Набуття права власності на земельні ділянки іноземцями.
♻️Положеннями частин другої, третьої та четвертої статті 81 Земельного кодексу України (далі – ЗКУ) встановлено, що іноземці та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки ⛰несільськогосподарського призначення в межах населених пунктів, а також на земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на праві приватної власності.
✅Іноземці та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки відповідно до частини другої цієї статті у разі:
Землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземцями, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню.
❗️Отже, єдиною підставою, за якої громадяни іноземних держав та особи без громадянства можуть набувати право приватної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, є спадкування.
✅Не поодинокими є також випадки звернення із рішеннями судів про «визнання права власності на спадкове майно за «іноземцем». У такому випадку набуття права власності на земельні ділянки на підставі даного рішення вважається таким, що отримано в процесі спадкування.
🧩А тому, у разі надходження документів для проведення відповідної державної реєстрації права власності на земельну ділянку за іноземцем або особою без громадянства, з підстав інших, ніж спадкування, державний реєстратор у відповідності із пунктом 4 частини першої статті 24 Закону про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень відмовляє у проведені таких дій, у зв’язку з тим, що - подані документи не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження.
❗️Крім того, нагадуємо:
Якщо землі сільськогосподарського призначення прийняті у спадщину іноземцями, а також особами без громадянства, то протягом року з моменту отримання права на них зазначені особи мають їх відчужити.
Відлік річного строку для добровільного відчуження земельної ділянки починається з дати отримання 📄Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію такого права.