ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ МЕЖІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ НА 2024 РІК
опубліковано 17 листопада 2023 року о 15:22

смт Межова

2023


ВСТУП

3

І

Аналіз економічного і соціального розвитку Межівської селищної територіальної громади за 9 місяців 2023 року

5

ІІ

Мета, завдання та заходи економічного і соціального розвитку Межівської селищної територіальної громади у 2024 році

56

 III

Шляхи і способи розв`язання головних проблем та завдань економічного і соціального розвитку у 2024 році, очікувані результати Програми

56

3.1

Економічний розвиток громади

56

3..1.1

Створення та покращення можливостей для розвитку малого та середнього бізнесу у всіх галузях економіки громади, залучення інвестицій

57

3.1.2

Розвиток сільського господарства з високою доданою вартістю, замкнутим циклом виробництва та переробки сільськогосподарської продукції

58

3.1.3

Розвиток відновлювальних джерел енергії

59

3.1.4

Розвиток туризму.

60

3.2

Створення комфортних умов для проживання громадян

60

3.2.1

Модернізація інфраструктури та благоустрій території громади

61

3.2.2

Енергоефективність та енергозбереження

62

3.2.3

Покращення екологічної та громадської безпеки мешканців громади

62

3.2.4

Підвищення якості надання адміністративних послуг

64

3.3

Соціальний розвиток, розвиток людського потенціалу

64

3.3.1

Створення умов для покращення якості надання послуг закладами соціальної сфери, та комунальними підприємствами громади

65

3.3.2

Підвищення активності громадян у суспільному житті

69

IV

Джерела фінансування програми на 2024 рік 

70

V

Моніторинг та оцінка результативності реалізації програми

70

 

Додаток 1 Паспорт селищної Програми соціально – економічного та культурного розвитку Межівської селищної територіальної громади



Додаток 2. Основні показники економічного і соціального розвитку Межівської селищної територіальної громади на 2024 рік



Додаток 3. Перелік селищних цільових програм, які передбачається фінансувати в складі селищної Програми соціально-економічного та культурного розвитку Межівської селищної територіальної громади в 2024 році 



Додаток 4. Перелік інвестиційних проектів, які планується реалізувати у 2024 році.


Вступ

 

Програма соціально-економічного та культурного розвитку Межівської селищної територіальної громади на 2024 рік (далі – Програма) розроблена у відповідності до діючого законодавства з метою забезпечення збалансованого соціально-економічного, екологічного і культурного розвитку територіальної громади, підвищення рівня життя населення, залучення інвестицій.

Законодавчою основою для розроблення Програми є закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», «Про стратегічну екологічну оцінку», постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року № 621 (в редакції від 11.01.2022) «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проектів Бюджетної декларації та державного бюджету», від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», від 31 травня 2021 року № 586 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки».

У Програмі враховані положення:

Державної стратегії регіонального розвитку на 2021 – 2027 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05 серпня 2020 року № 695;

Стратегії регіонального розвитку Дніпропетровської області на період до 2027 року, затвердженої рішенням Дніпропетровської обласної ради від 07 серпня 2020 року № 624-24/VIІ;

Стратегії розвитку Межівської територіальної громади на 2018 - 2027 роки, затвердженої рішенням селищної ради від 24 жовтня 2018 року № 555 - 13/VІІ (зі змінами);

цільових програм, що плануються до реалізації на території Межівської селищної територіальної громади.

Війна змінила традиційні форми та підходи до процесу аналізу та прогнозування економічного і соціального розвитку країни. Програма базується на аналізі основних показників і тенденцій соціально-економічного розвитку Межівської селищної територіальної громади у 2023 році, визначає мету, завдання, заходи економічного та соціального розвитку громади на 2024 рік, та враховує основні принципи Плану відновлення України, поточну ситуацію, пов’язану з військовою агресією російської федерації, введення в країні правового режиму військового стану, надзвичайну ситуацію у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, та пропозиції виконавчих органів Межівської селищної ради.

Метою Програми є впровадження заходів, спрямованих на забезпечення стабілізації та сталого розвитку економіки Межівської селищної територіальної громади, підвищення її конкурентоспроможності, ефективне використання внутрішнього природно-ресурсного потенціалу, формування позитивного іміджу громади, створення умов для захисту населення від надзвичайних ситуацій, забезпечення якості та загальної доступності до публічних послуг, збереження існуючих і стимулювання створення нових робочих місць з гідними умовами праці, стимулювання культурного розвитку та покращення якості життя та добробуту населення (додаток 1 – Паспорт Програми).

Основним інструментом реалізації завдань Програми є орієнтовний перелік показників оцінки соціально – економічного розвитку Межівської селищної територіальної громади на 2024 рік (додаток 2), перелік місцевих цільових програм. які передбачається реалізувати в рамках виконання завдань Програми в 2024 році (додаток 3) розробка, затвердження та внесення змін до яких проводитимуться виключно з дотриманням вимог Бюджетного кодексу України та чинних законодавчих і нормативно – правових актів, та пріоритетні напрями та об’єкти, які доцільно фінансувати із залученням коштів державного, обласного, бюджету Межівської селищної територіальної громади та інших бюджетів (додаток 4).

Відповідальні за виконання заходів Програми - виконавчий комітет Межівської селищної ради, постійні комісії, виконавчі органи Межівської селищної ради в межах компетенції та повноважень.

У процесі виконання Програма може уточнюватися, зміни і доповнення до Програми затверджуватимуться рішеннями селищної ради.

Програма є складовою реалізації Стратегії розвитку Межівської селищної територіальної громади на період до 2027 року, визначає стратегічні та операційні цілі, завдання з їх реалізації, та основні заходи економічного, соціального ї культурного розвитку Межівської селищної територіальної громади.

На даному етапі Програма є головним плановим документом в громаді на 2024 рік, і передбачає акумулювання усіх ресурсів громади, та координування дій усіх учасників щодо її реалізації.

Фінансування Програми планується здійснювати з усіх джерел можливих відповідно чинного законодавства, об’єднуючи як власні фінансові можливості, так і залучені кошти бюджетів усіх рівнів та позабюджетні кошти.

На жаль, військова агресія Росії з 24 лютого 2022 року внесла значні корективи до програм соціального та економічного розвитку як всієї України, так і областей та громад. тому необхідно зосередитися на найбільш важливому: цивільний захист населення та території громади, допомога військовим, відновлення пошкодженої інфраструктури, медицина, підтримка сфери сільського господарства, продовольча безпека, підтримка соціальної сфери та незахищених верств населення.
























IАналіз економічного і соціального розвитку Межівської селищної територіальної громади за 9 місяців 2023 року

  • Географічне розташування
  • Межівська селищна територіальна громада (далі – Межівська СТГ, громада) cтворена рішенням Межівської селищної ради 14 лютого 2017 року № 324-15/VII «Про добровільне об'єднання територіальних громад» шляхом об’єднання Межівської, Демуринської селищних та Веселівської, Іванівської, Райпільської, Новогригорівської, Преображенської сільських рад. У 2017 році створено 6 старостинських округів - Демуринський, Веселівський, Преображенський, Іванівський, Новогригорівський та Райпільський. З метою забезпечення представництва у селищній раді інтересів жителів сіл с. Веселе, с. Вознесенське, с. Жукове, с. Запорізьке, с. Славне, с. Новолозуватівка, с. Степове, с. Українка, рішенням Межівської селищної ради від 26 серпня 2020 року № 2475-36/VІІ утворено Український старостинський округ.

Територія, на якій розташована громада, знаходиться на крайньому сході Дніпропетровської області.

Відповідно до постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-IX Межівська СТГ входить до складу Синельниківського району, який межує з трьома районами Дніпропетровської області – Павлоградським, Новомосковським та Дніпровським. В межах новоствореного району громада межує з Новопавлівською, Слов’янською, Петропавлівською, Першотравенською, Маломихайлівською, Дубовиківською об’єднаними територіальними громадами.

До складу громади входять сім старостинських округів, які налічують 30 населених пунктів (2 селища міського типу, 28 сіл). Адміністративним центром громади є селище міського типу Межова, яке розташоване практично у географічному центрі об’єднаної громади.

Межівська громада розташована на відстані 168 км від міста Дніпро, та 684 км від столиці України - міста Києва.

Через територію громади проходять автомобільні маршрути: міжнародний шлях - Е50 (Франція - Німеччина - Чехія - Словаччина - Україна - Росія), місцевого значення – Т 0406 (Григорівка – Межова - Покровськ), Т0428 (Слов’янка – Межова - Бердянськ), Т 0431 (Першотравенськ – Василівське – Володимирівка - Солоне) та дороги обласного значення, з заходу на схід перетинають двоколійна залізниця Чаплино - Ясинувата Донецької залізниці, одноколійна залізниця Павлоград – Покровськ Придніпровської залізниці.

Вцілому, територія Межівської СТГ – це ландшафт степової зони України, що характеризується специфічним геологічним фундаментом, характером рельєфу, кількістю опадів, швидкістю вітру і температурними особливостями, рослинним та тваринним світом.

Ґрунти – чорноземи, корисні копалини – поклади каміння піщаного, глини червоної, піску, титану, поверхневі води – річки Вовча, Солона, Бик та штучні ставки.

Земельні ресурси Межівської СТГ складають 63003,31 га, у тому числі площа сільськогосподарських угідь – 57 022,32 га, із них ріллі – 45 839,3137 га;

землі лісогосподарського призначення – 3 353,03 га;

землі житлової та громадської забудови – 731,7464 га;

землі історико-культурного призначення – 15,1907 га;

землі промисловості – 57,6987 га;

землі транспорту та зв’язку – 397,8768;

землі водного фонду – 350,19 га;

інші землі – 1 075,2574 га.

Таким чином, основним ресурсом громади є сільськогосподарські землі, на які припадає 90% всього наявного земельного фонду, 80% сільськогосподарських угідь займає рілля, тобто розораність земельного фонду громади є надзвичайно високою.

На території громади обліковується 573 осіб, які обробляють свої земельні ділянки (паї) одноосібно.

 Демографічна ситуація, ринок праці


7782


6864

Станом на 01.01.2022 року, за даними ГУС у Дніпропетровській області, чисельність наявного населення Межівської селищної територіальної громади становила 14646 осіб, з яких 7988 осіб міське населення - 54,5% (7022 осіб – 47,9 % від загальної чисельності громади мешкають у смт. Межова, 966 осіб в смт Демурине -6,6 %), 6658 осіб – 45,5% від загальної чисельності громади – у сільській місцевості.

Середній вік населення складає 49,3 роки. Статевий та віковий склад населення відображає загальні демографічні тенденції як області, так і країни в цілому. У структурі населення (постійного) за гендерною ознакою (чоловіки-жінки) традиційно переважають жінки. Кількість жіночого населення на 6,2 % перевищує чоловіче.

Економічно активне населення у віці 18-59 років складає 46,6% від загальної кількості населення, населення пенсійного віку – 30,9%.

Із наявної чисельності населення (за даними статистичної звітності на 01.01.2022 – 14646 осіб, без ВПО), жінок – 7782 (53,1%), чоловіків – 6864 (46,9%).

Станом на 01.10.2023 в громаді обліковується 2216 дітей, в т.ч. від 0 до 2 років - 175 дітей, від 3 до 6 років - 327 дітей, від 7 до 17 років – 1635 дітей, 18 років – 79 дитини.

З перших днів війни громада приймала численних біженців та переселенців, намагаючись всіма можливими способами полегшити процес тимчасового перебування жителів інших областей, що змушені були залишитися у громаді на невизначений час.

На території громади станом на 01.10.2023 року зареєструвалися 5389 внутрішньо переміщених осіб (станом на 01.01.2022 – 1411 осіб), у т.ч. у відділі з питань соціального захисту населення Межівської селищної ради стали на облік та проживають, винаймаючи тимчасове житло 3906 громадян (чоловіки – 484, жінки – 1340, діти – 933, маломобільні групи – 1149), близько 100 сімей виявили бажання жити і працювати на території громади. Внутрішньопереміщені особи прибули: з Донецької області – 3718 осіб, із Запорізької – 23 особи, з Луганської – 74 особи, з Миколаївської області – 2 особи, з Харківської області – 30 осіб, з Дніпропетровської – 36 осіб, з Київської області – 5 осіб, з Одеської області – 3 особи, з Херсонської – 15 осіб.

Крім того, через портал Дія та Центр адміністративних послуг Межівської селищної ради з початку війни росії проти України зареєструвалися - 1483 внутрішньопереміщених осіб.

Жителі громади згуртувались для допомоги військовим і тимчасово переміщеним особам які прибувають до громади. Переселенці, які залишаються в громаді, беруть активну участь у житті громади, долучалися до заходів з благоустрою та влаштовуються на роботу.

Протягом останніх років простежується стійка тенденція перевищення рівня смертності над народжуваністю, що спричиняє від’ємний приріст населення, та спостерігається від’ємне сальдо механічної міграції. Механічна міграція є однією з причин того, що у структурі населення за віком значно переважає чисельність людей зрілого та похилого віку. Демографічна ситуація у громаді погіршується, при цьому вікова структура населення змінюється у бік скорочення працездатного населення та його «старіння», що відповідно, призводить до зростання навантаження на працездатне населення.

Щільність населення складає 27,3 осіб на 1 км при середньообласному показнику 98,4 осіб, (середня по Україні – 75,2). Чисельність наявного населення (без ВПО) упродовж останніх років постійно зменшується. За період 2019-2022 роки показник скоротився на 6% (938 осіб). Середньорічний темп зменшення чисельності за цей період становить 313 осіб. 

Народжуваність не забезпечує простого відтворення населення. За січень – вересень 2023 року народилось 72 дитини (3,2 на 1 тис. населення) за аналогічний період 2022 - 96 дітей (4,2 на 1 тис. нас.), зниження на 23,8%

- загальна смертність: померло – 332 особи (14,6 на 1 тис. населення), за 9 місяців 2022 року 600 (26,4 на 1 тис. населення) зниження на 55,3 %.

Значною проблемою є передчасна смертність, у працездатному віці, а також високий рівень захворюваності населення на тлі значного поширення факторів ризику захворювань.

З початку війни на території громади спостерігався значний міграційний відтік працездатного (жіночого) населення, які з дітьми переїхали у більш безпечні області України та за кордон. Негативні тенденції щодо зменшення чисельності населення, погіршення його віково-статевої структури позначилися на формуванні демографічної основи трудових ресурсів та структурі зайнятості населення.

Чисельність економічно активного населення становить 9600 осібіз загальної чисельності населення Межівської СТГ, чисельність працездатного населення 8301 осіб, у т.ч. чисельність працюючих у галузях економіки громади становить 2893 осіб, у т.ч. у сільському господарстві 534 осіб, у оптовій та роздрібній торгівлі – 247 осіб, у промисловості – 310 осіб, у бюджетній сфері громади – 1172, інші - 630 у інших сферах

Ситуація на ринку праці громади протягом останнього року війни визначалась загальним соціально-економічним станом в країні та формувалась під впливом як загальнодержавних, так і регіональних тенденцій розвитку. Війна нанесла величезних збитків українській економіці та залишила мільйони людей без роботи, багато працівників були мобілізовані і підприємства відчули брак кваліфікованої робочої сили. Кількість робочих місць зменшилася, а кількість безробітних – зросла. Війна та проблеми безробіття супроводжуються збільшенням тіньової зайнятості, низьким рівнем розвитку малого бізнесу та підприємницької діяльності, відсутністю постійних робочих місць, що призводить до зниження трудової активності, збільшується міграція за кордон у пошуках робочих місць.

Тимчасова зайнятість безробітних досягалася за рахунок організації громадських робіт. 

Особливу нехватку робочих місць відчувають сільськогосподарські підприємства громади, оскільки понад 20 % працюючих були мобілізовані, а ринок кваліфікованої робочої сили не може запропонувати завантажити вакантні посади.

Підприємства громади, які відносяться до сільського господарства займаються вирощуванням зернових і олійних культур та використовують найману працю.

Одним із напрямів співпраці Межівської СТГ та Павлоградського МРЦЗ є запобігання безробіттю, забезпечення зайнятості населення, його соціального захисту та підвищення ефективності використання трудового потенціалу. Проводиться робота по залученню безробітних, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, до участі в громадських роботах та роботах тимчасового характеру. В 2023 році центрами зайнятості широко проводилася кампанія по наданню ваучерів на навчання (підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації). Отримати ваучер на навчання мали змогу особи віком старше 45 років, які мали страховий стаж – не менше як 15 років та інші критерії. Після проходження навчання бажаючі, які відповідали умовам відбору, мали можливість отримати диплом про освіту державного зразка, сума ваучеру:не більше 26 840 грн.

Найбільшим роботодавцем до війни була Демуринська збагачувальна фабрика, яка розробляє Вовчанське розсипне родовище титано-цирконових руд, та проводить попереднє збагачення з наступним розділенням мінералів (товариство зареєстровано за юридичною адресою у с. Новоандріївка, Васильківської ОТГ).

Станом на 01.04.2023 року діяльність ТОВ «Демуринського ГЗК» припинена в зв’язку із зміною засновника. У лютому 2023 апеляційна палата Вищого антикорупційного суду стягнула на користь держави всі активи ТОВ Демуринський гірничо збагачувальний комбінат, які належали громадянину Російської Федерації. Станом на 01.10.2023 року в переліку засновників юридичної особи обліковується ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ, підприємство почало відновлювати свою роботу..

Відносна більшість найманих працівників працюють у сільському господарстві. Підприємства громади, які відноситься до сільського господарства займаються вирощуванням зернових і олійних культур, та використовують найману працю. Найбільшими роботодавцями в сільському господарстві є ТОВ «Перемога» – 123 працівників, СФГ «Яна» - 90, ТОВ «Межівське» – 50, ТОВ «Нива ПГК» – 26, ФГ "Лада- Агро" – 25 працівників, АФ «Промінь» – 24, ТОВ "Вектор-Х" – 16.

Сільськогосподарські товариства та фермерські господарства виробляють більшу частину валової продукції сільського господарств 66,7 %, населенням в господарствах виробляється 34,3 % валової продукції сільського господарства.

Головним джерелом сукупного доходу населення Межівської СТГ є заробітна плата, пенсії, соціальні виплати, доходи від оброблення земельних ділянок (паїв), надходження від реалізації продукції з особистих підсобних господарств.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників по колу звітуючих підприємств до органів статистики, що розташовані на території Межівської селищної територіальної громади, станом на 01.10.2023 року склала –10087 грн. (на 01.10.2023 - 9280 грн.). В порівнянні з середньообласним рівнем це один з найнижчих показників. Це зумовлено високим рівнем зайнятості у невиробничому секторі економіки та сільському господарстві, де значна частина працівників отримують мінімальну заробітну плату а також у бюджетній сфері, де частина працівників переведена на оплату 2/3 тарифної ставки в зв’язку з оголошеним простоєм на підприємствах під час воєнного стану. у той же час рівень споживчих цін за даними Державної служби статистики України за цей період становив за 2021 рік – 110 %, за 2022 рік - 126,6 %, за січень - вересень 2023 року – 103 %.

Економічний розвиток, інвестиційна діяльність

На території Межівської селищної територіальної громади станом на 01.10.2023 здійснюють свою діяльність 553 суб’єкти господарювання (на 01.01.2023 - 550 СГ), з них:

- 90 СГ юридичних осіб, які зареєстровані та здійснюють діяльність на території Межівської селищної територіальної громади, у тому числі 65 СГ, які здійснюють діяльність у сільському господарстві (49 ФГ та 16 ТОВ та ПП), 23 ТОВ та ПП, які здійснюють діяльність у різних галузях народного господарства та 2 комунальних підприємства ( підприємства промисловості – 6; будівництво (діяльність у сфері архітектури) – 1; оптова торгівля та послуги ландшафту – 8 ТОВ та ПП; ремонт та технічне обслуговування – 1 ПП; інформація та телекомунікація - 1; інші – 9 суб’єктів господарювання)

- 47 ТОВ та ПП, які зареєстровані за межами Межівської селищної територіальної громади, та здійснюють діяльність на території громади, у т.ч. 10 СГ у галузі сільського господарства ( 4 ФГ та 6 ТОВ та ПП) та 37 СГ у різних галузях економіки.

- 416 ФОП (станом на 01.01.2022 року – 412, на 01.01.2023 - 413).

Протягом січня - вересня 2023 року всі зареєстровані підприємства громади продовжували здійснювати свою діяльність, жодне підприємство не було скасоване.

Станом на 01 січня 2023 року на території громади здійснювали діяльність 413 ФОПів (станом на 01.01.2022 року – 412). Протягом січня – вересня 2023 року зареєстрували підприємницьку діяльність 21 ФОП, у т.ч.: смт. Межова – 11 СПД; Український старостинський округ – 1 СПД; Демуринський старостинський округ – 8 СПД; Райпільський старостинський округ – 1 СПД.

Основними видами діяльності, яку вибрали суб’єкти підприємницької діяльності є: роздрібна торгівля – 12, надання послуг перукарнями та салонами краси – 2, діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування - 1, вантажний автомобільний транспорт - 3, розведення ВРХ та свійської птиці – 3, інші - 1. Відкриття підприємницької діяльності по громаді відбулась у смт.Межова – 11 СПД, у Райпільському старостинському окрузі – 2 СПД, Демуринському старостинському окрузі – 8 СПД.

Протягом січня – вересня 2023 року скасували свою підприємницьку діяльність 18 суб’єктів, (смт.Межова – 13 СПД, Демуринський старостинський округ – 4 СПД, Український старостинський округ – 1 СПД).

Агропромисловий комплекс. Домінуюча сфера економіки – сільське господарство. Основними землекористувачами в громаді є 75 сільськогосподарські підприємства, з них 53 СФГ (49 зареєстровані на території громади та 4 здійснюють діяльність) та 22 ТОВ (16 зареєстрованих на території громади та 6 здійснюють діяльність). У власності і користуванні громадян та підприємств знаходиться 35008,2979 га землі (в т.ч. у користуванні сільгосппідприємств знаходиться 30997,3775 га ріллі.), на території громади обліковується 665 осіб, які обробляють свої земельні ділянки одноосібно, загальна площа обробітку- 4320,6860 га).

Галузева структура сільського господарства: рослинництво - 98%, тваринництво - 2%. Спеціалізація фермерських господарств – рослинництво. Галузі рослинництва- вирощування зернових (пшениця, ячмінь, кукурудза, просо), вирощування олійних культур (соняшник, ріпак).

  • Аграрний сектор займає вагому долю у розвитку громади, та є бюджетоутворюючою галуззю громади. Для особистих селянських господарств характерні невелика площа господарства, низька продуктивність, використання ручної робочої праці. Велику частину земель орендують сільськогосподарські підприємства, які використовують сучасну техніку та технології. Рослинницька сфера зорієнтована переважно на вирощування зернових (озима пшениця, ячмінь, кукурудза, просо) та технічних культур (соняшник, ріпак). Вони є лідерами за обсягами та дохідністю виробництва, відповідають ефективній інфраструктурі ринку, та сприяють формуванню відповідного попиту.

З початком війни галуль сільського господарства зіткнулася з рядом викликів, які потребують вирішення на загальнодержавному рівні це:

- в період посіву та збору ранніх зернових культур у 2022 році - дефіцит паливно - мастильних матеріалів, що ставило під загрозу збір врожаю ранніх зернових, у 2023 році підняття цін на ПММ;

- постало питання дії комендантської години під час збирання ранніх зернових та вирішення питання роботи елеватора у нічний час під час збирання ранніх зернових культур;

- невизначеність з реалізацією сільськогосподарської продукції врожаю 2022 року та врожаю 2023 року;

- неспівставні ціни на сільськогосподарську продукцію та товарно-матеріальні цінності для її виробництва (паливно - мастильні матеріали, добрива, засоби захисту рослин, запасні частини та ін;

- одним з проблемних питань сільськогосподарських підприємств є блокування реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних

- Законодавством не врегульоване питання мобілізаційних замовлень (завдань), оскільки передбачає тільки загальні засади встановлення мобілізаційних замовлень (завдань), без їхньої конкретизації

- одним з проблемних питань сільськогосподарських підприємств є відшкодування збитків завданих російською федерацією внаслідок бойових дій, будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд.

Галузь тваринництва, яка почала відновлюватися лише в останні роки з початком війни значно скоротила своє поголів’я.

Протягом вересня –жовтня 2022 року аграрії мали змогу подати заявки до Державного аграрного реєстру на дві програми з держпідтримки: виплату на гектар землі та на дотацію за утримання корів. Перша – це виплата на гектар у розмірі 3100 грн на 1 га, максимальний розмір – до 120 га. Друга програма – підтримка тих, хто тримає від 3-х до 100 корів, виплата - в розмірі 5300 грн на корову. Умова на отримання дотацій: земельні ділянки мають бути зареєстровані, це ж стосується і корів. у 2023 році такої допомоги не було.Через ДАР  у 2023 році аграрії мали змогу отримати допомогу у забезпеченні добривами для ярих і озимих культур та насінням соняху, допомогу отримали – 12 фермерських господарств, отримати рукави для зберігання зерна (2 фермерських господарства), допомогу у забезпеченні добривами для ярих і озимих культур та насінням соняху, допомогу отримали – 3 фермерських господарства.

Розвитком садівництва займається ФГ«Живоносне джерело», вирощує понад 30 сортів яблук, груш, абрикос, слив, персиків, малини та черешні.

На території громади діє ГО «Межівська районна спілка пасічників» яка об’єднує 52 особи. На утриманні знаходиться понад 2800 бджолосімей. Здійснює діяльність сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Медова країна» с. Веселе, який створений у квітні 2021 року, до складу входять 10 пасічників.

Промисловість на території громади представляє підприємство ТОВ «ДЕМУРІНСЬКИЙ ГЗК». Підприємство здійснює промисловий видобуток і збагачення титано - цирконієвих руд. Розробляє Вовчанське титано-цирконієве родовище. Обсяг комерційних запасів становить 28 млн.м3.

На території громади, в рамках підписаного Меморандуму з компанією ТОВ«Соларфілд -1» з липня 2020 відкрита та працює промисловова сонячна електростанція потужністю 5,775 МВт на ділянці площею 10,4645га.

Для зберігання зернової та олійної сільскогосподарської продукції на території громади наявні два елеватори: Межівський ВСП, та Демуринський ВСП потужністю 40000 і 20200 тонн відповідно. Послуги надаються українською агропромисловою компанією «ОПТІМУСАГРО ТРЕЙД».

У 2021- 2023 роках Демуринський ВСП приймання та зберігання сільськогосподарської продукції не здійснював, Межівський ВСП у 2022 році приймав продукцію на зберігання, а відгрузка проводилась тільки невеликими об’ємами, через ризики пов’язані із війною, у 2023 році ситуаціція змінилась, підприємства працює на приймання, зберігання та реалізацію.

Суб’єкти підприємницької діяльності Межівської селищної територіальної громади у період повномасштабної війни проти України, працюють та забезпечують населення продуктами харчування, засобами гігієни та промисловими товарами, надають послуги, вирощують сільськогосподарську продукцію та сплачують податки до бюджету громади.

З метою розвитку малого та середнього бізнесу у громаді здійснюються відповідні заходи, а саме:

1) здійснює діяльність ЦНАП;

2) забезпечено ефективну роботу Державного реєстратора;

3) проводиться робота з представниками малого та середнього бізнесу з питань державної підтримки агропромислового комплексу, створення сімейних фермерських господарств, впровадження земельної реформи;

4) спеціалістами виконавчого комітету Межівської селищної ради надається допомога представникам малого та середнього бізнесу щодо реєстрації у державному аграрному реєстрі, з метою отримання державної підтримки, а саме: допомога щодо подачі заявок до Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України - допомога у забезпеченні добривами для ярих і озимих культур та насінням соняху, отримання мінеральних добрив, допомогу отримали – 22 фермерських господарств.

5) здійснюється постійний моніторинг прийнятих нормативно-правових актів регуляторного характеру та доводиться до суб’єктів господарювання;

6) визначено проблемні питання розвитку малого та середнього бізнесу та направлені до обласної державної адміністрації;

З метою підтримки агропромислового комплексу та підтримки самозабезпечення Межівської селищної територіальної громади та домогосподарств харчовими продуктами рішенням Межівської селищної ради від 13 квітня 2023 року № 1535/24/УІІІ затверджено «Селищну програму розвитку агропромислового комплексу та підтримки самозабезпечення Межівської селищної територіальної громади та домогосподарств харчовими продуктами на 2023-2025 роки», яка направлена на підтримку розвитку тваринництва, розвиток садівництва та ягідництва, підтримка сільськогосподарської обслуговуючої кооперації, покращення матеріально-технічної бази Державного професійно-технічного навчального закладу «Межівське професійно-технічне училище, розвиток тепличного господарства. На реалізацію заходів програми заплановано 300,00 тис.грн. Проведено три засідання робочої групи та оголошено конкурс на реалізацію заходів програми, а саме:

- відшкодування особистим селянським господарствам, фізичним особам коштів за приріст поголів’я корів молочного напрямку продуктивності власного відтворення та за закуплені племінні телиці, нетелі або племінні корови молочного напрямку продуктивності.

відшкодування підприємствам, фермерським господарствам коштів за приріст поголів’я корів молочного напрямку продуктивності власного відтворення та за закуплені племінні телиці, нетелі або племінні корови молочного напрямку продуктивності.

- дотація за утримання поголів’я корів учасникам бойових дій та сім’ям загиблих

- відшкодування вартості доїльного обладнання та обладнання для переробки, зберігання молока, обладнання для заготівлі та переробки кормів для ОСГ та сімейним фермам, суб’єктам підприємницької діяльності, які утримують від 3 до 10 корів та (або) від 10 голів кіз, овець .

- компенсація в розмірі до 30% витрат, що понесені на посадку плодово-ягідних насаджень та встановлення систем зрошення на площі не більше 2 га.

- відшкодування до 50% витрат на облаштування та розвиток тепличного господарства (придбання матеріалів, обладнання, конструкцій ).

Для організації та проведення різноманітних громадських заходів, семінарів, зборів, навчання, воркшопів, круглих столів, презентацій відкрито Центр активності громадян, який знаходиться за адресою смт.Межова пр. Незалежності 7/1.

Протягом січня – вересня 2023 року спеціалістами виконавчого комітету Межівської селищної ради проведено три наради, які стосувалися виробничих питань діяльності суб’єктів господарювання та з питань збирання ранніх зернових та діючих грантових програм для підтримки бізнесу.

Межівська селищна територіальна громада сприяє залученню грантових коштів для створення та розширення бізнесу, створює умови для залучення інвестицій та реалізації проектів публічно-приватного партнерства. Інформація щодо грантових програм щомісячно оновлюється та направляється товариствам, приватним підприємствам та суб’єктам господарювання – фізичним особам та селянсько-фермерським господарствам.

Торгівельна мережа у Межівській СТГ достатньо розвинена, станом на 01.10.2023 року - 178 торгових точок, з них здійснюють торгову діяльність 162 торгових точок, це магазини різного типу, переважно магазини змішаної торгівлі. Найбільше торгових точок зосереджено у селищах міського типу: Межова та Демурине – 141 торговий заклад.

Протягом 2022 року у зв’язку з повномасштабною війною росії проти України було призупинено роботу 22 торгових точок, а саме: «Все для дома» та «Ветеринарна аптека», магазини: «Господарчі товари», «Каштан», «Канцтовари», «М2», «Ніколь», «Продукти», «1 до 100», «Леді Діана», «Господар», кафе Роміка та ін.

Протягом січня - вересня 2023 року відновили свою роботу торгові точки по вул. Центральна у смт. Межова, замість магазину «Господарчі товари» відкрито міні - маркет «Продукти», замість магазину «Ніколь» по вул..Сонячній відкрито торгову точку «Воєнторг», замість магазину «М2» по вул. Чкалова відкрито продуктовий магазин (ПП Пазика), відновлено торгову точку «Леді Діана», та відкрито нові торгові точки по вул. Центральній (ПП Сидоренко) та вул. Учительській (ПП Галишич) - відкрито магазини «Продукти», розширено торгову мережу «Петриківка».

Власники малого і середнього бізнесу постійно розширюють сферу послуг та збільшують асортимент продукції, на яку існує попит, тому населення громади забезпечене споживчими товарами та необхідними послугами. Сьогодні практично всі населені пункти громади охоплені торгівельним обслуговуванням, у тому числі виїзним.

На території громади працює торгівельний майданчик у смт. Межова, загальною торговою площею 0,5804 га, який відповідно до рішення Межівської селищної ради від 19.12.2022 №1445-22/УІІІ «Про вилучення земельної ділянки» передано у постійне користування КП «Комунсервіс» Межівської селищної ради. Рішенням Межівської селищної ради від 11.07.2023 №1587-25/УІІІ земельну ділянку за адресою смт. Межова, вул.Поштова,5 визначено місцем здійснення торгівлі, в тому числі виїзної (виносної), торгівлі сільськогосподарською продукцією, продовольчими та непродовольчими товарами. Відповідно до вищезазначеного рішення КП «Комунсервіс» Межівської селищної ради рекомендовано вжити заходів щодо організації роботи на земельній ділянці за адресою смт. Межова, вул.Поштова,5, розроблення та затвердження Положення про порядок здійснення виїзної (виносної) торгівлі.

Реалізація державної регуляторної політики виконавчим комітетом Межівської селищної ради здійснюється відповідно до норм Закону України від 11 вересня 2003 року № 1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та інших нормативно-правових актів з питань державної регуляторної політики.

З метою реалізації повноважень, визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів, вдосконалення правового регулювання господарських відносин на території сіл, селищ Межівської селищної територіальної громади на 2023 рік прийнято рішення селищної ради від 30 листопада 2022 року № 1378-21/VІІІ «Про затвердження Плану діяльності Межівської селищної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2023 рік». План оприлюднений у мережі Інтернет та на офіційному сайті громади. До Плану діяльності Межівської селищної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2023 рік внесено 6 проектів рішень, які мають ознаки регуляторного акту та які були заплановані для затвердження.

Протягом січня - вересня 2023 року зміни до плану не вносились та не приймалися рішення Межівської селищної ради та виконавчого комітету селищної ради, які мають ознаки регуляторних.

Протягом січня - вересня 2023 року прийнято одне рішення, яке має ознаки регуляторного акту, а саме рішення від 13.04.2023 № 1560-24/МІІІ «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за порушенням земельного законодавства та відшкодування безпідставно збережених коштів за використання земель комунальної власності громади» та розпочато роботу щодо підготовки рішення, яке має ознаки регуляторного акту «Про затвердження Положення про порядок з організації торгівлі, у т.ч. виїзної (виносної) на території Межівської селищної територіальної громади» метою, якого є організація виїзної (виносної) торгівлі на території Межівської селищної територіальної громади, забезпечення умов для задоволення підприємницької ініціативи у здійсненні торгівлі та наданні послуг на території громади, наповнення споживчого ринку товарами та послугами.

  • Протягом 9 місяців 2023 року прийняті рішення про затвердження платних послуг бюджетними установами:
  • - КНП «Центральна лікарня» Межівської селищної ради» - рішення виконавчого комітету Межівської селищної ради від 02.02.2023 р. № 4 «Про перелік та вартість платних послуг, які надаються комунальним некомерційним підприємством «Центральна лікарня» Межівської селищної ради
  • - «Центр соціальних послуг» Межівської селищної ради» - рішення Межівської селищної ради від 28.02.2023 р. № 1482-23/УІІІ «Про внесення змін до рішення Межівської селищної ради від 23 лютого 2022 року №1246-14/УІІІ «Про надання платних соціальних послуг комунальним закладом «Центр соціальних послуг» Межівської селищної ради»

- Відділ освіти, молоді та спорту Межівської селищної ради» - рішення виконавчого комітету Межівської селищної ради «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Межівської селищної ради від 17.08.2022 року №142 «Про схвалення проєкту рішення селищної ради «Про затвердження Порядку використання шкільних автобусів, що перебувають у оперативному управлінні комунальних закладів освіти та відділу освіти, молоді та спорту Межівської селищної ради», погоджено вартість послуги з нерегулярного (разового) перевезення населення шкільними автобусом на платній основі.

Інвестиційна діяльність. На реалізацію проекту «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку для внутрішньо переміщених осіб по вул. Сонячна, 10А в смт. Межова Синельниківського району Дніпропетровської області». Коригування» залучені кошти державного бюджету - фонду ліквідації наслідків збройної агресії, в сумі 71812,0 тис.грн. За результатом повторно проведеної процедури закупівлі на виконання робіт з будівництва будинку, у листопаді 2023 укладений договір з підрядною організацією ТОВ «Навітехсервіс» на суму 78473,975 тис.грн

Станом на 01.10.2023 року капітальні видатки заплановані в сумі 89191,765 тис.грн,, профінансовані видатки в сумі 4223,2 тис. грн. За звітний період направлено на придбання:

- 3 терміналів супутникового інтернету Starlink для забезпечення інтернет зв'язком Демуринський, Райпільський старостинські округи та в смт. Межова на суму 72,0 тис.грн;

- придбано файлову шафу для зберігання карток військовозобов’язаних -7,153 тис.грн;

- придбано два інвекторних кондиціонери для обігріву приміщення Центру активності громадян - 96,6 тис.грн;

- передано субвенцію в сумі 639,0 тис. грн для придбання службового автотранспорту для відділення поліції № 2 Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області,

- придбано циркуляційний насос для Райпільського клубу для перекачки води системи теплопостачання- 10,7 тис.грн;

- по КЗ «Центр культури та дозвілля» МСР» придбано генератор (трифазний) - 39,1 тис.грн;

- придбано 2 комплекти комп’ютерної техніки для СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» - 3 8,8 тис.грн, та книги на суму 22,875 тис.грн;

- придбано комплект комп’ютерної техніки для відділу культури Межівської селищної ради - 19,4 тис.грн;

- оплачено кредиторську заборгованість, яка склалася на початок 2023 року в сумі 63,974 тис. грн. за перерахунок ПКД та експертизу проекту на будівництво багатоквартирного будинку для ВПО;

придбано комп’ютерну техніку та обладнання - фінансовим відділом Межівської селищної ради - 3 комплекти, відділом соціального захисту населення – 1 комплект, виконавчим комітетом Межівської селищної ради – 9 комплектів, КУ «Центр соціальних послуг» МСР - 4 комплективсього на суму 195,024 тис. грн., 

придбано 7 IP камер з супутніми матеріалами на суму 55,319 тис.грн;

- придбано аналізатор гематологічний ВС-20s для КНП «Центральна лікарня» МСР» -238,0 тис.грн;

- придбано 11 одиниць комп’ютерного обладнання, та 15 принтерів для закладів освіти – 413,353 тис.грн;

- відділом освіти придбано 2 насоси для котелень ДНЗ на суму 55,566 тис.грн.

- придбано обладнання для облаштування споруди укриття (Межівський аграрний ліцей - інтернат) -18,499 тис.грн;

- придбано насосне і технологічне обладнання для заміни такого, що використало свої технічні можливості на комунальних каналізаційних системах для КП «Комунсервіс»- 100,0 тис.грн;

- по об’єкту «Енергозберігаючі заходи, капітальний ремонт комунального закладу дошкільної освіти «Межівський ясла - садок №1 «Сонечко» Межівської селищної ради» за адресою: проспект Незалежності, 23, смт. Межова, Межівського району, Дніпропетровської області.» Коригування» станом на 01.10.2023 року направлено кошти місцевого бюджету в сумі 671,0 тис.грн. На звітну дату профінансовані кошти в сумі 219,241 тис.грн, дійснено оплату за коригування ПКД та експертизу в сумі 29,940 тис.грн (ТОВ ПП «Проект – Агро»), на виконання підрядних робіт укладено договір з підрядною організацією ТОВ «Богарт Буд» на суму 11928,091 тис.грн, та проведено оплату авансу в сумі 189,301 тис.грн, укладені договора на проведення технічного нагляду та авторського нагляду

- по об’єкту «Енергозберігаючі заходи, капітальний ремонт «Межівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини» за адресою: вул. Сонячна,12 смт.Межова, Межівського району, Дніпропетровської області. Коригування» заплановані кошти в сумі 3930,0 тис.грн, профінансовано станом на 01.10.23 кошти в сумі - 29,940 тис.грн, проведено коригування ПКД. На виконання підрядних робіт укладений договір з ТОВ «Будівництво та відновлення» на суму 16477,4 тис.грн, укладені договора на виконання авторського та технічного нагляду

- На виконання робіт по об’єкту «Заходи з енергозбереження, капітальний ремонт системи опалення Межівського аграрного ліцею-інтернату Межівської селищної ради за адресою: вул. Сонячна, 8, смт Межова Синельниківського району Дніпропетровської області» заплановані кошти селищного бюджету в сумі 3529,979 тис.грн, профінансовані видатки в сумі 1109,338 тис.грн. проведено оплату за виготовлену ПКД 98,338 тис.грн., укладено договір на виконання підрядних робіт з ТОВ «Сервісбуд Груп» на суму 3370,0 тис.грн, сплачений аванс в сумі 1011,0 тис.грн, укладені договора на проведення авторського та технічного нагляду

- в смт. Межова придбано однокімнатну квартиру для ВПО (сім’я лікарів) - 399,934 тис.грн;

- придбано 2 інверторних кондиціонери та 2 холодильника для облаштування місць тимчасового проживання ВПО (шелтер смт. Межова, вул..ім Грушевського 10/2) – 116,882 тис. грн;

- придбано та встановлено в смт. Межова систему оповіщення – 192,5 тис. грн.

- придбано відділом БАБ та ЖКГ прилади обліку (2 теплові лічильники встановлені в будівнях за адресами смт. Межова, вул. ім.. Грушевського, 4 та 5 ) – 69,998 тис.грн;

  • - придбані 2 залізобетонні модульні захисні споруди для Межівського ліцею № 2 МСР – 1698,354 тис.грн грн., та для КЗДО Межівський ясла-садок «Сонечко»- 1698,354 тис.грн.,

Розробка комплексного плану просторового розвитку території Межівської селищної територіальної громади. За результатами повторно проведеної процедури – відкриті торги (з особливостями) за кодом ДК 021:2015:71410000-5 Послуги у сфері містобудування, на закупівлю послуг з «Розроблення комплексного плану просторового розвитку території Межівської селищної територіальної громади Синельниківського району Дніпропетровської області» укладено Договір з ТОВ «Бломінфо- Юкрейн» від 16.03.2023 № 19 на суму 5513,4 тис.грн. (п’ять мільйонів п’ятсот тринадцять тисяч чотириста грн.00 коп.), срок надання послуг – до 01 грудня 2024 року. На даний час проведено оплату за виконані роботи збору вихідних даних у сумі 659,8 тис.грн.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Межівської селищної ради від 12.04.2023 №100 «Про розроблення програми комплексного відновлення території Межівської селищної територіальної громади на 2023-2025 роки», сформована робоча група яка працює над розробкою Програми комплексного відновлення території Межівської селищної територіальної громади. 

Спеціалісти освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення на чолі з керуючим справами виконавчого комітету Межівської селищної ради взяли участь у проекті «Здорова громада – майбутнє України», що виконується ГО Агенція змін «Перспектива» спільно з Харківською експертною групою підтримки медичної реформи за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Проект направлений на покращення здоров’я населення. Представники громади взяли участь у семінарі у м. Львів, де здобули нові знання, почули про успіхи і проблеми галузі охорони здоров’я, у травні 2023 року відбувся візит команди Проекту «Здорова громада – майбутнє України» до Межівської селищної ради.

Спеціалісти виконавчого комітету Межівської селищної ради прийняли участь в тренінгу на тему «Впровадження ПДСЕРК у секторах будівель, вуличного освітлення та ВДЕ» Проєкту ЄС «Угода мерів – Схід», що впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу в м.Чернівці.

«Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) фінансується Швейцарією і виконується Фондом Східна Європа у співпраці з Мінцифрою отримане обладнання для підключення кол-центру в відділенні ЦНАП виконавчого комітету Межівської селищної ради, а саме IP- телефон (1 шт) та гарнітуру (10 шт) на загальну суму 14,450 тис.грн.

ГО «Цифрова Дніпропетровщина» - з метою організації для відвідувачів Центру надання адміністративних послуг вільних та доступних WI-FI зон отримано Роутер (1 шт).

В межах Програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади (EGAP)», що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа (Україна) та Фондом Innovabridge (Швейцарія) у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації Українипередані передано на відділ культури для облаштування Центру активності громадян 5 ноутбуків, принтер, мультимедійний проектор, розтер, акустична система та відео реєстратор, 4 відеокамери та інші матеріали) на суму 279,1 тис.грн., і в січні 2023 році у смт. Межова відкрився Центр активності громадян, який став місцем громадської взаємодії. З метою забезпечення безперебійного електроживлення на будівлі Центру змонтована гібридна електрогенеруюча установка з використанням накопичувальних систем, номінальною потужністю інвекторів 5 к Вт (пр.. Незалежності,7 )

«Посольство Швейцарії в Україні» через ТОВ «Медична компанія КАРДІО» – отримано автоматичний зовнішній дефібрилятор на суму 83,460 тис.грн.

ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів»

принтер для двостороннього ретрансферного друку з безконтактним енкодером - 123,750 тис.грн.

Від Проекту «Зміцнення громадської довіри III» що фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID) через Дніпропетровську ОДА отримано бензиновий генератор для живлення котельні для опалення багатоквартирного житлового будинку (КП «Комунсервіс» МСР» - 39,599 тис.грн.

В рамках Проекту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України» протягом звітного кварталу отримано гуманітарну допомогу на загальну суму 2072 тис.грн. в т.ч. ноутбуки, планшети, генератори, буд.матеріали для облаштування житла ВПО, буржуйки, конвектор та інше обладнання та інвентар.

Від Німецько – українського товариства (через Синельніківську адміністрацію) отримано 2 генератори на суму 30,1 тис.грн.

Програма розвитку ООН в рамках проекту «Надзвичайна грантова поміч для гуманітарної допомоги в Україні та сусідніх країнах…» отримано портативне джерело живлення 3 шт на суму 87,064 тис.грн. (відділ БАБ та ЖКХ).

Програма USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України - допомога у забезпеченні добривами для ярих і озимих культур та насінням соняху, допомогу отримали – 12 фермерських господарств.

Відповідно до спільної програми Мінагрополітики і Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) - отримано рукави для зберігання зерна (2 фермерських господарства).

Програма USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України надала допомогу у забезпеченні добривами для ярих і озимих культур та насінням соняху, допомогу отримали – 3 фермерських господарства .

В результаті участі у програмі з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка реалізовувалась Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Всеукраїнська асоціація громад за підтримки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID) (Подана заявка) отримано 500 пакетів насіння моркви та 1200 пакетів овочів (огірки, капуста, диня, кавун, цибуля, помідор), які були роздано малозабезпеченим верствам населення, внутрішньо переміщеним особам, та жителям громади.

Виконавчим комітетом Межівської селищної ради постійно здійснюються заходи із забезпечення тимчасово переміщених осіб гуманітарною допомогою. Організовано роботу двох центрів по видачі гуманітарної допомоги – на базі КЗ «Центр соціальних послуг» Межівської селищної ради» (працюють в основному з продуктами харчування) та КЗК «Центр культури та дозвілля» Межівської селищної ради» (одяг, постільна білизна, засоби гігієни та інше). Організацією видачі гуманітарної допомоги ВПО, які проживають у віддалених населених пунктах громади було покладено на старост, а центрами стали приміщення старостатів.

Подані три проектні заявки на участь у Програмі з відновлення України. (Постанова КМУ від 15 грудня 2021 № 1324 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Програми з відновлення України» (зі змінами):

- «Капітальний ремонт комунального закладу освіти «Веселівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Межівської селищної ради» за адресою: вул. Капустіна, 6 с. Веселе Межівського району Дніпропетровської області. Коригування», кошторисна вартість -35685,966 тис.грн.

- «Енергозберігаючі заходи, капітальний ремонт «Межівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини» за адресою: вул. Сонячна, 12 смт. Межова, Межівського району Дніпропетровської області. Коригування», загальною кошторисною вартістю – 17681,629 тис.грн;

- «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку для внутрішньо переміщених осіб по вул.. Сонячна, 10А в смт Межова Синельниківського району Дніпропетровської області». Коригування», кошторисна вартість – 81221,245 тис.грн.

На участь у Надзвичайній кредитній програмі для відновлення України. (Постанова Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 р. № 1068 «Деякі питання використання коштів для реалізації проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України» (зі змінами) з метою реалізації заходів щодо відновлення соціальної інфраструктури у населених пунктах, що зазнали навантаження на соціальну інфраструктуру через значний наплив внутрішньо переміщених осіб, у тому числі проектів за напрямком – будівництво (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт) будівель для забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, виконавчий комітет Межівської селищної ради подав пропозицію та відповідний пакет документів на реалізацію проекту:

- «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку для внутрішньо переміщених осіб по вул. Сонячна,10А в смт. Межова Синельниківського району Дніпропетровської області». Коригування», за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, кошторисна вартість - 81221,245 тис.грн

У липні 2023 року Межівська селищна рада підписала Меморандум щодо співпраці, та виступила реципієнтом проєкту міжнародної технічної допомоги Програми «ULEAD з Європою», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ. Проєкт спрямований на розвиток спроможностей ключових учасників процесу на національному, регіональному та місцевому рівнях для подальшого впровадження децентралізації та відповідної регіональної політики в Україні. В межах підписаного Меморандуму, громади отримають набори інструментів та посилений «пакет мобільності», буде отримано два транспортних засоби, один буде доставлений до кінця 2023 року (для КП «Комунсервіс» МСР), інший буде доставлений у 2024 році – мікроавтобус, який спрямований на посилення автопарку громадського автотранспорту.

В межах підписаного Меморандуму спеціалісти Межівської селищної ради взяли участь у навчальній програмі «Кроки для спеціалістів. Процедури питання відновлення в територіальних громадах».

Земельний фонд Межівської СТГ становить 63003,31 га, в т.ч. сільськогосподарські землі – 57022,32 га, що становить 90% від всієї категорії земель (з них рілля – 45839,3137 га, багаторічні насадження – 402,264 га, пасовища – 9016,8271 га).

Основними землекористувачами в громаді є 75 сільськогосподарських підприємств, з них 53 СФГ (49 зареєстровані на території громади та 4 здійснюють діяльність) та 22 ТОВ (16 зареєстрованих на території громади та 6 здійснюють діяльність).

У власності і користуванні громадян та підприємств знаходиться 35008,2979 га землі наданих :

- для ведення селянського (фермерського) господарства 9559,7038 га,

- для товарного сільськогосподарського виробництва -22922,2863 га

- особистого селянського господарства -2526,3078 га

З 35008,2979 га у користуванні сільгосппідприємств знаходиться 30997,3775 га ріллі.

Станом на 01.10.2023 обліковується 573 осіб, які обробляють свої земельні ділянки одноосібно, загальна площа обробітку – 4162,0261 га.

До відділу земельних питань та охорони навколишнього природного середовища виконавчого комітету Межівської селищної ради протягом 9 місяців 2023 року надійшло 85 клопотань від громадян із земельних питань, надано 62 довідки про наявність земельних ділянок громадянам та 14 довідок юридичним особам. Межівською селищною радою з 01.01.2023 по 01.10.2023 передано в оренду 0,3093 га землі комунальної власності для ведення городництва 2,6110 га земель для ведення товарного сільськогосподарського призначення.

Cтаном на 01.10.2023 року обліковується 453 договорів оренди, з них заключено з:

- юридичними особами 182 договори на загальну площу 1266,7638 га;

- з фізичними особами 273 договори на загальну площу 2889,7256 га.

 На виконання заходів селищної Програми розвитку земельних відносин та охорони земель Межівської селищної територіальної громади на 2021 – 2023 роки на 2023 рік заплановані кошти в сумі 2259,8 тис. грн (2009,8 тис. грн. залишок коштів субвенції з ДБ на розробку комплексних планів просторового розвиту на початок року, кошти МБ – 250,0 тис. грн.). За результатами повторно проведених відкритих торгів 09.03.2023 визначено переможця закупівлі - ТОВ "БЛОМІНФО-ЮКРЕЙН", укладено договір на виконання послуг на загальну суму 5513,4 тис.грн. Станом на 01.10.2023 виконано 1 етап послуг - збір та оновлення вихідних даних, у серпні 2023 сплачено по Договору - 659,8 тис.грн. (кошти субвенції - 577,780 тис.грн., кошти місц.бюджету - 82,020 тис.грн. Продовжується робота над слідуючим етапом розробки комплексного плану.

 Фінансово-бюджетна політика

Бюджет Межівської селищної територіальної громади на 2023 рік затверджено рішенням Межівської селищної ради від 19.12.2022 року № 1411-22 /VIІI «Про бюджет Межівської селищної територіальної громади на 2023 рік» з подальшими змінами та доповненнями. 

Незважаючи на складну ситуацію загалом по Україні бізнесу вдалося адаптуватися до умов нових реалій воєнного часу, деякі заклади бюджетної сфери були переведені на простій (дошкільні заклади, заклади культури), загальноосвітні заклади працювали з учнями на умовах дистанційної форми роботи, з бюджету фінансувалися найнеобхідніші видатки.

Отримані протягом звітного періоду 2023 року доходи бюджету громади, міжбюджетні трансферти забезпечили необхідне функціонування установ та закладів соціально-культурної сфери, житлово-комунального господарства, органів місцевого самоврядування, що сприяло стабільній соціально-економічній ситуації в громаді в умовах воєнного стану.

Доходи.

За 9 місяців 2023 року загальний обсяг доходів бюджету Межівської селищної територіальної громади становить 206 321,9 тис. грн., (власні доходи – 74317,8 тис.грн, трансферти – 132004,1 тис.грн.), за аналогічний період минулого року 98 583,3 тис.грн. (власні доходи – 50702,8 тис.грн., трансферти – 47880,5 тис.грн.)

 До загального фонду бюджету Межівської СТГ надійшло податків, зборів та інших обов’язкових платежів в сумі 127 479,9 тис. грн, що становить 103,4 % до уточненого плану враховуючи трансферти (123286,2 тис.грн) , порівняно з аналогічним періодом 2022 року обсяг надходжень збільшився на – 31,6% (96 845,3 тис. грн )

 Власні доходи загального фонду бюджету Межівської селищної територіальної громади (без урахування трансфертів) за 9 місяців 2023 року надійшли в сумі 67 324,0 тис. грн. що становить 108,2% до уточненого плану (62209,3 тис.грн), перевиконання становить 5 114,7 тис. грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 18 359,3 тис. грн (48964,7 тис.грн).

У структурі власних доходів загального фонду найвагоміша частка припадає на податкові надходження (66014,8 тис. грн), станом на 01.10.2023 їх питома вага складає 98,1 %, неподаткові надходження складають 1,9 % (1309,2 тис. грн)

Основним джерелом наповнення місцевого бюджету є податок та збір на доходи фізичних осіб, в структурі доходів загального фонду – 54 %. За 9 місяців 2023 року надійшло податку 36393,9 тис.грн, що становить 105,5% до затвердженого плану з урахуванням внесених змін (34500,0 тис. грн). Збільшення порівняно з надходженнями 2022 року становить 4155,0 тис. грн (32238,9 тис. грн). В т.ч. податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами за 9 м-в 2023 року надійшов в сумі 4891,9 тис.грн., (9 м-в 2022 – 4598,2 тис.грн)

Податок на прибуток підприємств надійшов в сумі 22,2 тис. грн, що становить 105,7% до запланованого (21,0 тис. грн), за аналогічний період 2022 року надійшли кошти в сумі 20,4 тис. грн (відхилення +1,8 тис. грн).

Рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення надійшло 3,3 тис. грн при запланованих 2,65 тис. грн, що становить 123,7 %, за аналогічній період минулого року – 8,0 тис. грн.

Внутрішні податки на товари та послуги (акцизний податок) в структурі власних доходів місцевого бюджету займають 10,4 %, за 9 місяців 2023 року надійшов податок в сумі 7022,6 тис.грн, що становить 113,4% до планових показників звітного періоду (6193,2 тис. грн), та на 5011,5 тис. грн більше надходжень 9 місяців 2022 року (2011,1 тис. грн).

Податок на майно у наповненні доходної частини бюджету громади складає 15,5 % доходів загального фонду. За 9 місяців 2023 року надійшло податку 10442,9 тис. грн, що становить 106,9 % до уточнених планових призначень (9772,6 тис. грн), за аналогічний період 2022 року – 6907,9 тис. грн, надійшли податки:

податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 1227,4 тис.грн, що становить 125,2 % до затвердженого плану з урахуванням внесених змін (980,1 тис. грн), надходження збільшились на 549,5 тис. грн (2022 – 677,9 тис. грн);

 по земельному податку та орендній платі за землю план виконано на 104,1 %, при планових призначеннях 8755,0 тис. грн, фактично надійшло 9117,3 тис.грн. , порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 2918,8 тис. грн, (6198,5 тис.грн).

надходження транспортного податку виконано на 128,5 % (план – 37,5 тис. грн), та становлять 48,2 тис. грн, проти 2022 року надходження збільшились на 16,7 тис. грн (2022 – 31,5 тис. грн).

єдиний податок в структурі власних доходів загального фонду складає 18%, надходження єдиного податку за 9 місяців 2023 року виконано на 114,4 % до запланованого, фактично надійшло – 12129,9 тис. грн (план 10605,0 тис. грн), та на 4943,8 тис. грн більше від надходжень 2022 року (7186,1 тис. грн).

 Неподаткові надходження за 9 місяців 2023 року склали 1309,2 тис. грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року неподаткові надходження збільшились на 716,8 тис. грн, (592,4 тис.грн)

Офіційні трансферти за 9 місяців поточного року надійшли в сумі 60155,9 тис.грн (аналогічний період 2022 року - 47880,5 тис.грн.)

Обсяг отриманих дотацій та субвенцій з Державного бюджету становить  48 910,8  тис. грн, в тому числі:

- базова дотація – 14 671,8 тис. грн; 

- додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупоавних, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв'язку з повномаштабною збройною агресією Російської Федерації» - 3 897,0 тис. грн;

- освітня субвенція – 30 342,0 тис. грн.

Трансферти з обласного та інших місцевих бюджетів надійшли в сумі  11 245,1 тис. грн, в тому числі:

- дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету – 2 349,9 тис. грн;

- інші дотації з місцевого бюджету – 3 892,4 тис грн.;

- субвенція з місцевого бюджету на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей осіб, визначених пунктами 2-5 частини першої статті 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», для осіб з інвалідністю І-ІІ групи, яка настала в наслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичної операції…, та які потребують поліпшення житлових умов – 1 840,6 тис. грн;

- субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції - 840,5 тис. грн;

- субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 122,0 тис. грн;

- інші субвенції – 2 199,7 тис. грн. 

 Бюджетоутворюючими підприємствами територіальної громади є: 

- відділ освіти молоді та спорту Межівської селищної ради – частка сплати податків 7,3 % від загального обсягу власних надходжень загального фонду бюджету селищної територіальної громади;

- ТОВ «Перемога» - 4,9%;

- ТОВ «Межівське» - 2,3%;

- СФГ «Яна» - 2,0%;

- АТ «ДЕТК Дніпропетровські електромережі» – 1,9%.

 Основними представниками аграрного сектору, що здійснюють свою діяльність на території Межівської селищної територіальної громади є ТОВ «Межівське», СФГ «Яна», ФГ «Лада – Агро», ТОВ «Нива ПГК», ФГ "ПТИЦЯ А.П.", ТОВ АФ «Промінь», ТОВ СК «Дніпровський», ООО «Вектор – Х», СТОВ «Росток», ТОВ АФ «Схід-Агро», ТОВ «Перемога».

 Основними представниками промислового сектору, що здійснюють свою діяльність на території громади є: АТ "ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ", ТОВ «Оптімусагро Трейд», АТ «Дніпропетровськгаз», ТОВ «Дніпровські енергетичні послуги».

Загальний обсяг доходів спеціального фонду за 9 місяців 2023 року становить 78 842,0 тис. грн, (за аналогічний період 2022 року – 1738,0 тис.грн.), в тому числі власні доходи 6993,8 тис.грн. (2022 рік – 1738,0 тис.грн.), офіційні трансферти – 71848,2 тис.грн (2022 рік – не надходили ), в т.ч:

- екологічний податок – 3,0 тис. грн;

- грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності – 391,4 тис. грн;

- власні надходження бюджетних установ – 6 533,1 тис. грн;

- кошти від відчудження майна, що перебуває в комунальній власності – 66,3 тис. грн;

- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів (об`єктів, заходів), спрямованих на ліквідацію наслідків збройної агресії – 71 812,0 тис. грн;

- інші субвенції з місцевого бюджету – 36,2 тис. грн.

 Видатки

 Загальний обсяг видатків бюджету Межівської селищної територіальної громади за 9 місяців 2023 року становить 113 796,3 тис. грн,, що становить 50,1% до запланових призначень за звітний період (2022 рік – 97031,5 тис.грн) в тому числі видатки загального фонду - 100 827,0 тис. грн., 78,4% планових призначень, (2022 рік – 95585,6 тис.грн.), спеціального фонду12 969,3 тис. грн, що становить 13,1% до запланованого (2022 рік – 1445,9 тис.грн)

 Видатки загального фонду

 Освіта

Обсяг фінансування загального фонду бюджету по галузі освіта здійснено на суму 61 615,8 тис. грн (9 м-в 2022 – 65954,977 тис.грн.), в тому числі на:

- надання дошкільної освіти – 12 077,9 тис. грн (73,5% планових призначень);

- загальноосвітні навчальні заклади – 41 120,5 тис. грн (81,8%);

- надання позашкільної освіти позашкільними закладами освіти, заходи з позашкільної роботи з дітьми – 1 135,8 тис. грн (69,3%);

- надання спеціалізованої освіти мистецькими школами – 1 041,8 тис. грн (91,7%);

- забезпечення діяльності інших закладів у сфері освіти» - 4 620,0 тис. грн (92,8%),

- інші програми та заходи у сфері освіти - 12,7 тис. грн (87,5%);

- забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів - 835,5 тис. грн. (83,6%);

- забезпечення діяльності центрів професійного розвитку педагогічних працівників – 771,6 тис. грн (79,1%).

Кошти бюджету використано на заробітну плату з нарахуваннями – 52 411,6 тис. грн, оплату енергоносіїв – 7 440,2 тис. грн, предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 683,6 тис. грн, оплата послуг (крім комунальних) – 982,8 тис. грн, інші видатки – 97,6 тис. грн.

 Охорона здоров'я

На охорону здоров’я за 9 місяців 2023 року направлено кошти загального фонду в сумі 4 314,3 тис. грн. (9 м-в 2022 - 2819,8 тис.грн.)

На утримання КНП «Центральна лікарня» Межівської селищної ради» направлено 1 782,5 тис. грн, в тому числі на оплату за енергоносії – 822,2 тис. грн, продукти харчування – 123,6 тис. грн, медикаменти – 35,6 тис. грн, предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 451,0 тис. грн, оплата послуг (крім комунальних) – 251,1 тис. грн, виплата пенсій – 60,1 тис. грн., інші виплати населенню (медикаменти для пільгової категорії громадян) – 38,9 тис. грн.

На утримання КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Межівської селищної ради» направлено 2 531,8 тис. грн, в тому числі на заробітну плату з нарахуваннями – 43,4 тис. грн, оплату за енергоносії – 1 093,5 тис. грн, медикаменти – 122,8 тис. грн, продукти харчування – 412,9 тис. грн, інші виплати населенню (медикаменти для пільгової категорії громадян) – 458,2 тис. грн, предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 259,8 тис. грн, оплата послуг (крім комунальних) – 126,5 тис. грн, інші поточні видатки – 14,7 тис. грн.

 Соціальний захист та соціальне забезпечення 

Загальний обсяг видатків загального фонду по галузі соціальний захист та соціальне забезпечення за 9 місяців 2023 року становить 5 650,7 тис. грн, (9 м-в 2022 року – 4192,7 тис.грн.). Видатки спрямовано на:

- фінансування КЗ «Центр соціальних послуг» Межівської селищної ради» - 3 653,7 тис. грн (87,8% планових призначень звітного періоду);

- надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги – 223,3 тис. грн (66,9%);

- організацію та проведення громадських робіт – 996,8 тис. грн (99,7%);

- інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення (надання цільової адресної допомоги окремим категоріям населення) – 748,7 тис. грн (64,6%);

- пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 7,5 тис. грн (88,5%);

- надання пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв’язку – 2,5 тис. грн - компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті – 0,4 тис. грн (12,6%);

- заходи державної політики з питань дітей та їх соціального захисту - 17,8 тис. грн.

 Культура і мистецтво

По галузі «Культура і мистецтво» направлено 5 211,7 тис. грн, (9 м-в 2022 – 5018,3 тис.грн) в тому числі:

- забезпечення діяльності бібліотек – 1 060,1 тис. грн (78,5% планових призначень звітного періоду);

- забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля та інших клубних закладів - 3 398,7 тис. грн (86,4%);

- інші заклади та заходи в галузі культури і мистецтва – 570,2 тис. грн (96,1%);

- інші заходи в галузі культури і мистецтва – 59,6 тис. грн (40,0%).

 Фізична культура і спорт

Видатки загального фонду бюджету по галузі «Фізична культура і спорт» становлять  1 547,5 тис. грн. (9 м-в 2022 – 1423,4 тис.грн)

На утримання СКЗПО «Межівська дитячо-юнацька спортивна школа» здійснено видатки у сумі 1 528,2 тис. грн. (91,9% до планових показників звітного періоду), в тому числі на оплату праці з нарахуваннями – 1 447,6 тис. грн, оплату за спожиті енергоносії - 17,2 тис. грн, придбання матеріалів, обладнання та інвентарю – 51,1 тис. грн, оплату послуг (крім комунальних) – 4,6 тис. грн, інші видатки – 7,7 тис. грн.

 Державне управління

Обсяг видатків загального фонду по галузі «Державне управління» становить 15 674,2 тис. грн, (9 місяців 2022 -13394,1 тис.грн). Видатки спрямовано на:

- заробітну плату з нарахуваннями – 13 204,9 тис. грн (94,0% планових призначень звітного періоду);

- оплату енергоносіїв – 1 049,7 тис. грн (56,4%);

- придбання матеріалів, обладнання та інвентарю – 673,5 тис. грн (74,9%);

- оплату послуг (крім комунальних) – 651,3 тис. грн (75,2%);

- видатки на відрядження – 60,0 тис. грн. (89,9%);

- інші видатки – 34,8 тис. грн (51,5%).

 Житлово-комунальне господарство

Видатки загального фонду по галузі «Житлово-комунальне господарство» за 9 місяців 2023 року становлять 2 547,0 тис. грн (9 м-в 2022 – 2164,7 тис.грн)), в тому числі на:

1) забезпечення функціонування підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги – 1 320,4 тис. грн, кошти було спрямовано на виконання заходів:

- надання фінансової підтримки комунальному підприємству Межівської селищної ради «Комфорт» на 2021- 2023 роки від 22 грудня 2020 року № 31-02/VIІI у сумі 183,2 тис. грн;

- надання фінансової підтримки комунальному підприємству Межівської селищної ради «Комунсервіс» на 2021-2023 роки від 22 грудня 2020 року № 30-02/VIІI у сумі 1 137,2 тис. грн;

2) організацію благоустрою населених пунктів – 1 156,6 тис. грн, в тому числі придбання матеріалів, обладнання та інвентарю – 904,6 тис. грн, оплата послуг (крім комунальних) – 188,4 тис. грн, оплата енергоносіїв – 63,7 тис. грн;

3) заходи, пов’язані з поліпшенням питної води – 70,0 тис. грн.

 

 Економічна діяльність

За 9 місяців 2023 року на економічну діяльність спрямовано кошти в сумі 3 351,0 тис. грн (9 м-в 2022 – не фінансувалися), направлено на:

- утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету – 3 050,0 тис. грн;

- реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості – 281,4 тис. грн;

- членські внески до асоціацій органів місцевого самоврядування – 19,6 тис. грн.

 Інша діяльність

Фінансування іншої діяльності здійснювалось через селищні програми, на виконання заходів яких за 9 місяців 2023 року спрямовано 598,2 тис. грн, (9 м-в 2022 - 349,8 тис.грн) в тому числі:

- цивільного захисту населення від надзвичайних ситуацій на території Межівської селищної територіальної громади на 2022-2024 роки у сумі 92,0 тис. грн.

- мобілізаційної підготовки та мобілізації місцевого значення, забезпечення заходів, пов’язаних із виконанням військового обов’язку, призовом громадян Межівської селищної ради на строкову військову службу до лав Збройних сил України та інших військових формувань на 2021-2023 роки у сумі 384,8 тис. грн.

- з профілактики злочинності на території Межівської селищної територіальної громади на 2021 -2023 роки – 121,4 тис. грн.

 Міжбюджетні трансферти

Із загального фонду бюджету Межівської селищної територіальної громади за 9 місяців 2023 року передано трансферти в сумі 316,6 тис.грн (9 м-в 2022 – 267,8 тис.грн), передано до:

1) державного бюджету:

- для 59 державної пожежної рятувальної частини 10 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС у Дніпропетровській області – 200,0 тис. грн;

- УДКСУ у Межівському районі Дніпропетровської області для забезпечення державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів у Межівській селищній територіальній громаді – 20,0 тис. грн;

2) обласного бюджету:

- на забезпечення поповнення регіонального матеріального резерву для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій - 36,6 тис. грн.

- комунальному підприємству «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради для удосконалення надання екстренної медичної допомоги - 60,0 тис. грн.

 Видатки спеціального фонду

Обсяг видатків спеціального фонду за 9 місяців 2023 року становить 12 969,3 тис. грн,  (9 м-в 2022 - 1445,9 тис.грн) в тому числі по галузях:

- державне управління – 3 116,3 тис. грн,

- освіта – 5 222,4 тис. грн,

- охорона здоров’я - 267,9 тис. грн,

- соціальний захист – 2 029,1 тис. грн,

- культура – 141,8 тис. грн,

- фізична культура і спорт – 36,6 тис. грн,

- житлово-комунальне господарство – 400,0 тис. грн;

- економічна діяльність – 723,8 тис. грн,

- інша діяльність – 392,4 тис. грн,

- міжбюджетні трансферти – 639,0 тис. грн.

Видатки за рахунок власних надходжень бюджетних установ становлять 6 201,0 тис. грн, в тому числі за рахунок:

- коштів, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами – 593,5 тис. грн;

- коштів, отриманих з інших джерел власних надходжень бюджетних установ (благодійні внески, гранти, дарунки та для виконання цільових заходів) – 5 607,5 тис. грн.

Видатки за рахунок доходів спеціального фонду бюджету, що направляються на спеціальні видатки, становлять 6 768,3 тис. грн, в тому числі видатки:

- бюджету розвитку – 6 623,7 тис. грн;

- на природоохоронні заходи – 144,6 тис. грн.

Видатки за рахунок коштів місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища в сумі 144,6 тис. грн спрямовано на:

- оплату послуг з ліквідації стихійних сміттєзвалищ – 31,4 тис. грн;

- придбання насосного і технологічного обладнання для заміни такого, що використало свої технічні можливості на комунальних каналізаційних системах комунального підприємства «Комунсервіс» Межівської селищної ради» - 100,0 тис. грн;

- оплату послуг з утримання в належному стані земельної ділянки відведеної для твердих побутових відходів – 13,2 тис. грн

Прогноз 2024 рік. Відповідно до прогнозних розрахунків очікувані власні доходи загального фонду (без урахування міжбюджетних трансфертів) бюджету Межівської СТГ на 2023 рік становлять у сумі 88652,5тис. грн, що на 6240,0 тис. грн. більше, ніж фактично отримано у 2022 році - 82412,5тис.грн.

Без ПДФО з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентамина очікувані надходження у 2023 році становлять 83760,6 тис.грн, за 2022 рік надійшло без цього податку – 75074,9 тис.грн., у 2021 році - 77826,0 тис.грн.

На 2024 рік орієнтовно доходи селищного бюджету становитимуть 98,7 млн..грн, з урахунянням підвищення розміру мінімальної заробітної плати, та пониження відсотку зарахування ПДФО до місцевого бюджету з 64 % до 60%

Модернізація інфраструктури та благоустрій території громади

Транспортна інфраструктура, стан доріг. Нестача власних та бюджетних фінансових ресурсів, та військова агресія РФ, відсутність дієвого механізму залучення позабюджетних коштів не сприяють вирішенню завдань з технічного переоснащення житлово-комунальних підприємств та розвитку комунальної інфраструктури. До значного погіршення технічного стану основних фондів, підвищення рівня аварійності на цих об’єктах призвели відсутність інвестиції в галузь та обігових коштів, а з 24 лютого 2022 року ще й війна. Особливо важливим є забезпечення сталого функціонування мережі доріг як державного так і місцевого значення у зимовий період з урахуванням викликів воєнного часу, необхідно комплексно підготуватись до забезпечення безперебійного і безпечного функціонування транспортної системи, враховуючи ризики та особливі умови, пов’язані із військовою агресією РФ.

Автомобільний транспорт займає одну з провідних ролей як у внутрішніх, так і в зовнішніх зв’язках громади. На території громади розроблені транспортні маршрути як обласного, так і районного значення. Сполучення з обласним центром, та іншими районними центрами здійснюється приватними перевізниками. На території громади є автостанція, яка розташована в смт. Межова. Через територію громади проходять автомобільні дороги місцевого значення (територіальні) Т 04-06 (Григорівка – Межова - Покровськ), Т 04-28 (Слов’янка – Межова - Бердянськ) та Т 04-31 (Першотравенськ – Василівське – Володимирівка – Солоне) протяжністю 104,1 км, дороги обласного значення (Межова – Вознесенське – Новогригорівка - Юр’ївка, Райполе до Т-04-06, підїзд до смт. Межова, від а/д Дмитрівка – Зелений Гай – Гаврилівка – Демурине, Гаврилівка – Іванівка – Новопавлівка) протяжністю 45,15 км. Автомобільні дороги районного значення протяжністю 60,2 км.

Дороги Т-04-28 Слов’янка – Межова – Бердянськ та Т-04-06 Григорівка – Межова – Покровськ, Т – 04 - 31 Першотравенськ – Васильківське – Володимирівка – Солоне перебувають у критичному стані. Місцева влада у межах власних повноважень проводить поточні ремонти доріг, але цього вкрай недостатньо.

Сьогодні ремонт вищезазначених доріг є не галуззю комфорту, а необхідністю та наближенням Перемоги, вони виконують основну функцію логістичних артерій для виконання важливих завдань збройних сил України, це дороги на схід та південь, де йдуть важкі бої за незалежність та цілісність України. Саме дорогами Т-04-28 Слов’янка – Межова – Бердянськ, Т-04-06 Григорівка – Межова – Покровськ, Т – 04 - 31 Першотравенськ – Васильківське – Володимирівка – Солоне переміщається військова техніка у напрямку на схід та південь, рухаються служби екстреної медичної допомоги (перевезення поранених) та транспорт цивільного населення, тому були підготовлені неодноразові звернення до вищестоячих установта Міністерств стосовно необхідності проведення ремонту цих доріг.

Автомобільні дороги комунальної власності в населених пунктах Межівської селищної територіальної громади мають протяжність 161,772 км., загальною площею 858 527 кв. м., з яких найбільшу частку займають дороги з:

- асфальтобетонним покриттям протяжністю 50,849 км., загальною площею 289 859 кв.м.;

- ґрунтові дороги – 28,240 км., загальною площею 160850 кв. м.;

- дороги з покриттям (Гравій) – 25,150 км., загальною площею 105450 кв. м.;

- дороги з покриттям щебінь – 17,342 км., загальною площею 100332 кв. м.;

- асфальтобетоні з щебенем – 9,661 км., загальною площею 48 806 кв. м.;

- інше покриття – 29,530 км. загальною площею 153 230 кв. м.

Дороги, що знаходяться в комунальній власності протяжністю 54,535 км. мають задовільний стан, а в незадовільному стані – 107,237 км.

Територію громади з заходу на схід перетинають двоколійна залізниця Чаплино – Ясинувата Донецької залізниці, одноколійна залізниця Павлоград – Червоноармійськ Придніпровської залізниці та дорога з твердим покриттям Київ – Дніпропетровськ – Донецьк (E50 (М04).

Для планомірного розвитку існуючої вулично-дорожньої та автотранспортної пасажирської мережі протягом 2023 року проводились роботи по поточному ремонту доріг комунальної власності. Станом на 01.10.2023 уточнені планові призначення спрямовані на поточний ремонт доріг комунальної власності становлять 6640,0 тис.грн., профінансовані видатки в сумі 2709,8 тис.грн. за виконані роботи по населених пунктах: смт. Межова - вулиці Грушевського, Спортивна, Учительська, Центральна, Елеваторна, Свято – Успенська та проїзд по проспекту Незалежності, смт Демурине - вулиці Широка та Котлярської, с. Райполе - вулиця Приозерна, с.Преображенка – вулиця Сонячна, с. Володимирівка - вулиця Центральна, с. Новопідгороднє - вулиця Центральна. Проведено 1 179,0 м² поточного ремонту доріг Межівської селищної територіальної громади із загальної замовленої площі 3 219,28 м². Роботи продовжуються.

Житлово – комунальне господарство, благоустрій, енергозбереження

На модернізацію інфраструктури, благоустрій території громади та заходи з енергозбереження заплановані заходи по 6 селищних програмах на суму 93948,07 тис.грн., фінансувалося 6 програм на суму 7025,848 тис. грн;

На виконання заходів селищної Програми реформування, розвитку житлово – комунального господарства та будівництва Межівської селищної ради на 2021 – 2023 роки, на 2023 рік заплановані кошти в сумі 71910,974 тис.грн. в т.ч. 71812,0 тис. грн. кошти державного бюджету - фонд ліквідації наслідків збройної агресії. Станом на 01.10.2023 профінансовано заходи на суму 63,974 тис.грн. в т.ч:

- для погашення зареєстрованої кредиторської заборгованості станом на 01.01.2023 за перерахунок та експертизу ПКД профінансовані видатки за рахунок коштів місцевого бюджету в сумі 63,974 тис.грн, які направлені на коригування ПКД (ФОП Собко О. – 40,0 тис. грн), та експертизу ПКД (ДП«НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ» - 23,974 тис. грн) по об’єкту:

«Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку для внутрішньо переміщених осіб по вул. Сонячна, 10А в смт. Межова Синельниківського району Дніпропетровської області». Коригування»

- на забезпечення діяльності водопровідно-каналізаційного господарства, а саме на промивку, хлорування води заплановані кошти в сумі 35,0 тис. грн., протягом звітного періоду кошти не використовувалися.

З державного бюджету до спеціального фонду на реалізацію проекту «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку для внутрішньо переміщених осіб по вул. Сонячна, 10А в смт. Межова Синельниківського району Дніпропетровської області». Коригування» надійшли кошти у сумі 71812,0 тис.грн,, станом на 01.10.2023 кошти не використано.

Облік комунального майна що знаходиться у комунальній власності Межівської селищної територіальної громади здійснює відділ будівництва, архітектури, благоустрою та житлово – комунального господарства Межівської селищної ради.

Станом на 01.01.2023 року обліковувалось 414 об’єктів нерухомого майна, на 01.10.2023 – 416 (відчужено 1 об’єкт нерухомого майна, придбано 1 квартиру, передано до комунальної власності 1 об’єкт безхазяйного майна і 1 об’єкт відумерлої спадщини), діє 45 договорів оренди нерухомого майна в т.ч. по закладах культури - 4, освіти – 6, КНП «Центральна лікарня» МСР» - 4, КП «Комунсервіс» МСР» - 1, КП МСР «Комфорт» - 7, виконавчий комітет Межівської селищної ради – 6, відділ БАБ та ЖКХ МСР - 17 та 14 договорів про відшкодування комунальних послуг. За 9 місяців 2023 року до місцевого бюджету селищної ради надійшли кошти від оренди нерухомого майна в сумі 169,685 тис. грн.

У звітному періоді проведено роботу по виготовленню технічної документації на 3 об’єкти безхазяйного майна, здійсненню оцінки по одному об’єкту нерухомого майна з метою постановки на бухгалтерський облік.

Відповідно до рішень Межівського районного суду до комунальної власності Межівської селищної територіальної громади передано:

- 1 об’єкт відумерлої спадщини – однокімнатну квартиру загальною площею 25,7 кв. м за адресою: смт Межова, вул. Шевченко, 5, кв. 10;

- 1 об’єкт безхазяйного майна – громадський будинок з господарчими будівлями загальною площею 234,7 кв. м, за адресою: с. Українка, вул. Осіння, 29а.

З метою прийняття до комунальної власності Межівської селищної територіальної громади, послідуючої постановки на бухгалтерський облік безхазяйного майна, строк оголошення якого перевищує один рік, взяття на бухгалтерський облік об’єкта відумерлої спадщини, для подачі позовної заяви до суду необхідно виготовити технічну документацію на об’єкти нерухомого майна, їх незалежну оцінку для постановки на облік, технічну документацію про встановлення меж земельної ділянки:

- водонапірна башта за адресою с. Преображенка (потрібно присвоїти кадастровий номер земельної ділянки)

- будівля за адресою с. Українка вул. Осіння, 29 а (необхідно виготовити оцінку майна, відсутній кадастровий номер земельної ділянки)

- будівля клубу за адресою с. Славне ( необхідно виготовити технічний паспорт на будівлю)

- 1-кімнатна квартира загальною площею 25,7 кв. м за адресою: смт Межова, вул. Шевченко, 5, кв. 10 (необхідно виготовити оцінку майна, відновити газопостачання, водопостачання)

- парк Центральний смт Межова (відсутній кадастровий номер земельної ділянки, неможливо здійснити інвентаризацію зелених насаджень).

Житловий фонд на території Межівської СТГ складає 8273 будинків загальною площею 406,7 тис.м2, в т.ч. індивідуальні – 7 664 будинки. У комунальній власності громади знаходиться:

- 3 багатоквартирних житлових будинки:

- 68-квартирний житловий будинок по вул. Сонячна, 4, смт Межова (16 квартир – у комунальній власності, 52 квартири приватизовано);

- 8-квартирний житловий будинок по вул. Сонячна, 6 смт Межова (8 квартир приватизовано);

- 3 індивідуальних житлових будинки;

- 6 квартир (у 2023 році придбано однокімнатну квартиру).

Технічний стан житлового фонду задовільний, але потребує проведення подальшого капітального ремонту будинків. Середня забезпеченість загальною площею на одного мешканця становить 25,5 м2. Всі інші житлові будинки громади – приватні.

В громаді спостерігається відтік молоді з сільської місцевості, головною причиною чого є відсутність належних житлових умов та робочих місць.

Квартирний облік Станом на 01 жовтня 2023 року на квартирному обліку при виконавчому комітеті Межівської селищної ради перебуває 132 особи (на 01.01.2023 - 124 особи) у т. ч.: в позачерговому списку – 48 особи, в першочерговому – 32 осіб. Відповідно до рекомендацій громадської комісії з житлових питань протягом звітного періоду 2023 року взято на квартирний облік при виконавчому комітеті Межівської селищної ради 8 осіб, в тому числі: 8 дітей, позбавлених батьківського піклування, 1 внутрішньо переміщену особу з числа учасників бойових дій, 1 учасника бойових дій.

Членами громадської комісії постійно проводиться роз’яснювальна, інформаційна робота серед громадян, жителів селищної ради з житлових питань.

У лютому 2023 прийнята «Селищна програма придбання у комунальну власність Межівської територіальної громади об’єктів нерухомого майна для забезпечення житлом лікарів, педагогічних працівників закладів, установ, підприємств Межівської селищної ради, які мають статус внутрішньо переміщених осіб на 2023 – 2025 роки», на реалізацію якої виділені кошти селищного бюджету в сумі 400,0 тис.грн. Станом на 01.10.2023 кошти використано у сумі 399,954 тис.грн. Проведено конкурс із визначенням переможця на закупівлю житла, придбано житло для сім’ї ВПО (лікарів) Станом на звітну дату у комунальну власність придбано однокімнатну квартиру за адресою смт Межова, вул. Пушкіна буд. № 14 кв.№1.

  • Водопостачання та водовідведення. Більшість населених пунктів мають проблеми щодо забезпечення питною водою. Забезпечення населення водою здійснюється централізовано у 5 населених пунктах, решта населення здійснює забір води з колодязів. За останні роки рівень води у колодязях значно понизився, а в багатьох взагалі вода відсутня, що дало поштовх протягом 2020 – 2021 років до розширення мережі водопостачання та збільшення кількості абонентів послуг водопостачання. Послуги з централізованого водопостачання та водовідведення надаються комунальним підприємством «Комунсервіс» Межівської селищної ради».

Загальна протяжність підвідної водопровідної мережі від балка «Широка» до смт. Межова становить 27 км., протяжність мереж водовідведення 8,2 км. Головним джерелом центрального водопостачання є 2 артезіанські свердловини підземних вод Тарасівського водозабору, які збудовані у 1973 році, та знаходяться за межами території громади. Глибина свердловин сягає від 39 до 60 метрів. Водовідведення та водопровідна мережа забезпечує потреби громади лише частково. Діючий магістральний водогін від свердловин у балці «Широка» до смт. Межова має значні витоки, технологічно не забезпечує стабільну подачу води, що призводить до понаднормових витрат електроенергії, водопровідна башта не експлуатується - на даний час демонтована, збільшення кількості аварій на водопроводі може призвести до виникнення підсосу забруднених зливових вод і зараження питної води у водоводі. Вода, яку використовують жителі населених пунктів громади індивідуально по господарствах, із колодязів та свердловин, за фізико-хімічними показниками (жорсткість, залізо, нітрати тощо) не відповідає державним санітарним нормам.

  • Проаналізувавши існуюче становище водозабірних споруд Межівського водозабору (підземні артезіанські свердловини, НС№ 1 з РЧВ та водовід) у 2020 році за рахунок коштів місцевого бюджету виготовлена ПКД стадії «Техніко економічне обґрунтування» по об’єкту «Реконструкція споруд Межівського водозабору Межівської селищної громади». У 2021 році на розробку кошторисної документації по «Реконструкції споруд підвідного водоводу Межівської селищної громади». Передпроектні роботи» укладений договір, у 2022 –2023 роках, у зв’язку з війною, роботи не фінансувалися.

Протягом 2019-2020 років частково проведено централізоване водопостачання в смт. Демурине, с. Веселе, облаштовано 8 водорозбірних колонок по населених пунктах громади. В 2019 році розпочаті роботи по будівництву розвідної водопровідної мережі в смт. Демурине кошторисною вартістю - 3157,2 тис. грн, та встановлена водонапірна башта об’ємом 25 м3, три водорозбірних колонки та 1 пожежний гідрант. В 2022 році на Будівництво розвідної водопровідної мережі в смт. Демурине Межівського району Дніпропетровської області. Коригування – заплановані кошти на перерахунок ПКД в сумі 11,026 тис. грн кошти не фінансувалися (об’єкт передано відділу БАБ МСР), об’єкт не закінчений, у 2022 – 2023 роках - не фінансувався, потребує перерахунку ПКД.

  • З 2019 року ведеться робота по будівництву водонапірної башти об’ємом 300 м³ (у 2019 р виконані роботи з демонтажу башти), у 2021 році проведено коригування ПКД об’єкту «Будівництво водонапірної башти в смт Межова Межівського району Дніпропетровської області». Коригування 2» та отримано позитивний експертний звіт (кошторисна вартість – 7 065,516 тис. грн., в т.ч. виконані роботи 805,538 тис. грн). На виконання робіт у 2021 році укладено договір з ТОВ "ІНВЕСТ-МОНТАЖБУД" на суму 5999,746 тис.грн. у 2022 - 2023 роках к зв’язку з війною роботи не фінансувалися та невиконувалися.

Система очистки питної води встановлена в КП «Комунсервіс» МСР, очистка води здійснюється установкою зворотного осмосу 2016 року випуску з продуктивністю 0,25 м3/год. Стан – задовільний. Для безперебійного постачання води в період можливих планових та аварійних відключень, встановлений генератор на пункті очищення питної води. Укладені договора з населенням на послуги з централізованого водопостачання - 1370 абонентів, в т.ч. смт Межова – 1337 абонента, села – 33 абонента (с. Антонівське, с. Веселе, с. Богданівка), бюджетні установи - 36 угод (водопостачання - 25, водовідведення – 11), інші споживачі - 63 (водопостачання – 43, водовідведення – 23).

В 2021 році встановлені тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення населенню, бюджетним установам та іншим споживачам, які затверджені рішенням виконавчого комітету межівської селищної ради від 26.07.2021 № 205 «Про встановлення тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення» враховуючи розмір компенсації комунальному підприємству «Комунсервіс» Межівської селищної ради» з бюджету Межівської селищної територіальної громади різниці тарифу, з 01 серпня 2021 року:

- водопостачання – 39 грн (з ПДВ) для населення та 75 грн (з ПДВ) для бюджетних та інших установ,

- водовідведення – 39 грн (з ПДВ) для населення та 75 грн (з ПДВ) для бюджетних та інших установ.

У 2022 році тарифи не переглядалися. Розроблений проект селищної Програми відшкодування різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення з місцевого бюджету на 2024 – 2026 роки..

Нагальною для громади проблемою, яка потребує подальшого вирішення на загальнодержавному рівнів залишається водопостачання населених пунктів, для покращення розвитку системи питного водопостачання. Необхідно продовжити виконання робіт по будівництву водонапірної башти, підвідних водопроводів для розширення мережі водопостачання в населених пунктах громади, по збільшенню кількості водозабірних свердловин, та колодязів, що є дуже актуальним в період планових та аварійних відключень електроенергії.

Теплопостачання об’єктів інфраструктури переважно автономне із застосуванням різних джерел – природного газу, електричної енергії, твердого палива.

Послуги з централізованого теплопостачання надає комунальне підприємство «Комунсервіс» Межівської селищної ради. Здійснюється теплозабезпечення бюджетним установам (будівлі дитячих садків № 1, № 3, будівля суду, Межівської селищної ради, Межівської районної ради) та населенню на підставі укладених договорів - 73 абонента (66 квартир в смт Межова, та 7 бюджетних установ). Для безперебійного теплопостачання тарифи на послуги теплопостачання встановлені рішенням виконавчого комітету Межівської селищної ради від 02.10.2023 р. № 204 «Про встановлення комунальному підприємству «Комунсервіс» Межівської селищної ради» тарифів на теплову енергію» з 01.10.2023 по 30.09.2024:

  • - для мешканців будинку № 4 по вул. Сонячна смт. Межова – 2074,94 грн., /Гкал, або 37,90 грн. -1 м2 з ПДВ
  • - бюджетні установи -4521,28 грн. з ПДВ /Гкал;

Тарифи, які діяли до 01.10.2023 - для бюджетних установ та інших споживачів – у розмірі 5 048,39 грн/Гкал, (з ПДВ );

- для мешканців будинку за адресою смт Межова вул. Сонячна буд. № 4 – у розмірі 1 856,21 грн/Гкал, (з ПДВ ), що складає 33,17грн/м2 (з ПДВ ).

(рішення виконавчого комітету Межівської селищної ради від 30 вересня 2022 року № 174 «Про встановлення комунальному підприємству «Комунсервіс» Межівської селищної ради» тарифів на теплову енергію на опалювальний період з 01 жовтня 2022 року по 30 квітня 2023 року)

Надавачем послуг газопостачання є ТОВ "Дніпропетровськгаз збут". Газифіковано 3 364 будинки, з них 3 333 житлових, 31 державних та органів місцевого самоврядування.

Надавачем послуг з розподілу природного газу є АТ «Оператор газорозподільної системи «Дніпропетровськгаз».

Мережі зв’язку: телекомунікаційні мережі характеризується наявністю стаціонарного та мобільного зв'язку, мережі Інтернет. Послуги зв’язку та мережі Інтернет надають:

ПАТ «Укртелеком»;

ТОВ «Інтертелеком»;

Оператору послуг з доступу до Інтернету з використанням ТМ «Alliance.Net»;

Оператору послуг з доступу до Інтернету з використанням ТМ «PROSTO»;

ПрАТ «Київстар»;

ТОВ «Лайфселл»;

ПрАТ «Vodafone Україна.

Укладені договора на прокладення швидкісного інтернету на суму 617,156 тис.грн. з провайдерами: ПП «Перша Телекомунікаційна Компанія» (с. Водолазьке, с. Новогригорівка, с. Славне) та АТ «Укртелеком» (с.Веселе, с. Преображенка). Ведуться роботи по прокладанню оптичних мереж та проведення інтернету у 5 населених пунктах, та підключенню 14 об’єктів соціальної інфраструктури.

Електропостачання здійснює ТОВ «Дніпровські енергетичні послуги», яке представляє Межівський центр обслуговування клієнтів.

На території громади розташовані:

ПС Межова Тягова-110/35/10кВ;

ПС Межова-35/10 кВ;

ПС «Межова» 110/35/6 кВ;

ПС-35/10 кВ «Весела»;

ПС 110 кВ «Демурине-Тягова»;

ПС-35/10 кВ «Райполе»;

ПС-35/10 кВ «Іванівка».

Благоустрій території. Протягом звітного періоду особлива увага приділялась благоустрою населених пунктів громади, регулярно здійснювалось прибирання парку, дитячих майданчиків, автобусних зупинок та прилеглих територій комунальних установ.

З початку війни на територію громади спостерігається значне переміщення ВПО, які користуться послугами торгової мережі, послугами ЦНАП, звертаються до пунктів видачі гуманітарної допомоги, що також дає додаткове навантаження на благоустрій території громади та її санітарний стан.

Забезпечено приведення до належного естетичного та санітарного стану кладовищ громади та братських могил. Також на території громади з метою покращення екологічної ситуації щовесни проводиться інформаційна кампанія про шкоду диму для здоров’я людини при спалюванні бур’янів, та користі компостування.

  • Протягом 9 місяців 2023 року відділом будівництва, архітектури, благоустрою та житлово-комунального господарства Межівської селищної ради проводилась робота по виконанню завдань селищних програм.

 На реалізацію селищної Програми благоустрою та розвитку населених пунктів Межівської селищної територіальної громади на 2021-2023 роки, на 2023 рік заплановані кошти селищного бюджету в сумі 12206,117 тис. грн, Станом на 01.10.2023 профінансовані заходи програми в сумі 4206,572 тис.грн, які направлені на:

- придбання запчастин до спецтехніки, предметів і матеріалів для здійснення заходів з благоустрою громади - 598,884 тис. грн (70 метрів тканини (жовтої та блакитної) на прапори, 25 флагштоків металічних, інструменти та інвентар, OSB №10 лист-18шт., матеріали для поточного ремонту скважин, стовпи бетонні (15шт.), дорожні знаки та вказівники (416 шт.), мотопомпа бензинова, набір до компресора та інші предмети та матеріали

- придбання паливно-мастильних матеріалів – 305,7 тис. грн, придбано 4 600 літрів бензину і 3000 літрів дизпалива

- на послуги по утримання вулично-дорожньої мережі в осінньо – зимовий, та весняно-літній період, благоустрій кладовищ (посипка та розчистка тротуарів та доріг від снігу і льоду, сміття, завезення піску) – 120,3 тис.грн (упорядковано (прибрано льоду, снігу та вивезено сміття) 302 тис. м² територій парків, скверів, узбіч доріг, та прибудинкових територій; загальна площа упорядкованих територій 426,08 га. (викос трави проводився неодноразово). Послуги надавалися КП «Комунсервіс» МСР»;

- оплата за стерилізацію безпритульних тварин, станом на 01.10.2023 заплановані кошти селищного бюджету в сумі 80,0 тис.грн, станом на 01.10.2023 - не фінансувалися. В березні 2023 укладений договір з ГО «Зооконтроль» (вартість однієї послуги 4,0 тис. грн);

- вивезення побутових відходів - 68,051 тис. грн (вартість одного м. куб. 282,96 грн. вивезено 241м. куб);

- плата за користування водою КП «Комунсервіс» МСР» окремо стоячих 5 колонок населенням Межівської селищної ради на вулицях смт. Межова, смт. Демурине та с. Веселе: - 12,5 тис.грн (вартість 1 м. куб. 75,00 грн., всього спожили 167 м. куб. води);

- придбання вторинного щебеню для проведення поточного ямкового ремонту доріг - 98,550 тис. грн (135 тон щебню);

- проведення поточного ремонту доріг населених пунктів Межівської селищної територіальної громади - 2 617,8 грн. (оплата договору з ТОВ «БУД МВМ» за фактично проведений ремонт доріг та оплату технічного нагляду ФОП «Павликівський» за виконані роботи) по населених пунктах: смт. Межова - вулиці Грушевського, Спортивна, Учительська, Центральна, Елеваторна, Свято – Успенська та проїзд по проспекту Незалежності, смт Демурине - вулиці Широка та Котлярської, с. Райполе - вулиця Приозерна, с.Преображенка – вулиця Сонячна, с. Володимирівка - вулиця Центральна, с. Новопідгороднє - вулиця Центральна. Проведено 1 179,0 м² поточного ремонту доріг Межівської селищної територіальної громади із загальної замовленої площі 3 219,28 м². Роботи продовжуються.

- послуги автогрейдера – 92,0 тис. грн (вирівняно дорожнього покриття по 27 вулицях в смт. Межова;

- Виконавчим комітетом Межівської селищної ради сплачено кредиторську заборгованісті за 2019 р. в сумі 241,556 тис. грн. (ФОП Кравченко – 41,961 тис.грн., ТОВ «Стоиттельная компанія Масштаб» - 199,595 тис.грн)

 Енергоефективність та енергозбереження. Спеціалістом відділу БАБ Межівської селищної ради здійснюється щомісячний моніторинг і аналіз споживання енергоносіїв та комунальних послуг у бюджетній сфері за 54 установами (які є найбільшими споживачами), в т.ч. в управлінні освіти –24, управлінні культури – 17, охороні здоров’я – 12, соціальні послуги - 1. Відслідковується і аналізується споживання за п’ятьма видами енергоносіїв і комунальних послуг і порівнюється як до встановлених норм, так і до відповідного періоду минулого року.

Асоціацією енергоефективних міст України профінансовано програмне забезпечення «Автоматизована система енергомоніторингу» для проведення щоденного моніторингу споживання паливно - енергетичних ресурсів та води бюджетними установами та закладами, що належать до комунальної власності громади. Щоденний моніторинг проводиться по закладах освіти та частково у закладах культури. Головним спеціалістом здійснювалось щоденне внесення показників по адмінприміщенню МСР, надається технічна підтримка іншим користувачам, проводиться моніторинг витрат енергоресурсів.

Звіти про використання коштів на енергоресурси та витрати в натуральних показниках щороку оприлюднюються на платформі «Місто ЕМ», на платформі «Угоди Мерів» виставлено затверджений «План дій сталого енергетичного розвитку і клімату Межівської селищної територіальної громади на період до 2030 року», приймається участь у навчальних семінарах.

Рішенням Межівської селищної ради від 13.04.2023 № 1534-24/УІІІ затверджено селищну «Програми енергозбереження та енергоефективності Межівської селищної територіальної громади на 2023-2025 роки», основною метою якої є підвищення ефективності використання та зменшення споживання енергоносіїв.

На виконання заходів програми на 2023 рік заплановані кошти селищного бюджету в сумі 8130,979 тис. грн, протягом звітного періоду використано 1358,519 тис. грн,, в т.ч по об’єктах:

- «Заходи з енергозбереження, капітальний ремонт системи опалення Межівського аграрного ліцею-інтернату Межівської селищної ради за адресою: вул. Сонячна, 8, смт Межова Синельниківського району Дніпропетровської області» - 1109,338 тис. грн (виготовлення ПКД - ПП «Проект –Агро» - 98,338 тис.грн. сплачено аванс підрядній організації - ТОВ «Сервісбуд груп» в сумі 1011,0 тис.грн.)

- «Енергозберігаючі заходи, капітальний ремонт комунального закладу дошкільної освіти «Межівський ясла - садок №1 «Сонечко» Межівської селищної ради» за адресою: проспект Незалежності, 23, смт. Межова, Межівського району, Дніпропетровської області.» Коригування» - 219,241 тис.грн, (перерахунок ПКД «ПП «Проект- Агро» - 29,940 тис.грн., сплачений аванс підрядній організації – 189,3 тис.грн.)

- «Енергозберігаючі заходи, капітальний ремонт «Межівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини» за адресою: вул.Сонячна,12 смт.Межова, Межівського району, Дніпропетровської області.Коригування» - 29,940 тис.грн (перерахунок ПКД ПП «Проект Агро»)

На виконання заходів селищної Програми зайнятості населення Межівської селищної ради на 2021-2023 роки на 2023 рік виділені кошти селищного бюджету в сумі 950,0 тис. грн. Профінансовані заходи по виконанню громадських та інших робіт тимчасового характеру на добровільних засадах громадянами, а також особами, які перебувають на обліку в відділі надання соціальних послуг у Межівському районі Павлоградського міськрайонного центру зайнятості в сумі 991,236 тис.грн. (заробітна плата – 812,29988 тис. грн. нарахування на заробітну плату – 178,93674 тис. грн.).

За рахунок селищного бюджету профінансовано працю 17 робітників (17 робочих місць тимчасового характеру), під час перебування на яких працівники виконували роботи на територіях старостинських округів, та смт. Межова.

На виконання заходів селищної Програми організації та проведення оплачуваних суспільно-корисних робіт на території Межівської селищної територіальної громади на 2021 - 2023 роки на 2023 рік заплановані кошти в сумі 50,0 тис.грн. (заробітна плата 39,0 тис. грн., нарахування на заробітну плату – 11,0 тис.грн). На фінансування заходів з організації та проведення оплачуваних суспільно – корисних робіт, для погашення заборгованості зі сплати аліментів за 9 місяців 2023 року використано коштів в сумі 5,593 тис.грн.

Реалізація заходів Програми забезпечує виконання рішень суду про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно – корисних робіт, що полягають у виконанні особою, яка вчинила правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначається виконавчим органом місцевого самоврядування, та покращує благоустрій території Межівської селищної територіальної громади, шляхом залучення правопорушників до оплачуваної суспільно – корисної праці.

Екологічна та громадська безпека, цивільний захист населення

З метою реалізації державної політики у сфері екологічної, громадської безпеки, цивільного захисту та пожежної безпеки, підвищення рівня захисту населення і території громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в мирний час і в особливий період, створення місцевого матеріального резерву, створення на території громади єдиної системи запобігання і оперативного реагування на надзвичайні ситуації та пожежі та дотримання громадської безпеки та правопорядку, затверджені та діють селищних програми, на реалізацію яких на 2023 рік заплановані кошти селищного бюджету в сумі 7194,108 тис.грн, профінансовані видатки за звітний період в сумі 6213,877 тис.грн.

 На виконання заходів селищної Програми охорони навколишнього природного середовища Межівської селищної територіальної громади на 2021-2023 роки» на 2023 рік заплановані кошти в сумі 563,2 тис. грн., (загальний фонд – 20,0 тис. грн., спеціальний – 543,2 тис. грн). Використано 144,633 тис. грн. кошти спеціального фонду.

Кошти заплановано на виконання заходів:

- утримання в належному стані земельної ділянки відведеної для складування твердих побутових відходів (поблизу с. Вознесенське (складування побутових відходів, звільнення від побутових відходів автодороги Межова-Вознесенське). Виділено 20,0 тис. грн., станом на 01.10.2023 кошти не використовувались;

- утримання в належному стані земельної ділянки відведеної для складування твердих побутових відходів - 70,0 тис. грн. За 9 місяців 2023 року використано 13,250 тис. грн.;

- ліквідація несанкціонованих та неконтрольованих сміттєзвалищ та відходів. Виділено 373,2 тис. грн. використано 31,382 тис. грн.;

- придбання насосного і технологічного обладнання для заміни такого, що використало свої технічні можливості на комунальних каналізаційних системах для КП «Комунсервіс» використано 100,0 тис. грн.

 На виконання цільової Програми цивільного захисту населення від надзвичайних ситуацій на території Межівської селищної територіальної громади на 2022 – 2024 роки на 2023 рік заплановані кошти селищного бюджету в сумі 5257,325 тис. грн,, профінансовані видатки в сумі 4820,643 тис.грн. За рахунок цих коштів проведено наступні заходи:

1) передано «Іншу субвенцію з місцевого бюджету» на забезпечення поповнення регіонального матеріального резерву для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в сумі 36,620 тис. грн.;

2) виконавчий комітет Межівської селищної ради - заплановані кошти на 2023 рік в сумі 827,982 тис.грн., профінансовано – 401,396 тис.грн:

- на поновлення та зберігання місцевого матеріального резерву 420,0 тис. грн. (ПММ-81,5 тис. грн., буд. матеріали – 227,2 тис. грн. продукти харчування – 111,3 тис. грн.), станом на 01.10.2023 кошти використано у сумі 59,850 тис.грн (придбано шифер);

- на приведення до належного протипожежного стану інших об’єктів комунальної власності - придбано 15 шт вогнегасників із підставками на суму 17,730 тис.грн ;

- на облаштування місць розміщення громадян, які у зв’язку з бойовими діями залишили місце проживання, перебування заплановані кошти в сумі 116,9 тис. грн., укладено договора на придбання 2 інверторних кондиціонерів та 2 холодильників для облаштування місць тимчасового проживання ВПО та профінансовані видатки в сумі 116,881 тис.грн.;

- на придбання системи оповіщення – 192,5 тис.грн;

- на облаштування приміщення укриття - 14,434 тис.грн. (придбано металеві двері та ліхтарі).

3) Передано субвенцію з місцевого бюджету державному бюджету для забезпечення 59 ДПРЧ 10ДПРЗ ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області в сумі 200,0 тис.грн.

За 9 місяців 2023 року черговим караулом 59 ДПРЧ 10 ДПРЗ ГУ ДСНС України на територію Межівської селищної територіальної громади було здійснено 27 оперативних виїздів за сигналом «Тривога», з них:

- 9 ліквідація пожеж у житловому секторі;

- 2 ліквідація пожежі у нежитлових приміщень;

- 2 ліквідація пожежі легкових автомобілів:

- 17 пожеж на відкритій території (пожежі в природних екосистемах, суха трава, очерет, сміття тощо)

- 12 на ідентифікацію вибухонебезпечних предметів (ВНП).

За 9 місяців поточного року на території Межівської селищної територіальної громади є 1 загиблий, травмованих осіб не було.

Комісією з питань ТЕБ та НС при ВК МСР за 9 місяці 2023 року підготовлено та проведено 11 засідань, на яких розглянуто 23 питань та прийнято по них рішення.

4) на заходи спрямовані на утримання захисних споруд цивільного захисту, які є підготовленими до використання за призначенням відділу освіти молоді та спорту Межівської селищної ради із селищного бюджету на 2023 рік виділено кошти в сумі 4190,623 тис. грн., станом на 01.10.2023 кошти використані у сумі 4180,527 тис.грн в т.ч.:

- на облаштування та проведення поточного ремонту найпростішого укриття на базі Межівського ліцею №1 та Межівського аграрного ліцею-інтернату) – 164,348 тис.грн, (придбано лавки, вогнегасники, щит пожежний, двері вхідні, а також предмети та матеріали- унітази, умивальники, цемент та ін.);

- на проведення ремонтних робіт в найпростішому укритті (на базі Межівського ліцею) 619,471 тис.грн.

- профінансовано кошти на придбання залізобетонних модулів захисної споруди для Межівського ліцею №2 МСР – 1698,354 тис.грн грн., та для КЗДО Межівський ясла-садок «Сонечко»- 1698,354 тис.грн.

5) на приведення до належного протипожежного стану інших об’єктів комунальної власності по відділу фінансів, придбано вогнегасники (2 од) - 2,1 тис.грн.

 На виконання заходів селищної Програми мобілізаційної підготовки та мобілізації місцевого значення, забезпечення заходів, пов’язаних із виконанням військового обов’язку, призовом громадян Межівської селищної ради на строкову військову службу до лав Збройних сил України та інших військових формувань на 2021 - 2023 роки на 2023 рік з бюджету Межівської селищної територіальної громади направлені кошти в сумі 482,0 тис. грн,, профінансовані видатки станом на 01.10.2023 – 384,77 тис. грн які направлені на:

- на придбання канцелярських товарів, виготовлення бланків документів карток для ведення первинного військового обліку заплановані кошти в сумі 15,0 тис.грн., профінансовані видатки на суму 5,0 тис.грн, придбані картки для ведення військового обліку;

- на придбання будівельних матеріалів для поточного ремонту будівлі 4 відділу Синельниківського районного територіального центру комплектації та соціальної підтримки - 380,0 тис.грн, профінансовані видатки на суму 379,765 тис.грн.

На виконання заходів для віддання честі, шани та належного поховання військовослужбовців використовувалися ПММ із залишку матеріальних запасів який утворився станом на 01.01.2023.

Відповідно до розпорядження Синельниківської РВА станом на 01.10.2023 укладено 8 мобілізаційних договорів (станом на 01.07.2023 було 15 договорів, термін яких закінчився). Було проведено 2 робочі наради з залученням представників сільгоспвиробників, начальників відділів, підприємств, установ та організацій де розглядалися питання ведення військового обліку, порядок бронювання військовозобов’язаних та ін. питання.

 На виконання селищної Програми з профілактики злочинності на території Межівської селищної територіальної громади на 2021 – 2023 роки, на 2023 рік заплановані кошти в сумі 891,583 тис. грн., профінансовані видатки за звітний період в сумі 863,831 тис. грн:

- на придбання, встановлення та обслуговування систем відео нагляду направлені кошти в сумі 224,831 тис.грн, придбано 7 відеокамер зі супутніми матеріалами на суму 137,481 тис. грн та оплачені послуги по їх встановленню та пусконалагоджувальних роботах систем відеоспостереження на суму 87,435 тис. грн, (в т.ч. по загальному фонду 169,512 тис.грн, та по спеціальному – 55,319 тис.грн);

- передано субвенцію з місцевого бюджету до державного бюджету в сумі 639,0 тис. грн. на придбання службового автотранспорту для відділення поліції № 2 Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області.

 Для підвищення рівня громадського порядку та правосвідомості мешканців громади в рамках проекту «Поліцейський офіцер громади» відкрита поліцейська станція та працює 2 Поліцейських офіцера громади, які забезпечені службовим транспортом, зброєю, засобами зв’язку, службовим приміщенням та усім необхідним для виконання покладених на них завдань. Також територію громади обслуговують 6 дільничних офіцерів поліції.

З метою забезпечення громадського порядку на території громади встановлені 11 камер відеоспостереження, проводяться заходи з придбання та встановлення ще 3 додаткових відеокамер в центральний парк, та монтаж системи відеоспостереження.

Протягом 9 місяців поточного року на території громади відмічається збільшення звернень громадян в порівнянні з минулим роком. Так з 84 вчинених кримінальних порушень у 2022 році до 143 за аналогічний період 2023 року (+59).

Складено 605 адміністративних матеріалів, що на 232 більше ніж за аналогічний період 2022 року.

 Адміністративні послуги, інформатизація, розвиток місцевого самоврядування

Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітетуМежівської селищної ради надає мешканцям громади 202 послуги, та здійснює діяльність за принципом «єдиного вікна», тобто прийом документів та видача результатів послуг здійснюється виключно через адміністраторів Центру.

Популярні послуги за якими звертаються до Центру – довідки ВПО, надання допомоги на проживання ВПО, витяги з Державного земельного кадастру, державна реєстрація земельної ділянки, отримання вперше чи заміна паспорта громадянина України, реєстрація права власності та іншого речового права, отримання дозволів та затверджень на земельні ділянки, подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ, обмін посвідчення водія на право керування транспортними засобами, оформлення соціальних послуг (призначення житлових субсидій, допомога малозабезпеченим громадянам, призначення тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів і т.д.).

Згідно штатного розпису у відділі працює 8 шт. одиниць. Протягом січня-вересня 2023 року безпосередньо адміністраторами центру було надано 7760 адміністративних послуг, в т.ч.:

- послуги Держгеокадастру – 130 послуг;

- соціальні послуги – 2892;

- оформлення та видача біометричних паспортних документів – 1764;

- довідки про склад сім’ї –316;

- державна реєстрація права власності –946;

- Є Малятко – 39 ;

- пошкоджене майно -89;

- обмін посвідчення водія на право керування транспортними засобами -77 послуг;

- Я ветеран -84 послуг.

Мобільним ЦНАПом за 9 місяців 2023 року надано 115 послуг при виїзді в старостинські округи. За підтримки Програми EGAP, ЦНАП отримав зчитувачі ID карток та сканери QR кодів, що дає змогу відвідувачам отримати потрібну послугу без паперового варіанту документів. Для використання відвідувачами, в разі потреби, надано апарат для вимірювання тиску та аптечки.

Завдяки «Програмі U-LED» отримано генератор, що дає можливість працівникам ЦНАПу безперебійно проводити прийом громадян за відсутності електропостачання. Також ЦНАП забезпечений безперебійним доступом до мережі інтернет, завдяки наявності супутникового зв’язку Starlink, обладнання якого було передано обласною військовою адміністрацією.

Завдяки активній співпраці з шведсько-українським Проектом PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» відділ (центр) надання адміністративних послуг виконавчого комітету Межівської селищної ради отримав 4 ноутбуки, 2 комп’ютера та 6 БФП.

За підтримки Програми EGAP облаштоване одне робоче місце для самообслуговування громадян.

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно. В частині державної реєстрації речових прав на нерухоме майно найбільш запитуваними послугами є реєстрація права власності на нерухоме майно та реєстрація похідних ( інших) речових прав. Відділом реєстрації, державним реєстратором виконавчого комітету Межівської селищної ради станом на 01.10.2023 надано послуг:

- державна реєстрація права власності на нерухоме майно - 500;

 - державна реєстрація речового права, похідного від права власності - 448;

 - внесення змін до запису Державного реєстру речових прав на нерухоме майно - 42;

 - державну реєстрацію обтяження речового права на нерухоме майно - 1;

 - реєстрація судового рішення про заборону вчинення реєстраційних дій, що набрало законної сили, судового рішення про скасування судового рішення про заборону вчинення реєстраційних дій, що набрало законної сили - 1;

 - державна реєстрація / припинення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - 186;

- реєстрація місця проживання - 170;

- зняття з реєстрації місця проживання - 44;

- зняття з реєстрації місця проживання по повідомленню - 24;

- зняття з реєстрації місця проживання у зв’язку зі смертю особи - 198;

- видано Витяги з реєстру територіальної громади -581;

- внесення відомостей до РТГ ДМС - 712;

- видано довідки на заяви громадян про останнє місце реєстрації місця проживання померлої особи - 94;

- видано довідок на заяви громадян про відсутність зареєстрованих осіб в житловому приміщенні - 54;

- видано довідки на заяви громадян про кількість зареєстрованих осіб за адресою - 7.

Стягнуто адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень 134,940 тис. грн., за державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 21,572 тис.грн.

Постійно ведеться робота щодо наповнення Реєстру територіальної громади, станом на 18.10.2023 зареєстровано 12276 осіб.

Трудовий архів. На централізованому зберіганні у відділі трудового архіву ВК МСР знаходиться 12447 одиниць зберігання, у складі 87 фондів, в т.ч.: Межівської СТГ- 9037 од.зб., Новопавлівської ТГ- 2729 од. зб., Слов’янської ТГ- 1006 од. зб.

За звітній період надійшло 577 звернень від фізичних осіб (запитів з фондів Межівської СТГ-393, з фондів Новопавлівської СТГ-110, з фондів Слов’янської СТГ – 74).

Тематика соціально-правових звернень: стаж роботи – 177, нарахування заробітної плати – 77, копії (витяги) з наказів – 91, займана посада – 13, стаж роботи та нарахування заробітної плати – 4, історичні довідки – 215. Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті звернення які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

З квітня 2023 року, надання послуг відділом трудового архіву проводиться виключно через ЦНАП (відділ (центр) надання адміністративних послуг виконавчого комітету Межівської селищної ради).

На виконання заходів селищної Програми інформатизації Межівської селищної ради та виконавчого комітету Межівської селищної ради на 2021 - 2023 роки на 2023 рік заплановані кошти в сумі 812,632 тис. грн., станом на 01.10.2023 профінансовані видатки в сумі 671,706 тис.грн,, кошти направлені на виконання заходів програми по :

1) відділу соціального захисту населення на 2023 заплановані кошти 31,90 тис. грн профінансовано 19,620 тис. грн (придбано комплект комп’ютерної техніки - 16,2 тис.грн, сплачено за обслуговування програмного забезпечення АІС кошти в сумі 3,420 тис.грн)

2) служба у справах дітей - заплановані кошти 8,535 тис.грн, профінансовано у сумі 6,42 тис.грн (сплачено за обслуговування програмного забезпечення АІС кошти в сумі 3,420 тис. грн, проведено заправку картриджів -3,2 тис.грн);

3) фінансовий відділ – заплановані кошти в сумі 52,850 тис. грн, профінансовані 52,650 тис. грн, направлено на виконання слідуючих заходів:

- придбання комп’ютерної техніки – придбано оргтехніку, а саме 3 комплектів системних блоків з клавіатурою, придбано принтер Canon та 3 картріджі – 39,6 тис. грн;;

- послуги у сфері інформатизації з надання доступу в режимі он- лайн до електронних баз інформаційних ресурсів - оплачено 4,8 тис. грн.;

- поновлення ліцензій на використання раніше придбаного програмного забезпечення оплачено 8,250 тис. грн.

4) відділ БАБ та ЖКГ – заплановано кошти у сумі 5,5 тис.грн, касові видатки – 5,12 тис.грн (використання програмного продукту АІС та МЕДок);

5) виконавчий комітет Межівської селищної ради - заплановані кошти в сумі 713,847 тис. грн, касові видатки – 587,896 тис. грн, в тому числі :

- за рахунок залишків коштів субвенції з державного бюджету на реалізацію заходів спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до інтернету в сільській місцевості виконані послуги та проведено касові видатки з прокладення широкосмугового доступу до інтернет на суму 281,4 тис. грн. до населених пунктів: с. Водолазьке, с. Новогригорівка, с. Славне (розпочаті у 2021 році на суму 120,6 тис. грн. ПП «Перша телекомунікаційна компанія»).

- придбано термінали супутникового інтернету Starlink- 72,0 тис. грн (у березні укладений договір та отримано 3 комплекти обладнання для прийому супутникового інтернету Starlink з мережевим інтернет адаптером для забезпечення інтернет зв'язком Демуринський, Райпільський старостинські округи та в смт. Межова);

- проведено оплату послуг з обслуговування терміналів супутникового інтернету Starlink - 18,0 тис. грн;

- придбано засоби інформатизації з ліцензійним забезпеченням (1 МФУ та 7 комп’ютерних комплектів) на суму 111,047 тис. грн;

- оплата послуг підтримки працездатності та забезпечення функціонування існуючих інформаційних систем громади заплановано 149,4 тис. грн, касові видатки – 105,449 тис. грн;

На виконання селищної Програми інформатизації Межівської селищної ради та виконавчого комітету Межівської селищної ради на 2021 – 2023 роки виконуються заходи :

1) Запровадження технологій е-урядування:

- працює електронний документообіг «Док Проф» який підключений до системи електронної взаємодії органів виконавчої влади;

- відділ (центр) надання адміністративних послуг підключений до системи «Регіональний віртуальний офіс електронних адміністративних послуг» та ДІЯ «Державні послуги онлайн»;

- запроваджені проєкти е-демократії такі як Е-звернення, Е-петиція, Громадський бюджет, Чат-бот «СВОЇ»;

- працює «Автоматизована система енергомоніторингу», «ПК Соціальна громада», АС «Діти», Е-черга до відділу (центру) надання адміністративних послуг, Call-centr до Центру надання адміністративних послуг;

- відділу (центр) надання адміністративних послуг та відділу земельних питань, охорони навколишнього природного середовища надано доступ до бази геоданих;

- працює офіційний веб-сайт Межівської селищної територіальної громади у доменній зоні dp.gov.ua та офіційна веб-пошта info@mezhova.otg.dp.gov.ua, it@mezhova.otg.dp.gov.ua, fin@mezhova.otg.dp.gov.ua;

- працюють сторінки в соціальних мережах facebook, Instagram, telegram та YouTube канал Межівської селищної ради;

2) Розвиток телекомунікаційного середовища громади та організація захисту інформації:

- працює канал захищеного зв’язку для видачі ID-карток та закордонних паспортів у відділі (центрі) надання адміністративних послуг Межівської селищної ради;

- всі відділи виконавчого комітету та старостинські округи підключені до мережі інтернет;

- працюють 11 зон вільного доступу wi-fi до мережі інтернет в закладах бібліотеки та ЦПМСД МСР;

- встановлені 2 станції моніторингу якості повітря, 1 додатково обладнана (смт. Демурине, смт Межова будівля селищної ради)

На виконання заходів Селищної Програма розвитку місцевого самоврядування на території Межівської селищної територіальної громади на 2021 - 2023 роки на 2023 рік заплановані кошти в сумі 205,7 тис. грн, профінансовані заходи на суму 145,990 тис. грн, які направлено:

на висвітлення діяльності ОМС в засобах масової інформації. на 2023 рік заплановано 184,5 тис. грн., профінансовано на 01.10.2023 – 129,89 тис. грн;

- для забезпечення професійного розвитку посадових осіб місцевого самоврядування - здобуття другої вищої освіти, на 2023 рік передбачені кошти в сумі 21,2 тис. грн, укладені договора на навчання 2 спеціалістів в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури, за спеціальностями: будівництво та цивільна інженерія (програма «Промислове та цивільне будівництво» будівельний факультет відділ БАБ та ЖКГ Межівської селищної ради), та спеціальністю геодезія та землеустрій, освітня програма «Землеустрій та кадастр», факультет цивільної інженерії та екології (виконавчий комітет Межівської селищно ради. Станом на 01.10.2023 оплачено кошти в сумі 16,1 тис. грн. в т.ч. відділ благоустрою – 5,1 тис. грн., виконавчий комітет – 11,0 тис. грн.

На виконання заходів селищної програми підтримки державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів у Межівській селищній територіальній громаді на 2023-2025 роки на 2023 рік заплановані кошти у сумі 20,0 тис.грн, профінансовані заходи на суму 20,0 тис.грн, які направлено на покращення підтримки державної політики у сфері казначейського обслуговування.

 Надання послуг закладами соціальної сфери, та комунальними підприємствами громади. 

Надання послуг закладами освіти.  

У комунальній власності Межівської СТГ знаходиться:

- 10 закладів дошкільної освіти. Рішенням Межівської селищної ради від 06.10.2023 № 1671-27/VIII «Про затвердження мережі закладів освіти Межівської селищної ради на 2023 – 2024 навчальний рік» відкрито дошкільний підрозділ при Іванівській гімназії, з 01.09.2023 призупинено освітній процес у Водолазькому ясла – садку (рішення Межівської селищної ради від 11.07.2023 № 1593-25/VIII «Про призупинення освітнього процесу у комунальному закладі дошкільної освіти «Водолазький ясла – садок «Журавлик» Межівської селищної ради на 2023/2024 навчальний рік». всього функціонує 22 групи (365 вихованців), - 8 закладів загальної середньої освіти - 97 класів (1410 учнів),

- Міжшкільний ресурсний центр (203 учні 10-11 класів),

- Будинок дитячої та юнацької творчості (282),

- Дитячо – юнацька спортивна школа (318),

- 2 комунальні установи - «Інклюзивно ресурсний центр» Межівської селищної ради» (28 дітей) та «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Межівської селищної ради».

Освітні послуги в закладах освіти забезпечують 262 педагоги, які мають відповідну педагогічну освіту. У закладах дошкільної освіти працює 48 педагогів, у гімназіях та ліцеях – 182 вчителі, в інших закладах освіти та установах – 32 педагогічні працівники. Серед учасників освітнього процесу - 119 дітей внутрішньо переміщених осіб (36 – у ЗДО, 83 – ЗЗСО).

Відсоток охоплення дошкільною освітою становив 85,1 %. У рамках проєкту ЮНІСЕФ «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні» на базі Межівського ліцею №1 (має найпростіше укриття) працюють 4 локації: Межівського ясла - садка №1, Межівський ясла – садка №3 (47 малят), Райпільського КЗДО (12 дітей), локація Веселівського ясла- садка (11 дітей).

Усі діти шкільного віку стовідсотково охоплені загальною середньою освітою. Відсоток охоплення позашкільної освітою становить 42,3%. У звітному періоді 2023 року – 140 дітей Межівської селищної територіальної громади закінчили 9 клас гімназій та ліцеїв, свідоцтво з відзнакою отримали 13 випускників базової середньої школи. Документи про повну загальну середню освіту отримали 70 випускників із 6 ліцеїв Межівської селищної ради, свідоцтва про повну загальну середню освіту з відзнакою отримали 10 випускників (Межівський ліцей №1 - 4, Межівський аграрний ліцей – інтернат -6), які були нагороджені Золотими та Срібними медалями. У ЗНО/НМТ взяли участь 57 випускників 11-х класів, більше 180 балів отримали 4 випускники освітніх закладів громади (Межівський ліцей №1 -3, Межівський аграрний ліцей – інтернат -1.

На утримання закладів освіти Межівської селищної ради за 9 місяців 2023 року використано кошти в сумі 62702,4 тис. грн, з них кошти селищного бюджету Межівської СТГ – 34235,0 тис грн. На виплату заробітної плати з нарахуванням використано 53416,4 тис. грн (заробітна плата - 43152 тис. грн., нарахування на заробітну плату – 10264,4 тис. грн).

Середня заробітна плата працівників освіти становить – 11,324 тис. грн., з них педагогічні працівники – 16,819 тис. грн.

Дошкільна освіта. Мережа закладів дошкільної освіти громади складається з 10 закладів, та 1 дошкільного підрозділу Іванівської гімназії з дошкільним підрозділом Межівської селищної ради, у яких виховується 365 дітей (22 групи). У закладах дошкільної освіти працює 48 педагогів. Освітній процес для дітей старшої вікової групи (5-6 років) організовано з використанням технологій дистанційного навчання. Із 01 вересня 2023 року у змішаному форматі працюють 2 групи (29 малят) КЗДО Межівського ясла-садка № 3 «Барвінок» МСР» на базі Межівського ліцею №1 Межівської селищної ради. У зв’язку із завершенням будівництва швидкоспоруджуваної модульної споруди, яка може використовуватися як найпростіше укриття, у жовтні 2023 року освітній процес у Межівському ліцеї № 1 МСР та КЗДО «Межівський ясла-садка №1 «Сонечко» МСР» буде переведено із дистанційного формату у змішаний, з 01 вересня 2023 призупинено освітній процес у КЗО «Водолазький ясла-садок «Журавлик» МСР»

Загальна середня освіта. На території громади функціонує закладів загальної середньої освіти в яких здобувають освіту 1410 учнів (97 класів), серед них - 6 ліцеїв (у тому числі 1 опорний заклад з 1 філією (гімназія), 2 гімназії.

Серед учасників освітнього процесу - 119 дітей ВПО, середня наповнюваність класу 13,8 дітей. Після введення воєнного стану процес навчання здійснюється дистанційно.

Важливу роль для формування освітнього середовища відіграє забезпеченість учнів сучасними підручниками, що становить 93,05%, протягом звітного періоду у заклади освіти було завезено 2239 екземплярів підручників на суму 270,8 тис.грн.

  • До введення воєнного стану, у всіх закладах загальної середньої освіти функціонували шкільні їдальні, технологічне обладнання яких потребує заміни (за виключенням обладнання їдальні Межівського ліцею №2).
  • Здійснюються заходи для матеріальної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У всіх закладах освіти Межівської селищної ради протягом 9 місяців 2023 року витримувався тепловий режим, на оплату енергоносіїв використані кошти у сумі 7382 тис грн, з них: водовідведення та водопостачання – 162,0 тис. грн, електроенергія – 2006,0 тис. грн, придбання твердого палива – 2190,0 тис. грн, природний газ – 2068,0 тис. грн, теплопостачання – 956,0 тис. грн. Автономні засоби забезпечення електроенергією є в 11 із 22 закладів освіти Межівської селищної ради (52,3 %).

Учні закладів загальної середньої освіти та вихованці закладів позашкільної освіти є активними учасниками в інтелектуальних та творчих конкурсах, спортивних змаганнях та отримують перемоги. В обласному конкурсі - захисті учнівських дослідницьких робіт із 7 слухачів Дніпропетровського відділення МАНу, дві учениці із Межівського аграрного ліцею – інтернату та Володимирівського ліцею Межівської селищної ради отримали перемогу.

Учасниками обласних олімпіад з базових навчальних дисциплін стали 30 переможців ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових навчальних дисциплін. Перемогу здобули 6 учнів (Межівський ліцей № 1 -2 учні; Межівський аграрний ліцей – інтернат -2; Межівський ліцей №2 – 1, Райпільський ліцей -1).

Щорічно учні закладів освіти Межівської селищної ради перемагають у творчих конкурсах та інтелектуальних випробуваннях патріотичного спрямування: У лютому 2023 року проводився Всеукраїнський бліц конкурс «Український орнамент перемоги», маємо 7 переможців (Межівський ліцей №1 -3, Межівський аграрний ліцей – інтернат -2, Володимирівський ліцей -1, Райпільський ліцей -1).

 На території громади працює КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» МСР». З метою формування професійної компетентності педагогічних працівників закладів освіти протягом 9 місяців 2023 року проведено ряд заходів, а саме:

- 17 засідань предметно – методичних комісій вчителів базових навчальних дисциплін у режимі он-лайн;

- зимова декада педагогічної творчості «Наш бренд – педагогічна майстерність і талант»;

- навчання директорів закладів освіти з питань забезпечення організації навчання за інклюзивною формою дітей з ООП;

- семінар практикум для практичних психологів закладів освіти Межівської селищної ради з питання забезпечення системної роботи на платформі: «Я – психолог»;

- міні – фестиваль творчо працюючих педагогів, які мають педагогічні звання «Практика застосування інноваційних технологій при вивченні базових навчальних дисциплін»;

- інформаційна кіно сесія для вчителів суспільних дисциплін «Інновація на уроці суспільно-гуманітарного циклу – перша сходинка до успіху»;

- інтерактивно – рефлексійний семінар для директорів закладів загальної середньої та позашкільної освіти з теми «Формування управлінської компетентності керівника сучасного закладу освіти в освітній парадигмі «Нова українська школа»;

- тематичний практичний семінар для директорів закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти: «Способи модернізації управлінської діяльності директора закладу освіти в умовах освітніх змін (освітня парадигма «Нова українська школа»).

Селищний фестиваль педагогічних інновацій освітян «EDU_FEST MEZHOVA-2023» дозволив презентувати власні напрацювання 36 педагогам закладів освіти Межівської селищної ради, які стали учасниками обласного етапу фестивалю – конкурсу учительських наробок. 13 педагогів Межівщини отримали сертифікати переможців.

До дня працівників освіти (28 вересня2023 року) проведено інтерактивний представницький захід «Освітянська кав’ярня» для директорів закладів освіти та управлінців у галузі «Освіта» Межівської та Слов’янської СТГ.

Протягом звітного періоду 2023 року здійснювався індивідуальний супровід підготовки та проведення творчих звітів педагогів, які завершували у березні 2023 року власні педагогічні дослідження, консультації для дев’ять вчителів початкових класів, що взяли участь у І етапі сертифікації вчителі, за результатами складання ЗНО три із них були допущені до участі у ІІ етапі, презентація – захист власного досвіду роботи практичного психолога КЗДО «Межівський ясла - садок №3 «Барвінок» через участь у обласній науково – практичній конференції «Забезпечення психологічної підтримки дітей дошкільного віку в умовах дії воєнного стану»; супровід участі 3 вчителів початкових класів (Веселівський, Межівський аграрний ліцей-інтернат, Межівський ліцей №2) у завершенні процедури сертифікації; Методичний супровід 3 переможців VII щорічного Всеукраїнський конкурс «Педагог-новатор2023 року» в номінації «Інноваційний прорив» (Володимирський ліцей та Межівський аграрний ліцей-інтернат); супровід підготовки вчителя математики (Володимирський ліцей) до успішного проходження ЗНО (1 етап сертифікації).

 Позашкільна освіта. У СКЗПО «Межівський будинок дитячої та юнацької творчості» функціонує 19 груп, навчається 282 дитини, навчальний процес здійснюють 6 педагогів. Освітній процес здійснюється в режимі онлайн, з використанням технологій дистанційного навчання. Окрім освітньої діяльності педагогічні працівники закладу позашкільної освіти – активні учасники конкурсів, виставок, фестивалів.

Протягом січня – вересня 2023 року проведено селищну фотовиставку онлайн «Моя ялинка найкраща, бо вона не зрубана» та акцію «Подаруй свято захисникам».

За результатами участі у обласних етапах конкурсу «Мирний космос» у рамках Всеукраїнського колоквіуму школярів «Космос. Людина. Духовність» (отримано 3 перемоги у двох номінаціях: «Ракетно-космічна техніка» та «Світ інформації: сучасність та майбутнє».

Під керівництвом педагогів закладу вихованці Межівського БДЮТ взяли участь та отримали перемоги у:

- міжнародних конкурсах мистецтв «MADE IN UKRAINE», «TALENT TIME», «Наша Ненька Україна», міжнародних конкурсах талантів «SOUL», «Дім для душі», «Палітра талантів», «Євро- весна»;

- всеукраїнській акції «Писанкове дерево Перемоги», Всеукраїнському конкурсі з писанкарства «Великодні писанки», всеукраїнських мистецьких конкурсах до Дня закоханих «Зірки кохання» «Зимові ігри», «Оксамит Fest», «Місце сили»; всеукраїнському конкурсі талантів «DOBRO fest»

Межівська дитячо – юнацька спортивна школа має 5 відділень, навчаються 318 дитина (19 груп) із 5 закладів освіти Межівської СТГ. Забезпечують навчальний процес 6 тренерів – викладачів. Освітній процес у СКЗПО «Межівська дитячо – юнацька спортивна школа» здійснюється за змішаною формою навчання. Окрім освітньої діяльності заклад пропагує розвиток фізичної культури та спорту для дітей та дорослих.

Протягом першого півріччя 2023 року, з дотриманням умов безпеки, передбачених законодавством у період дії воєнного стану, а також без присутності глядачів, за участю вихованців СКЗПО «Межівська - дитячо юнацька спортивна школа» проведені змагання на:

- Кубок з футзалу пам'яті тренера-викладача з футболу Володимира САЛІВОНА;

- святковий турнір з пляжного волейболу серед учнів Межівської ДЮСШ у 3-х вікових групах;

- відкритий турнір з волейболу серед вихованців ДЮСШ 2007-2008 р.н.;

- товариський турнір з міні-футболу серед вихованців ДЮСШ 2013-2014 р.н.;

- відкритий турнір з пауерліфтингу (с. Новопавлівка);

- кубок з волейболу серед дічат (м. Першотравенськ);

- матчева зустріч з міні-футболу серед вихованців ДЮСШ;

- кубок з волейболу серед юнаків до Дня Соборності України (м. Першотравенськ);

- відкритий турнір з волейболу серед вихованців ДЮСШ (м. Павлоград);

- товариський турнір з волейболу серед вихованців ДЮСШ;

- чемпіонат Дніпропетровської області з волейболу серед жіночих команд (смт.Слобожанське);

- 4 товариські турніри серед вихованців відділення волейболу серед дівчат 2006 р.н і молоді)(Петропавлівська, Першотравенська, Межівська ДЮСШ та філії с.Слов’янка);

- 1 юнацька комплексна спартакіада Дніпропетровщини (смт.Магдалинівка);

- кубок турніру Дніпропетровської області з волейболу серед дівчат 2007 р.н.- 3 місце;

- відкритий обласний турнір з волейболу (дівчата 2009 р.н.) – 1 місце;

- відкритий турнір з пауреліфтингу у місті Вільногірськ -6 перших місць.

Серед дорослого населення протягом січня-вересня 2023 року організовано та проведено такі спортивні заходи:

- відкритий чемпіонат з міні-футболу;

- шаховий товариський турнір;

- відкритий турнір з волейболу серед чоловіків (с. Слов'янка);

- зональні обласні змагання Чемпіонату ГО ДТОВФСТ «Колос» під девізом «Рухайся до Перемоги України!» серед чоловічих та жіночих команд;

- фінальні обласні змагання з волейболу Чемпіонату ГО ДТОВФСТ «Колос» під девізом «Рухайся до Перемоги України!» серед чоловічих команд (смт Магдалинівка);

- фінальні обласні змагання з волейболу Чемпіонату ГО ДТОВФСТ «Колос» під девізом «Рухайся до Перемоги України!» серед жіночих команд (смт Слобожанське).

 Профільне навчання здійснюється на базі КЗО «Міжшкільний ресурсний центр» МСР (203 учнів 10-11 класів). Заклад проводить підготовку за такими напрямками: водій автотранспортних засобів, категорія В, водій автотранспортних засобів, категорія С, оператор комп’ютерного набору, швачка. Комунальний заклад освіти «Міжшкільний ресурсний центр» Межівської селищної ради» працює за змішаною формою навчання: теоретичний матеріал учні закладу опрацьовували з використанням технологій дистанційного навчання, практичні заняття здійснювались в очному режимі. Склали екзамени з теоретичного та практичного навчання і отримали права в м. Павлограді ТСЦ 1247 група 72 водіїв транспортних засобів категорії «В» в кількості 10 чоловік.

Завершено навчання для дорослих «Курс крою та шиття», вручені свідоцтва про завершення навчання та проведено показ готових виробів слухачів курсів.

На реалізацію заходів в галузі «Освіта» протягом 2023 року прийняті 3 селищних програми, на які заплановано 31910,015 тис.грн, фінансувалися на на звітну дату 3 програми на суму 24127,38 тис.грн.

На виконання заходів Селищної комплексної Програми розвитку освіти на 2023 рік заплановані кошти селищного бюджету в сумі 31 281, 024 тис. грн., протягом першого півріччя 2023 року використані кошти в сумі 23 629,7 тис. грн,

Кошти направлені на:

- виплату заробітної плати працівникам закладів дошкільної освіти, МОПам і спеціалістам закладів та установ освіти Межівської селищної ради – 23 563,0 тис. грн.;

- виплати для підтримки дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким виповнилось 18 років (7 випускників), виплачені кошти в сумі 12,7 тис. грн;

- страхування водіїв та автотранспортних засобів (шкільних автобусів) - 4,7 тис грн;

- виплата премії Межівської селищної ради «З надією в майбутнє Межівщини» випускникам 11 класу та педагогам (які їх навчали), що отримали найвищий бал при складанні НМТ, переможцям та призерам обласних олімпіад та конкурсу – захисту учнівських науково- дослідницьких робіт (учні – 5,600 тис грн, вчителі – 7,400) - 32,5 тис. грн;

- виплата премії Межівської селищної ради вихованцям СКЗПО «Межівський БДЮТ» «Юне дарування» - 15,3 тис. грн.;

- виплата премії Межівської селищної ради за перемогу в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року -2023» в номінації «Фізична культура» - 1,5 тис. грн.

Видатки на забезпечення гарячим харчуванням - 718,265 тис. грн., підвіз питної води – 8,246 грн., придбання паливо-мастильних матеріалів – 35,0 тис. грн., діагностика транспортних засобів – 60,0 тис. грн., страхування цивільно – правової відповідальності – 15,4 тис. грн., новорічні подарунки для дітей пільгової категорії – 9,0 тис. грн., не проводилися.

 На виконання заходів Програми інформатизації відділу освіти, молоді та спорту на 2023 рік заплановані кошти 593,991 тис.грн, використано протягом звітного періоду кошти в в сумі 516,444 тис. грн., кошти направлені на оплату послуг мережі Інтернет – 103,1 тис. грн, придбано комп’ютерну техніку на суму 413,344 тис.грн (11 комплектів комп’ютерного обладнання - 235,367 тис.грн, та 15 од. принтерів на суму 177,975 тис. грн).

На виконання заходів селищної Програми з розвитку фізичної культури та спорту на 2023 рік заплановані кошти селищного бюджету у сумі 35,0 тис. грн, фактично використано 19,28 тис. грн, придбано дизельне паливо на суму 14,280 тис. грн, та спортивний інвентар на суму 5,0 тис. грн.

На виконання заходів селищної цільової Програми цивільного захисту населення від надзвичайних ситуацій на території Межівської селищної територіальної громади на 2022- 2024 роки по закладах освіти на 2023 рік із селищного бюджету виділені кошти в сумі 4190,6 тис.грн для проведення ремонтних робіт та облаштування найпростішого укриття на базі Межівського ліцею №1 та Межівського аграрного ліцею – інтернату, та придбання залізобетонних модулів захисної споруди для Межівського ліцею №2 МСР та для КЗДО «Межівський ясла-садок «Сонечко» МСР».

Станом на 01.10.2023 кошти використані у сумі 783,819 тис.грн в т.ч.:

- на облаштування найпростішого укриття на базі Межівського ліцею №1 та Межівського аграрного ліцею- інтернату– 155,623 тис.грн, (придбано лавки, вогнегасники, пожежний щит);

- на проведення ремонтних робіт в найпростішому укритті на базі Межівського ліцею – 619,471 тис.грн;

- проведено оплату послуг за технічний нагляд найпростішого укриття - 8,725 тис.грн.

Крім того, профінансовано кошти на придбання залізобетонних модулів захисної споруди для Межівського ліцею № 2 МСР – 1698,354 тис.грн., та для КЗДО Межівський ясла-садок «Сонечко» - 1698,354 тис. грн, зареєстровано кредиторську заборгованість у сумі 3396,708 тис.грн.

 Надання послуг закладами охорони здоров’я.

 Медичну первинну допомогу жителям громади надають 14 медичних закладів, зокрема: 8 АЗПСМ (в т.ч. по громаді – 5), 1 ФП, 5 ПЗ. Наказом директора ЦПМСД від 15.02.2023 № 50 «Про внесення змін до організаційно – штатної структури та штатного розпису КНП «ЦПМСД» МСР» введено до мережі КНП«ЦПМСД» МСР» Веселівську АЗПСМ, і виведено Веселівський ФП

У закладах забезпечується надання всіх послуг передбачених «Порядком надання первинної медичної допомоги» та запроваджено електронне направлення до фахівців вторинного чи третинного рівня, електронна виписка рецептів по програмі «Доступні ліки». Впроваджений електронний реєстр пацієнта, електронний реєстр вакцинації проти COVID-19.

На базі 8 амбулаторій станом на 01.10.2023 функціонують 26 ліжок денного стаціонару (01.03.2023 виданий наказ директора ЦПМСД № 55 про оптимізацію ліжкового фонду, та виведено із загального ліжкового фонду 12 ліжок денного стаціонару), за 9 місяців 2023 року на ліжках денного стаціонару проліковано – 832 пацієнта, також працюють стаціонари вдома, за звітний період організовано 77 таких стаціонарів.

Відповідно до наказу директора КНП від 03.07.2023 №106 «Про внесення змін до організаційно – штатної структури та штатного розпису КНП «ЦПМСД» МСР» введено з 01 липня 2023 нову організаційно – штатну структуру та штатний розпис підприємства в кількості 94,0 шт одиниць, проведено скорочення вакантних 6 посад (Межівська АЗПСМ – 4,75 посад (лікар – педіатр – 1,0 сестрамедична ЗПСМ – 1,0, молодша медична сестра – 1,25 посад), Іванівська АЗПСМ – 0,5 посад, (лаборант), ПЗ с.Новогригорівка – 0,25 (сестра медична), ПЗ с. Українка – 0,25 (сестра медична), ПЗ с. Антонівка – 0,25 (сестра медична)

Станом на 01.10.2023 фактично зайнято – 68,0 посад, працює 73 фізичних осіб. Штатних посад лікарів загальної практики – 12,0, фізичних осіб – 8, укомплектованість – 66,7%, педіатрів – 1,0 (укомплектованість 100%), терапевт - 1,0 (укомплектованість - 100%), медичних сестер ЗПСМ – 23,5 шт.од, фізичних осіб – 21 (89,3 %).

Населення, прикріплене до закладів ПМСД становить 22733 особи. Лікарями ЗПСМ охоплено 100% дорослого населення та 65,5% дитячого населення, педіатрами – 34,5 % дитячого населення. Кількість прикріпленого населення на 1 фізичну особу лікаря, який надає ПМД становить:

Межівській АЗПСМ – до 1927 осіб;

Слов'янська АЗПСМ - 2067 осіб;

Новопідгороднянська АЗПСМ – 1543 осіб;

Демуринська АЗПСМ – 1497 осіб;

Іванівська АЗПСМ – 1109 осіб;

Новопавлівська АЗПСМ – 2887 особа.

Не укомплектовані лікарями 4 АЗПСМ (Зорянська, Веселівська, Новопавлівська, Іванівська).

Для підвищення якості та доступності первинної медичної допомоги населенню медичні працівники проводили виїзди у віддалені села громади. З початку 2023 року здійснено 208 виїздів, оглянуто 3507 осіб на прийомі та 465 вдома.

З метою раннього виявлення туберкульозу проводилися флюорографічні огляди дорослого населення та туберкулінодіагностика серед дитячого населення, з початку року флюорографічно обстежено 4188 пацієнтів. Також проводиться скринінгове анкетування для виявлення людей, які потребують обстеження на туберкульоз. Це дозволить виявити захворювання на ранніх стадіях та дасть змогу більш ефективно його лікувати.

За 9 місяців 2023 році було проведено 607 анкетувань, на флюорообстеження направлено 79 осіб. Туберкулінодіагностика серед дитячого населення виконана на 44,1 % до річного плану.

Знизився рівень захворюваності на коронавірусну хворобу у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 70,6%. Постійно проводяться щеплення дорослого населення проти COVID-19. Станом на 12.07.2023 р. зроблено 21000 щеплень. Станом на 12.07.2023 карантинні заходи відмінено.

Клініко-діагностичною лабораторією Центру ПМСД проведено 43288 досліджень, в т.ч., Межівською АЗСМ – 30167 (69,7 %).

Всі АЗПСМ забезпечені швидкісним Інтернетом, автотранспортом, оснащеність медичним обладнанням 97 %. Станом на 01.10.2023 введено 15532 декларацій.

В закладі впроваджено попередній запис на прийом до сімейного лікаря, педіатра та попередній запис на консультації до лікарів обласної лікарні ім. Мечнікова. З липня 2019 року в закладі функціонує кабінет Телемедицини з консультуванням на рівні обласних лікарів різних спеціальностей.

З 24 лютого 2022 року на первинному рівні медичні послуги отримали 1463 ВПО.

З червня 2022 року на базі Межівської АЗПСМ відновлено роботу фізіотерапевтичного кабінету. Затверджено перелік обладнання, допущеного до роботи у фізкабінеті та перелік послуг, які будуть надаватись пацієнтам. Кабінет забезпечено набором медичних засобів для надання невідкладної медичної допомоги. Для отримання фізіопроцедур пацієнт використовує медичні препарати, придбані за власні кошти. Станом на 01.10.2023 року в кабінеті проліковано 267 пацієнтів, які отримали 2105 процедури.

По Райпільському ФП проведено роботи по заміні системи опалення закладу з газового на електричне: відключене газове опалення, замінена електропроводка, винесено електричний лічильник на подвір’я, придбаний електрокотел, на даний період ще не підключений, по Новопідгороднянській АЗПСМ замінено вхідні двері, 9 вікон.

Середня заробітна плата за 9 місяців 2023 року лікаря – 17,109 тис.грн., середнього персоналу – 13,328 тис.грн., молодшого медичного персоналу – 7,050 тис.грн., адміністративного персоналу – 10,523 тис.грн., іншого персоналу – 6,875 тис.грн.

На виконання селищної програми фінансової підтримки та розвитку КНП «ЦПМСД» МСР на 2022 – 2024 роки на 2023 рік заплановані кошти селищного бюджету в сумі 3635,5 тис.грн. профінансовано за звітний період 2023 року кошти в сумі 2437,8 тис.грн., кошти направлені на:

- проведення поточних ремонтів амбулаторій, фельдшерських пунктів та пунктів здоров'я – 100,07 тис.грн., (заміна 9 дерев’яних вікон, які за віковим терміном, в процесі експлуатації прийшли в непридатність та одних вхідних дверей Новопідгороднянської амбулаторії та придбано будівельні матеріали для обробки вставлених вікон та дверей);

- застосування надбавки до заробітної плати молодим спеціалістам (лікарям) та лікарям – інтернам в розмірі до 50 % від посадового окладу – 10,43 тис.грн;

- на соціальну підтримку хворих на туберкульоз І - ІІІ категорій у підтримуючій фазі лікування у вигляді продуктових наборів – 1,24 тис.грн (забезпечено 1 особу трьома продуктовими наборами);

- на утримання медичного працівника в амбулаторії смт.Демурине з правом реалізації лікарських засобів – 16,47 тис.грн;

- на утримання медичного працівника в амбулаторії с.Іванівка – 16,47 тис.грн;

- забезпечення 6 осіб з інвалідністю медичними засобами за Постановою КМУ від 03.12.2009 року № 1301 "Про затвердження Порядку забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших окремих категорій населення медичними виробами та іншими засобами"- 15,5 тис.грн;

- забезпечення безоплатними лікарськими засобами 54 особи пільгової категорії населення (діти інваліди, інваліди з дитинства, ІВВВ, УВВВ, УБД, учасники АТО, психічно хворі, хворі на ДЦП, хворобу Паркінсона та інші категорії), які хворіють на певні захворювання згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 року № 1303 "Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань" – 274,39 тис.грн;

- забезпечення дітей з 3-х річного віку, хворих на фенілкетонурію, лікувальними сумішами - 189,72 тис.грн.(придбано 51 банка спеціального продукту харчування ФКУ В для дитини хворої на фенілкетонурію);

- забезпечення дорослої мешканки громади хворої на фенілкетонурію лікувальними сумішами – 217,62 тис.грн (придбано 57 банок спеціального продукту харчування ФКУ С);

- на придбання молочних сумішей для дітей до року народжених від ВІЛ-інфікованих матерів – 4,38 грн. (кошти Новопавлівської громади). Один малюк отримав 44 банки молочної суміші «Малютка»;

- забезпечення пільгової категорії з онкологічними захворюваннями знеболюючими препаратами. Придбання анальгетиків, наркотичних засобів та сильнодіючих психотропних препаратів – 183,79 тис.грн (забезпечено безоплатними лікарськими засобами 29 осіб даної пільгової категорії населення);

- забезпечення відповідно до статті 89 Бюджетного кодексу України, комунальних некомерційних підприємств, які надають первинну медичну допомогу населенню, фінансовою підтримкою для оплати комунальних послуг та інших послуг (крім комунальних) - 1091,90 тис.грн. ( водопостачання та водовідведення – 15,75 тис.грн., електроенергія – 529,08 тис.грн., оплата природного газу – 92,95 тис.грн., оплата інших енергоносіїв – 454,12 тис.грн.,

- фінансова підтримка на забезпечення паливо - мастильними матеріалами – 125,19 тис.грн. (придбано бензин для забезпечення виїзду лікарів на обслуговування викликів);

- придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів для забезпечення безперебійної діяльності закладу – 10,35 тис.грн ( придбано комплектуючі для наладки та запуску в роботу біохімічного аналізатора)

- фінансова підтримка на закупівлю предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю для забезпечення безперебійної діяльності закладу – 34,520 тис.грн (придбання автозапчастин для ремонту автомобіля, що здійснює підвоз лікарів Межівської амбулаторії на виклики - 23,0 тис.грн;, придбано бензотример для благоустрою прилеглої території до Межівської амбулаторії - 5,5 тис.грн., придбано 2 велопарковки для Слов’янської амбулаторії - 5,0 тис.грн, та бочку для питної води - 1,02 тис.грн);

- фінансова підтримка на навчання працівників з техніки безпеки поводження з електричним та газовим обладнанням - 4,090 тис.грн (пройшли навчання 5 працівників);

- фінансова підтримка на оплату штрафу за електроенергію щодо якої порушено облік – 14,7 тис.грн;

- фінансова підтримка для оплати інших послуг (крім комунальних) – витрачено 126,97 тис.грн.

На виконання заходів селищної «Програми з інфекційного контролю в КНП «ЦПМСД» МСР» на 2022-2024 роки» на 2023 рік виділені кошти в сумі 181,989 тис. грн., на звітну дату використано 96,910  тис.грн. Кошти направлено на:

-придбання туберкуліну для проведення туберкулінодіагностики серед дитячого населення – 73,69 тис.грн.,(придбано 23 упаковки на 1150 дітей);

- забезпечення засобами індивідуального захисту для медичних працівників, дезінфікуючими засобами, тест-смужками для запобігання поширенню інфекційних хвороб – на 23,22 тис.грн.

На виконання Селищної Програми енергозбереження та енергоефективності Межівської селищної територіальної громади на 2023-2025 роки на 2023 рік заплановані кошти в сумі 3930,0 тис. грн, Станом на 01.10.2023 профінансовано 29,94 тис.грн,, які направлено на перерахунок проектно – кошторисної документації по об’єкту:

"Енергозберігаючі заходи, капітальний ремонт "Межівської амбулаторії загальної практики сімейної медтцини" за адресою: вул. Сонячна, 12 смт. Межова, Межівського району Дніпропетровської області. Коригування". 

Медичну допомогу на вторинному рівні надає КНП «Центральна лікарня» МСР». У серпні 2023 року затверджено нову структуру та штатну чисельність закладу в кількості - 137,0 штатних одиниць (наказ директора закладу від 14.08.2023 №128), (з 01.01.2023 структура – 168,75 шт.од) фактично зайнято на 01.10.2023 - 101 посада, 106 фізичних осіб (97 працівників за основним місцем робрти, 9 сумісників) в т.ч:

- адміністративний персонал – 3 штатних посади, фактично зайнято – 2 посади, 2 фізичних особи;

- лікарі, штатних посад - 33,5, фактично зайнято - 17,25 посад, 24 фізичних осіб (17 осіб за основним місцем роботи, 7 сумісників);

- середній медичний персонал, штатних посад – 45,5, фактично зайнято – 39,25 посад, 36 фізичних осіб (за основним місцем роботи);

- молодший медичний персонал, шт.штатних посад – 22,5, фактично зайнято – 21,75 посад, 20 фізичних осіб (19 осіб за основним місцем роботи, 1 сумісник);

- інші працівники – 32,5 штатних посад, фактично зайнято – 22,75 посад, 24 фізичних особи (23 за основним місцем роботи, 1 сумісник)

У червні 2023 зтверджений новий ліжковий фонд КНП «Центральна лікарня» МСР», який складає 70 ліжок, наказ №112 від 28.06.2023 року, до якого входять:

- терапевтичне відділення на 43 ліжка (до складу якого входять терапевтичні ліжка для дорослих - 20, неврологічні ліжка для дорослих - 5, паліативні ліжка для дорослих - 5 та педіатричні ліжка - 13);

- хірургічне відділення на 27 ліжок (до складу якого входять хірургічні ліжка для дорослих - 12, гінекологічні ліжка з ліжками патології для вагітних - 5, ліжка травматологічного профілю для дорослих - 5 та ліжка отоларингічного профілю для дорослих - 5);

- 3 ліжка палати інтенсивної терапії, які не входять до ліжкового фонду закладу.

На 01.07.2023 ліжковий фонд закладу складав 65 ліжок: терапевтичні ліжка – 20, хірургічні ліжка - 17, патологія вагітних – 3, гінекологічні ліжка - 2, паліативні ліжка - 5, педіатричні ліжка - 13, неврологічні ліжка – 5.

Забезпеченість населення ліжками на 10 тис. нас. склала – 30%.

Укладені договора з НСЗУ про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій за 14 пакетами медичних послуг. Станом на 01.10.2023 надійшли кошти від НСЗУ по 11 пакетах медичних послуг на суму  10490,582 тис.грн:

- профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах – 2901,259 тис. грн;

- ведення вагітності в амбулаторних умовах – 168,936 тис. грн;

- стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям– 285,615 тис. грн;

- езофагогастродуоденоскопія - 6,167 тис. грн;

- первина медична допомога – 172,333 тис.грн;

- стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій – 6032,641 тис. грн;

- хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах– 442,620 тис.грн.

- стоматологічна допомога – 418,860 тис.грн;

- медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки - 9,713 тис.грн;

- хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня - 14,236 тис.грн;

- мобільна паліативна медична допомога дорослим в дітям - 38,202 тис.грн.

Вартість одного ліжкодня на медикаменти 11,99 грн., вартість амбулаторного відвідування 2,25 грн., вартість харчування одного ліжкодня 14,90 грн.

При плановому показнику 255 днів ліжка працювали 184 днів (в 2022р. за цей же період робота ліжка – 181дн.), процент виконання ліжкоднів становить 72% (в 2022 році – 71,1%), що вказує на збільшення надання медичних послуг лікарями стаціонарних відділень.

За звітний період 2023 року у стаціонарних відділеннях лікарні проліковано 1488 осіб (2022 рік – 1361 ос.). По нозологіях: хвороби дихання – 244 хворих, хвороби системи кровообігу – 322 хв., травми, отруєння - 194 хв., хвороби сечостатевої системи – 149 хв., хвороби системи травлення – 139 хв., хвороби кістково – м’язової системи – 133 хв., хвороби шкіри та підшкірної клітковини - 98 хв., новоутворення – 29 хв., вагітність, пологи та післяпологовий період – 23 хв., хвороби нервової системи – 38 хв., хвороби ендокринної системи – 27 хв., інші – 92 хв.

За звітний період в умовах стаціонару проведено 217 оперативних втручань (в т.ч. гінекологічного профілю – 40 оперативних втручань), з них в ургентному порядку –7 операції.

Протягом 2023 року в стаціонарних відділеннях померло 28 осіб (в 2022 році - 33 особи), летальність за звітний період зменшилася проти минулорічного показника і становить 1,8 проти 2,1.

Протягом 9 місяців 2023 року на медичну реабілітацію (відновне лікування) в санаторно-курортні заклади України, направлено 28 пацієнтів.

Стаціонарну медичну допомогу за місцем проживання протягом звітного періоду поточного року надано 1488 хворим, в т.ч. Межівської СТГ – 1004 хворих, Слов’янської СТГ – 129 хворих, Новопавлівської СТГ -145 хворих, мешканці інших областей -210 хворих.

На обліку у лікаря ендокринолога знаходиться 142 особи ( в 2022 р. - 141 особи), в т.ч. 4 дітей хворих на цукровий діабет. Із загальної кількості хворих – 68 осіб на інвалідності. На даний час інсулін отримують всі хворі, забезпечуються інсуліном безкоштовно в повному обсязі. Вперше хворих на цукровий діабет за звітний період виявлено 10 дорослих.

Амбулаторна медична допомога надається в поліклініці по 14 спеціальностях. За звітний період кількість відвідувань лікарів вузької спеціалізації - 18396 за аналогічний період 2022 року - 28811, в т.ч.: стоматологів – 5126 (2022 рік - 4821), з приводу захворювань - 9563 відвідувань (2022 рік – 10379 ), з профілактичною метою – 8833 відвідувань (2022 рік - 13611).

В поліклініці проведено 3772 рентгенологічних досліджень (2022 рік - 2595), 4188 флюорографічних (2022 рік -2621), пересувним флюорографом обстеження за звітний період -1015 (в 2022 році - 229 обстежень), 1671 обстежень УЗД (в 2022 році - 800), 75 ендоскопічних обстежень (в 2022 році медична послуга не надавалася), проведено 64626 лабораторних досліджень (2022 рік - 50601).

Взаємодія роботи лікарів первинної та вторинної ланки: сімейними лікарями КНП «ЦПМСД» МСР» на консультації до лікарів-спеціалістів КНП «Центральна лікарня» МСР» за 9 місяців 2023 було надано 4436 направлень та 464 пацієнтів направлено на госпіталізацію до стаціонарних відділень закладу (від загальної кількості відвідувань лікарів поліклініки – 31% ).

З метою надання якісної та своєчасної медичної допомоги населенню Межівської, Новопавлівської та Слов’янської громад на базі КНП «Центральна лікарня» МСР» впроваджено попередній запис пацієнтів на третинний рівень надання медичної допомоги.

При поліклініці працює госпрозрахункова комісія водіїв (станом на 01.10.2023 року оглянуто 73 особи), також працюють кабінети профілактичних оглядів психіатра, профілактичних наркологічних оглядів, дозвільної системи на вогнепальну зброю - отримали дозвіл 4 громадянина, зубопротезний кабінет. За 9 місяців 2023 року надійшли кошти від надання платних послуг в сумі 396,130 тис.грн. (в т. ч. платні послуги – 316,250 тис. грн., зубопротезування – 79,880 тис. грн.).

 На виконання заходів селищної програми фінансової підтримки та розвитку КНП «Центральна лікарня» МСР на 2023-2025 роки на 2023 рік заплановані кошти в сумі 4937,861 тис. грн, профінансовано за звітний період 2023 року – 2029,811 тис.грн:

- придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю 450,967 тис.грн (придбано вікна та двері на суму 332,930 тис. грн,, бензин -102,025 тис. грн, бензокоса – 7,129 тис. грн, господарчі товари – 8,883 тис.грн);

- придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів (лікарських засобів, виробів медичного призначення) - 35,618 тис.грн;

- придбання продуктів харчування- 123,6 тис.грн;

- оплата послуг (крім комунальних) - 251,138 тис.грн (оплата послуг за технічне обслуговування ліфтів – 44,058 тис.грн, за поточний ремонт медобладнання та поточний ремонт пересувного флюорографа (автобус) – 167,879 тис.грн, обслуговування котлів, оплата за контури заземлення -39,2 тис.грн);

- оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 831,527 тис.грн;

- інші виплати населенню (відшкодування пільгових пенсій) - 98,961 тис.грн;

- придбання обладнання і предметів довгострокового користування - 238,0 тис.грн (придбано аналізатор гематологічний ВС-20s).

Середня заробітна плата за 9 місяців 2023 року лікарів – 10,47 тис. грн., середній медичний персонал – 8,938 тис. грн, молодший медичний персонал – 7,295 тис. грн, інший персонал – 7,103 тис. грн, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, рівень середньомісячної заробітної плати зменшився (лікарі – 21,438 тис.грн, середній медичний персонал – 14,764 тис.грн, молодший медичний персонал – 6,944 тис. грн, інший персонал – 6,976 тис. грн,). Рівень середньомісячної заробітної плати зменшився в зв’язку з прийнятим наказом директора лікарні від 10.02.2023 №54 «Про оплату праці згідно ПКМУ №28 від 13.01.2023 та переходом закладу на нові умови оплати праці».

На виконання заходів селищної програми «Забезпечення поліпшення технічного стану автомобілів екстреної медичної допомоги на території Межівської селищної територіальної громади на 2023 рік» з місцевого бюджету виділені кошти в сумі 60,0 тис. грн., які заплановані спрямувати КП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ДОР» для удосконалення надання екстреної медичної допомоги. Станом на 01.10.2023 року кошти повністю передано.

 Соціальний захист населення та захист прав дітей

Соціальний захист населення. Діяльність громади у сфері соціального захисту населення здійснює Відділ з питань соціального захисту населення та КЗ «Центр соціальних послуг» Межівської селищної ради.

На виконання комплексної Програми соціального захисту населення Межівської селищної ради на 2021-2023 рр., на звітний період 2023 року з бюджету Межівської селищної територіальної громади заплановано 7060,299 тис. грн., використано кошти у сумі 4696,317 тис.грн, в тому числі профінансовано:

- щомісячна стипендія особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій 1941-1945рр., яким виповнилось 90 і більше років, 1 особі на загальну суму 1,8 тис. грн;

- надання матеріальної допомоги громадянам, які опинились в складних життєвих обставинах, в тому числі через довготривале лікування та/або проведення дорого вартісних хірургічних операцій 44 особам на суму 132,00 тис.грн;

- ритуальні послуги на суму 39,0 тис. грн (на поховання 13 Захисників України);

- придбання квітів, подарунків для привітання до пам’ятних дат, днів народжень сімей Захисників, Захисниць, які загинули (померли) в зв’язку з агресією Російської Федерації проти України на суму 17,89 тис. грн;

- участі в церемонії поховання загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці (придбання квітів) на суму 0,2 тис. грн;

- оплата послуг (крім комунальних) "участі в церемонії поховання загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці (оплата послуг по перевезенню, оренда автобуса)" на суму 5,59 тис. грн;

- подарункових наборів для привітання до пам’ятних свят, днів народжень сімей Захисників, Захисниць, які загинули (померли) в зв’язку з агресією російської Федерації проти України (День Матері, День Батька)  на суму 8,8 тис. грн., 30 особам;

- надання матеріальної допомоги особам, які постраждали внаслідок виникнення надзвичайної ситуації (пожежі, стихійного лиха, пошкоджень, руйнувань будівель/домоволодінь громадян, в зв’язку з військовою агресією) на суму 80,2 тис. грн., 32 особам;

- проведено передплату періодичного видання (Межівський Меридіан) для незахищених верств населення Межівської територіальної громади 183 особам на суму 42,37 тис. грн;

- надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого 1 особа на суму 3,00 тис. грн;

- виплати до 37-ї річниці Чорнобильської катастрофи 38 осіб на суму 19,0 тис. грн;

- виплати до 78-х роковин закінчення Другої світової війни 8 осіб на суму 12,00 тис. грн;

- надання щомісячної соціальної матеріальної допомоги членам сімей, військовослужбовців, які брали участь та загинули під час безпосередньої участі в антитерористичній операції у Донецькій та Луганській областях, 3 особам на суму 72,48 тис. грн;

- матеріальна допомога Захисникам, Захисницям України, пораненим та /або травмованим (або одному члену їх сімей), а також членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України., 24 осіб на суму 120,00 тис. грн;

- послуга з перевезення гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам на суму 37,66 тис. грн;

- на виконання доручень виборців депутатами обласної ради у 2023 році згідно з рішенням Дніпропетровської обласної ради від 03.02.2023 року № 256-15/VIII (із змінами) 28 осіб на суму 152,68 тис. грн;

- та відповідно оплачено послуги Укрпошти на суму – 4,00 тис. грн. (поштовий збір);

- на виконання Постанови КМУ від 23 вересня 2020 №859 “Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі” профінансовано на суму 222,17 тис. грн. 12 особам (в середньому за місяць);

- та відповідно оплачено послуги Укрпошти на суму – 1,17 тис. грн. (поштовий збір);

- компенсовані виплати за надані пільги з послуг зв’язку (абонементна плата за користування телефонним зв’язком), в середньому 4 особи за місяць, на суму 2,45 тис. грн;

- компенсовані виплати за пільговий проїзд на залізничному транспорті АТ “Укрзалізниця” регіональна філія “Донецька залізниця”, та “Придніпровська залізниця” на загальну суму 0,38 тис. грн;

- пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 4-рьом інвалідам І категорії ЧАЕС на суму 7,50 тис. грн.

Допомогу тимчасово переміщеним особам в громаді надають служби виконавчих органів селищної ради, які відносяться до соціального, медичного, освітнього та юридичного блоків. З метою інформованості осіб, які прибувають до громади, розроблена пам’ятка для ВПО. За 9 місяців 2023 року від БО «БФ «Янголи спасіння» отримано 13304 продуктових наборів, які видано 11413 особам (інвалідам усіх груп місцевого населення, місцевим мешканцям 70+ та внутрішньо переміщеним особам). Від ГО «Пролісок» отримано гуманітарна допомога у вигляді 80 наборів гігієни для ВПО.

КЗ «Центр соціальних послуг» МСР» надає 10 базових соціальних послуг, визначених ЗУ «Про соціальні послуги». Згідно штатного розпису закладу затверджено 44,5 шт. од. персоналу. На утримання комунального закладу «Центр соціальних послуг» Межівської селищної ради», забезпечення діяльності інших закладів соціального захисту і соціального забезпечення заплановано кошти у сумі 5429,0 тис.грн (ЗФ - 5371,0 тис.грн, СФ - 60,0 тис.грн) використано за 9 місяців 2023 року коштів в сумі 3 713,722 тис. грн ( в тому числі ЗФ-3653,722 тис.грн та СФ -60,0 тис.грн).

За 9 місяців 2023 року соціальними послугами охоплено 1512 особи, надано 50,419 тис. заходів соціальних послуг.

Заклад має чотири структурні підрозділи:

1. Відділенням соціальної допомоги вдома надано 37,581 тис. основних заходів соціальних послуг 170 громадянам похилого віку:

- 135 одиноких непрацездатних громадян, яким заклад забезпечує безоплатне в обсягах, визначених державними стандартами, соціальне обслуговування (35,589 тис. заходів соціальних послуг);

- 35 осіб похилого віку за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги (1,992 тис. заходів соціальних послуг на суму 35,835 тис.грн.).

Соціальним обслуговуванням охоплено 12 населених пунктів, соціальні послуги надають 18 соціальних робітників (19 видів послуг)

2. Відділення натуральної допомоги (7,75 шт.од.), надає соціально-побутові послуги, якими скористалися 738 осіб - 2244 заходів. На безоплатній основі громадянам надано 771 заходів, згідно тарифів надано 1 473  заходів на суму 70,699 тис.грн, у т.ч. :

- пунктом прокату технічних засобів реабілітації скористалося 70 осіб, яким надано 145 заходів;

- перукарем надано 670 заходів 271 особам;

- швачкою надано 630 заходів 397 особам;

- взуттьовиком з ремонту взуття надано 46 заходи 39 особам;

- робітником “Майстер на годину” надано 427 заходів 71 особам.

3. Відділення денного перебування (Центр соціальної активності) – 4,75 шт. од.

Послугами соціальної адаптації відділення денного перебування скористалися 39 осіб. Працівниками відділення надано 610,385 тис. послуг соціальної адаптації.

Відділення денного перебування (Центр соціальної активності) надає такі послуги:

- Університет третього віку (5 осіб, 83 заходи із заняття з навчання використання додатку «Приват -24», інші послуги надавалися обмежено: організація безкоштовного навчання, культурно-мистецьких та освітніх заходів, діяльність факультету «Комп’ютерної грамотності», послуги Інтернету, перегляд електронного варіанту місцевої газети «Межівський меридіан».

- Тренажерний зал (14 осіб, 9221 послуг), адаптаційна лікувальна фізкультура, заняття в тренажерному залі,заняття на оздоровчому майданчику;

- Робота клубів за інтересами (16 осіб, 996 заходів), робота вокальних гуртків: хоровий колектив «Джерела», вокальне тріо «Поважні панянки», вокальний ансамбль «Козацька пісня», шаховий гурток;

- Кімната психологічного розвантаження (19 осіб, 19 послуг), психологічні консультації, корекції, сеанси релаксації, аромотерапія, соляні лампи.

- Допомога в організації денної зайнятості та дозвілля (1 особа, заходів)

 4. Відділення надання соціальних послуг сім’ї, дітям та молоді - 3 фахівці із соціальної роботи, надають соціальні послуги сім’ям, дітям та молоді, які опинилися у складних життєвих обставинах. Отримують соціальні послуги 546 осіб, з них 291 дитина та 255 дорослих.

Проведено - 262 заходи, з них:

- соціальний супровід – 28 сімей, 137 осіб, з них 80 дитини та 57 дорослих;

- консультування - 28 сімей, 69 осіб, з них 20 дітей та 49 дорослих;

Завершено роботу у зв’язку з подоланням та мінімізацією СЖО – 11 сімей 41 особа ( 24 дитини, 17 дорослих).

Невідкладне надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, надає мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статіЗдійснено виїзди у 101 сім’ю, надано комплексні соціальні послуги 340 особам (190 дітей, 150 дорослий).

 На виконання заходів селищної Програми для кривдників Межівської селищної територіальної громади на 2021 - 2023 роки на 2023 рік заплановані кошти в сумі 2,0 тис.грн, станом на 01.10.2023 кошти не використовувалися.

Захист прав дітей.

Служба у справах дітей. Станом на 01 жовтня 2023 року на первинному обліку служби у справах дітей Межівської селищної ради перебуває 46 дітей та 1 дитина-сирота (походженням з Херсонської області), які залишилися без батьківського піклування: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З метою запобігання дитячій бездоглядності, безпритульності, бродяжництву та жебрацтву, службою спільно з фахівцями із соціальної роботи КЗ «Центр соціальних послуг» Межівської селищної ради» та поліцейськими офіцерами громади сектору взаємодії з громадами відділення превенції Синельниківського районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області на території громади проведено 19 профілактичних рейдів “Діти вулиці”, під час яких обстежено 19 сімей. З батьками дітей було проведено профілактичні бесіди, попереджено про адміністративну відповідальність за неналежне виконання своїх батьківських обов’язків по відношенню до дітей, стосовно ведення здорового способу життя, виконання своїх батьківських обов’язків, дотримання ними законодавства щодо попередження насильства в сім’ї, надавались консультативні поради.

Метою роботи з сім’ями, де батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків та ведуть асоціальний спосіб життя, є збереження біологічної сім`ї, відновлення її функціональної спроможності щодо виховання дітей. За цей період проведено 9 засідання комісій з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Межівської селищної ради. Прийняті відповідні рішення.

Службою у справах дітей постійно здійснюється робота щодо представництва неповнолітніх дітей в суді, які обвинувачені у вчиненні кримінальних правопорушень..

На виконання заходів селищної Програми захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання на території Межівської селищної територіальної громади на 2021 - 2023 роки, на 2023 рік заплановані кошти селищного бюджету в сумі 35,0 тис.грн. На виконання заходів програми за 9 місяців поточного року використано 17,774 тис.грн. у т.ч.:

- придбано 30 л бензину для перевезення дітей у межах Дніпропетровської області з метою влаштування їх на тимчасове та повне державне утримання на суму 1,320 тис. грн;

- в рамках проведення акції «Солодка мрія» до Дня захисту дітей для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування придбано 26 подарункових наборів (солодощі) на суму 8,996 тис.грн;

- організовано акцію до Дня захисту дітей для випускників дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які є випускниками загальноосвітніх навчальних закладів громади придбано 2 комплекти постільної білизни на суму 1,836 тис. грн

-до Дня незалежності України проведено акцію «Перший раз у перший клас», придбано канцелярський набір для дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах, на суму 0,623тис. грн;

- з нагоди Дня усиновлення вручено подарункові набори 19 опікунам, які проживають на території Межівської селищної територіальної громади, на суму 4,999 тис.грн.

Надання послуг заклади культури

До комунальної власності Межівської селищної територіальної громади входять 23 заклади культури (80,25 шт.од., фактично зайнято 75,8 шт.од., працює 79 фізичних осіб, які представлені:

КЗ «Центр культури та дозвілля» МСР» - 10 закладів (до складу входять 9 філій - 42,5 шт.од.)

- СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» МСР» -11 закладів (10 філій - 15,25 шт.од.)

- КЗК «Історико - краєзнавчий музей» МСР» (2 шт.од.);

- КЗПОСК «Мистецька школа» МСР» (13,5 шт.од., тарифікація розроблена відповідно до кількості дітей, станом на 01.01.2023 - 68 чоловік, заняття проводяться дистанційно)

- Відділ культури Межівської селищної ради (2 шт.од.);

- Централізована бухгалтерія (5 шт.од.).

Станом на 01.10.2023 року у галузі культури – 2,55 вакантних посад, у т.ч. :

- КЗПОСК «Мистецька школа» МСР» - 1,55 одиниць;

- КЗК «Історико-краєзнавчий музей» МСР» - 1 одиниця.

Середня заробітна плата працівників культури за 9 місяців 2023 року становить 6,410 тис. грн. (керівництво – 14,652 тис. грн., бібліотеки – 4,604 тис. грн., музей – 8,412 тис. грн., центр культури та дозвілля – 5,610 тис. грн., бухгалтерія –10,650 тис. грн., музична школа – 8,733 тис.грн.).

КЗ «Центр культури та дозвілля» МСР» . В умовах воєнного стану запровадженого через повномасштабне вторгнення росії, у клубних закладах КЗ «Центр культури та дозвілля» МСР» діяли 17 клубних формувань, які відвідали 352 особи. Клубними установами громади за звітний період проведено 100 творчих заходів, з них: виставки творів мистецтва – 1, вистави та концерти аматорських колективів –3, вистави та концерти професійних колективів – 1, інші культурно-освітні та розважальні заходи – 35, суспільно-політичні та інші заходи – 60. Заходи відвідало 3045 осіб.

За звітний період працівниками закладів культури Межівської СТГ проведені заходи: День Соборності України, День учасника бойових дій на території інших держав, День Героїв Небесної Сотні, та інші.

СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» налічує 1734 користувачів. Протягом 9 місяців 2023 надійшло – 171 прим. книг на суму – 30,29 тис. грн, вибуло – 6460 прим. видань на суму – 7,853 тис. грн. Обсяг фонду на 01.10.2023 – 71390 прим. видань на суму – 560,783 тис. грн.

За звітний період заклади відвідали 5532 чоловік (в т.ч. відвідування пунктів доступу до Інтернет – 547), проведено 100 творчих заходів, які відвідало 941 осіб, відвідування блогу – 631, проведено 89 книжкових виставок.

У Межівській бібліотеці ведеться робота по реалізації регіонального проекту «Електронний каталог». Введено всього - 4082 книг.

Комп’ютеризовано 11 бібліотек, підключено до Інтернет – 9 бібліотек (крім Вознесенської № 9, Української № 10). У бібліотеках Межівської СТГ обліковується 24 комп’ютера в т.ч для користувачів – 17, мають доступ до Інтернет 21 комп’ютер, в наявності 12 електронних адрес.

КЗПО СК «Мистецька школа» МСР». Контингент учнів станом на звітну дату становить 88 осіб. З них в фортепіанному відділі, та в музичному відділенні навчаються 71 дитина, в класі художнього мистецтва, який відновив свою роботу у вересні 2023 році -17 дітей. Завдяки класу художнього мистецтва значно збільшився контингент мистецької школи у порівнянні з попереднім навчальним роком. Заняття проводились згідно учбових планів роботи школи. На виконання навчально-методичної роботи, з метою розвитку творчих здібностей та виконавчої майстерності учнів проведено 5 відкритих академічних концертів в режимі онлайн, концерт «Весна і жінка неповторні» онлайн, проведено 3 засідання педагогічної ради, учні брали участь у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних, (міських) та районних конкурсах та фестивалях, переможці яких отримали призові місця:

- Всеукраїнський багатожанровий дистанційний конкурс «Україна має талант» в м. Хмельницький;

- дистанційний двотуровий Міжнародний багатожанровий фестиваль-конкурс «Різдвяна зірка» у м. Запоріжжя, за підтримки уряду Болгарії ;

- двотуровий міжнародний фестиваль - конкурс творчих досягнень «Карнавал» в м. Одеса;

- двотуровий міжнародний багатожанровий дистанційний фестиваль-конкурс мистецтв «GOLDEN» в м.Київ, проведено концерт «Весна і жінка неповторні» (онлайн), фортепіанний конкурс на краще виконання програмного твору (онлайн), вокальний конкурс серед учнів класу сольного співу «Подорож в країну Дитинства» (онлайн), фотоколаж та концерт до Дня вишиванки у Центрі активності громадян та звітний концерт. (в режимі онлайн)

КЗК «Історико-краєзнавчий музей» МСР» проводяться художні виставки місцевої художниці Великої Тетяни Петрівни, зроблено експозицію присвячену дню пам'яті Голокосту, проведено онлайн-екскурсію історія про гривні «Від Володимира до Володимира», з метою вшанування пам’яті воїнів, які загинули в Афганістані та на території інших держав, поліпшення соціального захисту ветеранів війни та членів сімей загиблих воїнів, патріотичного виховання молоді було розміщено інформацію на офіційних сторінках музею в Facebook і Instаgrаm про події які відбувались на території Афганістану, історична довідка про причини та етапи перебування радянських військ на території Афганістану, опубліковано фото загиблих мешканців Межівщини.

Продовжено роботу офіційної сторінки в Facebook. Сторінка в Instagram: @museummezh, де дублюються дописи зі сторінки в Facebook продовжує розвиватись.

Всього по КЗК «Історико-краєзнавчий музей» МСР» проведено 63 заходів, які відвідало 262 особи, здійснено12181 переглядів та 5027 вподобань.

На виконання селищної комплексної Програми розвитку культури та туризму Межівської селищної територіальної громади на 2021-2023 роки, за 9 місяців 2023 року заплановано кошти у сумі 634,19 тис.грн, (ЗФ – 501,34 тис.грн, СФ – 132,85 тис.грн.) фактично використано 420,875 тис.грн.

За кошти загального фонду в сумі 290,0 тис.грн., придбано двері пластикові з конструкціями, вікна пластикові на суму 278,0 тис.грн. (центр культури та дозвілля), 2 монітори та навушники на загальну суму 12 тис.грн.,

За кошти спеціального фонду в сумі - 130,875 тис.грн, придбано:

- по відділу культури МСР – 19,4 тис.грн. (придбано персональний комп’ютер)

- по КЗ «Центр культури та дозвілля» МСР» – 49,8 тис.грн. (насос циркуляційний – 10,7 тис.грн., генератор трифазний 39,1 тис.грн.)

- по СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» - на суму 61,675 тис.грн. (персональні комп’ютери «Фахових ПК19» - 2 шт. на суму – 38,8 тис. грн., книги на суму 22,875 тис.грн.)

З перших днів війни працівники закладів культури відразу долучилися до розгортання мережі пунктів прийому гуманітарної допомоги від населення як для потреб армії так і для вимушених переселенців. Один із центрів прийому допомоги розгорнутий на базі КЗ «Центр культури та дозвілля» МСР, де приймають біженців, допомагають їм з розміщенням та харчуванням. Щодня його відвідують від 20 до 35 осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах та отримують гуманітарну допомогу.

Волонтерська діяльність. Велике місце у діяльності закладів культури займає волонтерська діяльністьПрацівники закладів займаються виготовленням окопних свічок, за волонтерські кошти придбано продукти харчування і відправлено за потребою, жителі громади передавали різноманітні закрутки для захисників, виготовляли захисні сітки, пекли смаколики і передавали на передову, у лікарні, до військового госпіталю м. Дніпро консервацію, мед з лимоном та імбиром, з горіхами, свіжі овочі, готували обіди для військовослужбовців допомагали в облаштуванні побуту, організовували банні та пральні дні для бійців ЗСУ, допомагали тимчасово переміщеним особам в розселенні та отриманні гуманітарної допомоги.

Центр активності громадян. За допомогою програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (Програма EGAP), що фінансуються Швейцарією і виконується Фондом Східна Європа у в смт. Межова 17 січня 2023 року відкрито Центр активності громадян. Це креативний та комфортний простір для обговорень, консультацій та зустрічей, майданчик з організації та проведення різноманітних громадських заходів, семінарів, зібрань, круглих столів. У приміщенні Центру активності громадян проводяться майстер-класи з виготовлення свічок, виготовлення затірки, творчі години для внутрішньо-переміщених осіб, дітей, підлітків, фахівців, літніх людей (концерти, майстер-класи з арт-терапії, здоровому харчуванню, семінари для фермерів, бджолярів, зібрання з кібербезпеки, кінопокази, психологічне розвантаження), за звітний період центр відвідало 1202 осіб, проведено 73 заходи.

Для облаштування Центру активності громадян передано на баланс відділу культури, згідно рішення Межівської селищної ради матеріальні цінності отримані від «Фонду Східна Європа» на суму 357,2 тис. грн., в т.ч. 5 ноутбуків ASUSБФП Canon MF 1 шт., мультимедійний проектор ACER 1 шт., кронштейн для проектора, роутер маршрутизаторкабель, презентер, акустична система, відеореєстратор 1 шт, та відеокамери 4 шт., жорсткий диск, БІТ ЗА, роз'єми, розподільні коробки, кабель, вивіска, стікети на вікна, прапор, дошка оголошень, логотип EGAP, фотозону, столи 8 шт, стільці 35 шт., крісло- груша 6 шт. З метою забезпечення безперебійного електроживлення на будівлі Центру змонтована гібридна електрогенеруюча установка з використанням накопичувальних систем, номінальною потужністю інвекторів 5 к Вт (пр.. Незалежності,7 )

На виконання заходів селищної програми «Надання фінансової підтримки КП «Комунсервіс» МСР» на 2021-2023 роки» на 2023 рік заплановані кошти в сумі 3887,5 тис. грн, в т.ч. кошти загального фонду бюджету 1137,5 тис. грн. спеціального – 2750,0 тис. грн., профінансовані видатки на 01.10.2023 в сумі 1137,14 тис. грн. Кошти направлені на

- виплату заробітної плати з нарахуванням 957,5 тис. грн;

- придбання паливо-мастильних матеріалів для генераторів – 99,64 тис.грн;

- погашення заборгованості з ПДВ – 80,0 тис.грн.

У березні 2023 року була підготовлена тендерна документація на придбання спеціалізованої техніки (сміттєвоз із заднім ручним завантаженням на шасі JAС N120 (або еквівалент ) за процедурою «відкриті торги з особливостями» очікуваною вартістю 2750,0 тис.грн. (кошти місцевого бюджету). За результатами торгів 24.04.2023 укладений договір з ПП "АВТОМОБІЛЬНА КОМПАНІЯ "УКРАВТОСНАБ" № 24 на придбання спецтехніки на суму 2748,0 тис. грн. з ПДВ, відповідно до додаткової угоди поставка очікується в жовтні .

Підприємством отримані гранти відповідно рішення Межівської селищної ради на суму 242,1 тис.грн, передані від:

- Асоціації «Енергоефективні міста України» дизельний генератор ЕКВIВЕС 1 шт на суму 202,5 тис.грн.,

- проекту «Зміцнення громадської довіри III (UCBI III), що фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID) бензиновий генератор Alimar B 7500 VE. 6.4 кВт вартістю 39,6 тис.грн.

На відшкодування вартості підвозу питної води заплановані на 2023 рік кошти в сумі 70,0 тис.грн., протягом звітного періоду 2023 року кошти використано в сумі 69,999 тис.грн.

На виконання заходів селищної програми «Надання фінансової підтримки КП МСР «Комфорт» на 2021-2023 роки» на 2023 рік направлено 188,1 тис.грн., профінансовані станом на 01.10.2023 кошти в сумі 188,1 тис. грн. на заробітну плату з нарахуваннями - 171,501 тис. грн, вивіз ТПВ - 3,362 тис. грн, оплата електроенергії - 10,246 тис. грн, придбання коробів архівних -3,0 тис. грн.

На виконання рішення рішення селищної ради №1412-22/VІІІ «Про припинення шляхом ліквідації комунального підприємства Межівської селищної ради «КОМФОРТ» ведеться робота щодо ліквідації КП «Комфорт».

Гуманітарна та благодійна допомога 

З початком військової агресії, починаючи з березня 2022 року виконавчим комітетом Межівської селищної ради розпочалися заходи із забезпечення тимчасово переміщених осіб та населення громади (окремі категорії) гуманітарною допомогою.

Було організовано роботу двох центрів по видачі гуманітарної допомоги – на базі КЗ «Центр соціальних послуг» МСР» та КЗК «Центр культури та дозвілля» МСР».

Організацією видачі гуманітарної допомоги ТПО, які проживають у віддалених населених пунктах громади покладено на старост, а центрами стали приміщення старостатів.

Протягом 2022 – 2023 років отримано благодійну допомогу для ВПО та населення громади:

ч/з Синельниківську РДА: 541 продуктовий набір - розподілено – 541 ВПО, 58 сіток картоплі – отримали місцеві жителі (166 сімей), 191 кг ковбасних виробів - 191 сімей ВПО, 280 шт. дитячого пюре – 83 сімей ВПО, 305 одиниць дитячого харчування – 42 сімей ВПО, 82 набори дитячого одягу до 3 років 82 дитини з числа ВПО, 1110 упаковок гігієнічних прокладок -358 жінок з числа ВПО та місцеве населення, 55 ящиків санітарно - гігієнічні – 55 ВПО, 20 ящиків раціону харчування екстреного - 141 ВПО, 72 ящика високоенергетичного печива – 788 місцеві жителі та ВПО, 36 коробок шоколадних батончиків - 142 сімей ВПО, 43 банки консервованих равіолей – 43 сімей ВПО, 86 банок тушонки - 86 сімей ВПО, 70 шт. хліба тостового - 70 сімей ВПО;

  •  ч/з Межівську селищну раду: 622 пачки консервованої квасолі - 312 ВПО, 53 шт. зубної пасти – 53 ВПО, 455 сформованих наборів ( продуктовий набір + побутова хімія - 455 місцевих жителів;
  • ч/з Громадська організація «Міжнародні солідарники» («Solidarites Internanational»):  30 пластикових бочок – 30 ВПО;
  • ч/з Олефір Вячеслав, Благодійний фонд «Загін небайдужих»: 18 тон картоплі – 2210 осіб місцевих жителів, вікової категорії 60+ та особи з інвалідністю, консервація домашня - 50 осіб місцевих жителів та внутрішньо – переміщені особи, одяг бувший у використанні - 62 особи місцевих жителів та внутрішньо - переміщені особи, 80 упаковок дитячого харчування - 40 осіб місцевих жителів та внутрішньо – переміщені особи, 20 упаковок памперсів - 20 осіб місцевих жителів та внутрішньо – переміщені особи, 152 продуктових набори - 152 місцевих жителя.
  • Всього отримали допомогу 1165 сімей та 4983 осіб місцевих жителів та ВПО.

Сім’ї, які постраждали від збройної агресії отримали від Філії компанії «Людина в біді» в Україні будівельні матеріали на суму 1519,792 тис.грн.

Протягом 2022 – 2023 років за інформацією комунальних установ та структурних підрозділів Межівської селищної ради гуманітарну допомогу отримали:

Відділ освіти Межівської селищної ради - 3058,974 тис.грн. (отримано комп’ютерна техніка, планшети, ноутбуки, посудомийна машина, зонти витяжні, мийні ванни, столи виробничі, міксер ручний, плита електрична, шафа жарочна, отримано ковдри, подушки, комплекти постільної білизни та інше обладнання);

КЗ «Центр соціальних послуг Межівської селищної ради» - 1577,918 тис.грн. (отримано - планшети, ноутбуки, комплекти «Піч-буржуйка з димарем», конвектор електричний та ін..);

КНП «ЦПМСД» Межівської селищної ради» – 1217,606 тис.грн. (отримано бензиновий та дизельний генератори, ультразвукову систему з планшетом, кисневі концентратори, конвектор електричний, піч буржуйка з димарем, зарядну станцію, ноутбук для УЗЛ – датчика, медичні препарати та медичне обладнання);

КНП «Центральна лікарня» Межівської селищної ради» - 2789,875 тис.грн. (отримано конвектори електричні, піч буржуйка з димарем, холодильники, кондиціонери, зарядну станцію, водонагрівачі, стільці офісні, генератори, медичні препарати та медичне обладнання та ін..);

Відділ соціального захисту Межівської селищної ради - 183,72 тис.грн. ( отримано генераторні установки );

Відділ культури Межівської селищної ради 6,1 тис.грн ( отримано пакувальні матеріали, вогнегасник, ліхтарик акумуляторний, повербанк, металевий бокс);

Служба у справах дітей Межівської селищної ради - 21,709 тис.грн. ( ноутбук);

Виконавчий комітет Межівської селищної ради – (автоматичний зовнішній дефібрилятор, генератор, роутер, комп’ютерна техніка для ЦНАПу, мультимедійний проектор, ноутбук, роутер, столи та стільці, крісла та ін. передано на баланс відділу культури Межівської селищної ради для забезпечення роботи Центру активності громадян, станція моніторингу повітря із додатковим сенсором радіаційного фонду, мобільний пункт обігріву, генератори - передано старостатам, КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Межівської селищної ради, будівельні матеріали - передані сім’ям, які постраждали від збройної агресії, медичні апарати та медичне обладнання - передані КНП «Центральна лікарня» та КНП «ЦПМСД» та інше обладнання та матеріали.

Гуманітарну допомогу отримано від організацій та благодійних фондів:

  •  Німецьке міжнародне співробітництва (GIZ) GmbH – 1726,220 тис.грн. (конвектори електричні, піч буржуйка, зарядна станцію Power station, кондиціонери, будівельні матеріали, медичне обладнання для КНП «ЦПМСД» та ін..)
  • Філія компанії «Людина в біді» в Україні – 1519,792 тис.грн. (будівельні матеріали, сім"ям які постраждали від збройної агресії);
  • Міжнародна благодійна організація «Фонд Східна Європа» – 884,604 тис.грн. (комп’ютерна техніка,столи офісні та комп’ютерні, крісла (для центру активності), мультимедійний проектор, сканер та ін.);
  • Благодійна організація «Українська освітня платформа» м Львів – 735,016 тис.грн. (ноутбуки для закладів освіти);
  • КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер «ДОР» - 735,016 тис.грн. (медичні препарати та обладнання для КНП «Центральна лікарня»);
  • Компанія SALAR International - 323,69 тис. грн. (комп’ютерна техніка, веб.камери, навушники та ін.. для надання послуг ЦНАП);
  • Благодійна організація «Центр волонтерства та захисту» - 301,746 тис.грн. – (перев’язувальні матеріали, системи, шприци, рукавички, маски та інше);
  • Благодійна організація «БФ» Здоровя жінки і планування сім’ї – 354,504 тис.грн. (посудомийна машина, зонти витяжні, мийна ванна, стіл виробничий, міксер ручний, плита електрична, шафа жарочна);
  • ГО «ХЕЛП ПІПЛ» - 342,00 тис.грн. (генератор 24Квт для КНП «Центральна лікарня»);
  • Благодійна організація ЮНОПС342,00 тис.грн. - 284,9 тис.грн. (генератор 24Квт для КНП «Центральна лікарня»);
  • Благодійна організація «Благодійний фонд «Нью Вей» – 266,48 тис.грн. (ковдри, подушки, комплекти постільної білизни, рушники махрові, розкладачки)
  • Фонд ОО Юнісеф – 273,7 тис.грн. (комп’ютерна техніка, ноутбуки, планшети, медичне обладнання для КНП «Центральна лікарня», біотуалети, резервуари)
  • «Благодійний фонд «Волонтерський рух» (медичне обладнання, високоенергетичне печиво, матраци, набори для очищення води);
  • «U-LEAD з Європою» - медичні препарати та постільна білизна дитяча;
  • Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця» - 26,140 тис.грн. ( медичні препарати для закладів охорони здоров’я);

Корейське Агенство Міжнародного Співробітництва (КОІСА) – 73,542 тис.грн. (Ноутбуки та планшети);

Громадська організація «Центр кризової підтримки «Спільно» - 410,207 тис.грн. (дитячий скеледром, ноутбук,проектор, гігієнічні набори, набори для творчості та ін для організації простору "Простір дружній для дитини")

Гуманітарна допомога від Ukraine Hose. DC. Foundation. Inc. – 391,869 тис.грн. (ноутбуки для закладів освіти);

Німецько-українське товариство Blau-Gelbes Kreuz e/V – 45,150 тис.грн. (генератори);

Громадська організація «Комітет сприяння розвитку інформаційного суспільства» - 5,929 тис.грн. (роутери для укриття у заклади освіти);

Чернівецький обласний благодійний фонд «ЮКОН» - 36,569 тис.грн. (бензиновий генератор для Демуринської АЗПСМ);

Благодійний фонд імені митрополита Андрея Шептицького м.Львів – 264,020 тис.грн. (ноутбук для УЗД , апарат для плазмоліфтингу та ін для мед. закладів);

Благодійна організація «Загін небайдужих» - 15,555 тис.грн. (медичні препарати);

Благодійна організація «Благодійний фонд «Українська команда» - 55,3 тис.грн (комп’ютерні блоки)

Благодійна організація «Благодійний фонд Братство добрих сердець» - 142,500 тис.грн (генератори для амбулаторій);

Громадська організація «Цифрова Дніпропетровщина» - 50,20 тис.грн. комп’ютерна техніка, ноутбук;

Програма розвитку ООН та інші благодійні організації.

 

II. Мета, завдання та заходи економічного і соціального розвитку  Межівської селищної територіальної громади у 2024 році


Головною проблемою розвитку всіх сфер життєдіяльності громади з лютого 2022 року є військова агресія російської федерації проти України, в зв’язку з чим запроваджено воєнний стан на території України з 24 лютого 2022 року, що обмежує фінансування більшості заходів в усіх галузях. Тому діяльність спрямована на вирішення першочергового та поточного ряду завдань. Слід враховувати й те, що Межівська громада розташована в 16 км від кордонну з Донецькою областю, що зберігає постійну загрозу наступу окупантів.

Кожен структурний підрозділ виконавчого комітету Межівської селищної ради, та виконавчі органи Межівської селищної ради в процесі реалізації поточних і планових завдань керується селищними цільовими програмами розвитку, які охоплюють діяльність їх підрозділу та інших учасників програм.

Метою Програми є впровадження заходів, спрямованих на забезпечення стабілізації та сталого розвитку економіки Межівської селищної територіальної громади, підвищення її конкурентоспроможності, ефективне використання внутрішнього природно-ресурсного потенціалу, формування позитивного іміджу громади, створення умов для захисту населення від надзвичайних ситуацій, забезпечення якості та загальної доступності до публічних послуг, збереження існуючих і стимулювання створення нових робочих місць з гідними умовами праці, стимулювання культурного розвитку та покращення якості життя та добробуту населення Досягнення цієї мети передбачає реалізацію пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку громади у 2024 році, визначених Стратегією розвитку Межівської СТГ на період до 2027 року:

1. Економічний розвиток громади.

2. Створення комфортних умов для проживання громадян.

3. Соціальний розвиток, розвиток людського потенціалу

З метою досягнення визначених стратегічних цілей сформульовано перелік завдань та конкретних заходів з соціального-економічного та культурного розвитку Межівської селищної територіальної громади для реалізації у 2024 році. Реалізація даних заходів буде здійснюватися у межах наявного фінансування місцевих цільових програм.

 

IIIШляхи  і способи розв`язання головних проблем та завдань економічного і соціального розвитку у 2024 році, очікувані результати Програми 

Основним інструментом реалізації завдань Програми є виконання заходів місцевих цільових програм, які передбачається реалізувати в рамках виконання завдань Програми на 2024 рік, розробка, затвердження та внесення змін до яких проводитимиться виключно з дотриманням вимог Бюджетного кодексу України та чинних законодавчих і нормативно – правових актів (Додаток 2 до Програми).

3.1. Економічний розвиток громади

 В рамках виконання стратегічної цілі «Економічний розвиток громади» будуть проводитись заходи щодо підтримки суб’єктів господарювання на території громади, сприяння збільшенню доданої вартості в аграрній сфері, підтримка зайнятості сільського населення, створення додаткових можливостей для зростання доходів індивідуальних домогосподарств, малого та середнього аграрного бізнесу, поліпшення розвитку сіл та селищ громади та якості життя в сільській місцевостістворення належних умов для реалізації права громадян на підприємницьку діяльність, підвищення стандартів життя населення та їх добробуту, зменшення чисельності безробітних, забезпечення зайнятості населення шляхом заохочення суб’єктів господарювання до розвитку їх діяльності.

З урахуванням складної суспільно – політичної ситуації в країні, змін у законодавстві, з урахуванням введення на території України воєнного стану, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022, різкого коливання курсу валют, високого рівня інфляції загальна тенденція динаміки кількості суб’єктів підприємництва зазнала значних змінМале підприємництво є найбільш вразливим до фінансово – економічної кризи та змін законодавства, в результаті чого кількісні показники його розвитку демонструють падіння.

За рахунок малого підприємництва в громаді активно функціонує торгівля, сфера послуг, пасажирські перевезення. Мале та середнє підприємництво реалізує одну з найважливіших функцій - створення нових робочих місць та працевлаштування працездатного населення.

Також необхідно провести заходи щодо посилення фінансової основи місцевого бюджету та підвищення ефективності використання бюджетних коштів, що передбачає:

- забезпечення ефективної взаємодії місцевих органів виконавчої влади та структурних підрозділів Межівської селищної ради та виконавчого комітету у вирішенні питань наповнення бюджетів усіх рівнів відповідно до показників економічного розвитку Межівської селищної територіальної громади;

- підвищення податкоспроможності громади за рахунок вжиття заходів щодо легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, створення нових потужностей, розвитку сфери послуг, залучення інвестицій, використання передбачених чинним законодавством можливостей збільшення доходів місцевого бюджету, зокрема встановлення економічно обґрунтованих ставок місцевих податків і зборів, проведення інвентаризації земель Межівської селищної територіальної громади, проведення експертної оцінки земельних ділянок громади;

- підвищення рівня платіжної дисципліни та зменшення податкової заборгованості із платежів до місцевого бюджету за рахунок покращення співпраці органів Державної податкової служби області та структурних підрозділів Межівської селищної ради та виконавчого комітету, посилення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів і інших платежів.

 3.1.1. Створення та покращення можливостей для розвитку малого та середнього бізнесу у всіх галузях економіки громади, залучення інвестицій.

Проблемні питання: 

падіння платоспроможності попиту на внутрішньому ринку;

валютні обмеження та коливання курсу валют;

підвищення цін на матеріально технічні засоби ( ПММ, природній газ, електроенергія, засоби захисту рослин, мінеральні добривата ін.);

порушення логістичних ланцюгів;

низький рівень бізнесової активності;

низький рівень обізнаності суб`єктів підприємництва щодо доступу до програм МТД, які впроваджуються в Україні;

відсутність додаткових джерел формування фінансових ресурсів суб’єктів господарювання;

відтік кадрів за кордон, брак кваліфікованої робочої сили;

нелегальна зайнятість населення

дефіцит робочої сили викликаний мобілізацією до лав ЗСУ;

обмежене фінансове забезпечення заходів з розробки просторової та містобудівної документації. 

Шляхи розв’язання проблем та завдання: 

- розвиток бізнес-середовища через підтримку підприємництва, подальша популяризація підприємництва серед населення;

- інформування суб’єктів господарювання з питань існуючих механізмів фінансово-кредитної підтримки бізнесу на національному рівні;

- забезпечення раціонального просторового управління в громаді, залучення коштів на розробку просторової та містобудівної документації;

- вдосконалення діяльності та розширення мережі підтримки малого та середнього бізнесу,

- проведення навчань, круглих столів для стимулювання підприємницької активності громадян, та підтримка діяльності,

- пропагування серед місцевих жителів проектів домашнього і присадибного бізнесу (вирощування квітів, заготівля і вирощування лікарських рослин, ягід, грибів та ін.);

- забезпечення ведення та систематичного оновлення переліку чинних регуляторних актів Межівської селищної ради, здійснення його оприлюднення;

- покриття сільських територій швидкісним інткрнетом та Wi - Fi зонами;

- організація облаштування торгівельних майданчиків, ринків, місць виносної торгівлі;

- детальний опис процедур та умов продажу та / або оренди ділянок і майна;

- сприяння підготовці та реалізації інвестиційних проєктів та програм за рахунок коштів державного бюджету інвестиційного спрямування та забезпечення їх співфінансування з місцевих бюджетів;

- координація роботи структурних підрозділів Межівської селищної ради та виконавчого комітету щодо створення сприятливих умов для інвестиційної діяльності, формування інвестиційних пропозицій та реалізації стратегічних інвестиційних проєктів розвитку території Межівської СТГ

- визначення територій пріоритетного інвестиційного розвитку громади;

- проведення інвентаризації об’єктів, які можуть становити інвестиційний інтерес

- наповнення та актуалізація баз даних інвестиційних об’єктів (вільних земельних ділянок, незадіяних виробничих приміщень, об’єктів незавершеного будівництва), що можуть бути запропоновані потенційним інвесторам.

Очікувані результати:

налагодження партнерських відносин бізнес-влада;

популяризація підприємницької діяльності;

покращення рівня підприємницької активності;

покращення ресурсного та інформаційного забезпечення розвитку малого і середнього підприємництва;

застосування нових видів загальнодержавних та міжнародних програм, що сприяють відновленню та розвитку бізнесу;

залучення додаткових ресурсів міжнародної допомоги.

розробка Комплексного плану просторового розвитку території Межівської селищної територіальної громади


3.1.2. Розвиток сільського господарства з високою доданою вартістю, замкнутим циклом виробництва та переробки сільськогосподарської продукції

Проблемні питання: 

- постало питання дії комендантської години під час збирання ранніх зернових та вирішення питання роботи елеватора у нічний час під час збирання ранніх зернових культур;

- відсутність ринків збуту, невизначеність з реалізацією сільськогосподарської продукції врожаю 2022 року та врожаю 2023 року;

- неспівставні ціни на сільськогосподарську продукцію та товарно-матеріальні цінності для її виробництва (паливно - мастильні матеріали, добрива, засоби захисту рослин, запасні частини та ін;

- скорочення обсягів експорту сільськогосподарської продукції та відсутність місць для її зберігання, часткова зупинка роботи переробних підприємств;

- збільшення збитків сільськогосподарських підприємств через порушену логістику;

- блокування реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- відсутність вільних обігових коштів для покращення матеріальної бази сільськогосподарських підприємств;

- законодавством не врегульоване питання мобілізаційних замовлень (завдань), оскільки передбачає тільки загальні засади встановлення мобілізаційних замовлень (завдань), без їхньої конкретизації

- одним з проблемних питань сільськогосподарських підприємств є відшкодування збитків завданих російською федерацією внаслідок бойових дій, будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд.

 Шляхи розв’язання проблем та завдання: 

- залучення коштів державної підтримки галузі агропромислового виробництва

- проведення форумів, нарад, виставок-ярмарок, конгресів, семінарів, конференцій з метою підвищення агропромислового потенціалу області;

- вивчення технологій вирощування та шляхів збуту нових с/г культур, підготовка навчально - інформаційних матеріалів для поінформування мешканців сільських територій;

- подальше впровадження та реалізація програми розвитку агропромислового комплексу на території громади;

- сприяння об’єднанню с/г виробників у кооперативи, об’єднання з метою відстоювання своїх прав, формування цін на продукцію, а також покращення співпраці на лінії виробник – оптовий покупець незалежно від форм власності, допомога у виході на зовнішні ринки (в т.ч. міжнародні) місцевим виробникам;

- сприяння в організації заготівлі сільськогосподарської продукції через центри логістики (зберігання, транспортування)

 Очікувані результати: 

- фінансування місцевої програми розвитку АПК;

- розвиток сільського господарства громади шляхом нарощування обсягів виробництва продукції, зниження її собівартості та енергозатратності, подальший розвиток інфраструктури аграрного ринку.


3.1.3. Розвиток відновлювальних джерел енергії.

 Проблемні питання: 

 - зупинення впровадження проектів з розвитку відновлювальних джерел енергії у зв’язку з військовими діями

 Шляхи розв’язання проблем та завдання:

- сприяння в розробці та впровадженні місцевих нормативних актів щодо підтримки впровадження альтернативної енергетики в громаді;

- створення бази даних перспективних проектів у сфері енергоефективності та розвитку альтернативної енергетики;

- створення банка даних земель, у тому числі порушених, придатних для розміщення об’єктів альтернативної енергетики за її видами;

- популяризація ідеї розвитку альтернативної енергетики в громаді.

Очікувані результати: забезпечення енергетичної безпеки за рахунок підвищення енергоефективності економіки та розвитку відновлюваної енергетики, виділення додаткових земельних ділянок для розвитку відновлювальних джерел енергії, пошук інвесторів для реалізації проектів.

3.1.4. Розвиток туризму

Проблемні питання:

 

 - в зв’язку з військовими діями, та розташуванням громади на межі з Донецькою областю, розроблені туристичні маршрути не розвиваються;

- відсутність логістичних зв’язків;

- відсутність бажаючих скористатися туристичними маршрутами 

- відсутність належного фінансування;

- низький рівень конкурентоспроможності громади на туристичному ринку.

 

Шляхи розв’язання проблем та завдання:


- проведення ремонту доріг, покращення логістики;

- покращення стану існуючих зон відпочинку та створення нових зон рекреації та відпочинку;

- підтримка розвитку сільського зеленого туризму в розрізі турів вихідного дня для активного та сімейного відпочинку, а також ознайомлення з особливостями національної кухні культури, фольклору, традицій, звичаїв, народних промислів та ремесл;

- створення та розвиток туристичних маршрутів та туристичних продуктів на території громади;

- визначення та складання переліку важливих об"єктів сфери обслуговування (харчування, проживання, тощо) для надання якісного туристичного сервісу з позиції їх доступності та комфорту для різних цільових груп туристів;

- формування каталогу туристичного продукту;

- проведення форумів, ярмарок, виставок, фестивалів із застосуванням заходів безпеки;

 Очікувані результати: створення умов для забезпечення сталого розвитку сфери туризму у громаді, що є вагомим чинником формування привабливого інвестиційного клімату для розвитку туристичної галузі, прискорення економічного зростання, підвищення якості життя населення, наповнення селищного бюджету. збільшення кількості туристів у громаді; формування позитивного туристичного іміджу громади.

3. 2. Створення комфортних умов для проживання громадян

В рамках реалізації стратегічної цілі «Створення комфортних умов для проживання громадян» будуть виконуватися завдання щодо забезпечення рівного доступу до якісної освіти, послуг охорони здоров'я незалежно від місця проживання людей, підвищення матеріального добробуту населення, здійснюватимуться заходи щодо благоустрою території, утриманню дорожньо- транспортної мережі, економного використання електроенергії, заходи з енергозбереження , заходи з екологічної та громадської безпеки, в період проведення військових дій на території України необхідно приділити особливу увагу цивільному захисту населення та території громади, забезпечити якісне надання адміністративних послуг на території громади.

3.2.1. Модернізація інфраструктури та благоустрій території громади

Проблемні питання:

критичний стан значної частини мережі автомобільних доріг та потреба проведення комплексу робіт з капітального та поточного ремонтів;

постійне пошкодження дорожнього полотна автомобільних доріг за рахунок порушення перевезень транспортними засобами;

необхідність вирішення проблемних питань пов’язаних з транспортним сполученням між населеними пунктами громади;

відновлення вуличного освітлення;

забезпечення водопостачання та водовідведення населення громади;

забезпечення благоустрою території громади.

 

Шляхи розв’язання проблем та завдання:


- проведення ремонту доріг на території громади місцевого, обласного, державного значення;

- утримання вулично - дорожньої мережі (придбання дорожніх знаків, нанесення дорожньої розмітки);

- облаштування та ремонт тротуарів, зупинок громадського транспорту;

- належне утримання вулично - дорожньої мережі в зимовий період;

- визначення та облаштування місць для паркування вздовж центральних доріг;

- покращення транспортного сполучення між населеними пунктами громади, розвиток маршрутної мережі громадського транспорту;

- посилення безпеки пасажирських перевезень та підвищення їх якості;

- будівництво житлових будинків, в тому числі для внутрішньо переміщених осіб;

-проведення поточних ремонтів та облаштування приміщень визначених для проживання ВПО

- придбання матеріалів і обладнання для будівництва шахтних свердловин, будівництво артезіанських свердловин;

- ремонт та очистка громадських криниць та колодязів, забезпечення дослідження води на предмет якості;

- забезпечення жителів громади якісною питною водою за зниженим тарифом, шляхом здешевлення вартості питної води за рахунок коштів селищного бюджету

- проведення моніторингу наявних систем вуличного освітлення в населених пунктах громади на їх придатність до подальшої експлуатації;

- обслуговування, ремонти та реконструкцію ліній електропередач і освітлення;

з використання сучасних технологій

- визначення пріоритетних об’єктів, територій з їх благоустрою, санітарної очистки зелених насаджень, за потреби озеленення;

- утримання в належному стані площ парків, скверів, та ін. громадських просторів, визначення подальших дій (ремонт, модернізація, реконструкція, озеленення, тощо);

- благоустрій меморіалів та пам"ятників;

- придбання інвентарю та іншого обладнання для проведення робіт по благоустрою території громади;

- створення безбар’єрного середовища для інвалідів та інших маломобільних груп населення шляхом обладнання елементів благоустрою спеціальними допоміжними засобами;

Очікувані результати:

реалізація комплексу заходів щодо забезпечення утримання в належному санітарно-технічному стані, очищення та озеленення територій, а також соціально-економічних, організаційно-правових і екологічних норм щодо поліпшення мікроклімату, санітарної очистки, створення оптимальних умов праці, побуту та відпочинку населення, забезпечення для жителів громади транспортного сполучення між населеними пунктами, покращення транспортно-експлуатаційного стану автодоріг.

3.2.2. Енергоефективність та енергозбереження

 

Проблемні питання: 


- низька енергоефективність будівель;

- фізична та моральна зношеність конструкцій приміщень;

- наявність низькоефективного обладнання;

- значні обсяги споживання енергоресурсів та обмеженість коштів на їх оплату.

 

Шляхи розв’язання проблем та завдання:


- підвищення ефективності управління енергетичними ресурсами в приміщеннях соціальної сфери;

- продовження виконання робіт з енергетичних заходів, капітальних ремонтів закладів соціальної сфери;

- проведення енергоаудиту будівель усіх закладів, установ соціальної та бюджетної сфери громади та формування бази техніко - економічних показників та пріоритетних об’єктів для проведення комплексної термомодернізації цих будівель;

- подальше впровадження системи енергетичного менеджменту, удосконалення порядків збору та аналізу інформації;

- підтримка інноваційних підходів до збору даних щодо енергоспоживання;

- розробка програмних документів із запровадження енергоефективних технологій та розвитку альтернативної енергетики в громаді з залученням зовнішніх експертів, приватних інвестицій;

- проведення необхідних ремонтів, закупівля та встановлення обладнання, яке дозволить раціонально використовувати енергетичні та водні ресурси;

 Очікувані результати:

 впровадження енергозберігаючих та енергоефективних заходів на території громади реалізація енергоефективних заходів;

економія енергоресурсів;

збільшення комфортних умов для жителів та мешканців населених пунктів громади


3.2.3Покращення екологічної та громадської безпеки мешканців громади

Проблемні питання:

відсутність діючої комунальної служби в громаді;

відсутність полігону для складування твердих побутових відходів; нерегулярний вивіз сміття, засмічення вулиць і зелених зон, парків відпочинку, відсутність інфраструктури для сортування

наявність стихійних сміттєзвалищ на території громади;

недостатній рівень екологічної освіти та виховання;

несанкціоноване вирубування зелених насаджень;

недостатнє покриття камерами відеоспостереження на території смт. Межова та відсутність відеоспостережень в населених пунктах території громади

незабезпеченість поліцейських офіцерів громади транспортними засобами та ПММ;

більшість закладів освіти не забезпечені спорудами цивільного захисту населення;

відсутність підрозділу місцевої добровільної пожежної охорони;

відсутність системи оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій у населених пунктах громади.


 Шляхи розв’язання проблем та завдання:


- здійснення робіт з благоустрою та поліпшення санітарного стану населених пунктів;

- збирання та утилізація небезпечних відходів;

- утримання в належному стані очисних споруд;

- інформування населення про прийняті рішення, реалізація яких впливає на стан навколишнього природного середовища;

- покращення якості питної води;

- раціональне використання та забезпечення охорони земельних ресурсів від забруднення, сприяння екологічно безпечного складування та утилізації сміття;

- посилення контролю за дотриманням природоохоронного законодавства;

- розроблення схеми санітарної очистки населених пунктів ОТГ, ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ, у т.ч. визначення зон збору, місць розміщення полігонів;

- устаткування обладнанням існуючих сміттєзвалищ на території громад;

- сприяння щодо забезпечення послугами зі збору та вивезення ТПВ на території населених пунктів громади, придбання необхідного обладнання

- підвищення рівня відповідальності та екологічної культури населення.

- підвищенні оперативності та якості реагування на повідомлення про кримінальні правопорушення та інші події;

- посиленню безпеки пасажирських перевезень та підвищення їх якості, та безпеки пішоходів (забезпечення відповідної дорожньої розмітки, пішохідних переходів, придбання та встановлення світлофорів, дорожніх знаків, встановлення лежачих поліцейських та інші заходи;

- запровадження відеоспостереження в населених пунктах;

- відновлення громадських формувань для охорони громадського порядку;

- продовження приведення у готовність за призначенням захисних споруд та укриттів для населення;

забезпечення належного функціонування пунктів «Незламності» та пунктів обігріву для населення;

запровадження системи оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій у населених пунктах громади;

- допомога підрозділам Збройних сил України, військовим частинам Сил територіальної оборони Збройних Сил України та ін

- попередження надзвичайних ситуацій на території громади, а також заходи пов’язані з ліквідацією їх наслідків, створення МПО проведення заходів по цивільному захисту населення громади та ВПО;

- облаштування приміщень та місць для розташування ВПО.

 Очікувані результати: удосконалення процесу поводження з ТПВ, максимальний захист населення від надзвичайних ситуацій, наявність системи оповіщення в селах громади, придбання та встановлення камер відеоспостереження в населених пунктах громади, підвищення громадської та цивільної безпеки жителів громади та території Межівської СТГ.

 3.2.4. Підвищення якості надання адміністративних послуг.

Проблемні питання:
Приміщення діючого ЦНАПу знаходиться в орендованій загальній будівлі та має недостатню площу, що унеможливлює обслуговування великої кількості громадян в тому числі внутрішньо переміщених осіб та реалізувати основні завдання зонування ЦНАП. Розміри основного приміщення складають 30м.кв. у якому облаштовано 6 робочих місць. Ще два робочих місця адміністраторів облаштовано в інших кабінетах. Дане розташування робочих місць порушує принцип ключової вимоги розміщення робочих місць персоналу у «відкритому просторі» визначеного постановою КМУ № 588 від 01.08.2013 «Про затвердження Примірного регламенту центру надання адміністративних послуг».

Шляхи розв’язання проблем та завдання

  • - новий сучасний, багатофункціональний ЦНАП у смт. Межова - це єдиний спосіб вирішення існуючих проблем в організації надання адміністративних послуг та значно покращить рівень прозорості та відкритості роботи органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади для фізичних осіб, внутрішньо переміщених осіб та юридичних осіб, які звертаються за отриманням адміністративних послуг. Особливу увагу необхідно приділити пілотному проекту Дніпропетровської обласної військової адміністрації щодо запровадження комплексної послуги «Я-Ветеран» для захисників і захисниць, їхніх рідних та сімей загиблих воїнів. Будівництво сучасного надасть можливість комфортного перебування людей з інвалідністю, батьків із дітьми у візочках та зручних умов для роботи адміністраторів, представників суб’єктів надання адміністративних послуг. Ключовою вимогою до приміщення ЦНАП є розміщення робочих місць персоналу у «відкритому просторі». У ЦНАП усі робочі місця мають розташовуватися разом у загальній залі, або кількома великими групами у кількох залах.
  • - розширення переліку адміністративних послуг які надаються в громаді

- проведення освітньо - навчальних заходів для адміністраторів та суб’єктів надання адміністративних послуг;

- поліпшення матеріально - технічної бази ЦНАПу (облаштування рецепцій, придбання меблів, комп’ютерних програм електронного документообігу тощо).

.

 Очікувані результати: 

  • комфортна атмосфера для відвідувачів у публічному просторі;
  • прозорість для громадян процесів обслуговування
  • підвищення надання адміністративних послуг – наближення послуги до людини та підвищення її якості,
  • забезпечення ефективної роботи відділу Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Межівської селищної ради.

3. 3. Соціальний розвиток, розвиток людського потенціалу

 В рамках реалізації стратегічної цілі «Соціальний розвиток, розвиток людського потенціалу» будуть проводитися заходи спрямовані на створення умов для підвищення якості надання послуг закладами освіти, молоді та спорту, підвищення якості надання послуг закладами охорони здоров‘я та соціального захисту населення, розширення можливостей для забезпечення культурних потреб та здорового способу життя, покращення соціально - побутових та комунальних послуг на території громади, залучення кваліфікованих спеціалістів для роботи в громаді, заходи для підвищення поінформованості та самоорганізації населення громади, проведення робіт із забезпечення широкого доступу до мережі Інтернет, поліпшення якості їх надання та розширення спектру нових послуг; забезпечення населених пунктів та соціальних об'єктів доступом до високошвидкісного інтернету, підтримка громадських ініціатив та громадської активності.

 

 3.3.1Створення умов для покращення якості надання послуг закладами соціальної сфери, та комунальними підприємствами громади.

Освіта

Проблемні питання:

існуюча мережа закладів дошкільної освіти не повною мірою задовольняє потреби населення громади;

потребує оновлення парк шкільних автобусів;

необхідність створення якісних умов для здобуття дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти;

необхідність покращення відсотку охоплення дітей позашкільною освітою в сільській місцевості;

необхідність формування оптимальної мережі освітніх закладів, зміцнення їх матеріально-технічної бази та модернізація освітнього середовища.

не всі заклади освіти забезпечені спорудами цивільного захисту

Шляхи розв’язання проблем та завдання:

- розвиток та модернізація мережі закладів дошкільної освіти. Продовження роботи з удосконалення мережі закладів освіти;

- розширення матеріально-технічної бази закладів освіти, реконструкція та ремонти шкільних приміщень, ігрових, спортивних майданчиків, оновлення навчально-методичного і спортивного обладнання, відповідно до Концепції Нової української школи;

- запровадження системи управління безпечністю харчових продуктів (HACCP), розробка сучасного меню з урахуванням пропозицій дітей та батьків. Забезпечення якісним гарячим харчуванням здобувачів освіти;

- придбання шкільних автобусів для перевезення школярів та педагогічних працівників у сільської місцевості;

- впровадження інклюзивного навчання для дітей з особливими освітніми потребами;

- розширення мережі закладів позашкільної освіти;

- забезпечення структурного та якісного розвитку мережі закладів освіти з урахуванням потреб кожного населеного пункту громади, з дотриманням сучасних вимог, з розвитком ресурсного забезпечення;

- організація служби освітнього маркетингу для вивчення стану забезпечення соціального попиту на освітні послуги у громаді..

- забезпечення закладів освіти спорудами цивільного захисту, системами оповіщення. та виконання інших заходів із забезпечення безпечного освітнього процесу

 

 Очікувані результати:

 

- забезпечення перевезенням учнів та педагогічних працівників сільської місцевості;

- створення у закладах освіти нового безпечного освітнього середовища, умов для навчання та виховання учнів;

- підвищення якості освіти, у тому числі на дистанційній формі навчання;

- створення умов для рівного доступу усіх дітей до якісної освіти, раціонального і ефективного використання ресурсів;

- збільшення кількості дітей, охоплених якісним, гарячим харчуванням;

- збільшення кількості учнів, охоплених позашкільною освітою.

 

 Охорона здоров’я.

 

 Проблемні питання:

 

- відсутність медичних кадрів, зокрема лікарів;

- потреба в модернізації медичної інфраструктури у сільській місцевості;

- необхідність проведення інформатизації медичних закладів та перехід на електронний документообіг;

- необхідність проведення капітального та поточного ремонтів закладів охорони здоров’я;

- недостатнє оснащення медичних закладів медичним обладнанням.


 Шляхи розв’язання проблем та завдання:

 - залучення лікарів, у т.ч. ВПО до роботи в закладах громади, пошук молодих спеціалістів, запровадження стимулюючих заходів по їх залученню

- забезпечення надання медичної допомоги на основі загальнодержавних стандартів та клінічних протоколів лікування;

- впровадження новітніх та сучасних методів лікування, використання сучасної лікувально-діагностичної апаратури, використання телемедицини з метою консультування пацієнтів зі спеціалістами вищих рівнів надання медичної допомоги;

- зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, покращення умов перебування хворих та медичного персоналу, оновлення основних фондів, придбання медичного обладнання;

- впровадження інформатизації в лікувальних закладах;

- забезпечення найбільш соціально уразливих верств населення з важкими захворюваннями медикаментами та витратними матеріалами;

- вжиття заходів щодо профілактики інфікування та поширення захворюваності на інфекційні хвороби (у т.ч. COVID–19);

- формування в населення світогляду щодо переваг здорового способу життя.


 Очікувані результати:

- підвищення рівня якості та доступності медичних послуг;

- зниження рівня захворюваності та смертності;

- підвищення рівня імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб;

покращення стану матеріально-технічного забезпечення закладів охорони здоров’я;

реалізація проєктів, спрямованих на покращення рівня надання медичних послуг, проведення реконструкції будівель та капітальних ремонтів приміщень за рахунок коштів державного, обласного бюджетів та бюджету громади.


Соціальний захист населення, захист прав дітей:

Проблемні питання:

- необхідність забезпечення додаткової підтримки, підвищення рівня якості та охоплення соціальним супроводом осіб з інвалідністю, ветеранів війни, захисників, захисниць та членів їх сімей, пенсіонерів, учасників боротьби за незалежність України, внутрішньо переміщених осіб, їх соціалізація та соціальна безпека у суспільстві;

- накопичення інших проблем у сфері соціального захисту, які потребують вирішення.

необхідність забезпечення доступності вразливих категорій населення та тих, які перебувають у складних життєвих обставинах, до якісних соціальних послуг;

нестача в центрах соціальних служб та центрах надання соціальних послуг кваліфікованих психологів, допомога яких потрібна всім категоріям одержувачів соціальних послуг, які мають посттравматичні стресові розлади як наслідок воєнних дій, а також сім’ям, у яких виховуються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, сім’ї, у яких батьки мають проблеми у вихованні дітей та багато інших.

проживання дітей в сім’ях, що перебувають у кризі та неналежні умови їх утримання;

потреба у створенні патронатних сімей;

необхідність подальшого розвитку мережі прийомних сімей;

значна кількість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа потребують забезпечення житлом;

забезпечення мобільності Служби у справах дітей з метою здійснення профілактичних заходів та рейдів, своєчасного виявлення та реагування на проблемні ситуації з дітьми в громаді, здійснення контролю за станом утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ях опікунів, піклувальників, ПС, ДБСТ.

Шляхи розв’язання проблем та завдання:

реалізація права громадян на соціальний захист, підвищення ефективності системи надання мешканцям громади соціальної підтримки, розширення адресної допомоги незахищених верств населення;

удосконалення системи надання послуг соціального характеру, забезпечення їх доступності;

забезпечення реалізації заходів програми соціального захисту населення громади, програми забезпечення перебування внутрішньо переміщених та/або евакуйованих осіб у тимчасових пунктах проживання та місцях тимчасового перебування, програми по наданню матеріальної допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців.

забезпечення належних умов для навчання, виховання та розвитку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах;

надання якісних спеціалізованих соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді, які опинилися в складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;

проведення інформаційно-просвітницьких заходів, спрямованих на підвищення ролі сім’ї, подолання гендерних стереотипів, запобігання проявам домашнього насильства;

залучення молоді до участі в житті громади;

формування дієвої моделі молодіжного самоврядування та розширення участі молоді у суспільному житті громади шляхом підтримки молодіжних ініціатив. \

здійснення контролю за станом утримання та виховання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Забезпечення своєчасного виявлення таких дітей та постановки їх на відповідний облік;

проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо розширення мережі прийомних сімей та дитячих будинків сімейного, як альтернативу інституційному догляду дітей, пошуку кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі;

реалізація державної політики щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа;

здійснення системного контролю за умовами проживання та виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які утримуються в сімейних формах виховання, та у сім’ях, де батьки, або особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання батьківських обов'язків;

здійснення заходів щодо розвитку мережі патронатних сімей для тимчасового перебування дітей на час роботи з кризовими сім’ями.

Очікувані результати:

- надання соціальної підтримки членам сімей загиблих військовослужбовців та незахищених верств населення;

- здійснення компенсаційних виплат за пільгове перевезення окремих категорій громадян пасажирським транспортом загального користування;

- ефективне функціонування КЗ «Центр надання соціальних послуг» МСР» ;

- забезпечення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, зменшення соціальної напруги серед вимушених переселенців;

- охоплення соціальним супроводом сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- надання соціальної підтримки сім’ям, в яких виховуються діти
з інвалідністю;

- охоплення соціальними послугами сімей та дітей, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах;

 - створення дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей;

- створення патронатних сімей;

- забезпечення оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу;

- удосконалення роботи соціальних служб для сімей, дітей та молоді;

- запобігання поширенню соціального сирітства, створення належних умов для забезпечення реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї;

-розвиток мережі патронатних сімей та, як результат, зменшення кількості кризових сімей;

- зростання мережі прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, а також кількості влаштованих дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у вищезазначену форму виховання;

- забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.


Культура:


 Проблемні питання:


- низьке фінансування розвитку інфраструктури та матеріально-технічної бази закладів культури;

- необхідність розвитку КЗ «Центр культури та дозвілля» МСР».

 

 Шляхи розв’язання проблем та завдання:


- розвиток сучасного центру культурних послуг;

- покращення умов перебування у закладах культури;

- створення молодіжного простору в приміщеннях бібліотек;

- створення якісних культурних продуктів, удосконалення роботи мережі закладів культури

- участь у грантових програмах (проєктах);

- розробка і виготовлення промоційної поліграфічної, відео та сувенірної продукції про громаду.

- поширення наявних та запровадження нових моделей для розвитку, інтеграції та участі молоді у суспільному житті територіальної громади.


 Очікувані результати:


- організація та проведення культурно-мистецьких заходів та фестивалів;

- збереження культурної та історичної спадщини;

- розвиток існуючих та створення нових культурних продуктів;

- збільшення можливостей для творчої реалізації кожного мешканця;

- покращення умов культурного дозвілля мешканців;

- розроблення та промоція друкованої та сувенірної продукції.

 

 Комунальне господарство

 Проблемні питання: 

- відсутність діючої комунальної служби в громаді з питань благоустрою;

- відсутність полігону для складування твердих побутових відходів;

- наявність стихійних сміттєзвалищ на території громади;

- недостатній рівень екологічної освіти та виховання.

 - недостатня кількість працівників та матеріально – технічне забезпечення діючого комунального підприємства КП «Комунсервіс» МСР»;


 Основні завдання та заходи:

- організація роботи з побутовими відходами;

- впорядкування сільських територій, виконання благоустрою пам’ятних місць;

- фінансова підтримка комунального підприємства, заходи з покращення матеріально – технічної бази комунального підприємства;


Очікуванні результати: 

покращення якості надання комунальних послуг жителсм громади;

поліпшення екологічної ситуації та підвищення рівня екологічної безпеки;

підвищення рівня екологічної свідомості населення;

запровадження системи роздільного збирання твердих відходів.

 

3.3.2. Підвищення активності громадян у суспільному житті:

 Проблемні питання:

 

- недостатній рівень доступу жителів до електронних послуг;

- низький рівень цифрової грамотності жителів громади;

- незавершений ремонт та облаштування приміщення Центру активності громадян

самоврядування;

- необхідність впровадження ефективніших форм та методів участі громадськості у вирішенні питань місцевого значення.


Шляхи розв’язання проблем та завдання:


- сприяння місцевим провайдерам та операторам мобільного зв'язку з розбудови інфраструктури для забезпечення можливості доступу до широкосмугової мережі Інтернет, 3-4G інтернету та мереж Wi-Fi;

- забезпечення участі жителів громади у програмах цифрової грамотності Мінцифри. висвітлення на офіційному веб - сайті громади, а також у засобах масової інформації, Інтернет - виданнях, соціальних мережах основних напрямків діяльності селищної ради;

- залучення грантових коштів для реалізації проєктів інформатизації та цифрового розвитку;

- забезпечення стабільної роботи пунктів доступу до мережі Інтернет на базі закладів культури;

- забезпечення інформаційної підтримки сайту громади, та зворотного зв’язку з населенням;

- співпраця з мешканцями громади, залучення їх до реалізації проектів розвитку громади;

- надання інформаційної підтримки місцевим громадським організаціям, допомога в пошуках фінансування розвиткових проектів за рахунок зовнішніх джерел;

- впровадження громадського бюджету;

- забезпечення роботи та подальше облаштування центру громадської активності

 

Очікувані результати:


- забезпечення доступу мешканців громади до електронних послуг;

- створення систем захисту інформації в органі місцевого самоврядування;

- реалізація нових проєктів у сфері інформатизації та цифрового розвитку а також розвиткових проектів громадського бюджету;

- забезпечення роботи Центру активності громадя;


Очікувані результати: подальший розвиток інформаційного простору, запровадження нових форм подачі інформації; розширення аудиторії користувачів інформацією, яка розміщена на веб-сайті громади; реалізація принципів відкритості діяльності громади, залучення громадськості до участі в управлінні громадою, надання можливості для вільного доступу до інформації про діяльність органу місцевого самоврядування, а також забезпечення гласності, відкритості та прозорості в діяльності селищної ради через розширення каналів інформування громадськості, проведення консультацій із громадськістю щодо вирішення проблемних питань, підвищення поінформованості та самоорганізації населення громади, підтримка громадських ініціатив та громадської активності


 IV. Джерела фінансування Програми 

 

Фінансове забезпечення реалізації завдань і заходів Програми буде здійснюватися за рахунок державного, обласного, бюджету Межівської СТГ, коштів суб’єктів господарювання, вітчизняних та іноземних інвесторів, міжнародних фінансових організацій, кредитів банків, залучених коштів населення, а також коштів інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Обсяг фінансування заходів, спрямованих на виконання Програми, передбачається у бюджеті Межівської селищної територіальної громади за відповідними програмами, у межах наявного фінансового ресурсу.

V. Моніторинг та оцінка результативності реалізації Програми

Основною метою моніторингу є забезпечення реалізації та постійної підтримки актуальності Програми. У ході моніторингу виконання Програми вирішуються наступні завдання:

- стимулювати реалізацію Програми в цілому та в окремих цілях і завданнях;

- оцінка ступеня досягнення бачення, стратегічних та операційних цілей Плану, отримання інформації для прийняття рішень про розподіл ресурсів на досягнення цілей чи про їх коригування;

- оцінити ступінь реалізації цілей, надати інформацію для уточнення і коригування цілей

Очікуваними результатами реалізації Програми є:

покращення умов проживання на території Межівської селищної територіальної громади;

сприяння розвитку бізнесу;

збільшення обсягів залучення інвестицій;

підвищення стандартів надання комунальних послуг;

покращення стану технічної інфраструктури громади;

забезпечення цивільного захисту населення;

зменшення витрат енергоносіїв на утримання комунальних закладів;

покращення санітарного та естетичного стану території громади;

підвищення якості надання освітніх послуг;

підвищення якості надання соціальних послуг;

покращення матеріальної бази комунальних закладів;

створення належних умов для надання адміністративних послуг;

підвищення культурного рівня населення;

активізація культурного життя в громаді;

залучення мешканців до активної участі в громадському житті;

збільшення доходів місцевого бюджету;.

Для проведення моніторингу реалізації Програми застосовуються статистичні показники соціально-економічного розвитку та індикатори виконання конкретних програм та планів. Відстеження динаміки відповідних індикаторів та показників соціально-економічного розвитку дозволять чітко відслідковувати соціальну, економічну, екологічну ефективність реалізації Програми.

Моніторинг реалізації Програми проводиться щоквартально та за підсумками року. Результати моніторингу оприлюднюються на офіційному сайті Межівської селищної ради.

  • Контроль за реалізацією Програми покладається на виконавчий комітет Межівської селищної ради.
  • Щорічний звіт про реалізацію Програми приймається сесією Межівської селищної ради, інформація про хід виконання Програми заслуховується виконавчим комітетом Межівської селищної ради щоквартально.

Пропозиції з коригування та оновлення Програми за стратегічними та оперативними цілями, завданнями можуть вноситись:

- посадовими особами місцевого самоврядування виконавчого комітету Межівської селищної ради та виконавчих органів Межівської селищної ради;

- відповідальними за виконання стратегічних та оперативних цілей, завдань;

- депутатами Межівської селищної ради;

- зацікавленими організаціями, установами, громадськими організаціями та жителями громади.

Пропозиції щодо коригування основного тексту Програми розглядаються і обговорюються на чергових та позачергових засіданнях виконавчого комітету Межівської селищної ради, постійних комісіях і виноситься на розгляд сесії селищної ради.

__________________



Секретар ради                                                        Любов МАКСІМКІНА


Додаток 1 Паспорт

Додаток 2 показники

Додаток 3 програми

Додаток 4 об'єкти

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux