29 серпня 2023 року в режимі онлайн відбулася чергова оперативна нарада під головуванням селищного голови Володимира ЗРАЖЕВСЬКОГО. У нараді взяли участь: начальники відділів виконавчого комітету, керівники виконавчих органів ради та комунальних підприємств, старости старостинських округів Межівської СТГ.
Селищний голова розпочав оперативну нараду з вшанування пам'яті захисників, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. І, мабуть, символічно, що саме в цей день буде слухатись питання щодо впровадження послуги «Я – Ветеран» в ЦНАПі виконавчого комітету Межівської селищної ради.
28 серпня відбулася традиційна серпнева нарада освітян у м. Дніпро. Володимир ЗРАЖЕВСЬКИЙ зазначив, що відділ освіти, молоді та спорту Межівської селищної ради та всі освітяни громади, у підготовці до навчального року, можуть бути прикладом для інших. Навчальні заклади Межівської громади готові до нового навчального року, облаштовано 3 укриття, завершено роботи в 1 укритті, розпочинаємо монтаж 2-х модульних укриттів та по 1-му обговорюється можливість дооблаштування та використання.
Продовжується робота щодо початку проведення капітальних ремонтів в закладах освіти та охорони здоров’я. З обласного бюджету виділено 16 млн грн на реконструкцію Межівського ліцею № 2 Межівської селищної ради, роботи планують почати з вересня 2023 р.
Межівський селищний голова Володимир ЗРАЖЕВСЬКИЙ подякував міжнародній гуманітарній організації «Людина в біді», БФ «Пролісок», БФ «Право на захист» за допомогу постраждалим від обстрілу 16 серпня.
Селищний голова повідомив, що Межівська громада отримала довідки від Міністерства регіонального розвитку та інфраструктури на суму 72 млн грн для об’єкту «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку для внутрішньо переміщених осіб по вул. Сонячна, 10А в смт Межова Синельниківського району Дніпропетровської області». Коригування». Будівництво такого масштабу відбудеться вперше в Межівській громаді за роки незалежності України.
Розпочато ремонт доріг. З місцевого бюджету виділено кошти в сумі 6,5 млн грн. За рахунок державного бюджету почалися роботи на шляхах державної власності, а саме Т0406 (Просяна-Новопіднороднє) та Т0428 (Слов'янка - Межова - Новопавлівка).
Серед питань черги денної, які розглядались, були наступні:
Про реалізацію проекту щодо надання комплексної послуги «Я – Ветеран» на території Межівської селищної територіальної громади. «Я – Ветеран» передбачає широкий спектр послуг – адміністративних, соціальних, побутових, земельних, медичних, освітніх тощо. Сервіс призначений допомагати ветеранам російсько-української війни, членам їхніх родин та членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць. До комплексної послуги «Я – Ветеран» входять 73 адміністративні послуги. Надання послуги «Я – Ветеран» здійснює ЦНАП виконавчого комітету Межівської селищної ради.
Про підготовку закладів та установ освіти Межівської селищної територіальної громади до нового 2023-2024 навчального року. Підготовку закладів освіти розпочали з облаштування безпечного освітнього середовища. Станом на 24 серпня у 8 гімназіях та ліцеях планується охопити навчанням та вихованням 1412 дітей. У 10 закладах дошкільної освіти буде навчатися 362 вихованці. Усі 260 педагогів мають відповідну педагогічну освіту та пройшли курсову перепідготовку за основним напрямом навчання та шістьма додатковими.
Про організацію заходів на території Межівської селищної територіальної громади до Всесвітнього дня прибирання
Про проведену роботу по залученню міжбюджетних трансфертів на ІІ півріччя 2023 року.
Про наповнення даних Реєстру територіальної громади Межівської селищної територіальної громади. Начальник відділу реєстрації ВКМСР Ольга КАПЛІНА повідомила, що чисельність населення Межівської громади складає 14646 осіб, з них, станом на 28.08.2023 р, зареєстрованих 12209 осіб.
Про вжиті заходи щодо отримання ваучерів для професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації громадянами СТГ.
Відділ економіки, планування та інвестиційної діяльності виконавчого комітету Межівської селищної ради повідомив, що Межівський сектор Синельниківської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості пропонує отримати ваучер для професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації.
Ваучер – документ встановленого зразка, що дає особі право на перепідготовку або підготовку за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у закладах освіти чи у роботодавця.
На завершення наради, присутні отримали доручення, відповідно до своїх повноважень.