні контролю за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ та організацій у порядку й у формах, встановлених законодавством України;

6) брати участь у створенні та діяльності органів самоорганізації населення;

7) бути присутніми на засіданнях Ради, її постійних депутатських комісій, виконавчого комітету в порядку, встановленому цим Статутом, регламентами Ради та її виконавчого комітету;

8) на виступ на пленарному засіданні Ради, засіданні постійної комісії у порядку, встановленому Межівською селищною радою, на засіданні виконавчого комітету в порядку, встановленому виконавчим комітетом;    

9) на особистий прийом депутатами Межівської селищної ради, селищним головою, іншими посадовими особами органів місцевого самоврядування, відповідно до встановленого графіку;

10) на ознайомлення з проектами актів Межівської селищної ради та її виконавчих органів;

11) входити до складу наглядових рад, або інших контрольно-наглядових органів юридичних осіб, засновниками яких є Межівська селищна рада у порядку та спосіб визначений законом;

12) на оскарження рішень Межівської селищної ради та її виконавчого комітету у встановленому чинним законодавством України порядку;

13) брати участь у реалізації форм участі жителів Межівської селищної територіальної громади в місцевому самоврядуванні, визначених цим Статутом, а також іншими рішеннями Межівської селищної ради;

14) користуватися іншими правами, передбаченими Конституцією України та іншими нормативно-правовими актами органів державної влади та місцевого самоврядування.

22.4. Іноземці та особи без громадянства, що перебувають на території Межівської селищної територіальної громади на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

Стаття 23. Обов’язки жителів Межівської  селищної територіальної громади

        23.1. Жителі Межівської селищної  територіальної громади зобов’язані:

1) проявляти повагу до гідності кожної людини, вірувань, традицій, історії, національної та/або етнічної самобутності осіб та/або груп осіб, сприяти забезпеченню рівності інших прав і свобод осіб та/або груп осіб, які проживають чи на інших законних підставах перебувають у межах Межівської селищної територіальної громади;

2) утримуватися від будь-яких форм дискримінації та насильства, в тому числі гендерного;

3) шанобливо ставитися до традицій, звичаїв Межівської селищної територіальної громади, її самобутності, історії та культури;

4) сприяти сталому розвитку Межівської селищної територіальної громади;

5) шанобливо та ощадливо ставитися до майна, коштів, землі, природних ресурсів Межівської селищної територіальної громади, а також об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області, розташованих у межах Межівської  селищної територіальної громади;

6) поважати символіку Межівської селищної територіальної громади і використовувати її тільки за призначенням;

7) реалізовувати свої права, свободи та законні інтереси з повагою до прав жителів Межівської селищної територіальної громади та інших осіб, які на законних підставах проживають (перебувають) у межах територіальної громади, до інтересів держави та територіальної громади.

23.2. Обов’язки жителів Межівської селищної територіальної громади в частині, що не суперечить Конституції та законам України, цьому Статуту, поширюються також на іноземців, осіб без громадянства та інших осіб, які проживають (перебувають) у межах Межівської селищної територіальної громади на законних підставах.

Стаття 24. Гарантії прав жителів Межівської селищної територіальної громади

24.1. Межівська селищна рада, її депутати, виконавчі органи та посадові особи органів місцевого самоврядування забезпечують реалізацію прав та законних інтересів жителів Межівської селищної територіальної громади у межах, визначених Конституцією та законами України.

24.2.Жителям Межівської селищної територіальної громади гарантується право на участь у вирішенні всіх питань місцевого значення, віднесених до відання територіальної громади та її органів місцевого самоврядування, у порядку і формах, визначених Конституцією та законами України, цим Статутом та іншими рішеннями Межівської селищної ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови.

24.3. Захист та реалізація прав і свобод людини та громадянина, які закріплені в Конституції та законах України, визначають зміст і спрямованість діяльності органів місцевого самоврядування Межівської селищної територіальної громади.

24.4. Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи у своїй діяльності зобов’язані надавати пріоритетне значення служінню інтересам територіальної громади та забезпеченню усім її членам реальної можливості реалізувати їх права.

24.5. Рішення та дії органів і посадових осіб органів місцевого самоврядування не можуть обмежувати чи порушувати встановлені Конституцією та законами України права і свободи людини та громадянина.

    24.6. Реалізація жителями територіальної громади своїх прав, свобод та законних інтересів не повинна призводити до порушення прав і свобод інших осіб, а також інтересів територіальної громади, суспільства чи держави у цілому.

РОЗДІЛ  5. ФОРМИ БЕЗПОСЕРЕДНЬОЇ УЧАСТІ МЕЖІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇГРОМАДИ У ВИРІШЕННІ ПИТАНЬ МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ

Стаття 25. Форми безпосередньої участі Межівської селищної територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення

25.1. Формами безпосередньої участі Межівської селищної територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення є:

1) місцеві вибори;

2) місцевий референдум;

3) загальні збори громадян за місцем проживання;

4) місцеві ініціативи;

5) громадські слухання;

6) звернення громадян до органів і посадових осіб органів місцевого самоврядування;

7) консультації з громадськістю;

8) електронні петиції;

9) участь у консультативно-дорадчих органах, утворених при органах та посадових особах місцевого самоврядування;

10) участь у роботі наглядових рад, або інших контрольно-наглядових органів юридичних осіб, засновниками яких є Межівська селищна рада;

11) участь у розподілі коштів бюджету Межівської селищної територіальної громади через створення проектів розвитку територіальної громади та/або голосування за них (громадський бюджет, бюджет селищних проектів та інші форми, які передбачаються та регламентуються місцевими нормативно-правовими актами);

12) участь у створенні та діяльності органів самоорганізації населення;

13) інші форми участі, які не суперечать чинному законодавству України.

25.2. Можливість використання жителями Межівської селищної територіальної громади певної форми участі у вирішенні питань місцевого значення визначається Конституцією та законами України.

Стаття 26. Місцеві вибори та місцевий референдум

26.1 Засади, організація і порядок проведення місцевих виборів та місцевого референдуму визначаються Конституцією та законами України.

Стаття 27. Загальні збори громадян за місцем проживання

27.1. Загальні збори громадян за місцем проживання є формою їх безпосередньої участі у вирішенні питань місцевого значення.

27.2. Порядок ініціювання, організації, проведення загальних зборів громадян за місцем проживання та порядок урахування результатів загальних зборів органами та посадовими особами місцевого самоврядування визначається Положенням про загальні збори (конференції) громадян за місцем проживання, що є додатком до цього Статуту.

Стаття 28. Місцеві ініціативи

28.1. Місцева ініціатива – це форма участі жителів Межівської селищної територіальної громади у вирішенні питань місцевого самоврядування шляхом ініціювання розгляду Межівською селищною радою будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування.

28.2. Порядок ініціювання, організації збору підписів та внесення місцевої ініціативи на розгляд Межівської селищної ради визначається Положенням про місцеві ініціативи  у Межівській селищній територіальній громаді, що є додатком до цього Статуту.

Стаття 29. Громадські слухання

29.1. Межівська селищна територіальна громада має право проводити громадські слухання – зустрічатися з депутатами Межівської селищної ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких жителі громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.

29.2. Предметом громадських слухань можуть бути будь-які питання, віднесені Конституцією України, законами України та іншими нормативно- правовими актами до відання місцевого самоврядування.

29.3. Пропозиції, які вносяться за результатами громадських слухань, підлягають обов’язковому розгляду органами місцевого самоврядування.

29.4. Порядок ініціювання, організації, проведення громадських слухань та врахування їх результатів органами та посадовими особами місцевого самоврядування визначається Положенням про громадські слухання в Межівській селищній територіальній громаді, що є додатком до цього Статуту.

Стаття 30. Звернення громадян та електронні петиції як особлива форма колективного звернення громадян

30.1. Порядок звернення громадян України до органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права, засновником яких є місцеві ради, їх посадових осіб визначається законом.

30.2. Особи, які не є громадянами України і законно перебувають у межах територіальної громади, мають таке саме право на подання звернення, як і громадяни України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.

30.3. Електронна петиція – це особлива форма колективного звернення громадян до органів місцевого самоврядування територіальної громади, що здійснюється через офіційний веб-сайт Межівської селищної ради та її виконавчого комітету або веб-сайт громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції, щодо будь-якого питання, яке належить до компетенції Межівської селищної ради, її виконавчих органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

30.4. Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до Межівської селищної ради та її виконавчих органів, строку збору підписів тощо визначаються Положенням про електронні петиції в Межівській селищній територіальній громаді, що є додатком до цього Статуту.

Стаття 31. Консультації з громадськістю

31.1. Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи проводять консультації з громадськістю з питань, що належать до їх компетенції.

31.2. Порядок проведення консультацій з громадськістю визначається Положенням про консультації з громадськістю в Межівській селищній територіальній громаді, що є додатком до цього Статуту.

Стаття 32. Участь жителів Межівської селищної територіальної громади в консультативно-дорадчих органах, утворених при органах та посадових особах місцевого самоврядування

32.1. При Межівській селищній раді, її виконавчих органах та посадових особах місцевого самоврядування можуть утворюватися консультативно-дорадчі органи, метою яких є підготовка пропозицій щодо вдосконалення роботи органів місцевого самоврядування, участь у розробленні проектів рішень з важливих питань місцевого значення.

32.2. Порядок утворення та форми роботи консультативно-дорадчих органів визначаються положеннями, затвердженими відповідним органом чи посадовою особою місцевого самоврядування, при якому вони створюються.

Стаття  33. Участь жителів Межівської селищної територіальної громади у роботі наглядових рад, або інших контрольно-наглядових органів юридичних осіб, засновниками яких є Межівська селищна рада

33.1. Жителі Межівської селищної територіальної громади можуть брати участь в роботі наглядових рад, або інших контрольно-наглядових органів юридичних осіб публічного права, утворених за рішенням Межівської селищної ради на умовах, визначених чинним законодавством України, з метою забезпечення прозорості й ефективності їх роботи, здійснення контролю за прийняттям рішень щодо діяльності цих осіб.

33.2. Порядок участі у відповідних наглядових радах, або інших контрольно- наглядових органах визначається нормами відповідного чинного законодавства України та положенням ухваленим Межівською селищною радою.

Стаття 34. Участь у розподілі коштів бюджету Межівської селищної територіальної громади

34.1. Участь у розподілі коштів бюджету Межівської селищної територіальної громади – це демократичний процес, який надає можливість кожному жителю територіальної громади брати участь у розподілі коштів   бюджету через створення проектів для покращення розвитку територіальної громади та/або голосування за них. Це спосіб визначення напрямів використання видаткової частини бюджету Межівської селищної територіальної  громади за допомогою прямого волевиявлення її жителів.

34.2. Форми та порядок безпосередньої участі жителів Межівської селищної територіальної громади у розподілі коштів бюджету Межівської селищної територіальної громади визначаються Межівською селищною радою, а результати такої участі обов’язково враховуються при плануванні бюджету Межівської селищної територіальної громади  на відповідний рік.

34.3. Межівською селищною радою один раз на рік у разі необхідності можуть бути проведенні громадські слухання, на яких здійснюється звітування за використання коштів бюджету Межівської селищної  територіальної громади.

34.4. Бюджетування за участі громадськості (далі – Бюджет участі) –– процес взаємодії Межівської селищної ради та її виконавчого органу з громадськістю, направлений на залучення жителів Межівської селищної територіальної громади до участі у бюджетному процесі шляхом прийняття рішень щодо розподілу визначеної Межівською селищною радою частини бюджету Межівської селищної територіальної громади через подання відповідних ініціативних проектів розвитку, спрямованих на вирішення пріоритетних проблем населених пунктів громади та їх  жителів, та проведення відкритого громадського голосування за такі проекти.

34.5. Порядок проведення конкурсного відбору проектів, які фінансуються за рахунок коштів Бюджету участі, визначається Положенням про запровадження бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі) Межівської селищної ради, що затверджується Радою.

Стаття 35. Органи самоорганізації населення

35.1. Органи самоорганізації населення є елементом системи місцевого самоврядування й однією з форм участі жителів Межівської селищної територіальної громади у вирішенні окремих питань місцевого значення. Правовий статус, порядок організації та діяльності органів самоорганізації населення за місцем проживання визначаються законом.

   35.2. За ініціативою жителів Межівська селищна рада може надавати дозвіл на створення будинкових, вуличних, квартальних та інших органів самоорганізації населення і у порядку, визначеному чинним законодавством України, наділяти їх частиною власної компетенції, фінансів, майна.

РОЗДІЛ 6. ВЗАЄМОВІДНОСИНИ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ З ІНШИМИ СУБ’ЄКТАМИ

Стаття 36. Взаємовідносини органів місцевого самоврядування Межівської селищної територіальної громади та їхніх посадових осіб з інститутами громадянського суспільства

36.1. Взаємовідносини органів місцевого самоврядування територіальної громади та їхніх посадових осіб з інститутами громадянського суспільства здійснюються шляхом:

1) сприяння інститутам громадянського суспільства в реалізації їхніх ініціатив, спрямованих на розвиток і зміцнення Межівської селищної територіальної громади;

2) залучення інститутів громадянського суспільства до процесу підготовки проекту бюджету Межівської селищної територіальної громади, контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій, засновниками яких є Межівська селищна рада;

3) забезпечення доступу будь-яких осіб, що на законних підставах перебувають у межах Межівської селищної територіальної громади, до консультацій та правової допомоги (у тому числі безоплатної) з питань порядку створення і діяльності інститутів громадянського суспільства.

  36.2. Порядок взаємовідносин органів місцевого самоврядування Межівської селищної територіальної громади із політичними партіями, органами виконавчої влади та іншими суб’єктами владних повноважень не є предметом регулювання цього Статуту та визначається Конституцією України та іншими нормативно-правовими актами чинного законодавства України.

Стаття 37. Участь Межівської селищної територіальної громади  в асоційованих організаціях та міжнародна співпраця

37.1.Межівська селищна рада  може вступати в  асоціації, об’єднання, союзи тощо.

37.2. Межівська селищна рада, її виконавчі органи  на договірних засадах можуть вступати у відносини з органами місцевого самоврядування міст або територіальних громад  зарубіжних країн та входити до міжнародних асоціацій (союзів, об’єднань тощо) органів місцевого самоврядування.

Стаття 38. Взаємовідносини  Межівської селищної територіальної громади з іншими територіальними громадами
          38.1. Взаємовідносини  Межівської селищної  територіальної громади, її органів і посадових осіб з іншими територіальними громадами, їхніми органами і посадовими особами здійснюється на принципах добросусідства,

Партнерства та взаємної вигоди.

           38.2. З метою налагодження взаємовідносин, реалізації спільних проектів між Межівською селищною територіальною громадою та іншими територіальними громадами можуть укладатися відповідні договори.

38.3. Співробітництво територіальних громад здійснюється у порядку, визначеному законодавством України.
          38.4. Межівська селищна територіальна громада може об’єднуватися з іншими територіальними громадами в порядку, визначеному чинним законодавством України.

РОЗДІЛ 7. ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ЇХ ПОСАДОВИХ ОСІБ

Стаття 39. Засади громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб

39.1. Здійснення громадського контролю за діяльністю органів та посадових осіб органу місцевого самоврядування Межівської селищної територіальної громади ґрунтується на Конституції та законах України, Європейській хартії місцевого самоврядування, цьому Статуті та рішеннях Межівської селищної ради та її виконавчого комітету, розпоряджень Межівського селищного голови.

39.2. Громадський контроль за діяльністю органів та посадових осіб органу місцевого самоврядування здійснюється з метою захисту прав, свобод та законних інтересів жителів Межівської селищної територіальної громади, її інтересів.

39.3. Громадський контроль за діяльністю органів та посадових осіб органу місцевого самоврядування здійснюється на основі таких принципів:

1) відкритості та прозорості;

2) пріоритетності прав людини та громадянина;

3) законності;

4) добровільності та безоплатної участі у здійсненні громадського контролю;

5) неупередженості, об’єктивності та достовірності;

6) сприяння досягненню балансу приватних та публічних інтересів при вирішенні питань місцевого значення;

7) сприяння недопущенню перешкоджання здійсненню законного громадського контролю;

8) професійності та компетентності учасників та учасниць громадського контролю;

9) взаємодії жителів Межівської селищної територіальної громади та органів і посадових осіб місцевого самоврядування.

Стаття 40. Форми здійснення громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб

40.1. Громадський контроль за діяльністю органів місцевого самоврядування Межівської селищної територіальної громади та їх посадових осіб здійснюється шляхом:

1) забезпечення органами місцевого самоврядування територіальної громади та їх посадовими особами права кожного на доступ до публічної інформації у обсягах, передбачених положеннями чинного законодавства України;

2) звітування Межівського селищного голови, депутатів Межівської селищної ради, старост про їх роботу згідно з вимогами чинного законодавства України та відповідних Положень, затверджених Межівською селищною  радою;

3) участі жителів Межівської селищної територіальної громади у роботі консультативно-дорадчих органів, що створюються при Межівській селищній раді, її виконавчих органах та посадових особах місцевого самоврядування;

4) подання індивідуальних чи колективних звернень громадян України та/або осіб, які не є громадянами України і законно перебувають на її території, із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються діяльності органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, заяв або клопотань щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних й особистих прав і законних інтересів та скарг про їх порушення;

         5) громадської експертизи діяльності органів місцевого самоврядування Межівської селищної територіальної громади та їх посадових осіб;

6) використання інших форм, передбачених чинним законодавством України.

Стаття 41. Громадська експертиза

41.1. Громадська експертиза діяльності виконавчих органів Межівської селищної ради та їх посадових осіб є складовою механізму демократичного управління, який передбачає проведення інститутами громадянського суспільства оцінки діяльності виконавчих органів ради та посадових осіб місцевого самоврядування, ефективності прийняття і виконання такими органами рішень, підготовку пропозицій щодо розв’язання суспільно

значущих проблем місцевого значення для їх урахування цими органами/посадовими особами у своїй роботі.

    41.2. Порядок сприяння проведенню громадської експертизи діяльності виконавчих органів Межівської селищної ради та їх посадових осіб здійснюється відповідно до Положення про що затверджується рішенням Межівської селищної ради.

РОЗДІЛ 8. ЗАСАДИ РОЗВИТКУ МЕЖІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ

 ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Стаття 42. Засади розвитку Межівської селищної територіальної громади

42.1. Основні напрями розвитку Межівської селищної Межівської селищної територіальної громади базуються на концепції сталого та збалансованого розвитку усіх сфер її соціально-економічного, політичного і культурного життя.

Стаття 43. Планування розвитку Межівської селищної Межівської селищної територіальної громади

43.1. Планування розвитку Межівської селищної територіальної громади є інструментом управління її розвитком, який визначає бажане майбутнє Межівської селищної територіальної громади та способи його досягнення, базується на аналізі зовнішнього оточення та внутрішнього потенціалу територіальної громади і полягає у формуванні узгоджених дій, на реалізації яких концентруються її ресурси.

43.2. Планування розвитку Межівської селищної територіальної громади здійснюється з метою:

1) підвищення спроможності територіальної громади;

2) раціонального використання ресурсів територіальної громади;

3) досягнення бажаного рівня благоустрою території, стану інфраструктури та якості життя жителів територіальної громади;

4) ідентифікації та інтеграції інтересів жителів територіальної громади, суб’єктів господарювання, інших суб’єктів, органів місцевого самоврядування територіальної громади та держави;

5) підвищення результативності контролю за досягненням поставлених цілей розвитку.

43.3. Планування розвитку Межівської селищної територіальної громади здійснюється на основі використання даних, розподілених за статтю, а також аналізу становища чоловіків та жінок в громаді (гендерного аналізу).

43.4. Планування розвитку Межівської селищної громади, а також здійснення діяльності, спрямованої на розвиток громади, відбувається у відповідності до затверджених Межівською селищною радою документів:

1) Стратегії розвитку Межівської селищної   територіальної громади, яка складається на період 10 років відповідно до ухваленого Межівською селищною радою  Положення;

2) плану реалізації Стратегії, який складається відповідно до ухваленого Межівською селищною радою  Положення;

3) місцевих цільових програм, що відносяться до повноважень Межівської селищної ради;

4) генеральних планів населених пунктів;

5) схеми планування території громади;

6) інших документів з планування розвитку Межівської селищної територіальної громади.

Стаття 44. Стратегія розвитку Межівської селищної територіальної громади

44.1. Межівська селищна рада з урахуванням інтересів та потреб чоловіків та жінок, які мешкають на території громади, в усій їх різноманітності, організовує процес розробки, зміни й громадського обговорення та приймає Стратегію розвитку на період у 10 років.

44.2. Процес розробки Стратегії, а також форма складання самого документу визначається Положенням, ухваленим Радою.

44.3. Розроблення Стратегії розвитку Межівської селищної територіальної громади здійснюється відкрито за участі науковців, представників бізнесу, підприємців, активістів громади та громадських організацій. Проект Стратегії розвитку територіальної громади перед його розглядом Межівською селищною радою обговорюється в громаді.

44.4. Стратегія розвитку включає заходи покращення рівня розвитку всіх сфер життєдіяльності в громаді, підвищення рівня комфортних умов проживання, якісних освітніх, культурних, медичних послуг та відпочинку, надання соціальних та адміністративних послуг, розвитку транспортної інфраструктури, підвищення рівня самоорганізації жителів, сприяння розвитку середнього та малого підприємництва, сприяння залученню інвестицій, розвитку зв’язків між наукою та бізнесом та інші.

44.5. План реалізації Стратегії розвитку складається відповідно до ухваленого Межівською селищною радою Положення і включає перелік заходів з реалізації Стратегії (досягнення зазначених в ній оперативних та стратегічних цілей) на 3 роки.

44.6. Заходи Плану дій до Стратегії розвитку напряму пов’язані із заходами, зазначеними у селищних  цільових програмах, Програмах соціально-економічного розвитку, бюджеті та бюджетних програмах на відповідні роки.

44.7. Звіт про виконання Плану дій та Стратегії розвитку щороку оприлюднюється на офіційному веб-сайті Межівської селищної ради та її виконавчого комітету в мережі Інтернет.

44.8. Затверджена Стратегія розвитку, строки якої виходять за межі терміну повноважень Межівської селищної ради відповідного скликання, зберігає чинність до закінчення її строків та є обов’язковою до виконання для Межівською селищною  радою  всіх наступних скликань.

Стаття 45. Охорона довкілля

45.1. Діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування з охорони довкілля і вирішення екологічних проблем Межівської селищної територіальної громади спрямовується на захист навколишнього природного середовища через підготовку і реалізацію місцевих екологічних програм з метою забезпечення сприятливих екологічних умов для проживання, праці та відпочинку людей, а також формування системи контролю за станом навколишнього середовища.

45.2. Межівська селищна рада затверджує місцеві екологічні програми з метою покращення екологічного стану території Межівської селищної  територіальної громади, включає екологічні розділи до документів з планування її розвитку, вирішує питання виділення бюджетного фінансування на охорону довкілля.

45.3. Рада забезпечує реалізацію екологічної політики України та екологічних прав громадян у межах Межівської селищної  територіальної громади, а також здійснює інформування населення про стан навколишнього природного середовища.

45.4. Рішенням Межівської селищної ради за погодженням із жителями населених пунктів громади на її території можуть утворюватися функціональні зони - територіальні зони зі спеціальним статусом (історико-заповідні, лісопаркові, промислові тощо). Відповідне подання (пропозицію) вносять до Межівської селищної ради  селищний голова, виконавчий комітет ради або жителі територіальної громади у порядку місцевої ініціативи.

45.5. При утворенні територіальних зон зі спеціальним статусом встановлюються вимоги щодо забудови території, функціонального призначення земель, ведення господарської діяльності та іншого використання земель, відповідно до місцевих Правил забудови та використання територій,затверджених Межівською селищною радою, які передбачають:

1) гранично допустимі поверховість будинків і споруд та щільність забудови;

2) вимоги до утримання будинків і споруд;

3) вимоги до впорядкування доріг та під’їздів, місць паркування транспортних засобів;

4) вимоги до забезпечення експлуатації інженерно-транспортної інфраструктури;

5) вимоги до озеленення та впорядкування територій;

6) обмеження у використанні земельних ділянок (будівельні, інженерні,санітарно-епідеміологічні, природоохоронні, протипожежні, історико-культурні);

7) інші вимоги, які можуть бути встановлені відповідно до законодавства України.

Стаття 46. Громадський простір та його значення в рамках Межівської селищної  територіальної громади.

46.1. Громадський простір – це складова простору в межах населеного пункту, яка є відкритою та доступною для всіх її користувачів, що також включає території загального користування, виділені відповідно до містобудівної документації та планів зонування, а також будівлі і споруди, які знаходяться у комунальній власності, спеціально призначені для використання необмеженим колом осіб з метою проведення комунікацій, дозвілля, рекреації, проведення масових заходів, організації пішохідних потоків тощо.

46.2. Громадський простір створюється громадою з метою забезпечення можливостей для відпочинку, реалізації комунікативного потенціалу, задоволення соціальних та суспільних потреб, сталого та гармонійного розвитку її територій.

46.3. Загальні засади створення громадських просторів та порядок участі жителів територіальної громади під час розроблення технічних завдань на проектування та архітектурної проектної документації визначається окремим Положенням про громадський простір в Межівській селищній територіальній громаді та участь жителів громади в його плануванні, що є додатком до цього Статуту.

Стаття 47. Застосування гендерних підходів під час планування розвитку Межівської селищної територіальної громади

47.1. Розроблення проектів Стратегії розвитку Межівської селищної територіальної громади, місцевих цільових програм здійснюється із застосуванням гендерних підходів.

47.2. Вимоги до застосування гендерних підходів під час розроблення проектів стратегій розвитку Межівської селищної територіальної громади, місцевих цільових програм, визначаються законодавчими актами України, а також Положенням, що затверджується Межівською селищною радою.

47.3. З метою застосування гендерних підходів до процесу розробки проектів стратегій розвитку, місцевих цільових програм Межівською селищною  радою можуть залучатися представники громадських об’єднань, що працюють у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та/або репрезентують різні групи жінок і чоловіків, ініціативних груп, а також міжнародні та незалежні національні експерти, у тому числі такі, співпраця з якими здійснюється у рамках реалізації проектів міжнародної технічної допомоги, у встановленому законодавством порядку.

Стаття 48. Впровадження та застосування гендерно-орієнованого підходу в бюджетному процесі

48.1. Головний розпорядник бюджетних коштів бюджету Межівської селищної територіальної громади та інші учасники бюджетного процесу враховують гендерні аспекти у процесі планування, виконання та звітування про виконання бюджетних програм керуючись законодавчими актами України з питань застосування гендерно-орієнтованого підходу в бюджетному процесі, а також нормативними актами Межівської селищної ради.

48.2. З метою впровадження та застосування гендерно-орієнованого підходу у бюджетному процесі Межівською селищною радою можуть залучатися міжнародні та незалежні національні експерти, у тому числі такі, співпраця з якими здійснюється у рамках реалізації проектів міжнародної технічної допомоги, у встановленому законодавством порядку.

Стаття 49. Гендерно-правова експертиза проектів нормативних актів Межівської селищної територіальної громади

49.1. З метою запобігання прийняттю та наявності проектів нормативних актів Межівської селищної ради, положення яких не відповідають принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, проводиться їх гендерно-правова експертиза. Механізм проведення гендерно-правової експертизи проектів нормативних актів визначається законодавчими актами України, а також Положенням, що затверджується Межівською селищною радою.

  49.2. Для проведення гендерно-правової експертизи проектів нормативних актів Межівська селищна рада може залучати в установленому порядку представників наукових установ, громадських та міжнародних організацій (за згодою).

РОЗДІЛ 9. ЗВІТУВАННЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ЇХ ПОСАДОВИХ ОСІБ ПЕРЕД МЕЖІВСЬКОЮ СЕЛИЩНОЮ ТЕРИТОРІАЛЬНОЮ ГРОМАДОЮ

Стаття 50. Загальні засади звітування органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, депутатів Межівської селищної ради перед Межівською селищною територіальною громадою 

50.1. Звітування органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб здійснюється з метою забезпечення прозорості діяльності органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також інформування населення про вирішення питань місцевого значення.

50.2. Про свою роботу перед територіальною громадою звітують:

1) селищний голова;

2) депутати Межівської ради - перед виборцями відповідного виборчого округу;

3) староста – перед жителями населених пунктів відповідного старостинського округу.

50.3. Звітування органів та посадових осіб органів місцевого самоврядування перед Межівською селищною територіальною громадою відбувається у порядку, визначеному чиним законодавством України.

50.4. Про місце, час і спосіб організації звітування перед територіальною громадою уповноважена особа місцевого самоврядування або депутат (у випадку звітування депутата Межівської селищної ради) повідомляє не пізніше ніж за сім днів до дня звітування через місцеві засоби масової інформації та/або шляхом розміщення відповідної інформації на офіційному веб-сайті Межівської селищної ради та її виконавчого комітету. Відповідальні особи забезпечують невідкладне оприлюднення інформації про час та місце звітування зазначених у частині 2 цієї статті осіб на власних ресурсах Межівської селищної ради.

50.5. Відкрита зустріч з Межівською селищною територіальною громадою організовується та здійснюється у спосіб, який дозволяє жителям територіальної громади безперешкодно взяти участь в такій зустрічі, поставити запитання, висловити зауваження та подати пропозиції.

50.6. Звітування перед Межівською селищною радою  відбувається на її пленарних засіданнях.

50.7. Письмові звіти, надані особами, переліченими у частини 2 цієї статті,оприлюднюються на офіційному сайті Межівської селищної ради  та розміщуються у вільному доступі у приміщенні Межівської селищної ради не пізніше ніж за 7 календарних днів до дати зустрічі з жителями територіальної громади. .Автор звіту має забезпечити його своєчасне подання уповноваженій особі для попереднього оприлюднення.

Стаття 51. Звітування Межівського селищного голови

51.1. Межівський селищний голова звітує перед територіальною громадою не менше одного разу на рік, що слідує за звітним.

51.2. Звіт Межівського селищного голови перед територіальною громадою включає, крім інформації про його діяльність, відомості про:

            1) виконання Плану реалізації Стратегії розвитку громади в звітному періоді. В разі невиконання або відхилення від запланованих результатів –пояснення причин;

2) виконання   бюджету Межівської селищної територіальної громади;

3) план роботи на наступний звітний період;

4) результати виконання плану роботи, оголошеного під час попереднього звітування із зазначенням вжитих заходів, а в разі невиконання (часткового виконання) попереднього плану – відповідні причини;

5) інші питання місцевого значення.

51.3. Межівський селищний голова звітує про роботу виконавчих органів Межівської селищної ради на пленарному засіданні Ради на вимогу не менше як половини депутатів від загального складу Межівської селищної ради в будь-який визначений ними термін.

51.4. Звіт Межівського селищного голови перед Межівською селищною радою включає доповідь про його роботу та роботу виконавчих органів Межівської селищної ради за звітний період, інформацію про хід і результати виконання  бюджету Межівської селищної територіальної громади, реалізацію затверджених Радою стратегічних і програмних документів розвитку територіальної громади, а також відомості про роботу його заступників, відповіді на запитання депутатів Ради.

Стаття 52. Звітування депутатів Ради

52.1. Депутати Межівської  селищної ради  не менше одного разу на рік, що слідує за звітним звітують про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, утому числі про:

1) діяльність у Межівській селищній раді  та її органах, зокрема, але не виключно, – про присутність на пленарних засіданнях і засіданнях постійних та інших комісій Межівської  селищної ради;

2) роботу у виборчому окрузі;

3) прийняті Межівською селищною радою та її органами рішення, хід їх виконання;

4) особисту участь в обговоренні, прийнятті та організації виконання рішень Межівської  селищної ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.

52.2. Звіт депутата Межівської  селищної ради  може бути проведено в будь-який час на вимогу зборів виборців.

Стаття 53. Звітування старости 

53.1. Староста звітує перед жителями населених пунктів, розташованих на території відповідного старостинського округу, не менше одного разу на рік, що слідує за звітним.

53.2. Звіт старости перед жителями населених пунктів, розташованих на території відповідного старостинського округу, включає в себе, крім інформації про його діяльність, відомості про:

1) реалізацію документів з планування розвитку Межівської селищної територіальної громади в частині, що стосується населених пунктів, розташованих на території відповідного старостинського округу;

2) виконання бюджету Межівської селищної територіальної громади в частині, що стосується відповідного старостинського округу;

3) план роботи на наступний звітний період;

4) результати виконання плану роботи, оголошеного під час попереднього звітування із зазначенням вжитих заходів, а в разі невиконання (часткового виконання) попереднього плану – відповідні причини;

5) інші питання місцевого значення.

РОЗДІЛ 10. ВІДКРИТІСТЬ ТА ПРОЗОРІСТЬ У ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ТА ПОСАДОВИХ ОСІБ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ 

Стаття 54. Загальні засади

54.1. Уся інформація, що знаходиться у володінні органів та посадових осіб місцевого самоврядування є відкритою, крім випадків, передбачених чинним законодавством України.

54.2. Право на доступ до цієї інформації гарантується обов’язком органів та посадових осіб місцевого самоврядування надавати за запитами та оприлюднювати її, забезпечувати доступ до засідань Межівської селищної ради, її виконавчого комітету, постійних  комісій, крім випадків, передбачених нормами чинного законодавства України.

54.3. Обмеження доступу до публічної інформації, у тому числі до засідань колегіальних органів, здійснюється тільки в порядку передбаченому частиною другою статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» та з урахуванням вимог Регламенту Межівської селищної ради та Положення про виконавчий комітет.

54.4. Жителі Межівської селищної територіальної громади можуть здійснювати громадський контроль за дотриманням прав на доступ до публічної інформації, шляхом проведення громадської експертизи, в порядку, передбаченому відповідним Положенням, чи іншим способом, що не суперечить вимогам законодавства.

Стаття 55. Офіційний сайт Межівської селищної ради 

55.1. З метою застосування сучасних інформаційних технологій у системі управління Межівською селищною територіальною громадою територіальною громадою, задоволення потреб населення, підприємств, установ, організацій у громаді та за його межами в об'єктивній, повній інформації про різні сфери суспільного життя громади, зміцнення міжнародних зв'язків, забезпечення принципів відкритості та прозорості діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування, задоволення конституційних прав громадян на інформацію, Межівська селищна рада створила і підтримує офіційний  сайт Межівської селищної ради.

55.2. Інформація на офіційному сайті Межівської селищної ради в мережі Інтернет розміщується українською мовою, а також може бути доступна іноземними мовами.

55.3. Порядок функціонування сайту Межівської селищної ради визначається порядком, що є додатком до цього Статуту.

55.4. Органи та посадові особи місцевого самоврядування можуть мати офіційні облікові записи в соціальних мережах.

РОЗДІЛ 11. СЛУЖБА В ОРГАНАХ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Стаття 56. Служба в органах місцевого самоврядування 

56.1. Служба в органах місцевого самоврядування – професійна діяльність осіб, які займають посади в органах місцевого самоврядування. Служба в органах місцевого самоврядування здійснюється на платній основі і реалізується в інтересах територіальної громади.

56.2. Основною формою заміщення посад в органах місцевого самоврядування є конкурс. Конкурс проводиться у порядку визначений законом.

Стаття 57. Кадровий резерв

57.1. З метою підвищення компетентності посадових осіб місцевого самоврядування, оптимального використання їх потенціалу, виконавчими органами Межівської селищної ради створюється кадровий резерв.

57.2. Під час формування кадрового резерву виконавчі органи Межівської  селищної ради керуються принципом збалансованого представництва чоловіків та жінок та антидискримінаційними підходами.

57.3. Порядок формування та ведення кадрового резерву посадових осіб визначається положенням, ухваленим Радою.

РОЗДІЛ 11. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

  • Затвердження Статуту та внесення змін і доповнень до нього здійснюється Межівською селищною радою більшістю голосів депутатів від загального складу ради.

Пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Статуту мають право подавати на розгляд Межівської селищної ради  селищний голова, депутати Межівської селищної ради, її виконавчий комітет, старости та жителі Межівської селищної територіальної громади в порядку внесення місцевої ініціативи.

 Рішення про затвердження цього Статуту, текст Статуту та його додатки, а також рішення про внесення змін і доповнень до Статуту оприлюднюються у порядку встановленому чинним законодавством України.

 Статут підлягає державній реєстрації в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань.

Статут та зміни чи доповнення до нього вводяться у дію з моменту їх державної реєстрації.

 Статут є постійно діючим нормативно-правовим актом і не підлягає затвердженню новообраним складом Межівської селищної ради.

 Контроль за виконанням Статуту здійснюють Межівська селищна рада та її виконавчі органи, Межівський селищний голова та жителі Межівської селищної  територіальної громади.

 


Секретар ради                                                                                                                                         Любов МАКСІМКІНА



         

Додаток 1

до рішення Межівської

Межівської селищної ради

від «____» _______2021 року




ПОЛОЖЕННЯ

про загальні збори громадян за місцем проживання

Це Положення про загальні збори громадян за місцем проживання (далі-Положення) визначає порядок ініціювання, організації та проведення загальних зборів громадян за місцем проживання, порядок урахування результатів загальних зборів органами та посадовими особами місцевого самоврядування Межівської селищної територіальної громади.

1. Загальні збори громадян за місцем проживання (далі -загальні збори)-це зібрання всіх чи частини громадян за місцем їх проживання у Межівській селищній територіальній громаді.

Загальні збори можуть скликатись у будинку/будинках, на вулиці/вулицях, в окремих населених пунктах Межівської селищної територіальної громади, на всій території Межівської селищної  територіальної громади для обговорення та прийняття рішень з питань місцевого значення, що безпосередньо стосуються території, на якій проводяться збори.

2. У загальних зборах з правом вирішального голосу можуть брати участь дієздатні громадяни, які досягли 18-річного віку та місце проживання (перебування) яких в установленому законом порядку зареєстроване на території  Межівської селищної територіальної громади.

 Інші особи можуть брати участь у загальних зборах з правом дорадчого голосу. Особа, яка бере участь у загальних зборах з правом дорадчого голосу, може висловлювати свою позицію з питань місцевого значення без участі в голосуванні. Участь ініціаторів загальних зборів у їх проведенні є обов’язковою.

3. На загальні збори можуть бути запрошені Межівський селищний голова, депутати Межівської селищної ради, староста відповідного старостинського округу, інші посадові особи органів місцевого самоврядування Межівської селищної територіальної громади, представники підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, громадських об’єднань, органів самоорганізації населення та інші особи.

4. На  розгляд  загальних зборів виносяться питання місцевого значення, що безпосередньо стосуються території, на якій проводяться збори, а саме, відбувається:

1) обговорення питань, віднесених Конституцією та законами України до відання місцевого самоврядування, а також питань, що стосуються інтересів Межівської селищної територіальної  громади, із виробленням спільної позиції та пропозицій до відповідних органів і посадових осіб;

2) обговорення проектів актів органів місцевого самоврядування Межівської селищної територіальної громади;  

3) обговорення та внесення пропозицій до порядку денного сесій Межівської селищної ради, засідань її виконавчого комітету;

4) направлення звернень до органів місцевого самоврядування, органів державної влади, керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності з питань, які є важливими для забезпечення інтересів територіальної громади;

5) обговорення питань та/або внесення пропозицій щодо використання коштів  бюджету Межівської селищної територіальної громади;

6) прийняття рішення про залучення коштів жителів відповідної території для фінансування разових цільових заходів соціально-побутового характеру на засадах добровільності;

7) отримання від органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб та заслуховування інформації про стан навколишнього природного середовища, про заходи, що вживаються з метою його збереження та поліпшення, у порядку, визначеному чинним законодавством України;

8) обговорення та внесення органам місцевого самоврядування пропозицій щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території Межівської селищної територіальної громади;

9) прийняття рішень щодо створення, діяльності та припинення діяльності органів самоорганізації населення у спосіб, визначений актами законодавства;

10) розгляд інших питань, що належать до повноважень територіальної громади та стосуються її інтересів.

5. Ініціаторами загальних зборів можуть бути:

1) Межівський селищний голова;

2) Межівська селищна рада;

3) староста;

4) органи самоорганізації населення, місцезнаходження яких зареєстроване на території відповідної громади;

5) ініціативна група громадян у складі не менше 10 осіб, які, відповідно до абзацу першого пункту 2 цього Положення, можуть брати участь у загальних зборах з правом вирішального голосу (далі -ініціативна група).

6. У разі ініціювання загальних зборів Межівським селищним головою він видає розпорядження про їх скликання, в якому вказується дата, час і місце проведення загальних зборів, питання, що виносяться на їх розгляд, та перелік запрошених осіб.

Рада приймає рішення про скликання загальних зборів на своєму пленарному засіданні відповідно до Регламенту Межівської селищної ради. У рішенні вказується дата, час і місце проведення загальних зборів, питання, що виносяться на їх розгляд, та перелік запрошених осіб.

Староста ініціює проведення загальних зборів на території (частині території) відповідного старостинського округу, надсилаючи повідомлення про проведення загальних зборів Межівській селищній раді на ім’я Межівського селищного голови. У повідомленні повинна міститись інформація про дату, час і місце проведення загальних зборів, питання, що виносяться на їх розгляд, та перелік запрошених осіб.

Органи самоорганізації населення, місцезнаходження яких зареєстроване на території Межівської селищної територіальної громади, ухвалюють рішення про скликання загальних  зборів відповідно до статутних документів та надсилають письмове повідомлення про проведення загальних зборів Межівській селищній раді на ім’я Межівського селищного голови. У повідомленні повинна міститись інформація про дату, час і місце проведення загальних зборів, питання, що виносяться на їх розгляд, та перелік запрошених осіб.

Ініціативна група надсилає Межівській селищній раді на ім’я Межівського селищного голови письмове повідомлення про проведення загальних зборів. Повідомлення підписується всіма учасниками та учасницями ініціативної групи із зазначенням їх:

1) прізвищ, імен, по батькові;

2) дати народження;

3) адреси зареєстрованого та фактичного місця проживання;

4) номерів контактних телефонів.

Захист і обробка персональних даних здійснюється в порядку, встановленому законом. У повідомленні повинна міститись інформація про дату, час і місце проведення загальних зборів, питання, що виносяться на розгляд, та перелік запрошених осіб. Повідомлення про ініціювання загальних зборів надсилається Межівському селищному голові особами, визначеними у підпунктах 3-5 пункту 5 цього Положення, не пізніше ніж за 15 робочих днів до дня проведення загальних зборів. Участь запрошених депутатів Межівської селищної ради, посадових осіб місцевого самоврядування є обов’язковою. Неявка запрошених депутатів Межівської селищної ради, посадових осіб місцевого самоврядування не перешкоджає проведенню загальних зборів. Межівський селищний голова своїм розпорядженням може відмовити у проведенні загальних зборів у таких випадках:

1) порушення терміну ініціювання загальних зборів, визначеного пунктом 6 цього Положення;

2) із повідомленням щодо скликання загальних зборів звернулася недостатня кількість членів ініціативної групи;

3) якщо з рішенням чи повідомленням про скликання загальних зборів звернулася особа, яка не може бути ініціатором скликання загальних зборів відповідно до пункту 5 цього Положення. Відмова з інших підстав є неправомірною. Відсутність відповіді Межівської селищної  ради чи реєстрації ініціативи про скликання загальних зборів не може бути перешкодою для проведення загальних зборів у випадку, якщо ініціатива подана відповідно до цього Положення.

7. Підготовка загальних зборів здійснюється уповноваженим органом (особою) Межівської селищної ради у співпраці з ініціатором проведення загальних зборів.

Уповноважений орган (особа) Межівської селищної ради зобов’язаний організувати проведення загальних зборів так, щоб вони відбулись у дату, час і в  місці, що запропоновані ініціатором загальних зборів, або в іншу дату та/або час, та в місці, що  узгоджені з ініціатором загальних зборів чи з особою, уповноваженою представляти ініціатора загальних зборів.

Органи місцевого самоврядування Межівської селищної територіальної громади та їх посадові особи, керівники комунальних підприємств, установ та організацій сприяють проведенню загальних зборів, у тому числі надають на прохання ініціатора загальних зборів, уповноваженого органу (особи) Межівської селищної ради необхідні для проведення загальних зборів матеріали.

Протягом двох робочих днів з дня отримання рішення (повідомлення) про проведення загальних зборів, але не пізніше п’яти робочих днів до дня їх проведення уповноважений орган (особа) Межівської селищної ради забезпечує оприлюднення оголошення про проведення загальних зборів на офіційному  сайті Межівської селищної ради та її виконавчого комітету.

Крім офіційного сайту Межівської селищної ради, оголошення про проведення загальних зборів також може бути додатково оприлюднене в місцевих засобах масової інформації, електронних інформаційних ресурсах, на інформаційних дошках тощо.

В оголошенні про проведення загальних зборів зазначаються:

1) дата, час та місце проведення загальних зборів;

2) територія проведення загальних зборів;

3) питання, що виносяться на загальні збори;

4) інформація про ініціатора проведення загальних зборів;

5) контакти (телефон, електронна адреса тощо), за якими можна отримати додаткову інформацію про проведення загальних зборів.

8. До початку загальних зборів проводиться реєстрація їх учасників та учасниць. Для реєстрації учаснику та учасниці загальних зборів необхідно пред’явити паспорт громадянина України.

У списку учасників та учасниць загальних зборів зазначаються прізвища, імена, по батькові учасників та учасниць, дати їх народження, зареєстроване та фактичне місце проживання, ставляться підписи зареєстрованих осіб.

Відмова від надання документів, визначених у цьому пункті Положення, або відмова від надання згоди на обробку персональних даних є підставою для недопуску особи до участі у загальних зборах, у тому числі з правом дорадчого голосу.

Загальні збори є правомочними за умови присутності на них більше половини громадян, які проживають на відповідній території і можуть брати участь у зборах з правом вирішального голосу відповідно до абзацу першого пункту 2 цього Положення.

Для ведення загальних зборів більшістю голосів учасників та учасниць з правом вирішального голосу обирають головуючого на загальних зборах та їх секретаря.

Для підрахунку голосів учасники та учасниці загальних зборів обирають зі свого складу лічильну комісію у кількості не менше трьох осіб. Не можуть бути членами лічильної комісії Межівський селищний голова, а також головуючий на загальних зборах чи їх секретар.

На початку загальних зборів шляхом голосування більшістю голосів учасників та учасниць з правом вирішального голосу затверджуються регламент проведення загальних зборів та їх порядок денний, який включає питання, що містилися в оголошенні про проведення загальних зборів, а також інші питання, що вносяться за пропозицією учасників та учасниць, за умови їх підтримки більшістю голосів учасників та учасниць з правом вирішального голосу.

На загальних зборах не допускається розгляд питань, які не було внесено до порядку денного.

9. Рішення загальних зборів приймається більшістю голосів їх зареєстрованих учасників та учасниць, що мають право вирішального голосу.

Голосування на загальних зборах здійснюється шляхом підняття рук особами, які мають право вирішального голосу. Рішення, у тому числі з питань процедурного характеру, приймається більшістю голосів від кількості зареєстрованих учасників та учасниць загальних зборів, які мають право вирішального голосу відповідно до абзацу першого пункту 2 цього Положення. Результати підрахунку голосів оголошуються лічильною комісією та вносяться до протоколу загальних зборів.

За результатами загальних зборів оформляється письмовий протокол у двох примірниках, в якому чітко формулюється рішення загальних зборів. Протокол підписується головуючим на засіданні та секретарем загальних зборів. Список учасників та учасниць загальних зборів з інформацією, визначеною пунктом 8 цього Положення додається до протоколу та є його невід’ємною частиною.

Захист і обробка відомостей, зазначених в абзаці другому цього пункту, здійснюється в порядку, встановленому законом.

У протоколі вказуються:

1) дата, час і місце проведення загальних зборів;

2) територія проведення загальних зборів;

3) кількість учасників та учасниць загальних зборів з правом вирішального голосу,

4) кількість учасників та учасниць загальних зборів з правом дорадчого голосу;

5) питання, які розглядалися на загальних зборах;

6) рішення (пропозиції) загальних зборів, прийняті за результатами розгляду питань, та кількість голосів, поданих за та проти прийняття відповідних рішень.

Один примірник протоколу загальних зборів надсилається відповідним органам чи посадовим особам місцевого самоврядування не пізніше 5 робочих днів з дня проведення загальних зборів, другий примірник зберігається у ініціаторів загальних зборів.

Копія протоколу не пізніше 7 робочих днів з дня проведення загальних зборів вивішується для ознайомлення в місці їх проведення і має бути доступна для ознайомлення протягом не менше одного місяця після проведення загальних зборів, а також розміщуватись на офіційному сайті Межівської селищної ради.

Захист і обробка персональних даних, що містяться у протоколі загальних зборів, здійснюється відповідно до чинного законодавства України з урахуванням приписів цього Положення. У разі оприлюднення Список реєстрації учасників та учасниць загальних зборів дані про дату їх народження та місце проживання знеособлюються, якщо інше не встановлено рішенням загальних зборів. Зазначені дані можуть бути оприлюднені без згоди суб’єктів персональних даних виключно у випадках, передбачених нормами закону.

10. Рішення загальних зборів ураховуються органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами у їх діяльності.

Рішення загальних зборів розглядаються органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами за обов’язковою участю ініціаторів загальних зборів, яким надається слово для виступу. Ініціатори загальних зборів мають бути поінформовані про дату, час і місце проведення засідання з питань розгляду рішень загальних зборів у письмовій формі й не пізніше ніж за 5днів до дня проведення засідання.

Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи зобов’язані розглянути рішення (пропозиції) загальних зборів протягом 7днів з дня його (їх) отримання, а в разі, якщо порушене питання потребує вирішення колегіальним органом – на найближчому черговому (позачерговому).

За результатами розгляду органи та/або посадові особи місцевого самоврядування територіальної громади приймають одне з таких рішень:

1) урахувати пропозицію, викладену в рішенні загальних зборів, -у такому разі зазначаються конкретні заходи з її реалізації та відповідальні за виконання посадові особи;

2) частково врахувати пропозицію, викладену в рішенні загальних зборів, -у такому разі зазначаються підстави цього рішення, заходи з реалізації урахованої пропозиції та відповідальні за виконання посадові особи;

3) відхилити пропозицію, викладену в рішенні загальних зборів, -у такому разі зазначаються підстави цього рішення.

11. У разі включення до порядку денного пленарного засідання Ради чи засідання її виконавчого комітету питання, що було предметом загальних зборів, ініціатору загальних зборів або особі, уповноваженій представляти ініціатора загальних зборів, гарантується право бути присутнім на такому засіданні Ради або її виконавчого комітету та надається можливість представлення результатів загальних зборів.

12. Інформація про результати розгляду пропозицій, викладених в рішенні загальних зборів, протягом 3робочих днів після прийняття рішення за результатами розгляду вказаних пропозицій надсилається відповідним органом чи посадовою особою місцевого самоврядування ініціатору загальних зборів або особі, уповноваженій представляти ініціатора загальних зборів, та публікується на офіційному веб-сайті Ради.

13. Органи місцевого самоврядування територіальної громади, їх посадові та службові особи несуть відповідальність за невиконання цього Положення згідно із законодавством України.

14. У разі недотримання визначеного цим Положенням порядку розгляду рішення загальних зборів, а також незгоди з рішенням органу або посадової особи місцевого самоврядування щодо розгляду рішення (пропозиції) загальних зборів ініціатор останніх або особа, уповноважена його представляти, має право оскаржити таке рішення в порядку, встановленому законодавством України.


Секретар ради                                                                               Любов МАКСІМКІНА



Додаток 2

до рішення Межівської

Межівської селищної ради

від «____» _______2021 року


Положення

про громадські слухання у Межівській селищній територіальній громаді

       Це Положення встановлює порядок ініціювання, підготовки та проведення громадських слухань, а також урахування їх результатів органами місцевого самоврядування Межівської селищної територіальної громади, її посадовими особами.

       Громадські слухання є однією з форм участі жителів Межівської селищної територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування, яка передбачена статтею 13 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

       Стаття 1. Право територіальної громади проводити громадські слухання

       1. Межівська селищна територіальна громада (далі – громада) має право проводити громадські слухання – зустрічатися з депутатами Межівської селищної  ради, службовими особами її виконавчих органів, селищним  головою, старостою, іншими посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких жителі громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання органу місцевого самоврядування.

       Стаття 2. Правове регулювання громадських слухань

       1. Порядок ініціювання, підготовки, проведення громадських слухань та врахування їх результатів регулюється Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», цим Положенням, яке є додатком до Статуту, а також міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

       Стаття 3. Принципи громадських слухань

       1. Громадські слухання проводяться на засадах добровільності, відкритості, прозорості, свободи висловлювань, політичної неупередженості та з обов’язковим розглядом пропозицій, поданих під час їх проведення.

       2. Ніхто не може бути примушений до участі або неучасті в громадських слуханнях, окрім осіб, визначених у частині 4 статті 10 цього Положення, участь яких у громадських слуханнях  обов’язкова.

       3. Громадські слухання мають відкритий характер. Кожен може взяти участь у громадських слуханнях.

       4. Вся інформація (у тому числі копії документів), пов’язана з ініціюванням, підготовкою, проведенням громадських слухань, розглядом прийнятих на них рішень, а також рішення органів місцевого самоврядування, акти посадових осіб, прийняті за результатами їх розгляду, розміщуються на офіційному веб-сайті Межівської селищної ради  або можуть публікуватися в засобах масової інформації та іншими способами відповідно до вимог цього Положення.

       5. Кожен має право виступити на громадських слуханнях в порядку, встановленому цим Положенням.

       6. Під час ініціювання, підготовки, проведення, а також після проведення громадських слухань, не може чинитися перешкод для діяльності представників засобів масової інформації.

       7. Громадські слухання не можуть використовуватися для політичної, у тому числі передвиборчої агітації.

       8. Подані на громадських слуханнях пропозиції розглядаються органом місцевого самоврядування та його посадовими особами у визначені цим Положенням строки, і за результатами такого розгляду обов’язково приймаються рішення про врахування, часткове врахування чи відхилення кожної пропозиції.

       Стаття 4. Предмет громадських слухань

       1. Предметом обговорення на громадських слуханнях можуть бути будь-які питання, що належать до відання органу місцевого самоврядування, у тому числі, але не обмежуючись цим:

       – проєкти нормативно-правових актів Межівського селищного голови, Межівської селищної ради,  виконавчих органів ради;

       – проєкти та програми, що виконуються чи плануються до виконання в громаді;

       – звіти, доповіді чи інформація про роботу голови, депутатів, старости, органів ради, самої ради, її секретаря, керівників виконавчих органів ради та інших посадових осіб місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ, організацій;

       – звіти посадових осіб підприємств, установ і організацій – надавачів послуг, які відповідно до законодавства мають забезпечуватися органами місцевого самоврядування (далі – надавачів послуг);

       – інформація про вирішення окремих питань, які зачіпають інтереси всіх жителів громади або її окремих частин;

       – інші питання місцевого значення, ініційовані особами, зазначеними в статті 6 цього Положення.

       Стаття 5. Види громадських слухань

       1. Громадські слухання можуть проводитися з питань, які стосуються всіх жителів громади або частини жителів громади.

Розділ ІІ. ІНІЦІЮВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

       Стаття 6. Ініціатори громадських слухань

       1. Ініціатором громадських слухань може бути:

       1) відповідна кількість мешканців/мешканок громади чи її частини (села, селища міського типу, вулиці (-ць), будинку (-ків) відповідно до розрахунку, передбаченого частинами  2, 3, 4 цієї статті;

       2) об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, органи самоорганізації населення, що поширюють свою діяльність на територію громади чи її частину, в межах якої ініціюються громадські слухання;

       3) селищний голова, не менше як 1/3 загального складу ради, староста на старостинському окрузі.

       2. Ініціювати громадські слухання всієї територіальної громади або в смт. Межова, можуть не менше як 150 жителів громади.

       3. Ініціювати громадські слухання у межах одного села, селищна  можуть не менше як 30 зареєстрованих жителів цього села, селища.

       4. У разі проведення громадських слухань у менших частинах громади         (вулиці(-ць), для ініціювання громадських слухань необхідною кількістю є не менше як 20 жителів громади, які проживають на цій території.

      Стаття 7. Подання ініціативи щодо проведення громадських слухань

       1. Повідомлення про ініціативу щодо проведення громадських слухань вноситься на ім’я голови у вигляді письмового звернення, оформленого відповідно до вимог, передбачених Законом України "Про звернення громадян", згідно зі зразком   (додаток 1 або 2 до цього Положення).

       2. У письмовому зверненні зазначаються:

       1) предмет громадських слухань (проблема, питання, проект рішення та інше), що пропонується до розгляду;

       2) прізвища та/або посади осіб, яких варто запросити на громадські слухання (якщо вони відомі);

       3) дата, час та місце запланованих громадських слухань;

       4) прізвище, ім’я, по батькові та контакти особи, уповноваженої представляти ініціатора;

       5) список і контакти осіб, які могли б увійти до складу організаційного комітету з підготовки громадських слухань, якщо є необхідність його створення (не більше п’яти).

       3. До письмового звернення, а також у процесі підготовки громадських слухань – до дня їх проведення, можуть додаватися інформаційно-аналітичні матеріали та проєкти документів, що виносяться на слухання.

      Стаття 8. Реєстрація ініціативи щодо проведення громадських слухань

      1. Протягом 5 робочих днів з моменту отримання Межівською селищною радою письмового звернення з ініціативою щодо проведення громадських слухань,   селищний голова  приймає одне з таких розпоряджень:

      1) зареєструвати ініціативу щодо проведення громадських слухань у Реєстрі інструментів громадської участі;

      2) повернути письмове звернення для усунення недоліків відповідно до частини 3 цієї статті;

      3) відмовити в реєстрації ініціативи щодо проведення громадських слухань відповідно до частини 5 цієї статті.

      2. Про прийняте розпорядження в межах цього ж п’ятиденного строку повідомляють особу, уповноважену представляти ініціатора громадських слухань, у письмовій формі, зазначаючи номер реєстрації або підстави повернення письмового звернення для усунення недоліків, або підстави відмови в реєстрації відповідно до цього Положення.

      3. Письмове звернення з ініціативою щодо проведення громадських слухань повертається для усунення недоліків за наявності однієї або двох таких підстав:

      1) не дотримано вимог до оформлення звернення, передбачені Законом України "Про звернення громадян" і статтею 7 цього Положення;

      2) звернулася недостатня кількість жителів громади чи суб’єктів, наділених правом ініціювати слухання.

      Повертати письмове звернення для усунення недоліків з інших підстав забороняється.

      4. Письмове звернення допрацьовується і подається до Межівської селищної ради протягом п’яти робочих днів з моменту отримання особою, уповноваженою представляти ініціатора, відповідного письмового повідомлення. У разі якщо недоліки в цей строк не усунуто, звернення залишається без розгляду.

      5. Відмовляють у реєстрації ініціативи щодо проведення громадських слухань за наявності однієї чи двох таких підстав:

      1) запропонований предмет громадських слухань, не належить до відання місцевого самоврядування;

     2) звернувся суб’єкт, не наділений правом звертатися з ініціативою щодо проведення громадських слухань;

     3) питання, які пропонуються для розгляду, не є предметом таких слухань відповідно до ст.4 цього Положення.

     Відмовляти в реєстрації ініціативи з інших підстав забороняється.

     6. Інформація про надходження письмового звернення з ініціативою щодо проведення громадських слухань, а саме звернення та всі подані (відразу чи потім) матеріали, письмове повідомлення про реєстрацію ініціативи щодо проведення громадських слухань, повернення для усунення недоліків чи обґрунтована відмова в реєстрації, розміщується на офіційному веб-сайті Межівської селищної ради  та її виконавчого комітету протягом п’яти робочих днів з моменту отримання звернення, матеріалів чи підписання повідомлення, при цьому вилучаються відомості про фізичну особу (персональні дані ).

Розділ ІІІ. ПІДГОТОВКА ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

      Стаття 9. Загальні питання підготовки і проведення громадських слухань

      1. Підготовка громадських слухань, у тому числі вирішення організаційно- технічних питань, здійснюється уповноваженою посадовою особою чи структурним підрозділом, призначеним згідно розпорядження селищного голови, в тісній співпраці з ініціатором громадських слухань.

      2. Уповноважена посадова особа чи структурний підрозділ, призначені згідно розпорядження селищного голови, зобов’язана організувати підготовку громадських слухань таким чином, щоб вони відбулися в час, дату і місці, запропоновані ініціаторами громадських слухань, або в іншу дату або час, узгоджені з особою, уповноваженою представляти ініціатора громадських слухань, але не пізніше чотирнадцяти календарних днів від запропонованої дати.

       3. Органи й посадові особи місцевого самоврядування, адміністрації комунальних підприємств, установ та організацій сприяють проведенню громадських слухань і надають необхідні матеріали на прохання ініціаторів, організаційного комітету чи уповноваженої посадової особи або структурного підрозділу з питань громадської участі.

      Стаття 10. Підготовка громадських слухань

      1. Протягом п’яти робочих днів з моменту отримання Межівською селищною радою належно оформленого звернення з ініціативою щодо проведення громадських слухань Межівський селищний голова видає розпорядження про заходи з підготовки громадських слухань.

      2. У розпорядженні врегульовуються такі питання:

      1) предмет громадських слухань;

      2) дата, час, місце їх проведення;

      3) ініціатор громадських слухань;

      4) посадові особи органів місцевого самоврядування, відповідальні за своєчасну і якісну підготовку громадських слухань;

      5) особи, що запрошуються на слухання;

      6) заходи з підготовки слухань та календарний план їх виконання;

      7) створення в разі необхідності організаційного комітету з підготовки слухань;

      8) створення в разі необхідності експертних груп.

      3. Громадські слухання призначаються, як правило, на неробочий день або неробочий час у достатньому за кількістю місць приміщенні, розташованому на території відповідної частини громади, яке забезпечує безперешкодну участь мешканців та мешканок громади та є зручним для них.

      4. Участь у громадських слуханнях обов’язкова для їх ініціаторів, авторів проєктів документів (актів), які виносяться на громадські слухання, представників профільних органів ради та її виконавчих органів, керівників комунальних підприємств, установ і організацій, яких стосуються ці громадські слухання, депутатів і посадових осіб, звітування яких є предметом громадських слухань. Їх відсутність на громадських слуханнях не може бути підставою для перенесення громадських слухань чи визнання їх такими, що не відбулися.

       5. Розпорядження Межівського селищного голови про заходи з підготовки громадських слухань оприлюднюється в порядку, передбаченому законодавством, а також розміщується на офіційному веб-сайті Межівської селищної  ради протягом п’яти робочих днів з моменту його затвердження та у той самий строк надсилається ініціатору громадських слухань, членам організаційного комітету, експертної групи (у разі їх створення) і посадовим особам, участь яких визнана обов’язковою.

        Стаття 11. Організація громадських слухань ініціаторами

        1. Якщо протягом п’яти робочих днів з моменту отримання Межівською селищною  радою належно оформленого письмового звернення з ініціативою щодо проведення громадських слухань не прийнято відповідного розпорядження про заходи з підготовки громадських слухань, громадські слухання проводяться за принципом "мовчазної згоди".

        Ініціатор сам визначає дату, місце та час проведення громадських слухань, здійснює необхідні підготовчі дії, про що повідомляє голову та інших запрошених осіб не пізніше, ніж у тижневий термін до дня проведення. У такому випадку громадські слухання проводяться з дотриманням вимог цього Положення.

        Стаття 12. Інформування громади про проведення громадських слухань

        1. Про організацію та проведення громадських слухань жителів громади повідомляють невідкладно з моменту прийняття селищним головою розпорядження, але не пізніше семи календарних днів до дня їх проведення.

        2. Інформаційні повідомлення про організацію та проведення громадських слухань та відповідні матеріали обов’язково розміщуються на офіційному веб-сайті Межівської селищної ради. Також вони можуть поширюватися в будь-яких інших засобах масової інформації,  соціальних мережах, усіма доступними способами з метою ознайомлення з ними якомога більшої кількості жителів громади.

         3. В інформаційному повідомленні має бути вичерпна інформація про дату, час і місце проведення громадських слухань, їх ініціатора, предмет, а також про те, де, в які дні та години жителів громади можуть ознайомитися з матеріалами громадських слухань у приміщенні ради чи іншому пристосованому для цього приміщенні.

         4. Оголошення про дату, час, місце і предмет громадських слухань також розміщується на дошках оголошень (за наявністю).

        Стаття 13. Діяльність організаційного комітету та експертних груп

        1. До складу організаційного комітету входять представники ініціатора громадських слухань, депутати ради, посадові особи органу місцевого самоврядування, уповноважена посадова особа чи структурний підрозділ призначені  розпорядженням селищного голови, представники громадськості, а також можуть бути залученими фахівці з тематики громадських слухань та інші зацікавлені особи та посадові особи, діяльність яких напряму пов’язана з предметом громадських слухань.

        2. Організаційний комітет має складатися не більше ніж з 11 членів. Регламент проведення засідань організаційного комітету визначається самим комітетом.

        3. Організаційний комітет відповідає за складання проєктів підсумкових документів громадських слухань (пропозицій, висновків, рекомендацій, звернень тощо) і за підготовку матеріалів, що надаються учасникам та учасницям громадських слухань перед їх початком, а також забезпечує підготовку проектів порядку денного та регламенту громадських слухань.

        4. Пропозиції організаційного комітету розміщуються на офіційному веб- сайті ради та можуть поширюватися в засобах масової інформації.

        5. За рекомендацією організаційного комітету розпорядженням голови можуть бути утворені експертні групи. Вони готують експертні висновки з питань, які виносяться на громадські слухання, та доповідають по них на громадських слуханнях.

        6. У разі якщо організаційний комітет не створено, його повноваження виконує уповноважена посадова особа чи структурний підрозділ, призначені згідно розпорядження селищного голови, у співпраці з ініціатором громадських слухань.

Розділ ІV. ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

Стаття 14. Учасники та учасниці громадських слухань

       1. Кожен може взяти участь у громадських слуханнях. Жителі громади приходять на слухання вільно, відповідно до оголошення про громадські слухання. Якщо приміщення, в якому призначено проведення слухань, не може вмістити всіх бажаючих жителів громади, голова зобов’язаний призначити додаткові слухання в порядку, передбаченому цим Положенням.

      2. На громадські слухання можуть бути запрошені:

      1) народні депутати України;

      2) депутати Дніпропетровської обласної ради;

      3) депутати Синельниківської районної ради;

      4) депутати Межівської селищної ради;

      5) представники органів виконавчої влади;

      6) представники підприємств, установ та організацій, розташованих на території місцевої ради;

      7) фахівці з питань, що є предметом громадських слухань;

      8) тощо.

       Стаття 15. Реєстрація учасників та учасниць громадських слухань

       1. До початку громадських слухань проводиться реєстрація учасників та учасниць громадських слухань. Незареєстровані особи не можуть брати участі у слуханнях.

       2. Для реєстрації особам необхідно пред’явити паспорт громадянина України або інший паспортний документ. У списку учасників та учасниць громадських слухань зазначаються прізвища, імена, по батькові учасників  та учасниць дата їх народження, стать, місце реєстрації, місце роботи або рід занять, ставляться підписи зареєстрованих.

       Стаття 16. Право голосу на громадських слуханнях

       1. Право голосу на громадських слуханнях мають тільки повнолітні жителі громади, що зареєстровані в межах громади чи її окремої частини, на якій проводяться громадські слухання.

       2. Решта жителів громади, які не проживають у межах відповідної частини громади або особи, які проживають на території громади, але не зареєстровані за місцем проживання, беруть участь у громадських слуханнях з правом дорадчого голосу.

      Стаття 17. Початок громадських слухань

      1. Розпочинає громадські слухання ініціатор (або уповноважена особа) організаційного комітету.

      2. Зазначена в першій частині цієї статті особа організовує вибори головуючого громадських слухань, їх секретаря та членів лічильної комісії. Ці особи обираються з числа учасників та учасниць громадських слухань відносною більшістю голосів присутніх жителів громади з правом голосу. Головуючим, секретарем та членами лічильної комісії не можуть бути обрані депутати ради, посадові та службові особи місцевого самоврядування, працівники комунальних підприємств, установ, організацій; членами лічильної комісії

також не можуть бути голова та секретар громадських слухань.

      3. Головуючий веде слухання, стежить за дотриманням на них порядку, підписує протокол громадських слухань. Якщо головуючий зловживає своїми правами, то учасники та учасниці громадських слухань більшістю голосів можуть висловити йому недовіру й обрати нового.

      4. Секретар громадських слухань веде, підписує та передає раді протокол громадських слухань у порядку, передбаченому цим Положенням.

     5. Лічильна комісія встановлює присутність учасників та учасниць громадських слухань, кількість осіб, що наділені правом голосу, підраховує голоси під час голосування, а також розглядає звернення, пов’язані з порушенням порядку голосування чи іншими перешкодами в голосуванні, здійснює контроль за використанням мандатів для голосування.

       Стаття 18. Порядок денний та регламент громадських слухань

       1. Громадські слухання проводяться у вигляді зустрічі жителів громади з депутатами ради, посадовими особами місцевого самоврядування, надавачами послуг. Учасники та учасниці громадських слухань можуть їх заслуховувати, порушувати питання та вносити пропозиції.

       2. Учасники та учасниці громадських слухань мають право подати пропозиції, висловити зауваження, поставити запитання усно чи письмово. На вимогу учасника та учасниці громадських слухань, які подають пропозицію, вона має бути поставлена на голосування. Усі пропозиції, зауваження і запитання заносяться (додаються) до протоколу.

       3. На початку громадських слухань шляхом голосування затверджуються порядок денний та регламент проведення громадських слухань.

       4. Регламентом визначається час, відведений для звітів, доповідей (співдоповідей), виступів, запитань і відповідей тощо. Регламент слухань має обов’язково передбачати:

       1) доповіді представника/ниці ініціатора громадських слухань, запрошених для цього депутатів чи посадових осіб органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ, організацій, діяльність яких стосується предмета громадських слухань;

      2) виступи представників організаційного комітету та експертних груп (якщо вони створені), залучених фахівців;

      3) час для запитань, виступів учасників та учасниць громадських слухань і для прийняття рішення громадських слухань.

      5. Загальний час проведення громадських слухань встановлюється їх регламентом у кожному конкретному випадку залежно від значущості предмета громадських слухань.

      6. Не допускаються розгляд на громадських слуханнях та прийняття рішень з питань, які не були внесені до порядку денного і про які не було повідомлено учасників та учасниць громадських слухань за сім днів до їх проведення шляхом оприлюднення.

      Стаття 19. Порядок проведення громадських слухань

      1. Головуючий відповідно до регламенту надає по черзі слово для виступу учасникам та учасницям слухань. Усі отримують слово тільки з дозволу головуючого. Виступи учасників та учасниць громадських слухань не можуть перериватися, припинятися чи скасовуватися інакше, ніж у порядку, визначеному цим Положенням та регламентом слухань.

      2. Головуючий може перервати виступаючого, якщо його виступ не стосується предмета слухань, перевищує встановлений регламент, використовується для політичної агітації, закликає до дискримінації чи ворожнечі за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними, гендерними або іншими ознаками чи інших форм нетерпимості або в інший спосіб порушує вимоги законів України.

      3. Учасники та учасниці громадських слухань повинні дотримуватися вимог цього Положення, затвердженого порядку денного та регламенту громадських слухань, норм етичної поведінки, не допускати вигуків, образ, вчинення правопорушень та інших дій, що заважають обговоренню винесених на розгляд питань.

      4. У випадку порушення вимог цього Положення чи інших нормативно-правових актів більшістю голосів учасників та учасниць громадських слухань може бути прийняте рішення про видалення порушника чи порушників з місця, де проводяться громадські слухання. При невиконанні рішення громадських слухань про видалення порушників до них можуть бути застосовані примусові заходи відповідно до чинного законодавства у зв’язку з порушенням порядку в громадському місці.

      5. Охорону й порядок під час проведення громадських слухань забезпечують сили поліції або добровільні громадські формування для охорони громадського порядку.

      Стаття 20. Висвітлення перебігу громадських слухань

      1. Громадські слухання відбуваються у відкритому режимі під час яких може проводиться їх веб-трансляція та відео- чи  аудиозапис. Протокол громадських слухань розміщується на офіційному веб-сайті Межівської селищної  ради протягом п’яти робочих днів після громадських слухань і має бути доступним для ознайомлення.

      2. Учасник та учасниця громадських слухань мають право робити аудіо-, відеозапис громадських слухань.

      Стаття 21. Прийняття рішення

      1. За результатами обговорення предмета громадських слухань простою більшістю голосів учасників та учасниць з правом голосу ухвалюється рішення громадських слухань, про що зазначається в протоколі.

Розділ V. ОФОРМЛЕННЯ ТА ВРАХУВАННЯ

РІШЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ


      Стаття 22. Протокол громадських слухань

      1. У ході громадських слухань складається протокол, який підписується головуючим і секретарем громадських слухань не пізніше п’яти робочих днів після їх проведення та негайно передається (надсилається) раді разом із супровідним листом.

      2. Протокол має містити:

      1)дату, час і місце проведення громадських слухань;

      2)предмет громадських слухань;

      3)кількість їх учасників та учасниць загалом і кількість тих, що мали право голосу, в тому числі кількість чоловіків та кількість жінок;

      4)виклад перебігу слухань;

      5)пропозиції, що були висловлені в ході слухань;

      6)результати голосування;

      7)рішення громадських слухань.

      До протоколу додаються списки реєстрації учасників та учасниць громадських слухань, а також запитання, звернення та пропозиції, подані головуючому під час проведення громадських слухань їх учасниками та   учасницями в письмовій формі.

      3. Протокол оформляється згідно з Додатком 3 до цього Положення у трьох примірниках.

      4. Один примірник протоколу зберігається в загальному відділі виконавчого комітету Межівської селищної ради. Другий примірник уповноважена посадова особа чи структурний підрозділ, визначені  розпорядженням селищного голови, передає ініціаторові не пізніше п’яти робочих днів з дня проведення слухань. Третій – вивішується для ознайомлення в місці проведення громадських слухань не пізніше п’яти робочих днів з дня проведення слухань. Крім того, сканкопія протоколу розміщується на офіційному веб-сайті Межівської селищної ради упродовж п’яти робочих днів з дня проведення слухань і має бути доступна для ознайомлення. Списки учасників та учасниць громадських слухань оприлюднюються, при цьому вилучаються відомості про фізичну особу (персональні  дані).

       Стаття 23. Розгляд рішень громадських слухань

       1. Пропозиції, викладені в протоколі громадських слухань, розглядаються на найближчій сесії Межівської селищної  ради та/або її виконавчого комітету (залежно від того, до кого вони скеровані) за обов’язкової участі ініціаторів громадських слухань, яким надається слово для виступу. Рішення за результатами розгляду приймається шляхом поіменного голосування.

       2. Пропозиції, викладені в протоколі громадських слухань, розглядаються Межівським селищним головою, керівниками виконавчих органів ради, надавачами послуг, іншими посадовими особами, до яких вони скеровані, першочергово, але не більше як 30 календарних днів, та за обов’язкової участі ініціаторів громадських слухань, яким надається слово для виступу.

        3. Межівська селищна рада, її виконавчі органи, відповідні  посадові особи по кожній поданій пропозиції приймають одне з таких рішень:

       1) врахувати пропозицію – в такому випадку зазначаються конкретні заходи для її реалізації, календарний план їх виконання та відповідальні за це посадові особи;

       2) відхилити пропозицію – в такому випадку зазначаються причини цього рішення;

       3) частково врахувати пропозицію – в такому випадку зазначаються і причини цього рішення, і заходи для реалізації частини врахованої пропозиції, календарний план їх виконання та відповідальні за це посадові особи.

        Стаття 24. Оприлюднення рішення органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб

        1.Рішення (акти) органу місцевого самоврядування, їх посадових осіб, прийняті за результатами розгляду пропозицій, викладених у протоколі громадських слухань, а також актуальна інформація про їх виконання протягом п’яти робочих днів надсилаються ініціаторам громадських слухань, розміщуються на офіційному веб-сайті Межівської ради а також оприлюднюються в тому самому порядку, що й інформаційне повідомлення про проведення слухань.

Розділ VI. ОСКАРЖЕННЯ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО

ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПОСАДОВИХ

І СЛУЖБОВИХ ОСІБ

       Стаття 25. Дії та бездіяльність службових та посадових осіб, які можна оскаржити

       1. Жителі громади мають право оскаржити будь-які дії чи бездіяльність службових та посадових осіб місцевого самоврядування, що порушують вимоги цього Положення, зокрема:

       1) безпідставне повернення письмового звернення з ініціативою щодо проведення громадських слухань для усунення недоліків, невчасну реєстрацію або неправомірну відмову в реєстрації ініціативи щодо проведення громадських слухань;

       2) недотримання посадовими та службовими особами встановлених строків;

       3) не видання головою розпорядження про заходи щодо підготовки слухань;

       4) порушення вимог щодо оприлюднення інформації та документів, які стосуються ініціювання, підготовки, проведення громадських слухань, а також урахування їх результатів;

       5) неналежне виконання обов’язків з підготовки та організації громадських слухань;

       6) порушення порядку проведення громадських слухань;

       7) неприйняття або невчасне прийняття рішення за результатами розгляду протоколу громадських слухань;

       8) необґрунтовану відмову в урахуванні пропозицій громадських слухань;

       9) інші дії чи бездіяльність, що порушують вимоги чинного законодавства.

       Стаття 26. Неправомочність громадських слухань

       1. Громадські слухання визнаються такими, що не відбулися, в таких випадках:

       1) оголошення про проведення громадських слухань поширене з порушенням вимог, передбачених статтею 12 цього Положення;

       2) кількість посадових чи службових осіб органу місцевого самоврядування, їх структурних підрозділів, комунальних підприємств, установ, організацій або юридичних осіб, діяльність яких є предметом громадських слухань, перевищує 30 відсотків учасників та учасниць слухань, які мають право голосу;

       3) вчинення інших дій чи бездіяльності, які призвели до грубого порушення прав жителів громади, передбачених цим Положенням.

       2. У випадку визнання громадських слухань такими, що не відбулися, голова негайно призначає повторні громадські слухання, а рішення органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийняті на основі розгляду їх результатів підлягають скасуванню або перегляду.

_________________________________________


Секретар ради                                                                                   Любов МАКСІМКІНА



Додаток 1

до Положення про громадські слухання

у Межівській  селищній територіальній громаді



ЗРАЗОК

 письмового звернення від жителів Межівської селищної територіальної громади


Селищному голові


жителі Межівської селищної

територіальної громади


прізвище, ім’я, по -батькові

що проживає за адресою:

 

 номер контактного телефону

(електронної пошти — за наявності)


ЗВЕРНЕННЯ

З ІНІЦІАТИВОЮ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ


        Відповідно до статті 13 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 1 Закону України "Про звернення громадян", статей 6-8 Положення про громадські слухання в Межівській селищній територіальній громаді, що є частиною Статуту Межівської селищної територіальної громади, просимо:

        1. Зареєструвати ініціативу щодо проведення громадських слухань (в селищній територіальній громаді, у селі, селищні, вулиці, будинку(-ках)) з такого предмета:_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

проблема, питання, проєкт рішення та інше, що пропонується до розгляду;

        2. Запросити на громадські слухання: ________________________________________ прізвища та/або назви посад посадових осіб (якщо вони відомі)

        3. Призначити слухання на ________________________________________________ дата, час та місце запланованих громадських слухань;

        4. Контактувати з особою, уповноваженою представляти ініціаторів ______________________________________________________________________

прізвище, ім’я, по батькові, адреса листування та номер телефону особи, уповноваженої представляти ініціатора;

        5. Утворити організаційний комітет з підготовки громадських слухань, включивши до

його складу таких осіб:

       1)_______________________________________________;

       2)_______________________________________________

(список і контакти не більше 5 осіб, які могли б увійти до складу організаційного комітету

з підготовки громадських слухань (якщо є необхідність його створення).


       6. Надати відповідь у письмовій формі, в порядку та строки, передбачені Положенням "Про громадські слухання ", за адресою:______________________.

       До звернення додаємо:

      1. Список жителів Межівської селищної територіальної громади, які підписали це звернення, на ____ арк.

      2. Матеріали, що стосуються предмета слухань, на ____ арк.


     

Дата                                            підпис                                   ПІБ  особи, зазначеної в заголовку

 

СПИСОК

жителів Межівської селищної  територіальної громади,

які підписали звернення з ініціативою щодо проведення громадських слухань з предмета: _____________________

№ п/п

Прізвище, ім’я,

по -батькові

жителів

територіальної

громади


Стать

Число,

місяць і рік

народження


Адреса

реєстрації і

контактний

телефон

Місце

роботи або

рід занять


Особистий підпис


ч

ж










______________________________________

Секретар ради                                                                                              Любов МАКСІМКІНА

Додаток 2

до Положення про громадські слухання

у Межівській  селищній територіальній громаді


ЗРАЗОК

письмового звернення від осіб, зазначених у пункті 2 частини 1 статті 6 цього Положення


Офіційний бланк організації (за наявності)

Селищному голові


 Юридична адреса організації

 (якщо не на офіційному бланку)

                                                                                                                                                                                                                                           No_________ від ____________

ЗВЕРНЕННЯ

З ІНІЦІАТИВОЮ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ


      Відповідно до статті 13 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 1 Закону України "Про звернення громадян", статей 6-8 Положення про громадські слухання у Межівській селищній  територіальній громаді, просимо:

      1. Зареєструвати ініціативу щодо проведення громадських слухань (у територіальній громаді, у   селі,  селищі вулиці (-цях), будинку(-ках)) з такого предмета:

_______________________________________________________________________________

(проблема, питання, проєкт рішення та інше, що пропонується до розгляду);


       2. Запросити на громадські слухання: ________________________________________

прізвища та/або назви посад посадових осіб (якщо вони відомі)

       3. Призначити слухання на ________________________________________________

дата, час та місце запланованих громадських слухань;

       4. Контактувати з особою, уповноваженою представляти ініціаторів

______________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові та контакти особи, уповноваженої представляти ініціатора);

       5. Утворити організаційний комітет з підготовки громадських слухань, включивши до його складу таких осіб:

       1)_______________________________________________;

       2)...

         (прізвища, посади та контакти не більше 5 осіб, що могли б увійти до складу організаційного комітету з підготовки громадських слухань (якщо є необхідність його створення).

       6. Надати відповідь в письмовій формі, в порядку та строки, передбачені Положенням

про громадські слухання, за адресою:______________________.


      До звернення додаємо:


      1. Список юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, що підписали це звернення, на ____арк.;

      2. Матеріали, що стосуються предмета слухань, на ______ арк. посада особи, яка підписує звернення підпис ім’я та прізвище 

______________________________________

Секретар ради                                                                                              Любов МАКСІМКІНА

Додаток 3

до Положення про громадські слухання

у Межівській  селищній територіальній громаді


П Р О Т О К О Л

громадських слухань ____________________________________________

                           (вид громадських слухань та їх предмет)


"____"____________ 20____ року


Місце проведення:


_______________________________________


Час проведення:


_______________________________________


Присутні:______________________________


Учасники та учасниці  громадських слухань


у кількості _____ осіб (список реєстрації – у


Додатку 1 до цього протоколу)


з них наділені правом голосу _____ учасників та учасниць .


з них чоловіків _______, жінок____________

ЧЕРГА ДЕННА:

1. Обрання головуючого, секретаря та членів лічильної комісії.

ІНФОРМУЄ: ініціатор проведення громадських слухань


  • Затвердження черги денної  та регламенту громадських  слухань.

ІНФОРМУЄ: головуючий на  громадських слуханнях


3. Про ситуацію щодо ________________________________________________.

(коротке формулювання  питання)

4. Про ситуацію щодо ________________________________________________.

 (коротке формулювання  питання)


1. СЛУХАЛИ: Про обрання головуючого, секретаря та членів лічильної комісії.

ВИСТУПИЛИ:_____________________________________________________________

1. ВИРІШИЛИ:

1.1. Обрати головуючим громадських слухань:

Прізвище, ім’я, по - батькові


адреса реєстрації та контакти


1.2. 1.1. Обрати секретарем  громадських слухань:

Прізвище, ім’я, по - батькові


адреса реєстрації та контакти


1.3. Обрати   лічильну комісію  громадських слухань у складі:

1. Прізвище, ім’я, по – батькові

2. Прізвище, ім’я, по - батькові

3. Прізвище, ім’я, по - батькові


адреса реєстрації та контакти

адреса реєстрації та контакти

адреса реєстрації та контакти


РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ:

"За" – ________;

"Проти" – ________;

"Утрималися" – ________.


  • СЛУХАЛИ: Про затвердження черги денної  та регламенту громадських  слухань.

ІНФОРМУЄ: головуючий на  громадських слуханнях ПІБ

ВИСТУПИЛИ: _____________________________________________________________

2. ВИРІШИЛИ:

1.Затвердити таку чергу денну громадських слухань:

1) Про ситуацію щодо (коротке формулювання  питання, що  порушується).


2)  Про ситуацію щодо  (коротке формулювання  питання, що  порушується).


2. Затвердити регламент громадських слухань:

- на вступне слово ініціатора громадських слухань – до ___ хвилин;

- на доповідь – до ___ хвилин;

- на кожну із не більше двох співдоповідей – до ___ хвилин;

- відповіді на запитання після доповіді й усіх співдоповідей разом – до ___ хвилин; --  - на виступи експертів – до ___ хвилин;

-  на виступи в обговоренні – до ___ хвилин.

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ:

"За" – ________;

"Проти" – ________;

"Утрималися" – ________.

3. СЛУХАЛИ:  Про ситуацію щодо (коротке формулювання  питання, що  порушується)

ДОПОВІДАВ (ЛА): ________________________________________________________

ВИСТУПИЛИ: ______________________________________________________________

 3. ВИРІШИЛИ:

Визнати ситуацію щодо ________________________________________________________

питання, яке порушується ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ:

"За" – ________;

"Проти" – ________;

"Утрималися" – ________.

4. СЛУХАЛИ:  Про ситуацію щодо (коротке формулювання  питання, що  порушується)

ДОПОВІДАВ (ЛА): ________________________________________________________

ВИСТУПИЛИ: ______________________________________________________________

4. ВИРІШИЛИ:

Визнати ситуацію щодо ________________________________________________________

питання, яке порушується

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ:

"За" – ________;

"Проти" – ________;

"Утрималися" – ________.


Голова слухань ________________ _____________________

(прізвище та ініціали) (підпис)

Секретар слухань ________________ _____________________

(прізвище та ініціали) (підпис)

______________________________________

Секретар ради                                                                                              Любов МАКСІМКІНА


Додаток

до Протоколу громадських слухань __________________________________________ (вид громадських слухань та їх предмет)

від "___"____________20 ___ р.


СПИСОК

реєстрації учасників та учасниць  громадських слухань

_______________________________________________________________________

(вид громадських слухань та їх предмет)


"____"_____________ 20 __ року


№ п/п

Прізвище, ім’я,

по -батькові

жителів

Межівської селищної територіальної

громади


Стать

Число,

місяць і рік

народження


Адреса

реєстрації і

контактний

телефон

Місце

роботи або

рід занять


Особистий підпис


ч

ж










Голова слухань _________________ ______________________________

Секретар слухань _________________ ______________________________

______________________________________


Секретар ради                                                                                              Любов МАКСІМКІНА




Додаток 3

до рішення Межівської селищної ради

від «____»_______________2021 року


ПОЛОЖЕННЯ

про порядок подання та розгляду електронних петицій, адресованих

 Межівській селищній раді, її виконавчим органам

Це Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, адресованих Межівській селищній раді, її виконавчим органам (далі -Положення) відповідно до статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян» визначає порядок реалізації громадянами права на звернення до органу місцевого самоврядування з електронними петиціями та їх розгляду.

1.Електронна петиція - особлива форма колективного звернення громадян до Межівської селищної ради, її виконавчих органів, подання якої здійснюється через офіційний веб-сайт Межівської селищної ради або веб-сайт громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції з питань, вирішення яких віднесено до повноважень Ради, її виконавчих органів.

2.Електронна петиція, адресована Межівській селищній раді, її виконавчим органам, розглядається у порядку, визначеному цим Положенням, у разі збору на її підтримку не менш як 150 підписів громадян протягом не більше 30 календарних днів з дня оприлюднення петиції.

3. Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор (ініціатор) електронної петиції.

4. В електронній петиції має бути викладено суть звернення, зазначено прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора) електронної петиції, адресу електронної пошти. На веб-сайті Межівської селищної ради або громадського об’єднання, що здійснює збір підписів на підтримку електронних петицій, обов’язково зазначаються дата початку збору підписів та інформація щодо загальної кількості й переліку осіб, які підписали електронну петицію.

5. Для створення електронної петиції до Межівської селищної ради, її виконавчих органів автор (ініціатор) петиції заповнює спеціальну форму на офіційному сайті Межівської селищної ради або сайті громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронних петицій, та розміщує текст електронної петиції.

6. Електронна петиція оприлюднюється на офіційному сайті Межівської селищної ради або на сайті громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронних петицій, протягом двох робочих днів із дня надсилання її автором (ініціатором).

У разі невідповідності електронної петиції встановленим вимогам оприлюднення такої петиції не здійснюється, про що повідомляється автору (ініціатору) не пізніше строку, встановленого для оприлюднення.

7. Дата оприлюднення електронної петиції на офіційному сайті Межівської селищної ради або на сайті громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції, є датою початку збору підписів.

8. Межівська селищна рада, громадське об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції, під час збору підписів на підтримку електронної петиції зобов’язані забезпечити:

8.1.Безоплатність доступу та користування інформаційно-телекомунікаційною системою, за допомогою якої здійснюється збір підписів;

8.2.Електронну реєстрацію громадян для підписання петиції;

8.3.Недопущення автоматичного введення інформації, у тому числі підписання електронної петиції, без участі громадянина;

8.4.Фіксацію дати і часу оприлюднення електронної петиції та підписання її громадянином.

9. Електронна петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів на її підтримку розглядається як звернення громадян відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

10. Електронна петиція, збір підписів на підтримку якої здійснювався через сайт громадського об’єднання і яка протягом установленого строку набрала необхідну кількість підписів на її підтримку, не пізніше наступного дня після набрання необхідної кількості підписів надсилається громадським об’єднанням Межівській селищній раді, її виконавчим органам із зазначенням інформації про дату початку збору підписів, дату направлення електронної петиції, загальну кількість та перелік осіб, які підписали електронну петицію (чи посилання на джерело такої інформації в мережі Інтернет), строк збору підписів, назву та адресу електронної пошти громадського об’єднання.

11. Інформація про початок розгляду електронної петиції, яка в установлений строк набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, оприлюднюється на офіційному сайті Межівської селищної ради не пізніш як через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на підтримку петиції, а в разі отримання електронної петиції від громадського об’єднання -не пізніш як через два робочі дні після отримання такої петиції.

12. Межівський селищний голова невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня після набрання необхідної кількості підписів на підтримку електронної петиції або надходження повідомлення від громадського об’єднання передає її для опрацювання та розгляду Межівській селищній раді, її виконавчим органам.

13. Якщо електронна петиція подана на розгляд Межівській селищній раді, її виконавчим органам, секретар Межівської селищної ради або секретар виконавчого комітету Межівської селищної ради, відповідно, дає доручення виконавчому органу Ради, до компетенції якого належить розгляд порушених у петиції питань, підготувати проект рішення Межівської селищної ради чи її виконавчого комітету, що може бути прийняте за результатами розгляду електронної петиції з метою вирішення питань, порушених у петиції, чи врахування поданих у ній пропозицій.

14. Електронна петиція, а також проект рішення Межівської селищної ради чи виконавчого комітету, підготовлений на основі петиції, розглядається Межівською селищною радою або виконавчим комітетом, відповідно, на їх черговому засіданні з дотриманням положень чинного законодавства.

15. Якщо електронна петиція містить клопотання про її розгляд на громадських слуханнях Межівської  селищної територіальної громади, автор (ініціатор) петиції має право представити електронну петицію на таких слуханнях. У такому разі строк розгляду електронної петиції продовжується на строк, необхідний для проведення відповідних слухань. Проведення громадських слухань здійснюється відповідно до Положення про громадські слухання в Межівській селищній територіальній громаді.

16. Інформація про підтримку або не підтримку електронної петиції публічно оголошується на офіційному  сайті Межівської селищної ради не пізніше наступного робочого дня після її розгляду.

17. Відповідь на електронну петицію не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду оприлюднюється на офіційному  сайті Межівської селищної ради, а також надсилається у письмовому вигляді її автору (ініціатору) та відповідному громадському об’єднанню, яке здійснювало збір підписів на її підтримку. У відповіді на електронну петицію повідомляється про результати розгляду порушених у ній питань із відповідним обґрунтуванням.

18. У разі визнання за доцільне, викладені в електронній петиції пропозиції можуть реалізовуватися Межівською селищною радою, її виконавчими органами, шляхом прийняття відповідних рішень з питань, віднесених до їх компетенції.

19. Інформація про кількість підписів, одержаних на підтримку електронної петиції, та строки їх збору зберігається не менше трьох років з дня оприлюднення такої електронної петиції.

20. У разі незгоди з рішенням Межівської селищної ради, її виконавчих органів щодо порядку розгляду електронної петиції автор (ініціатор) має право оскаржити його в порядку, встановленому законодавством України.

21. Посадові особи Межівської селищної ради, її виконавчих органів несуть відповідальність за порушення норм цього Положення згідно із законодавством України.

______________________________________


Секретар ради                                                                                              Любов МАКСІМКІНА



Додаток 4

до рішення Межівської селищної ради

від «____»_______________2021 року

№______________________________

ПОЛОЖЕННЯ

про публічні консультації з громадськістю у Межівській селищній територіальній громаді

1. Це Положення визначає основні вимоги до організації і проведення Межівською селищною радою та її виконавчими органами (далі - ОМС) консультацій з громадськістю з питань, що належать до їх компетенції (далі - консультації з громадськістю).

2. Публічні консультації з громадськістю є однією з форм участі жителів/жительок Межівської селищної територіальної громади у місцевому самоврядуванні. Вони проводяться з метою забезпечення участі жителів/ жительок Межівської селищної територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення, але не виключною формою, надання можливості для їх вільного доступу до інформації про діяльність ОМС, їх посадових та службових осіб, а також забезпечення гласності, відкритості та прозорості їх діяльності.

3. Результати проведення публічних консультацій з громадськістю враховуються ОМС під час прийняття остаточного рішення і в подальшій їх роботі.

4. Публічні консультації з громадськістю організовує і проводить ОМС, який є розробником проекту нормативно-правового акту або готує пропозиції щодо вирішення певного питання.

5. Інформація, пов’язана з організацією та проведенням публічних консультацій з громадськістю, оприлюднюється на офіційному сайті Межівської селищної ради  в мережі Інтернет.

6. Громадські об’єднання, благодійні організації, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, органи самоорганізації населення, не менше 1/3 депутатів від загального складу Межівської селищної ради, недержавні засоби масової інформації, інші непідприємницькі товариства та установи, легалізовані відповідно до законодавства (далі - інститути громадянського суспільства), можуть ініціювати проведення публічних консультацій з громадськістю шляхом подання відповідних пропозицій ОМС. У разі, коли пропозиція щодо проведення публічних консультацій з громадськістю з одного питання надійшла не менше ніж від трьох інститутів громадянського суспільства, які діють на відповідній території, чи селищного голови, такі консультації проводяться обов'язково.

7. ОМС впродовж 10 робочих днів з початку проведення публічних консультацій з громадськістю (надалі-консультацій) надає особам, що ініціювали проведення публічних консультацій, проекти відповідних нормативно-правових актів та інформаційно-аналітичні матеріали до них. До участі у проведенні консультацій з громадськістю можуть залучатися інші особи публічного права.

8. Публічні консультації з громадськістю проводяться у формі:

-    публічного громадського обговорення (безпосередня форма);

-    вивчення громадської думки (опосередкована форма).

 Консультації з громадськістю у формі публічних консультацій, електронних консультацій з громадськістю та вивчення громадської думки з одних і тих самих питань можуть проводитись одночасно.

9. Публічні консультації з громадськістю   у формі публічного громадського обговорення можуть проводитись щодо:

9.1. Проектів нормативно-правових актів, що мають важливе значення для територіальної громади і стосуються конституційних прав, свобод, інтересів і обов’язків жителів Межівської селищної територіальної громади, а також актів, якими передбачається надання пільг чи встановлення обмежень для суб'єктів  господарювання.

9.2. Проектів бюджету Межівської селищної територіальної громади та звітів про його виконання.

9.3. Проектів регуляторних актів.

9.3.1. Проекти регуляторних актів виносяться на громадське обговорення з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

9.4. Проектів програм соціально-економічного і культурного розвитку та рішень стосовно стану їх виконання.  

9.5. Проектів бюджету Межівської селищної територіальної громади та звітів про його виконання.

9.6. Проектів генеральних планів населених пунктів Межівської селищної територіальної громади та змін до нього, детальних планів територій, схеми планування території громади.

9.7. Проекту Стратегії розвитку Межівської селищної територіальної громади змін до неї та звіту про її виконання.

9.8. Проекту Плану реалізації Стратегії розвитку Межівської селищної територіальної громади, змін до нього та звіту про його виконання.

 9.9. Проектів актів, прийняття яких може впливати на стан навколишнього природного середовища, у тому числі та не обмежуючись, намірів створення нових екологічно небезпечних об’єктів, які можуть змінити умови життя і підвищити ризик техногенних аварій, сприяти виникненню шкідливих для здоров’я мешканців факторів, або які вимагають незалежної екологічної експертизи для з'ясування їх екологічної небезпеки.

9.10. Проекту Статуту Межівської селищної територіальної громади та змін до нього.

           9.11. Символіки Межівської селищної територіальної громади.

9.12. Програм громади по приватизації об’єктів комунальної власності.

9.13. Переліків об’єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації.

9.14. Надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення, а також скасування такого дозволу.

9.15. Встановлення правил з питань благоустрою Межівської селищної територіальної громади, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках та інших правил, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність.

9.16. Зміни тарифів на житлово-комунальні послуги, відносно яких рішення ухвалюють ОМС.

9.17. Інших питань, за рішенням ОМС чи відповідним зверненням не менше як п’яти інститутів громадянського суспільства, що зареєстровані на території  Межівської селищної територіальної  громади.

10. Публічні громадські консультації передбачають організацію і проведення публічних заходів:

10.1. Конференцій, форумів, громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей, нарад з громадськістю.

10.2. Інтернет- та відео-конференцій, електронних консультацій тощо.

11. Публічні громадські консультації організовує і проводить ОМС у такому порядку:

11.1. Визначає питання, яке буде винесене на консультації.

11.2. Приймає рішення про проведення консультацій.

11.3. Розробляє план заходів з організації та проведення консультацій (у разі потреби).

11.4. Збирає та аналізує інформацію про оцінку громадськістю ефективності запропонованого ОМС шляху вирішення питання.

11.5. Оприлюднює в обов’язковому порядку інформацію про проведення консультацій на офіційному сайті Межівської селищної  ради в мережі Інтернет або в інший прийнятний спосіб.

11.7. Формує пропозиції щодо альтернативного вирішення питання;

11.8. Забезпечує врахування результатів обговорення під час прийняття остаточного рішення.

11.9. Проводить аналіз результатів консультацій.

11.10. Оприлюднює результати консультацій на офіційному сайті Межівської селищної ради в мережі Інтернет або в інший прийнятний спосіб. Для організаційного забезпечення проведення публічних консультацій ОМС може утворювати робочу групу за участі представників інститутів громадянського суспільства.

12. В інформаційному повідомленні про проведення публічних консультацій зазначаються:

12.1. Найменування ОМС, який проводить обговорення.

12.2. Питання або назва проекту акту, винесеного на обговорення, адреса опублікованого на офіційному  сайті Межівської селищної  ради в мережі Інтернет тексту проекту акту.

12.3. Можливі варіанти вирішення питання.

12.4. Адреса і номер телефону, за якими надаються консультації з питання, що винесено на публічне громадське обговорення

12.5 Прізвище, ім’я, по батькові відповідальної особи ОМС.

12.6. Відомості про строк, місце, час заходів, порядок консультацій, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників та учасниць.

12.7. Спосіб забезпечення участі в консультаціях представників заінтересованих сторін.

12.8. Поштова та електронні адреси, строк і форма подання письмових пропозицій та зауважень.

12.9. Строк і спосіб оприлюднення результатів консультацій.

13. Проведення публічного громадського обговорення проекту селищного бюджету Межівської селищної  ради здійснюється з дотриманням таких особливостей:

13.1. Проводиться щороку, перед розглядом проекту бюджету Межівської селищної територіальної громади.

13.2. Ініціює консультації з цього питання селищний голова або не менше трьох інститутів громадянського суспільства, в порядку передбаченому пунктом 7 цього Положення.

13.3. Рішення прийняте за наслідками публічних консультацій щодо проекту бюджету Межівської селищної територіальної громади обов’язкове до обговорення на засіданні Межівської селищної ради під час розгляду даного питання.

14. Публічні консультації розпочинаються з дня оприлюднення інформаційного повідомлення про їх проведення.

15. Пропозиції та зауваження подаються в письмовій формі під час публічних заходів, надсилаються на поштову та електронні адреси, вказані в інформаційному повідомленні. Під час проведення заходів у рамках публічного громадського обговорення ведеться протокол, у якому фіксуються висловлені пропозиції і зауваження.

Інститути громадянського суспільства, наукові та експертні організації, інші юридичні особи подають пропозиції і зауваження у письмовій формі із зазначенням свого найменування та місцезнаходження.

Анонімні пропозиції не реєструються і не розглядаються.

16. Пропозиції та зауваження, що надійшли під час публічного громадського обговорення, вивчаються та аналізуються із залученням у разі потреби відповідних фахівців.

17. За результатами публічних консультацій особи, визначені ОМС, готують звіт, в якому зазначається:

17.1.Найменування ОМС, який проводив консультації.

17.2. Зміст питання або назва проекту акту, що виносилися на консультації.

17.3. Інформація про осіб, що взяли участь в консультаціях в якій зазначається загальна кількість осіб, а також кількість у віковому та статевому аспектах.

17.4. Інформація про пропозиції, що надійшли до ОМС за результатами обговорення, із зазначенням автора кожної пропозиції.

18. Результати публічного громадського обговорення (у томі числі звіт) в обов'язковому порядку ОМС доводить до відома громадськості шляхом оприлюднення у спеціальному розділі  сайту Межівської селищної ради селищної ради.

19. Вивчення громадської думки здійснюється шляхом:

19.1. Проведення соціологічних досліджень та спостережень (опитування, анкетування, контент-аналіз інформаційних матеріалів, фокус-групи тощо).

19.2. Проведення моніторингу коментарів, відгуків, інтерв'ю, інших матеріалів у електронних засобах масової інформації для визначення позиції різних заінтересованих сторін.

19.3.Опрацювання та узагальнення висловлених у зверненнях громадян пропозицій та зауважень з питання, що потребує вивчення громадської думки.

20. Вивчення громадської думки організовує і проводить ОМС у такому порядку:

20.1. Визначає:

20.1.1. Потребу у вивченні громадської думки з окремого питання.

20.1.2. Питання, з яких проводиться вивчення громадської думки, альтернативних пропозицій щодо їх вирішення.

20.1.3. Строк, форми і методи вивчення громадської думки.

20.1.4. Дослідницькі організації, фахівців, експертів, громадські організації, які проводитимуть вивчення громадської думки;

20.2. Отримує підсумкову інформацію про результати вивчення громадської думки.

20.3. Узагальнює громадську думку щодо запропонованого вирішення питань, що потребували вивчення громадської думки.

20.4. Оприлюднює в обов’язковому порядку на  сайті Межівської селищної  ради в мережі Інтернет та в інший прийнятний спосіб результати вивчення громадської думки.

21. У звіті про результати вивчення громадської думки зазначається:

21.1. Найменування ОМС, який організував вивчення громадської думки (вивчав громадську думку).

21.2. Найменування територіального утворення у разі вивчення громадської думки на окремій частині Межівської селищної територіальної громади.

21.3. Заінтересовані сторони, вивчення думки яких проводилося.

21.4. Тема та питання, з яких проводилося вивчення громадської думки.

21.5. Методи, що застосовувалися для вивчення громадської думки.

21.6. Узагальнення громадської думки щодо запропонованого вирішення питань, що потребували вивчення громадської думки.

21.7. Інформація про осіб, що проводили вивчення громадської думки.

21.8. Інформація про осіб, які взяли участь у вивченні громадської думки, в якій зазначається загальна кількість осіб, а також кількість у віковому та статевому аспектах.

22. Для організації вивчення громадської думки з метою отримання об’єктивної та достовірної інформації ОМС може відповідно до законодавства укладати договори з дослідницькими організаціями, фахівцями, експертами, інститутами громадянського суспільства про проведення фахових, наукових соціологічних досліджень, спостережень, експрес-аналізу пропозицій різних соціальних груп населення та заінтересованих сторін.


___________________________________


Секретар ради                                                                                 Любов МАКСІМКІНА



Додаток

до Положення про публічні консультації з громадськістю у Межівській селищній територіальній громаді




Публічні громадські консультації з громадськістю з предмета:

_________________________________________________________________________________________________________________

 (місце проведення)

"___"____________20 ___ р.

СПИСОК

реєстрації учасників та учасниць публічних консультацій  з громадськістю

_______________________________________________________________________

вид публічних громадських консультацій з громадськістю та їх предмет

________________________________________________


№ п/п

Прізвище, ім’я,

по -батькові


Стать

Вік

(повних років)


Адреса

реєстрації і

контактний

телефон

Рід занять


Підпис


ч

ж


















Уповноважена особа організатора консультацій


__________ підпис ___________ПІБ______



Секретар ради                                                                                 Любов МАКСІМКІНА


Додаток 5

до рішення Межівської селищної ради

від «____»_______________2021 року

№______________________________


ПОЛОЖЕННЯ

про функціонування офіційного веб-сайту Межівської селищної ради    в глобальній інформаційній мережі «Інтернет» 

1. Загальне положення

  • Це Положення відповідно до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», «Про захист інформації в автоматизованих системах», «Про державну таємницю», «Про авторське право і суміжні права», Указу Президента України від 01.08.2002 № 683/2002 «Про додаткові заходи щодо забезпечення відкритості у діяльності органів державної влади», Указу Президента України від 31.07.2000 №928/2000 «Про заходи щодо розвитку національної складової глобальної інформаційної мережі Інтернет та забезпечення широкого доступу до цієї мережі в Україні»,  постанови  Кабінету Міністрів України від 04.01.2002 №3 «Про порядок оприлюднення в мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади», постанови  Кабінету Міністрів України  від 29.08.2002 №1302 «Про заходи щодо подальшого забезпечення відкритості в діяльності органів виконавчої влади», спільного наказу Державного комітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України та Державного комітету зв’язку та інформатизації України від 25.11.2002 № 327/225 «Про затвердження Порядку інформаційного наповнення та технічного забезпечення Єдиного веб-порталу органів виконавчої влади та Порядку функціонування веб-сайтів органів виконавчої влади, Регламенту Межівської селищної ради визначає статус веб-сайту Межівської селищної ради як інформаційного ресурсу про діяльність Межівської селищної ради та її виконавчого комітету, інших виконавчих органів Межівської селищної ради (далі – веб-сайт Межівської селищної ради)  у мережі «Інтернет» та встановлює порядок розміщення на ньому інформації.
  • Офіційний веб-сайт Межівської селищної ради  – це сукупність програмних та технічних засобів з визначеною унікальною адресою в мережі Інтернет                                   Web: http://mezhova.otg.dp.gov.ua разом з інформаційними ресурсами, які перебувають у розпорядженні Межівської селищної ради та забезпечують доступ юридичних і фізичних осіб до цих інформаційних ресурсів.
  • Веб-сайт Межівської селищної ради є офіційним джерелом інформації Межівської селищної ради, її виконавчого комітету, інших виконавчих органів Межівської селищної ради,  який утворюється для висвітлення діяльності їх діяльності, а також діяльності  постійних комісій, депутатських груп, окремих депутатів Межівської селищної ради, інформаційної взаємодії з громадськістю, надання інформаційних та інших послуг громадськості, взаємний обмін інформацією з іншими громадськими організаціями, органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями з питань, пов’язаних з реалізацією повноважень у сфері місцевого самоврядування.
  • Забороняється використовувати Веб-сайт Межівської селищної ради в цілях, не пов'язаних з діяльністю МЕЖІВСЬКОЇ селищної ради,   виконавчого комітету та інших виконавчих органів Межівської селищної ради  з метою отримання прибутку, а також на порушення законодавства України
  • Особами, що наповнюють  інформацією веб-сайт Межівської селищної ради є: МЕЖІВСЬКА селищна рада,  виконавчий комітет Межівської селищної ради, інші   виконавчі органи МЕЖІВСЬКОЇ селищної ради, організації, підприємства та установи, засновником яких є МЕЖІВСЬКА  селищна  рада.
  • Усі права зберігаються й охороняються відповідно до норм чинного законодавства України. Право на зміну структури Веб-сайту, використані фотографії, інформаційні змісти належать МЕЖІВСЬКІЙ селищній раді.
  • Будь-яке використання матеріалів та інформації з офіційного Веб-сайту МЕЖІВСЬКОЇ селищної ради для подальшого розповсюдження, розміщення чи друкування дозволяється тільки з посиланням, та прямим гіперпосиланням для Інтернет-ресурсів, на офіційний веб-сайт Межівської селищної ради. 
  • 2. Класифікація, структура та інформаційне 
  • наповнення веб-сайту МЕЖІВСЬКОЇ селищної ради та її виконавчого комітету
  • 2.1. Класифікація інформаційних матеріалів.
  • Матеріали, що складають інформаційне наповнення офіційного веб-сайту МЕЖІВСЬКОЇ селищної ради та її виконавчого комітету, за своїм характером можуть бути розподілені на три категорії:
  • статичні матеріали: ті, які повинні зберігати свою актуальність значний проміжок часу.
  • динамічні матеріали: актуальність яких зберігається лише протягом обмеженого часу, через що вони повинні систематично оновлюватися. Рішення про їх оновлення, навіть повністю зумовлене зовнішніми обставинами, приймається і виконується відповідальною особою, що виконує наповнення веб-сайту.
  • потокові матеріали: втрачають актуальність свого змісту за короткий час (кілька днів, а іноді і годин). Оновлення потокових матеріалів здійснюється регулярно, за порядком надходження. Зберігаються на веб-сайті лише до чергового оновлення.
  • 2.2. Дизайн, структура та контент веб-сайту розробляються відповідно до вимог діючого законодавства, визначаються відповідальним за організацію наповнення і супровід офіційного веб-сайту з урахуванням пропозицій виконавчого комітету селищної ради, відповідальних за подання інформації до окремих розділів веб-сайту.

Структура веб-сайту не є сталою і в разі потреби може змінюватись без внесення змін до даного Положення.

2.3. Обов’язкова інформація, розміщена на веб-сайті селищної ради, включає:

1) найменування органу;

2) основні завдання та нормативно-правові засади діяльності;

3) інформація про структуру селищної ради та виконавчого комітету (номери телефонів, адреси електронної пошти);

4) місцезнаходження органу, його структурних підрозділів (поштові адреси, номери телефонів, факсів, адреси електронної пошти);

5) інформація про спеціалістів, їх функції, а також прізвища, імена, по батькові, номери телефонів, адреси електронної пошти;

6) розпорядок роботи органу та години прийому керівництвом та спеціалістами;

7) нормативно-правові акти селищної ради, виконавчого комітету, регуляторні акти;

8)   проекти рішень селищної ради та рішення виконавчого комітету;

9) рішення селищної ради, виконавчого комітету, розпоряджень селищного голови, регуляторних актів, угод що мають суспільне значення;

10) інформація про результати розгляду (голосування) та результати поіменних голосувань депутатів селищної ради з питань порядку денного;

11) інформація про депутатський корпус (електроні адреси, номери телефонів тощо), відомості про депутатів селищної ради в т.ч. фотографічне зображення, депутатські фракції і групи, постійні, тимчасові комісії та будь-які комісії створені в межах селищної ради та її виконавчого комітету;

12) перелік протокольних доручень селищної ради із зазначенням відповідальних осіб та строки їх виконання;

13) акти індивідуальної дії, видані селищною радою, її виконавчим комітетом та селищним головою;

14) порядок денний сесій;

15) тарифи на житлово-комунальні послуги;

16) інформація про мережу та розклад руху автобусних маршрутів загального користування;

17) зразки документів та інших матеріалів, необхідних для оформлення звернення громадян до органу місцевого самоврядування;

18) інформація про порядок та процедуру отримання (приватизації) земельної ділянки;

19) інформація про виконання бюджету Межівської селищної територіальної громади;

20) відомості про проведення закупівлі товарів (робіт, послуг) за кошти місцевого бюджету;

21) оголошення про проведення ремонтних та будівельних робіт, що можуть стати перешкодою для стабільного функціонування селищної інфраструктури;

22) відомості про наявні вакансії;

23) положення про офіційний веб-сайт Межівської селищної ради;

24) питання, винесені на місцевий референдум, громадські слухання, опитування;

25) результати референдумів, громадських слухань, опитувань;

26) посилання на веб-сайти органів державної влади України, органів місцевого самоврядування;

27) прізвище, ім`я, по батькові та контактні дані посадової особи, що відповідальна за інформаційне наповнення та актуалізацію змістовної частини веб-сайту;

28) новини та події, які відбуваються на території Межівської селищної територіальної громади, або стосуються її життя, з зазначенням автора новини або джерел отримання;

29) списки громадян, що стоять на квартирному обліку;

30) офіційна інформація;

31) історія населених пунктів громади;

32) фотогалерея;

33) інформація про депутатів та посадових осіб виконавчого апарату селищної ради;

34) оголошення.         

  • 2.4. На веб-сайті може розміщуватися інша інформація, яку постачальники інформації вважають за доцільне оприлюднити.
  • 2.5. На веб-сайті обов’язково розміщуються або дублюються, у разі наявності, усі бази даних та документи, що можуть бути оприлюднені і не містять державних або службових таємниць. Не допускається розміщення інформації, розповсюдження чи оприлюднення якої заборонено законодавством. Контроль за виконанням вимог цього пункту покладається на постійну комісію з питань Регламенту ради, депутатської етики, прав людини, законності, правопорядку та запобігання корупції. Персональна відповідальність за дотримання цих вимог покладається на посадових осіб місцевого самоврядування визначених розпорядженням селищного голови.
  • 2.6. Інформація, що розміщується на Веб-сайті, підлягає літературному редагуванню.
  • 2.7. Інформація на Веб-сайті подається державною мовою.

 

3. Порядок інформаційного наповнення веб-сайту

3.1. Нормативно-правові  та інші акти селищної ради та її виконавчого комітету розміщуються на офіційному веб-сайті згідно чинного законодавства.

3.2. Депутати селищної ради, постійні комісії ради, виконавчий комітет, керівники селищних бюджетних установ можуть поширювати інформацію про свою діяльність через веб-сайт селищної ради.

3.3. Підготовлена інформація, для публікації на сайті, надається відповідальній особі в електронному вигляді на зовнішніх носіях інформації або електронною поштою із супровідним листом.

3.4. Депутати селищної ради, постійні комісії селищної ради, виконавчий апарат селищної ради, автори проектів рішень селищної ради несуть повну відповідальність за зміст поданої інформації на веб-сайт селищної ради та своєчасність її оновлення.

3.5. Не допускається розміщення на веб-сайті інформації, яка забороняється законодавством України.

4. Організаційне забезпечення функціонування веб-сайту

4.1. Відповідальний за організаційне забезпечення функціонування, інформаційне наповнення та поновлення, технічне супроводження веб-сайту (далі – Адміністратор сайту):

  • погоджує з секретарем ради, керуючим справами виконавчого комітету Межівської селищної ради зміст та періодичність поновлень розділів веб-сайту;
  • погоджує та подає на затвердження селищним головою  зміни до структури та дизайну веб-сайту;
  • забезпечує підготовку, збір, узагальнення, оперативне висвітлення інформації на веб-сайті про діяльність селищної ради, ії виконавчого комітету, інших виконавчих органів ради, постійних комісій, депутатів селищної ради, відповідає за зміст і своєчасність інформаційного наповнення та поновлення веб-сайту;
  • вирішує поточні питання, пов’язані з інформаційним наповненням та поновленням веб-сайту;

4.2. Виконавчий комітет МЕЖІВСЬКОЇ селищної ради може укладати угоди зі сторонніми організаціями про надання послуг з адміністрування веб-сайту селищної ради (технічне обслуговування, підтримка та модифікація веб-сайту, інформаційне наповнення).

4.3 Адміністратор сайту здійснює інформаційне наповнення веб-сайту як самостійно, так і з залученням штатних чи сторонніх спеціалістів, з якими укладені відповідні договори.

4.4. Технічне обслуговування, підтримку та модифікацію веб-сайту можуть здійснювати як Адміністратор сайту або відповідні співробітники виконавчого комітету  Межівської селищної ради, на яких покладено дане завдання, так і сторонні організації, з якими укладені відповідні договори.

4.5. Інформаційне наповнення Веб-сайту здійснюється з матеріалів, підготовлених посадовими та службовими особами Межівської селищної ради та її виконавчого комітету, іншими виконавчими  органами Межівської селищної ради,  установами та організаціями, що належать до комунальної власності Межівської  селищної  територіальної громади.  

4.6. З пропозицією щодо розміщення інформації на веб-сайті Межівської селищної ради можуть звернутися інші підприємства, установи, організації, громадські організації  та жителі сіл, якщо запропоновані матеріали будуть сприяти популяризації, залученню інвестицій, висвітленню визначних подій.

4.6. За достовірність інформації розміщеної на веб-сайті персональну відповідальність несе спеціаліст (особа), яка підготувала до публікації дану інформацію.

4.7. За своєчасну публікацію інформації на веб-сайті відповідальність несе Адміністратор сайту, або особа, яка тимчасово виконує його обов’язки.

4.8. Інформація для публікації надається в електронному вигляді на зовнішніх носіях інформації або електронною поштою із супроводжувальним листом.

5.           Склад та періодичність подання інформації для Веб–сайту залежить від виду матеріалів згідно п. 2.1 даного Положення, поточних змін інформації і потреби її поновлення, також у відповідності з вимогами чинного законодавства України.

6.           Інформація, розміщена на веб-сайті оновлюється невідкладно, але не пізніше п’яти робочих днів з дня затвердження (ухвалення) документу, після створення чи зміни інформації, зазначеної у п. 2.3. даного Положення.

7.           Структура та дизайн веб-сайту затверджуються селищним головою Пропозиції щодо зміни структури, дизайну та функціонування веб-сайту можуть подаватися виконавчим комітетом, іншими виконавчими органами ради, депутатами селищної ради та громадянами в порядку, визначеному законодавством.


Секретар ради                                                                                  Любов МАКСІМКІНА



СТАТУТ

Надати пропозиції

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux